Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#921 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 25 luty 2014 - 22:36

Meme ten kosz widziałem w sklepie stacjonarnym w Dublinie a w necie nie znalazłem sierry ale praktycznie taki sam Airflo
http://www.fishingme...tray~20584.html
Nie wiem jaki lepszy czy siatkowy czy miska :)
Jeszcze pytanie :którą linka dalej udaje Ci się rzucić Rio vs. Airflo?


Nie rzucalem jeszcze Rio - ale kazdego kogo pytam jaka linka na szczuple mowi rio out band short ;) Wiec mysle ze bedzie lepiej niz 40+ csw ale jak porzucam napisze wlasne doswiadczenia ;)

#922 OFFLINE   bigos

bigos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 650 postów
  • LokalizacjaIrlandia

Napisano 25 luty 2014 - 22:43

Rio o.short to jest bardzo dobra linka do ,,ciezkiego'' lowienia i w ciezkich warunkach (wiatr). Wydaje mi sie, ze jesli ktos ma problemy z rzucaniem taka linka, to powinien przyczyny szukac u siebie, a nie w sprzecie. Z linakmi jest troche jak z kobietami - jednemu pasuje taka, na ktora inny nie splunie...Trzeba sie umowic i sprobowac :)



#923 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 27 luty 2014 - 22:34

'


Użytkownik darko edytował ten post 28 luty 2014 - 15:09


#924 ONLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 27 luty 2014 - 22:44

W wątku o switchu gdzieś moje pytanie umknęło, więc powtórzę się tu:

Czy ktoś z Was testował może Jaxona Monolitha wersja bodajże 9" 7/8 AFTMA pod kątem początków szczupaczenia?

 

 

Pozdrówka

Kamil



#925 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 luty 2014 - 22:59

http://jerkbait.pl/t...t-na-szczupaka/


nie rozumiem jak to ma sie do tematu :P Watek o lowieniu szczupakow gdzie polecaja przynety po 7-10 cm i raptem garsta osob wspomina o normalnych szczupakowych przynetach :) Nastawiajac sie na szczupaki wedlug mnie nie ma co schodzic z rozmiarem 15cm i czy to spin czy mucha.

Ja wabiki po 10cm stosuje na bolki.... :D

#926 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 28 luty 2014 - 09:16

.


Użytkownik darko edytował ten post 28 luty 2014 - 15:07


#927 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 28 luty 2014 - 09:30

z calym respektem dla wiedzy przedmowcy ale wedlug mnie (i chyba nie tylko mnie) wspomniany watek opisuje, przede wszystkim, jak lowic szczupaczy narybek na plemniki ... o niepowaznym podejsciu do samej ryby nie wspomne, bo i takie wpisy sie we wspomnianym watku pojawily, w watku ktory wedlug mnie, jest jednym z gorszych przykladow ... poza tym nie wiadomo na co meme ma zamiar lowic i nie wiadomo gdzie ma zamiar lowic  ... o temacie watku nie wspomne, wiec chyba takze skutecznosc mniejszych much w kierunku: klenia, bolenia, sandacza, suma i innych nikogo tutaj zbytnio nie interesuje? gdybym sie mylil, to porosze o sprostowanie, zagrzebie sie w wor zgrzebny i posypie popiolem :)


  • Tomek.M lubi to

#928 OFFLINE   darko

darko

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 446 postów

Napisano 28 luty 2014 - 10:23

.


Użytkownik darko edytował ten post 28 luty 2014 - 15:07


#929 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 28 luty 2014 - 11:59

Jak pamiętam:kanał żerański z pływadła i Wisła na wys.Tarchomina.Potem pewnie inne łowiska.

na okazy najlepiej muchę-selektora 30-50cm założyć...i kotwicę do pływadła,by spowolnić dryf przy ściąganiu

Dokladnie :)

Tylko ze i teraz lowie szczuple w kanale na przynety 15+cm i wole nie schodzic z nich.

Wabikow w rozmiarach jakie podales - nazwal bym uniwersalnymi niz szczupakowymi. A jak mowi stare przyslowie - co jest do wszystkiego to jest do "niczego" :)

Użytkownik meme174 edytował ten post 28 luty 2014 - 12:40


#930 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 02 marzec 2014 - 17:58

Masakra. Aż się zniechecilem po dzisiejszych próbach rzucania. 15-20 metrów i ani kawałka dalej. Przypon 2, 5 metra to porażka była. Dopiero przy 1.5 metra mucha mnie omijala. Cwiczylem z mucha ok 10 cm. Nawet bie chcę myśleć co by bylo przy większe j.

#931 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 marzec 2014 - 18:41

Technika, wyłącznie technika

Bez większego halo, jak ktoś by poswięcił ci kilka godzin, po jakimś czasie trenowania z taką muszką będziesz wykładać prawie całą linkę. Chyba ze łowisz wędką #5, możesz mieć wtedy kłopot ;)



#932 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 02 marzec 2014 - 20:22

Masakra. Aż się zniechecilem po dzisiejszych próbach rzucania. 15-20 metrów i ani kawałka dalej. Przypon 2, 5 metra to porażka była. Dopiero przy 1.5 metra mucha mnie omijala. Cwiczylem z mucha ok 10 cm. Nawet bie chcę myśleć co by bylo przy większe j.

Pierwszy podstawowy blad i szybkie zniechecenie dla poczatkujach to zbyt dlugi przypon tak jak i za duza mucha. Odpowiednio wykonany przypon to drugie nie wspominajac o kiju. Reszta to praktyka,praktyka i praktyka. Nikt nie powiedzial ze bedzie latwo. :P


  • Kuba Standera lubi to

#933 OFFLINE   chincza

chincza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 188 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Nazwisko:chincza

Napisano 02 marzec 2014 - 20:40

Łatwo na początku napewno nie jest ale jak już opanujesz machanie to będzie sprawiało dużo przyjemności,a co do przyponów ta ja i moji znajomi przy łowieniu szczópaków nie używamy dłuższych przyponów do 2½ m max wystarczy i wtedy też nie traci się ryb przy zacięciu bo jak wiadomo jest mniej rozciągliwy na swojej długości i wszystko zagra :D


Użytkownik chincza edytował ten post 02 marzec 2014 - 20:42


#934 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 02 marzec 2014 - 22:32

Pierwszy podstawowy blad i szybkie zniechecenie dla poczatkujach to zbyt dlugi przypon tak jak i za duza mucha. Odpowiednio wykonany przypon to drugie nie wspominajac o kiju. Reszta to praktyka,praktyka i praktyka. Nikt nie powiedzial ze bedzie latwo. :P

Bardzo dobrze napisane, cenne rady dla początkujących w temacie...



#935 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 02 marzec 2014 - 23:48

Masakra. Aż się zniechecilem po dzisiejszych próbach rzucania. 15-20 metrów i ani kawałka dalej. Przypon 2, 5 metra to porażka była. Dopiero przy 1.5 metra mucha mnie omijala. Cwiczylem z mucha ok 10 cm. Nawet bie chcę myśleć co by bylo przy większe j.

 

Artur odległość 20 metrów na początek wstydu nie przynosi - całkiem nieźle. Żaden ze mnie ekspert bo jeszcze do końca szczupakowej muchówki nie opanowałem (zacząłem w październiku 2013 r.), ale jesienią ub. roku już trzy szczupaki miałem, a wszystko coraz lepiej latało. Gorzej, że mucha Cię nie chce omijać bo to może zaboleć. Coś robisz nie tak, bo ja rzucam z kijem odchylonym lekko na zewnątrz (inaczej niż lekkim zestawem) i mucha lata sobie w dość bezpiecznej odległości.  Jeśli chodzi o moje doświadczenia to wielkość muchy - czy 10 czy 20 cm, nie ma większego znaczenia, pod warunkiem, że jest z niezbyt chłonąca wodę (czyli syntetyki) - decydujące znaczenie ma linka i ciężar głowicy. 

Tak jak piszą Koledzy - powtarzalność, luzik, mniej pracy bicepsem, a więcej czucia kija i jego ugięcia i samo poleci.



#936 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2014 - 07:17

Dziękuję za wszelkie rady. Nauczyciel by się przydał...

Uczę się z wszelkiej maści filmików i niby robi się tak samo a jednak..

Dla bezpieczeństwa odciąłem cały łuk w muszce bo gdyby nie mocna kurtka to już bym miał dziurkę w przedramiu. Okulary uratowały oko a czapka ucho B)

Zastanawiam się nad wędką czy nie jest za słaba, żeby pocisnąć dalej linkę?

Mam omin-x fly 9'6" #7-8. . Czy podczas wybierania linki szczytówka wędki może/powinna się mocno uginać?

Obecnie przy wybraniu ok 50 cm sznura mucha przepłynęła może 15 cm, reszta to ruch szczytówki.

pozdr



#937 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 marzec 2014 - 07:40


Czy podczas wybierania linki szczytówka wędki może/powinna się mocno uginać?

Obecnie przy wybraniu ok 50 cm sznura mucha przepłynęła może 15 cm, reszta to ruch szczytówki.

 

Piszesz o samym ściąganiu podczas łowienia czy przy przerzucaniu? Podczas prowadzenia muchy linka i kij powinny być w jednej linii - nie powinno być ugięcia kija bo nie bierze od udziału w prowadzeniu przynęty. 

 

Jeśli przy przerzucaniu to całkiem możliwe, że kij jest za miękki do zastosowanych przynęt i linki - za duży opór stawiany w wodzie i możesz mieć problem z zacinaniem i rzutami.

 

Napisz coś więcej o tym zestawie.



#938 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2014 - 08:02

No to źle ustawiałem kij względem linki podczas ściągania w takim razie. Kij dość dobrze się ładuje podczas rzutów, nie miałem większych problemów z wyrwaniem muchy z wody.

Zestaw to wspomniany wyżej omni x , sznur 40+ CSW #8 snyper i kręcio jaxon pelton. 



#939 OFFLINE   snup

snup

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 marzec 2014 - 08:27

Co do techniki rzutów - napisz jakiego przyponu używasz - długość, średnica oraz jakie muchy - długość, z czego są zrobione czy są obciążone...  

 

Czy łowiłeś wcześniej innymi metodami muchowymi? Czy zaczynasz przygodę z mucha od zestawu "szczupakowego"?

 

Pytam bo często gęsto szczególnie na początku posługiwania się cięższymi zestawami jest tendencja do zbyt dużej liczby miedzy wymachów - stad większa szansa na podhaczenia samego siebie i gasnące rzuty.

 

moim zdaniem - przypon max 2m, wyciągnij running na wodę/ do kosza, max 3 miedzy wymachy aż głowica znajdzie się poza przelotka szczytową (lub szybciej - gdy czujesz optymalne naładowanie kija krótszym odcinkiem linki) i frrrrryyy leci... 



#940 OFFLINE   Arturrr

Arturrr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2014 - 08:37

Przypon z fluorocarbonu 0,4 ok 1,5 m. Robiłem 2-3 między wymachy. Cała głowica i kawałek runingu fruwały w powietrzu.

Wcześniej nie łowiłem na muchę. Ja generalnie preferuję łowienie szczupaków i tylko tej metody jeszcze nie próbowałem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych