Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupaki na muchę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2253 odpowiedzi w tym temacie

#441 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2011 - 19:41

Oki to napiszę może wrażenia i technikę jaką sobie opracowałem :D Nauczyłem się rzucać i parkować odpowiednio łódź bo to ważne, nie przeszkadzam wogóle kompanowi, który łowi razem ze mną. Dziś kumpel walnął pierwszą 90-tkę :D Kluczem do sukcesu w rzutach okazała się... lewa ręka :o :mellow: Przy wymachu mocno trzeba nią machnąć, by rozpędzić sznur i reszta to już sama przyszła po około 10h z muchą na wodzie :D Wiem, że rzuty będą pewnie jeszcze dłuższe... Męczy mnie to, że nie mam porządnej łodzi i sznur wala się po dnie pływadła i nieraz się zaplącze bądź czegoś się złapie i rzut jest króciutki <_< Teraz w kwestii prowadzenia - opanowałem trochę głębokość na jakiej jest muszka - za radą Kuby zamaczam kija :mellow: około metr pod wodę, pierwszy energiczny ruch linką, by mucha zesła do poziomu kija, chwila przerwy i zaczynam grać. Mam z tym jeszcze problemy i nieraz zastanawiam się, czy odpowiednią tą muchą gram, czy przerwa nie jest zbyt długa, czy szarpnięcia nie są zbyt długie, czy krótkie itp. :blush:Ale później opracowałem technikę prowadzenia na dzisiejszy dzień - prowadziłem muchy w pół lub 3/4 wody z krótkimi przerwami i długimi jak i zarówno krótkimi szarpnięciami. NAJWIĘKSZY PROBLEM mam z holem ryby... Pierwszy mnie nieźle sponiewierał - płynął do mnie - ale udało się go wyholować, nie wyczepił sobie muchy podczas luzu. Za chwilę wybrałem luz łapką (młynka nie użyłem) i doholowałem rybkę do łodzi bez żadnego, jakiegokolwiek problemu. Branie wyglądało dziwnie - łowię wśród roślinności i często zdarza się zaczep - 1000x częsciej od brania :lol: O ile w spinnie dokładnie rozpoznam kapelana od brania o tyle tutaj mam jeszcze problem - w pierwszej fazie oczywiście, bo później kij już pulsuje, a ryba płynie.... B) Drugi napiął mi linkę więc wiedziałem, że to 100% ryba, wziął krótko po sprowadzeniu muchy na 1m, tak więc z początku zabrał mi z 6m linki z łapki a później jeszcze chwilkę pojechał na hamulcu :D później linka w łapkę i do łodzi... Trzeci zaś, bardziej okazały okazał się zaczepem... Intuicyjnie przyciąłem tak jak mówił Kuba samą linką i po chwili już kijek pulsował. Tu była lepsza jazda, znów zrobił luz jednak udało się i nie spadł. Reszta jak na foto :mellow: Mucha prezent od kolegi LadyD, za co bardzo dziękuję :D Z pomarańczowymi akcentami - al'a płoć?

Myślę, że na początek lepiej stosować haki z zadziorami - przynajmniej lepiej dla łowiącego, by podnieść skuteczność :D

#442 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 28 listopad 2011 - 19:45

wobler129 fajnie wiedzieć, że jeszcze ktoś w Lubuskim gania za zębatymi z muchą ;) ...oczywiście gratuluję genialnego wyniku!!

arhuku nie będziesz osamotniony w kompletowaniu szczupaczego sprzętu... ja również ciułam żeby sprawić sobie coś mocniejszego na przyszłą wiosnę bo moje #6/7 ledwo macha dużymi dywanowcami.
Na pewno w moim arsenale znajdzie się kołowrotek kolegi wobler129 ponieważ dobrze o nim piszą i ma ładny desing ;)
Co do kija to jeszcze się zastanawiam. Budżet na niego mam ograniczony bo tylko 300zł z przesyłką. Na ebayu na pewno coś się znajdzie ;)

#443 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 listopad 2011 - 20:28

Gratuluję szczupaków, miło popatrzeć na ładne ryby i radość w oczach muszkarza. Skuteczność pierwsza klasa.

#444 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 listopad 2011 - 20:36

Męczy mnie to, że nie mam porządnej łodzi i sznur wala się po dnie pływadła i nieraz się zaplącze bądź czegoś się złapie i rzut jest króciutki <_<

Pan se wiadro plastikowe kupi, takie np z castoramy i wybiera linkę do rzeczonego wiadra
nic się nie plącze się nie gulasi, rzuty jak marzenie, jeno kufajkę zakładać i film kręcić :mellow:

#445 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6191 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 28 listopad 2011 - 21:14

Moje gratulacje, piękna skuteczność i powtarzalność

#446 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2011 - 21:36

[quote]
Męczy mnie to, że nie mam porządnej łodzi i sznur wala się po dnie pływadła i nieraz się zaplącze bądź czegoś się złapie i rzut jest króciutki <_<
[/quote]
Pan se wiadro plastikowe kupi, takie np z castoramy i wybiera linkę do rzeczonego wiadra
nic się nie plącze się nie gulasi, rzuty jak marzenie, jeno kufajkę zakładać i film kręcić :mellow:
[/quote]

Na wszystko masz sposób Kuba co? :mellow: Dziękuję, to dzięki Waszym radom idzie coraz lepiej :D

#447 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 28 listopad 2011 - 22:35

Możesz też pomyśleć nad zrobieniem sobie prostego stripping basketa - w necie jest sporo materiałów na temat jak wykonać sobie taki po kosztach. Tu na forum też jest taki wątek, pamiętam że @Lukomat sobie coś takiego zrobił i fajnie to wyglądało nawet.

#448 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 28 listopad 2011 - 22:40

Możesz też pomyśleć nad zrobieniem sobie prostego stripping basketa - w necie jest sporo materiałów na temat jak wykonać sobie taki po kosztach. Tu na forum też jest taki wątek, pamiętam że @Lukomat sobie coś takiego zrobił i fajnie to wyglądało nawet.


Pamiętam, ostatnio o tym myślałem :D Spróbuje zwykłą miskę/wiaderko plastikowe.

#449 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 28 listopad 2011 - 22:43

Stripping basket jest dobry, jak stoisz w wodzie po dżondra
na łodzi najlepsze jest szerokie wiaderko.

#450 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 28 listopad 2011 - 22:53

Gratki wobler :D
Proponuje zamiast ,, szerokiego wiadra ,, miednice :mellow:

#451 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 listopad 2011 - 07:10

Mam taką miseczkę w domu na pranie Będę pożyczał :mellow: W tyg. jeszcze będę próbował swych sił i w weekend też :D

#452 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 29 listopad 2011 - 09:07

@wobler129 Piękne te szczupaki!
Strasznie szybko się uczysz tej muchówki ;)
Duże gratulacje!!!



#453 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 29 listopad 2011 - 10:12

A ja proponuję nie kombinować.
Z miski ci wylatywac będzie, z wiadra nie. Trochę wiatru i z miski fruwa po całym pokładzie.
Wiem, bo próbowałem różnych rozwiązań.

#454 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 29 listopad 2011 - 10:16

A ja proponuję nie kombinować.
Z miski ci wylatywac będzie, z wiadra nie. Trochę wiatru i z miski fruwa po całym pokładzie.
Wiem, bo próbowałem różnych rozwiązań.


OK :D

#455 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 29 listopad 2011 - 18:15

Jako, że mam do przeznaczenia na szczupakowy kijek +/- 300zł wpadło mi w oko na ebayu takie cuś...

http://www.flyforums.co.uk/news/flyfishing/reviews/tackle/le eda_profil.html

Opinie niby są pochlebne. Ktoś z Was miał może z nimi do czynienia?

#456 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6191 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 listopad 2011 - 20:48

Jako, że mam do przeznaczenia na szczupakowy kijek +/- 300zł wpadło mi w oko na ebayu takie cuś...

http://www.flyforums.co.uk/news/flyfishing/reviews/tackle/le eda_profil.html

Opinie niby są pochlebne. Ktoś z Was miał może z nimi do czynienia?


Zajrzyj może do działu sprzedam...

#457 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 00:15

Kusząca oferta z tym szczupakowym zestawem... ale niestety ja jestem dopiero na etapie ciułania i zbierania informacji, recenzji poszczególnych wędzisk. :(

#458 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 30 listopad 2011 - 10:31

Jako, że mam do przeznaczenia na szczupakowy kijek +/- 300zł wpadło mi w oko na ebayu takie cuś...

http://www.flyforums.co.uk/news/flyfishing/reviews/tackle/le eda_profil.html

Opinie niby są pochlebne. Ktoś z Was miał może z nimi do czynienia?

Za 300pln przychodzą mi do głowy lepsze propozycje, no, moze 350, bo wysyłka z uk

#459 OFFLINE   Baart

Baart

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów

Napisano 30 listopad 2011 - 14:34

Domyślam się Kuba i napewno odezwę się do Ciebie po radę jak będę robił zakupy.
W sumie to najbardziej przypadł mi do gustu kij Scierra Sweep #8. Ma go mój kolega, miałem go w ręku i pasuje mi.

#460 ONLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 30 listopad 2011 - 16:00

Ja dziś próbowałem i niestety poległem... Znów prowadząc muchę zastanawiam się na jakiej jest głębokości, czy dobrze ją prowadzę... Tym razem lipa, totalne zero podczas gdy kumpel złowił trochę na spinna. Muchy chyba zbyt wolno toną albo mam już poprostu mętlik w głowie :wacko: :wacko: :wacko: