Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2253 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 listopad 2011 - 10:52

Cześć @Baart! Napisz jak tam ostatnio szczupaki, połowiłeś coś na muchę? Widziałem Twoje zdjęcia na innym forum i wiem, że trochę zębatych w tym roku już wyholowałeś... :unsure:

Fajnie, że temat ostatnio odżył - normalnie oczom nie wierzę, że ludziska w Polszy zaczynają go podejmować. Zastanawia mnie tylko, że niektórzy jakby próbowali demonizować trochę kwestię rzutów muchówką - ja wiem, że to kunszt i doskonalenie swoich umiejętności, jednak jest to do ogarnięcia. Jest jedno ale - trzeba odstawić na jakiś czas spinning i nie ma, że boli. Tak postanowiłem zrobić na początku tego sezonu i podczas licznych tułaczek nad brzegiem Warty i Odry wywarzałem otwarte drzwi, rozkminiałem z mozołem, ale efekty przyszły - zwłaszcza jak ostatnio załapałem, o co chodzi w double haulu i linka nagle dostała sił witalnych i poleciała dalej niż zwykle - wow :D. Zatem @wobler129 - nie zrażaj się i śmiało atakuj z muchówką wszystkie akweny - od kałuży po morze i będzie git.

@wobler129 - fotki tego szczupaczka nie wstawię, bo za mały na standardy tego forum - ale ładne legitymacyjne mu zrobiłem, jako że pierwszy .

#382 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 16 listopad 2011 - 11:12

@arhuku najlepsze efekty na moim łowisku miałem w październiku po oczyszczeniu się wody z zakwitu. Dziwne jest to, że wraz ze spadkiem temperatury siadają mi mniejsze ryby... dosłownie króciaki po +30cm. Embarassed Na następnym wypadzie będę musiał spróbować z tonącą linką i poszukać głębiej.

#383 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 16 listopad 2011 - 14:35

@kuba Dzięki, pooglądam sobie inne filmiki :D))

@arhuku ma trochę racji jeśli chodzi o rzuty muchówką, nie jest to aż tak demoniczne jak mówią, no bo w końcu jeszcze nie wbiłem sobie muchy w tył głowy, ale przyznam że nadal jestem na etapie przedszkola.

Odległość mogę czasem osiągnąć całkiem niezłą, zdecydowanie lepszą niż spinem z lekkimi przynętami. Natomiast kładzenie muchy na wodzie idzie mi słabo, raz tak raz siak. Chyba jak mnie widza spinningiści to pękają ze śmiechu :lol: Kontroli w tym za wielkiej nie ma. Na kilku odległościach udaje mi się to robić, jak na moje standardy nieźle. Ale wystarczy że chcę zmienić odległość i znów zaczynają się schody. Przy łowieniu małej białej ryby, jak wyrywam rybki z bajorka po zacięciu, to latają po kilka metrów nad powierzchnią wody z prędkością trumpetfisha.

Pora na trening z mistrzem rzutowym, niech ułoży mi rękę!

Natomiast mimo kulawej techniki przyjemność z łowienia jest niesamowita.

#384 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 16 listopad 2011 - 14:44

@ictus

Ja w nowym sezonie planuję się wybrać razem z moją ładniejszą połową do jakiejś szkółki (chyba Hurch) i w końcu nabrać nieco ogłady w temacie fly-castingu, bo póki co, mój Warta-style też czasem wywołuje bezczelny uśmiech u spinningistów. Choć... raz jeden się zdarzyło, że uśmiechy zbledły, gdy łowiąc w jednym miejscu przez godzinę z wody wyjechały trzy kleniki i na deser dość nerwowy boleń <_< B). Po wszystkim usiadłem sobie na brzegu, zjadłem kanapkę i poszedłem w długą - nie powiem, dla takich chwil się żyje .

#385 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 615 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 16 listopad 2011 - 21:51

@ arhuku -rękawiczki z obciętymi palcami już przerabiałem,w moim przypadku się nie sprawdziło.Mój próg tolerowania zimna jest minimalny i po chwili nie potrafię się skupic na rzutach i łowieniu. Dzisiaj a akcie desperacji kupiłem za 3 zeta ogrodnicze szmaciane rękawiczki powlekane gumą.Pod spód założę jakieś z mikropolaru i zobaczymy.
@ictus - te paintbolowe mogą być jakimś rozwiązaniem,ale kolejny zakup w ciemno? Zainwestowałem niedawno w orvisowskie z neoprenu 1,5cm. Fajne i ciepłe do czasu kiedy nylonowe wstawki między palcami nie zaczeły pić wody.Do nimfy i mokrej mogą się sprawdzić,ale do streamera się nie nadają.
http://www.bogdangawlik.pl/product_info.php/cPath/57_688/pro ducts_id/6341

#386 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 listopad 2011 - 08:54

JA też zimna nie lubię ale przy łowieniu w temperaturze minimum 1 stopień powyżej 0, ubieram się dosć ciepło i przy wymachach rozgrzewam się tak ze mi ciepło na dłonie wyłazi. POniżej zera odpuszczam raczej.

#387 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2011 - 09:07

Zaliczyłem kilka wypraw pomorskich na trotki przy minusowych temperaturach. Jedyną niedogodnością jest zamarzający sznur i przelotki. Ciekawie wygląda hol ryby na tak zamarzniętym zestawie. Podbierałem już tak trotke wędkarzowi z Krakowa. Rybę doprowadzał do brzegu cofając się głęboko w brzeg, inaczej się nie dało

#388 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 14:49

Jak znajdę moje stare paintballowe rękawiczki to mogę dać do testów, ale dawno ich nie widziałem ;) Żeglarskie z wodą nie maja problemu z założenia.

Najlepiej zabrać wędkę do sklepu paintballowego ze sprzętem do speedballa który ma w ofercie sprzęt DYE oraz Empire i przetestować z wędką :D)) Jak chodzi o trzymanie kija to na pewno będą super, czy na mróz wystarczą to pewnie zależy jak dla kogo, ale one mają dużo gąbek chroniących przed siniakami więc powinno być ok. Są wersje z dwoma odkrytymi palcami a reszta jest zabudowana, ale te dwa palce marzną :D))

Jeszcze jeden link:
http://www.empirepai...intball-gloves/

Paintballowe nie są tanie więc na pewno warto zrobić najpierw testy. Tak czy siak lepsze to niż gołe ręce czy zwykłe rękawiczki. Neopreny na pewno będą cieplejsze. Grałem w podobnych na mrozie i było ok, ale w paintballu jest więcej adrenaliny (przynajmniej do momentu brania ryby, wtedy proporcje mogą się zmienić).

#389 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 listopad 2011 - 15:30

A u mnie dziś zjawił się listonosz... Dziękuję bardzo Andrzeju, napewno się nie zmarnują, wyglądają bardzo.... APETYCZNIE <_< <_<

http://img443.imageshack.us/img443/4237/img0728ym.jpg

Uploaded with ImageShack.us

#390 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2011 - 15:40

Proszę jakie kolorowe, jak na choinkę Teraz to musisz kombinować patyk i dopóki jeszcze lodem nie zetnie, polować na zębacze :D

#391 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 listopad 2011 - 15:41

Proszę jakie kolorowe, jak na choinkę Teraz to musisz kombinować patyk i dopóki jeszcze lodem nie zetnie, polować na zębacze :D


Patyk z całą resztą jest w trakcje... Za niecałe 2tyg mam nadzieję będzie u mnie :D Patrząc na pogodę długoterminową - może jeszcze się udać upolować zębacza :D

#392 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2011 - 15:43

Jak zetnie to zawsze możesz jeszcze na jaka rzekę wyskoczyć, tam też żyją ryby z zębami A jak nie to zostanie czekać do wiosny :D

#393 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2011 - 15:45

Niech poczta doczołga się z mamoną i jedziemy z zamówieniem

#394 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 listopad 2011 - 15:51

Niech poczta doczołga się z mamoną i jedziemy z zamówieniem


Myślę, że max jutro powinna być kasiorka :D Takie uroki PP. Kurcze muszę wkońcu to konto założyć, nawet się kiedyś radziłem jakie... tyle tego jest :huh:

#395 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2011 - 15:53

Nie wiem czy mBank nie jest najłatwiejszy w obsłudze. Mi jakoś najbardziej leży.
Swoją drogą, w dzisiejszych czasach, bez konta... Chyba jesteś przedostatni

#396 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 17 listopad 2011 - 16:56

Życzę ci @wobler129 mega szczupaków na te kąski. Jest szansa że z Twoimi statystykami połowów staniesz się najlepszym szczupakowym muszkarzem w Polsce <_<

Trzymam kciuki!

#397 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1941 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 17 listopad 2011 - 17:26

Fakt, dopóki woda nie skrzepnie- czas nagli, ale pewnie w tym sezonie coś jeszcze wyjedzie z wody :D

#398 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2011 - 17:47

U mnie już obie strony jeziorka w mini lodzie, został wolny środek.

#399 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 17 listopad 2011 - 20:10

U mnie już obie strony jeziorka w mini lodzie, został wolny środek.


:huh: U mnie wczoraj jeszcze na szczęście nawet przy trzcinkach ani przy brzegu nic nie jest ścięte - w dzień jest lekki + a w nocy lekki -. I tak ma niby być do końca listopada.

Mam pytanko jak trzymać wędkę w czasie prowadzenia muchy, oglądałem filmy od kolegi i widać na nich było, że wędka nie była praktycznie trzymana, jakby pod ramieniem,pachą i drugą swobodne prowadzenie. Jest jakaś reguła? :D

#400 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3682 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 17 listopad 2011 - 20:13

Nie ma reguły, jak Ci będzie wygodniej. Z pływadełka wygodnie jest trzymać pod pacha. Stojąc, w reku. Sam poćwiczysz i zdecydujesz.