Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2253 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   BECA

BECA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 11 sierpień 2010 - 00:59

Witam wszystkich forumowiczow.

Mam male pytanie dotyczace wedki muchowej na szczupaka. Czy ten model na poczatek przygody bylby odpowiedni?? http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/shakespeare-omni-x-f ly-g6-a1-p1488-k8504.html
(przepraszam za brak polskich znakow). :D

#302 OFFLINE   BECA

BECA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 11 sierpień 2010 - 01:01

Zapomnialem dodac, ze chodzi o model #7/8.

#303 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 11 sierpień 2010 - 08:43

Witaj
Jest to nowy model, nie wiem czy wielu/ktokolwiek miał z nim styczność.
Ja osobiście nie wierzę w sprzęt za 100, ale.. nigdy tego w ręce nie miałem, więc nic powiedzieć nie mogę na ten temat.

#304 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4913 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 sierpień 2010 - 19:44

Beka , jeżeli musi wystarczyć , to ci wystarczy aby wystartować nawet bez aprobaty forum , co Kuba przedstawił uczciwie , jednoznacznie oraz całkowicie po dżentelmeńsku ..
A w koleiny wątku powracając , to mam , a raczej miałem zupełnie świeży i rewelacyjnie skuteczny sposób sposób na muchowe szczupaki . Jakiś czas temu toruniacy , tu im chwała! , pokonali opór Parku i otworzyli furtkę dla muszkarzy pozwalającą na łowienie ryb w Drwęcy przez trzy ostatnie miesiące roku . Trocie były albo i nie były , chociaż bonanzą bym moich wyników nie nazwał .. Drosd z Wigurą jako miejscowi to sobie tam nieraz poszaleli zupełnie przyjemnie . Jednak tylu sporych szczupaków co tam , nigdy póżniej już nie złowiłem . Na dużą , pomarańczowo czerwoną dobrze utopioną tubówkę , brały regularnie , choć niestety tylko jako obiekt zastępczy . Opanowaliśmy też z Tadkiem Soboniem , w mozole nieustannych wyjazdów , jałowych dniówek i przedeptanych kilometrów , zupełnie nieznaną i całkiem nonsensowną technikę chwytania uklei na suchą muchę nieubłaganie wciąganą w odmęt , przez głowicę Airflo pasowną do 15 stopowego ABU 14-15 .. ;)
Póżniej furtka się zatrzasnęłą , a na innych rzekach tak pięknie już nie było .. :D

#305 OFFLINE   kibol

kibol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 72 postów
  • LokalizacjaPołudnie Polski

Napisano 19 sierpień 2010 - 16:16

Witam kopletuje sprzęt pod szczupłego i mam dylemat pod względem kija
scierra hm2 9 #8
lub
greys grxi 9 #8/9
pozdrawiam.

#306 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 wrzesień 2010 - 14:43

Jak dobrze pójdzie jeszcze w tym sezonie dołączę do tego wątku- mam nadzieję, że oprócz liter będzie ryba :D. Tak jakoś poszło od lipienia do szczupaka :D

#307 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 23 wrzesień 2010 - 15:58

Bassy- postaram sie zlowic jakiegos w niedziele, moje ostatki z ta wedka :D

Przy obecnym tempie krecenia much szczupakowych troche ich bedziesz mial :D

Bujo

#308 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 wrzesień 2010 - 17:52

Michał- powiem tak- będziesz ojcem chrzestnym mojego pikeonflyfishing-u B)
Mam w końcu upragniony zestaw i pragnę się nim od razu pochwalić CD-kiem #8- także dzięki Bujo :D
Standerus kij zapakowałeś konkretnie, dzięx za fatygę związaną z przesyłka kurierską.

#309 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 23 październik 2010 - 15:14

Ok stało się złowiłem pierwszą szczupłą rybę na muszysko, dobrze że na pierwszym wyjeździe :D

#310 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 październik 2010 - 20:11

Na ostatnim Pucharze Głowatki udało się mi wylicytować książkę jednego z najbardziej rozpoznawanych łowców szczupaków na wyspach - Doc'a - Davida Wolsoncrofta - Doods, Flyfishing for pike.
Książka super, jedna z ciekawszych jakie mi ostatnio wpadły. Bardzo dobrze wydana, dużo ciekawych materiałów, częściowo zebrane artykuły Doc'a z ostatnich roczników Flyfishing&Flytying, które zawsze były dla mnie niesłychaną bazą wiedzy.
Wiele ciekawych spostrzeżeń, widać że autor doskonale czuje klimat.
Jedynie część z muchami nieco zbyt uboga, choć... ciekawa. Wiele much przedstawianych w artykułach, teraz chyba juz klasyków na szczupaka.Jedynie wrażenie, ze brakuje najnowszych materiałów, ale to się bardziej wgryźć trzeba, nie przeczytać na szybko. Trzeba jakiegoś irlandzkiego wspomagacza w ilości ponad pół litra zapewnić, i ze dwa-trzy wieczory bez ciśnień, będzie jaśniej.

W każdym razie - szczerze polecam każdemu, ilośc wiedzy przekazana w tej książce jest... ogromna.

#311 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 listopad 2010 - 13:54

Czy fluorocarbon Sufixa daje radę jako przypon przeciwko szczupaczym zębom?

#312 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 14:26

Czy fluorocarbon Sufixa daje radę jako przypon przeciwko szczupaczym zębom?


Czasem daje, czasem nie. Powyżej 0.8 raczej tak, ale to już mało komfortowa i sztywna lina.
Do muchówki zdecydowanie lepiej zakładać coś innego, np. Tyger Leader. Chociaż ja używam nawet zwykłej linki stalowej 7x7

#313 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 listopad 2010 - 18:31

Po spostrzeżeniach wielu kolegów działamy z fcarbonem bo ryby są wyjątkowo nieufne( to zbiornik z górską wodą
i naprawdę ten szczegół robi różnice). Kupiłem dzisiaj 30lb jutro testy B)

#314 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 02 listopad 2010 - 18:34

Po spostrzeżeniach wielu kolegów działamy z fcarbonem bo ryby są wyjątkowo nieufne( to zbiornik z górską wodą
i naprawdę ten szczegół robi różnice). Kupiłem dzisiaj 30lb jutro testy B)


Nie słyszałem, żeby akurat widoczność przyponu robiła jakąś różnicę.
Zgodzę się, że przypon zaburzający pracę przynęty ma znaczenie, ale w wędkarstwie nie ma prawd objawionych, więc nie będę się sprzeczał

#315 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 02 listopad 2010 - 18:36

Dokładnie. Ostatnio miałem zbyt krótki przyponik i też widać było różnicę.
Testy ok, dzisiaj pękła 60cm :D)))))))) , a więc jest tendencja wzrostowa :lol: , ryby fajnie odprowadzają muchę do samego brzegu. Na okrasę 12 cm streamera odprowadził 60cm pstrągal, gdy chciał walnać przestałem ściągać żeby się nie zapiął a on wykonał takie fajne bojowe okrazenie i odpłynał.

#316 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 listopad 2010 - 11:02

Witam,

moze sie komus przyda jako inspiracja na zimowe wieczory
http://issuu.com/simon_graham/docs

A to blog faceta ktory kreci te zarympiaste muszyska.
http://pikeflyfishin...s.blogspot.com/

#317 OFFLINE   Piwoluka

Piwoluka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • Lokalizacjaziemia
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 sierpień 2011 - 11:03

Jeszcze są małe ale jest nadzieja, że będą większe. Letnie bezbranie w końcu się skończyło.

https://lh6.googleusercontent.com/-4G7c7E-UFC8/Tl0U3L54evI/AAAAAAAABl4/ZXeNNnx4H5I/s640/IMG_0060.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-oxRW4b6w1Qs/Tl0U3ezjZtI/AAAAAAAABmA/3lCHGE2Rwsg/s640/IMG_0055.jpg

Kijek: Guideline LPXe RS
Kręciołek: Vision GT
Linka: Guideline PIKE SERIES WF SINK1/SINK3 + 2m Fluorocarbon
Muszki: link

#318 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 31 sierpień 2011 - 14:00

Ładnie, Ładnie :D

#319 OFFLINE   siewicz

siewicz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 10:48

Panowie mam taki kłopot, że dostałem zupełnie gratisowo sprzęt muchowy. Nigdy o tej metodzie nie myślałem na poważnie, a tutaj zostałem postawiony przed faktem dokonanym.
Sprzęt to taki no name bez żadnej konkretnej firmy:
wędka - 2,7m 6/7,
kołowrotek 6/7,
linka 6 intermediate/wolno tonąca

Chcę spróbować łowić tym szczupaki (w śląskich zbiornikach i zaporówkach o tą rybę będzie chyba najłatwiej). Blisko domu mam zbiornik na którym jest bardzo duża populacja szczupaka w okolicach ~40cm i właśnie tam chciałbym zacząć walkę

Wiem, że sprzęt jest za słaby na szczupaka, ale nie mam zamiaru nic kupować zanim nie uznam, że jestem przekonany do muchy :D Poza tym tak jak pisałem - nastawiam się na szczupaki w okolicach 40cm - w ramach treningu chyba na początek wystarczy.

Teraz przechodzę do sedna sprawy: bardzo bym prosił o jakieś sugestie dotyczące much (wzory, rozmiary, materiały itd). Każda pomoc będzie dla mnie na wagę złota.
Chodzi o to, żeby mucha była na tyle duża że zainteresuje małego szczupaka, a jednocześnie nie sprawiała trudności przy rzutach wędką klasy 6/7 dla osoby z jeszcze bardzo słabą techniką.

Z góry dziękuję za każdą pomoc i sugestię :D

#320 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 12 wrzesień 2011 - 11:06

zwykłe streamery pstrągowe w większych rozmiarach, około 8cm i dasz radę. Skontaktuj się ze Szczupłym Mackiem lub LadyD - łowią na Śląsku szczupłe na muchę, dzień spędzony z nimi nad wodą to miesiąc Twojego szamotania się samemu.