Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Montaż podłogi w pontonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 marzec 2015 - 14:48

Skoro to nie są zawory bezpieczeństwa to może da się coś takiego samemu wstawić?? Załóżmy że jak ponton dymamy do 0,25 to zawór na 0,3 by się aktywował. Myślę że ciśnienie 0,05 wyższe od zalecanego nie zaszkodzi balonowi a powyżej aktywował by się zawór bezpieczeństwa...



#22 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 30 marzec 2015 - 14:54

No to nadmuchaj tyle aż ten zawór się otworzy, a wtedy wszystko zobaczysz od środka :) ( oczywiście żart )

Dobrze wiesz, dobrze piszesz ,tylko nie potrafisz sobie tego wyobrazić. Powietrze ucieka z komory tej specjalnie skonstruowanej , gdy wyrównuje się ciśnienie

miedzy komorami.

Spoko niech będzie po twojemu.



#23 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 30 marzec 2015 - 18:10

Spoko niech będzie po twojemu.

 

@Doman

 

Nie po mojemu, bo mnie to lata. Napisałem do producenta i taką odpowiedź dostałem. (Przynajmniej tak przetłumaczyłem "odpowietrznik") .Nie widzę problemu ty też możesz zadzwonić do Tokarexu i zapytać.

Zaje....  by było gdyby to był zawór bezpieczeństwa, tylko nawet jego lokalizacja , nie pasuje mi,  do tego jeśli są 3 niezależne komory powinno być 3 zawory bezpieczeństwa + jeden na kilu.

 

@fred88 0,05 to nie żaden problem , wiele razy miałem w tubach  0,3 mbar.

 

208dfb2335bcbdef.jpg


Użytkownik maweric edytował ten post 30 marzec 2015 - 18:14


#24 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 kwiecień 2015 - 20:58

Spoko niech będzie po twojemu.

 

@Doman , a ja jestem uparty i drążyłem temat dalej i muszę Ci kolego przyznać rację , ponieważ jest to zawór nadciśnieniowy , spełnia rolę zaworu bezpieczeństwa.



#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:09

@Doman , a ja jestem uparty i drążyłem temat dalej i muszę Ci kolego przyznać rację , ponieważ jest to zawór nadciśnieniowy , spełnia rolę zaworu bezpieczeństwa.

Czyli też się nie myliłem. Można dymać 2 komory do woli  ;) . Z ta trzecią trzeba uważać. Może nie wytrzymać dymania na maxa.



#26 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 01 kwiecień 2015 - 21:45

Czyli też się nie myliłem. Można dymać 2 komory do woli  ;) . Z ta trzecią trzeba uważać. Może nie wytrzymać dymania na maxa.

Na spokojnie, jest to zawór nadciśnieniowy, to już ustaliłem , zabezpiecza cały ponton nie tylko jedną komorę. Ciężko z z tłumaczeniem technicznym , ale zabezpiecza wszystkie komory, 3 rodzaje otwierają się przy 0,25 ; 0,30 ; 0,35 i coś takiego "zawsze może być otwarty lub zamknięty".

Na pontonie jest jakaś uwaga, jak będę pompował zrobię zbliżenie. Najważniejsze , że zabezpiecza , a temat będę drążył dalej.



#27 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2015 - 22:17

Tylko że w Kolibri prawdopodobnie przy mniejszym ciśnieniu upuszczą. Bo tam zalecane 0,15.

Ale w sumie niepotrzebnie je dawali. Może to być zawodny element. Stoisz na środku wielkiej wody a tu nagle syk......

W droższych konstrukcjach typu Honda czy Brig też je montują?



#28 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 05:53

Pewnie jak jest niższe ciśnienie 0,15 to montują z innym ciśnieniem otwarcia, a co bezpieczeństwa na wodzie nigdy nie słyszałem o takim przypadku. Nie raz ponton zostawiam ( w cieniu ) a za kilka godzin był centralnie w słońcu nagrzany i twardy jak kamień i nić się nie działo.  Zawór upuszcza nadmiar powietrza do ciśnienia bezpiecznego , sprawdziłem i te zawory mają podane ciśnienie otwarcia i zamknięcia. W maju będę przy produkcji więc dokładnie obejrzę jak to wygląda, jak jest montowany , dlaczego w tym miejscu a nie innym itd.


Użytkownik maweric edytował ten post 02 kwiecień 2015 - 05:55


#29 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 02 kwiecień 2015 - 07:52

Tylko że w Kolibri prawdopodobnie przy mniejszym ciśnieniu upuszczą. Bo tam zalecane 0,15.
Ale w sumie niepotrzebnie je dawali. Może to być zawodny element. Stoisz na środku wielkiej wody a tu nagle syk......
W droższych konstrukcjach typu Honda czy Brig też je montują?

Długo rozmawiałem z producentem na temat montażu tych zaworów. Uparł się i nie chce tego montować, nawet nie zwracał uwagę na podejście marketingowe. Oto co powiedział ze swego doświadczenia:
1. Nie są to elementy trwałe, mogą zepsuć sie w dwie strony: wypuszczać powietrze (naprzykład gdy uszczelka oraz sprężyna sie osłabną) oraz nie spuszczać wogóle (są elementami nieruchomymi, każdy brud czy sól morska mogą spowadować korozje elementów);
2. W praktyce maja duży odchyłki co do ciśnień, na początku trzymają do około 0,3 bara (w zależności od modelu, weźmiemy 0.3), ale jest mały niuans. Będziecie chcieli poszalać na wodzie, zdejmiecie ławki, wszyscy pasażerowie rozmieszczą się na balonach, cisnienie wzrosnie i zawór zadziała, malo tego za parę lat już nie wytrzemuje ciśnienia 0,3 tylko coraz mniejszego;
3. Cena, jest dośc drogi, prawie nigdy nie wykonuje swoich obowiązków, a klient końcowy i tak musi za niego zapłacić.
4. Większość ludzi nie pompują pontony do ich znamionowego ciśnienia (nie biorę pierwsze napompowanie po zakupie, bo tu każdy chcę na maksa test :) ). Pompą nożną cięzko napompować ponton do ciśnienia powyżej 0,25 bara, a takie ciśnienie wytrzyma każdy porządny ponton, zawór spracuje na 0,3, wątpie żeby słońce mogło podnieść ciśnienie na 0,5 bara, a jak nawet podniesie nie fakt że uratuje zawór nadciśnieniowy.

Teraz moja ostatnia opinia na ten temat. Na ile wiem ten zawór się nie wymienia (przynajmniej gdy oglądałem go, nie znalazłem nic co by można było wykręcić, na Rybomanii w Poznaniu pracownicy ze znanej firmy też nie byli w stanie odpowiedzić na to pytanie). Producent akcesorii daje gwarancje na swoje towary około 2 lat. Co mamy? Gwarancja na ponton jako wyrób - mam 8 lat, gwrancja producenta akcesorii - 2 lata. Jesli scoś się stanie z wiosłem, dulką, zaworami głównymi albo rolkiem - zawsze można to wymienić w mgnieniu oka. Ale co jak pójdzie zawór bezpieczeństwa? Tu można pożegnać gwrancje pontonu 8-letnią (oczywiście jeśli ten zawór nawali poza okresem gwarancyjnym).

Użytkownik aviks edytował ten post 02 kwiecień 2015 - 08:01


#30 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 02 kwiecień 2015 - 08:08

Witam
Kupiłem Kolibri KM260 z podłogą listwową i mam problem z montażem .
Podłoga jest tak ciasno spasowana ,że męczę się z jej wkładaniem  dłużej niż całe pompowanie .
Kupiłem z zamiarem nie wyjmowania jej tylko  składania razem z pontonem   ale wtedy nie wchodzi  do torby.
Tego przed zakupem nie wiedziałem  :)
Macie jakieś pomysły ? Może ciachnąć te deski z 1 cm?

Musisz montować tą podłogęna na zupełnie pozbawionym powietrzem pontonie, i wtędy nie powinno być żadnych problemow.
Co do składania pontonu razem z podłogą w torbie - nie wiem. W moich, naprzykład, od początku jest założona i mieści się w torbie, nie wiem jakie rozwiązanie ma producent kolibri.
Pozdrawiam.

#31 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:26

Zawór nadciśnieniowy chroni ponton przed nadmiernym ciśnieniem . Średnica otworu w tkaninie 37 mm. Kalibracja : otwarcia w barach 250;300;350 zamknięcia

230;270;310. Część wymienna ( praktycznie nie psuje się ) ale w katalogach występuje , do kupienia .

Cena 22 zł sklep Pontonik.pl. ( producent osculati ) ,

 

zaworantycisnieniowy.jpg zdjęcie bez pokrywy na zawór ( mają różne wzory )



#32 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Napisano 02 kwiecień 2015 - 10:42

No w takim razie to ułatwia sprawę.

#33 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 02 kwiecień 2015 - 16:15

Po kilku wymianach postów z podłogi przeszliśmy na zawóra ale chyba zagadka została rozwikłana



#34 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 02 kwiecień 2015 - 18:07

No bo zawór jest blisko podłogi :) , każdy temat który coś wnosi jest dobrym tematem. (oczywiście w okresie ochronnym) :)


  • denis-pl i Znudzony lubią to

#35 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 03 kwiecień 2015 - 16:31

Musisz montować tą podłogęna na zupełnie pozbawionym powietrzem pontonie, i wtędy nie powinno być żadnych problemow.
Co do składania pontonu razem z podłogą w torbie - nie wiem. W moich, naprzykład, od początku jest założona i mieści się w torbie, nie wiem jakie rozwiązanie ma producent kolibri.
Pozdrawiam.

 

W tej gumie to sie nie sprawdza.

Gruba sztywna ta  guma czy to plastik .

Lepiej  wychodzi tak jak opisałem

 

Kolibri KM 260 nie mieści się z podłogą rolowaną do torby.

Wchodzi sama guma , pompka  i może ławki .

Powinni dawać drugą torbę na resztę gadżetów .

 

Co do zaworów i ich nie trwałości to Kolibri daje 8 lat gwarancji na  ponton.



#36 OFFLINE   spitek

spitek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • Lokalizacjaaleksandrow kujawski
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Stachowiak

Napisano 03 kwiecień 2015 - 18:15

Do wersji ze sztywna podłogą taka torba jest ,ale składanie gumy aby miasciła sie bez problemu w tej torbie to dla mnie melodja przyszłosci, zawsze coś wystaje i mieści się ale z trudem ,widząc jakość materiału długiej kariery jej nie wróże.



#37 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 kwiecień 2015 - 18:52

No to tylko zostaje dokupić drugą torbę i po problemie .



#38 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 04 kwiecień 2015 - 06:59

Do wersji ze sztywna podłogą taka torba jest ,ale składanie gumy aby miasciła sie bez problemu w tej torbie to dla mnie melodja przyszłosci, zawsze coś wystaje i mieści się ale z trudem ,widząc jakość materiału długiej kariery jej nie wróże.

 

No to tylko zostaje dokupić drugą torbę i po problemie .

Dokładnie i to na ponton bo to co dają to wygląda dokładnie tak jak opisane  wyżej .



#39 OFFLINE   e_skalar

e_skalar

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 20:44

Czy ponton kolibri lub bark o długości 2,6 do 3 m z podłogą panelową (listwową) można złożyć bez jej demontażu, czy zmieści się do torby transportowej?

Użytkownik e_skalar edytował ten post 12 listopad 2020 - 20:45


#40 OFFLINE   Pozer

Pozer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Lewandowski

Napisano 12 listopad 2020 - 21:18

Tak,mozna zlozyc.Gorzej z upchnieciem do torby :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych