Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Grip.Czy warto?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slawas1

slawas1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 post贸w
  • LokalizacjaInowroc艂aw

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 15:04

Witam wszystkich serdecznie!Panowie pytanie jak w temacie.Czy warto inwestowac w grip? Czy jest pomocny w robieniu zdj臋c?Bardzo prosz臋 podzelcie si臋 uwagami i spostrze偶eniami na ten temat.Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 post贸w
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 15:07

W Zak艂adce Og贸lnej prowadzi si臋 w艂a艣nie dyskusj臋 na temat gripa. Poza tym ju偶 by艂y dyskusj臋 o tym.

Pozdr.

Salmo

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 15:27

Salmo - chodzi o gripa do aparatu. Czyli przez niekt贸rych zwany baterry packiem. :D

Moim zdaniem NIE. Dlaczego? Dla mnie to zupe艂nie niepotrzebne zwi臋kszenie masy i gabaryt贸w aparatu. Niestety wielu uwa偶a inaczej ... do czasu kiedy nie zaczn膮 pracowa膰 z du偶ymi profesjonalnymi aparatami ze zintegrowanym gripem. Wtedy tacy ludzie szukaj膮 aparatu bez gripa.

Podstawowe zadanie gripa to - przed艂u偶enie czasu dzia艂ania (wi臋cej energii), niekiedy zwi臋kszenie ilo艣ci klatek na sek (bo wi臋cej mocy), lepsze trzymanie zw艂aszcza w pionie (dyskusyjne). Fakt - aparat lepiej wygl膮da! :D

Osobi艣cie gripa bym nie kupi艂.

Pozdrawiam
Remek



#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 post贸w
  • LokalizacjaBp

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 15:47

Aaaaa... :lol:

Pozdr.

Salmo

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 15:49

Aaaaa... :lol:

Pozdr.

Salmo


:lol: ale jak widzisz odpowied藕 jest te偶 na NIE :lol: (jak dla mnie)

#6 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 16:19

Podstawowe zadanie gripa to - przed艂u偶enie czasu dzia艂ania (wi臋cej energii), niekiedy zwi臋kszenie ilo艣ci klatek na sek (bo wi臋cej mocy), lepsze trzymanie zw艂aszcza w pionie (dyskusyjne). Fakt - aparat lepiej wygl膮da! :D


Lepsze trzymanie w pionie nie jest dyskusyjne,masz spust migawki w normalnym miejscu.Aparat lepiej si臋 trzyma tak偶e w poziomie(ma艂y palec nie ucieka pod body)+wi臋ksza masa r贸wna si臋 stabilno艣膰.Przed艂u偶enie czasu dzia艂ania baterii to cecha raczej dodatkowa.Na jednej baterii robi臋 spokojnie 1000-1200klatek,je偶eli to nie wystarcza,mo偶na mie膰 drug膮 w kieszeni.

#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 18:27

Dla mnie grip to tylko pr贸ba dorobienia sobie wygl膮du profesjonalnego body. M贸wi臋 to z ca艂膮 odpowiedzialno艣ci膮. Jaki jest stosunek ilo艣ci fotografii wykonywanych w pionie i poziomie przy zwyk艂ym u偶ytkowaniu? 90% fotografii robi si臋 w poziomie. Niekt贸re gripy s膮 tak ko艣lawe, 偶e zamiast poprawia膰 chwyt psuj膮 ergonomi臋 aparatu. Gdybym teraz mia艂 kupowa膰 aparat z ca艂膮 pewno艣ci膮 zastanawia艂bym si臋 czy zamiast du偶ego body nie kupi膰 mniejszego, bardziej por臋cznego. Do mnie stabilno艣膰 body przez zwi臋kszenie jego masy nie przemawia bo mimo, 偶e to logiczne to kolejna pr贸ba udowodnienia s艂uszno艣ci zakupu gripa. Zamiast niego wola艂bym w艂o偶y膰 zapasow膮 bateri臋 w plecak. A tak przez zastosowanie gripa mamy - wi臋kszy aparat, ci臋偶szy, a aparat jak robi艂 zdj臋cia ... tak robi takie same.




#8 OFFLINE   FISH

FISH

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 619 post贸w
  • LokalizacjaW艂odawa

Napisano 13 grudzie艅 2009 - 19:43

Nie mam gripa,ale ile razy przy kadrze pionowym wywijam r臋k臋 w chi艅skie S ponad g艂ow膮 i p贸藕niej prostuj臋 kadr na kompie my艣l臋 o nim.Ostatnio siedz臋 w fotografii portretowej i tak takich uj臋膰 jest du偶o wi臋cej.Wiem 偶e zdj臋cia by艂yby jednak lepsze By艂oby mi wygodniej po prostu spogl膮da膰 na 艣wiat przez wizjer.

#9 OFFLINE   slawas1

slawas1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 post贸w
  • LokalizacjaInowroc艂aw

Napisano 14 grudzie艅 2009 - 06:02

No c贸藕 opini臋 widz臋 podzielone.Ale my艣l臋 藕e lepiej mie膰 ni藕 nie mie膰 wcale.Zawsze si臋 przyda a co艣 mi m贸wi 藕e znajd臋 go pod choink膮. :mellow: Dzi臋ki panowie.Pozdrawiam!

#10 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 post贸w

Napisano 14 grudzie艅 2009 - 10:21

Hmmm...

napisz臋 tak. Dla mnie grip ma i nie ma zastosowania. Nie chodzi o energi臋 bo tutaj zawsze mam ze sob膮 dodatkowy na艂adowany aku. Nie chodzi tak偶e o wyglad bo.. wisi mi to;))
Ale,
mam du偶e 艂apska. Trzymaj膮c samego Canona 350d jest mocno niezgrabnie. Z gripem korpus nabiera kszta艂tu kt贸ry jest w moim rozmiarze.
Wcze艣niej mia艂em Pentaxa k10d i do tego korpusu w 偶yciu bym nic nie doczepi艂.
Uwa偶am zatem, ze nie mo偶na jednoznacznie oceni膰 czy grip jest na tak czy na nie. Wszystko trzeba wazy膰 w艂a艣nym komfortem i wygod膮 fotografowania;) No chyba, 偶e si臋 ma w planach wilogodzinne sesje w plenerze .. z lampa.. wtedy mo偶e by膰 niezbedny;)
No to pstryk :mellow:


#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 14 grudzie艅 2009 - 14:47

No c贸藕 opini臋 widz臋 podzielone.Ale my艣l臋 藕e lepiej mie膰 ni藕 nie mie膰 wcale.Zawsze si臋 przyda a co艣 mi m贸wi 藕e znajd臋 go pod choink膮. :mellow: Dzi臋ki panowie.Pozdrawiam!


Slawas1 mn膮 si臋 nie przejmuj :D Przechodzi艂em przez gripa w momencie kiedy mia艂em D200, p贸藕niej pojawi艂 si臋燼parat ze zintegrowanym gripem ... po jakim艣 czasie u偶ytkowania szukam czego艣 co by艂o by ma艂e, dyskretne, ciche, wygodne ... mimo, 偶e mam 艂apy jak bochenki chleba, fotografuj臋 w pionie i poziomie :D

Tak jak napisa艂 KokoN - jedni potrzebuj膮 inni nie potrzebuj膮, a jeszcze inni potrzebowali ale ju偶 nie potrzebuj膮 bo potrzebowali si臋 dowiedzie膰, 偶e nie potrzebuj膮 :D

No to pstryk! :D

#12 OFFLINE   slawas1

slawas1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 post贸w
  • LokalizacjaInowroc艂aw

Napisano 14 grudzie艅 2009 - 16:03

Masz racj臋 Remku.Zaczn臋 u偶ywac to si臋 przekonam czy robienie zdj臋c z gripem b臋dzie wygodniejsze.W艂a艣ciwie to martwi mnie tylko zwi臋kszenie wagi i gabaryt贸w aparatu.Ju偶 teraz nosz臋 go na ramieniu bo wygodniej.Ca艂a reszta to chyba same zalety.Jeden m贸j znajomy podpi膮艂 gripa raz i ju偶 si臋 go nie pozby艂.A wi臋c ilu u偶ttkownik贸w tyle opini.Pozdrawiam!

#13 OFFLINE   KokoN

KokoN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 post贸w

Napisano 14 grudzie艅 2009 - 16:03

jedni potrzebuj膮 inni nie potrzebuj膮, a jeszcze inni potrzebowali ale ju偶 nie potrzebuj膮 bo potrzebowali si臋 dowiedzie膰, 偶e nie potrzebuj膮 :D

No to pstryk! :D



Haha, to jest najlepsze podsumowanie tego wszystkiego;))

#14 OFFLINE   rataj81

rataj81

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 post贸w
  • Lokalizacjapoznan

Napisano 26 grudzie艅 2009 - 00:42

to fakt ilu uzytkownikow tyle opini
moim zdaniem prywatnie rzecz niepotrzebna.
czasmi robie zdjecia slubne i wtedy by mi sie przydal
akumulatorki walaja mi sie po wszystkich kieszeniach,
ale daje rade bez niego.
Aparat,lampa plus akumulatorki przez cala noc noszone troche waza
i nie wyobrazam sobie zwiekszac tej masy.
jesli nie uzywasz zewnetrznej lampy blyskowej to warto bo zwiekszy to ilosc robionych zdjec,
jesli uzywasz lampy zewnetrznej
to nie warto bo ja robie ok 800zdjec na aku 2700 mAH Ni-MH
(lampa te same akumulatorki wykancza mi po ok 500zdjeciach)



#15 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 post贸w
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imi臋:Wojtek

Napisano 25 marzec 2010 - 16:40

Do typowej pami膮tkowej fotografii z typowymi szk艂ami do DSLR-a raczej nie. Drugie aku mo偶na nosi膰 w kieszeni. Przy robieniu du偶ej ilo艣ci zdj臋膰 w kadrze pionowym np. portret z ci臋偶kim obiektywem (np moja Minolta 800si i Zeiss 180/2,8 to razem ponad 2 kg.)jak najbardziej si臋 przydaje. wa偶ne 偶eby mia艂 spust migawki i super gdyby mia艂 zdublowane manipulatory co niestety jest bardzo rzadko spotykane.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych