Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2281 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1014 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 11 lipiec 2015 - 13:44

nie mam dużego doświadczenia w łowieniu na muche ale w gotującym się na zielono zbiorniku szczupaki waliły mi w muchy w fluo zielonego zonkera lub bugs bunny ale to takie około wymiarowe 



#1262 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 lipiec 2015 - 15:00

Fluo kolory - żółty, charteruse, pomarańcz. Ciemne kolory szybko gasną w brudnej wodzie moim zdaniem.



#1263 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 12 lipiec 2015 - 03:37

Cześć wszystkim.
Większość łowionych przeze mnie szczupaków pochodzi z mętnych bajorek, wody tyle co do cycków więc warunki mamy podobne. U mnie najlepiej sprawujacym się kolorem jest o dziwo taki jebitny czarny , czasem z dodatkiem flesza. Wbrew pozorom w wodzie o kolorze wody w muszli klozetowej na dworcu ten kolor jest niezastąpiony.

Użytkownik podlasiak edytował ten post 12 lipiec 2015 - 03:37


#1264 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 lipiec 2015 - 04:03

Czy na tle nieba w słońcu to nie będzie po prostu ciemny punkt na tafli wody? Niebieski chyba najbardziej widoczny. Tak gdybym tylko. ;-)

#1265 OFFLINE   podlasiak

podlasiak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Hubert

Napisano 12 lipiec 2015 - 15:00

Na tle nieba to wszystko będzie ciemnym punktem , ale przyjmując , że przynęta będzie na tej samej głębokości co ryba to zastosowanie czarnej przynęty wydaje mi się logiczne. Metna woda jest metna bo w jej toni zawieszony jest brud który odbija część promieni słonecznych i przez to nadaje jej taki kolor jaki mamy,czyli w miare jasny- taką metnosc mam na mysli . Czarna przynęta pochlania światło co czyni ją najbardziej widoczną w takim zbiorniku. Tak sobie tłumacze efektywność czarnego...
Trzeba jechać z wszystkimi kolorami tęczy i testować który będzie najlepszy

#1266 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 15 lipiec 2015 - 00:01

Na mętną wodę i nie tylko polecam duże fleszowe osobniki o takie: https://www.facebook...&type=3  :)



#1267 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 15 lipiec 2015 - 06:43

Na mętną wodę i nie tylko polecam duże fleszowe osobniki o takie: https://www.facebook...&type=3  :)

Takie trochę mało "napompowane" te muchy. W wodzie musi się z tego straszny glut robić. Uważam ze dobra mucha szczupakowa powinna być trochę bardziej "nastroszona" i dość spłaszczona bocznie w części przedniej co powoduje lekki efekt jerk-owej pracy takiej muchy.

A wracając do tematu łowienia w mętnej wodzie to dziękuje wszystkim za rady. Muszę to jeszcze przetrawić i skręcić na próbę kilka potworków.



#1268 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 15 lipiec 2015 - 08:37

Takie trochę mało "napompowane" te muchy. W wodzie musi się z tego straszny glut robić. Uważam ze dobra mucha szczupakowa powinna być trochę bardziej "nastroszona" i dość spłaszczona bocznie w części przedniej co powoduje lekki efekt jerk-owej pracy takiej muchy.

A wracając do tematu łowienia w mętnej wodzie to dziękuje wszystkim za rady. Muszę to jeszcze przetrawić i skręcić na próbę kilka potworków.

 

Szczupaki które złowił Niklaus Bauer myślą inaczej ;) bo oczywiście wzór zgapiony od tego pana w troszkę innej kolorystyce. Co do jerkowania muchy - ja jestem innego zdania, wcale mucha jerkować nie musi, największą fale aku robi duża mucha która faluje podczas spokojnych długich podciągnięć. Sporo szczupaków złowiłem trolując za belly boatem takie muchi. Tak czy siak pokazałem muchy na które łowię z efektami.



#1269 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:37

Szczupaki które złowił Niklaus Bauer myślą inaczej ;) bo oczywiście wzór zgapiony od tego pana w troszkę innej kolorystyce.(...)

Muchy Niklausa są mocno podbudowane cielakiem który podpiera flesze.

Skoro masz na takie muchy efekty to znaczy że szczupakom to nie przeszkadza. A to najważniejsze.



#1270 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 774 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:46

Muchy Niklausa są mocno podbudowane cielakiem który podpiera flesze.

Skoro masz na takie muchy efekty to znaczy że szczupakom to nie przeszkadza. A to najważniejsze.

W zasadzie jest to bucktail, ale być może cielak też ma takie długie włosie, chociaż w sprzedaży mamy głównie krótkowłose ogony.

Ja ogonowego flesh'a niczym nie podbieram, dopiero na body daje bucktail. Lubię jak taki ogon faluje.



#1271 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2002 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 15 lipiec 2015 - 09:58

Jop, popiepszyło mi się. Oczywiście ze bucktail.



#1272 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 lipiec 2015 - 22:46

W końcu po wielu nieprzewidzianych perypetiach nastąpił ten pierwszy raz . Wziąłem muchówkę , "podręcznik przedszkolaka" i flaje fruwali też ;)  Następnym razem jadę na wodę gdzie tylko na muchę można łowić , szkoda czasu na drop shoty , jerki i inne tam normalne łowienie  :)

 

 

 

 

 



#1273 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 lipiec 2015 - 08:38

W końcu po wielu nieprzewidzianych perypetiach nastąpił ten pierwszy raz . Wziąłem muchówkę , "podręcznik przedszkolaka" i flaje fruwali też ;)  Następnym razem jadę na wodę gdzie tylko na muchę można łowić , szkoda czasu na drop shoty , jerki i inne tam normalne łowienie  :)


Super! :) Piękne! Najlepiej to odebrać sobie wszelkie inne możliwości. Kiedy pojedziesz TYLKO z muchówką i TYLKO na taką wodę nauczysz się muchować, a kiedy weźmiesz jeszcze ze sobą spina siła przyzwyczajenia wygra ... niestety.
  • gulf i Kuballa44 lubią to

#1274 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 16 lipiec 2015 - 11:35

Dlatego ja biorę już tylko muchówki ;) Po co się kaleczyć spinem :D


Użytkownik TomCast edytował ten post 18 lipiec 2015 - 05:07


#1275 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 17 lipiec 2015 - 08:12

Dlatego ja biorę już tylko muchówki ;) Po się kaleczyć spinem :D

Niektórzy wolą metody gdzie przynęta jest więcej czasu w wodzie niż w powietrzu.

#1276 OFFLINE   filip

filip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 20:29

Ale spinning jest dla "chamów" :D


  • Bujo i gulf lubią to

#1277 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 18 lipiec 2015 - 02:01

Niektórzy wolą metody gdzie przynęta jest więcej czasu w wodzie niż w powietrzu.

 

Jak lowisz na muche i przyneta jest dluzej w powietrzu niz w wodzie to znaczy ze nie robisz tego poprawnie :-)


  • lukomat i Tomek.M lubią to

#1278 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3704 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 18 lipiec 2015 - 05:06

Jak lowisz na muche i przyneta jest dluzej w powietrzu niz w wodzie to znaczy ze nie robisz tego poprawnie :-)

Może On nietoperze łowi ;)


  • flytier lubi to

#1279 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 lipiec 2015 - 21:35

Dzisiaj znacznie "lepiej" . Trafiłem na ulewy , porywy wiatru ale były też momenty spokojne i złowiłem pierwszego , wprawdzie jacka , ale na muchę ! :D

 

Załączony plik  P7220178.JPG   33,97 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  P7220182.JPG   34,4 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  P7220197.JPG   29,38 KB   10 Ilość pobrań

 

Czy macie wypróbowany środek , żel , maść etc.. na bół zawiasa w łokciu ?

 

 


  • Tomek.M i flytier lubią to

#1280 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 691 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 22 lipiec 2015 - 22:12

Mateusz niezły masz progres ;) ,






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych