Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dka castingowa do przyn臋t 35-80g z pontonu


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕/Benelux
  • Imi臋:Wojtulson

Napisano 24 marzec 2015 - 12:58

Szukam w臋dziska do 艂owienia / jerkowania  przyn臋tami 35 - 80g: jerki, du偶e gumy 6cali, obrot贸wki rozmiar 5, du偶e wahad艂a.

Do zestawu mam ju偶 ko艂owrotek Abu Garcia C3 4601

 

Na oku mam Jaxona Grand Virtuoso, kt贸ry nowy kosztuje 160z艂. Kij jest w dw贸ch d艂ugo艣ciach 1.80 i 1.95

 

Zastanawiam si臋 jak膮 d艂ugo艣膰 kija wzi膮膰 na pocz膮tek. Nie wiem co powinno decydowa膰 o wyborze?

Z jednej strony chc臋 偶eby by艂o 艂atwo jerkowa膰 przyn臋t膮 stoj膮c, operuj膮c kijem skierowanym ku wodzie czyli lepiej kr贸tsz膮 wersj臋.

Z drugiej strony takie kr贸tkie w臋dzisko ma kr贸tszy dolnik i mo偶e by膰 trudniej rzuca膰 ci臋偶k膮 przyn臋t膮 i pewnie te偶 hol ryby b臋dzie mniej komfortowy.

 

Wpiszcie w jaki spos贸b dobiera si臋 d艂ugo艣膰 w臋dki do castingowej.

 

 


U偶ytkownik Wojtulson edytowa艂 ten post 29 marzec 2015 - 18:55


#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 24 marzec 2015 - 14:15

jezeli sie dobrze orientuje, to dopiero zaczynasz przygode z wedkarstwem, nie badz lamerem i kup wedke pod przynety a nie pod kolowrotek, po sezonie (najpozniej dwoch) i tak zmienisz na inna, moze wtedy sam bedziesz wiedzial, czy wolisz krotsze, czy dluzsze?


  • MarcinZet lubi to

#3 OFFLINE   platynow艂osy

platynow艂osy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 marzec 2015 - 14:17

CZe艣膰 kolego

 

Zaraz zaraz, ale mo偶e najpierw powiedz, gdzie zamierzasz 艂owi膰?

Z brzegu , czy z 艂贸dki.

Jak z 艂贸dki, to bierz d艂ugo艣膰 ok 180-213cm. Zale偶y te偶, czy jeste艣 wysoki wzrostem i czy z dna 艂ajby czy stoj膮c wy偶ej na 艂aweczce b臋dziesz 艂owi艂.

Mam 艣rednie zaufanie do JAXONA, ale 艂owi艂em na Cormoran,a Jerk boat,a.

Kij dwudzielny, z tym, 偶e r臋koje艣膰 jest o wiele kr贸tsza od drugiego sk艂adu.

M贸j Towarzysz 艂owi na nie od kilku lat i jest mega zadowolony. Kilka ostrych wypraw szwedzkich zaliczy艂.

I nie jest drogi. Ok 250 z艂.

 

Pozdrawiam

Alek



#4 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕/Benelux
  • Imi臋:Wojtulson

Napisano 24 marzec 2015 - 16:04

jezeli sie dobrze orientuje, to dopiero zaczynasz przygode z wedkarstwem, nie badz lamerem i kup wedke pod przynety a nie pod kolowrotek, po sezonie (najpozniej dwoch) i tak zmienisz na inna, moze wtedy sam bedziesz wiedzial, czy wolisz krotsze, czy dluzsze?

Tak, tak. Informacj臋 o ko艂owrotku umie艣ci艂em dodatkowo. Ale nie jest to bez znaczenia, bo np. mia艂em dobr膮 ofert臋 na Konger Impact 1.98m do 80g ale okaza艂o si臋, 偶e mam gruby uchwyt i nie pasowa艂a do mojego okr膮glaka (ci臋偶ko si臋 to trzyma艂o w d艂oni). Przyn臋ty tak jak pisa艂em: 35 - 70g: jerki, du偶e gumy 6cali, obrot贸wki rozmiar 5, du偶e wahad艂a.

Admina poprosz臋 o zmian臋 tematu na "W臋dka do przyn臋t 30-80g"

CZe艣膰 kolego

Zaraz zaraz, ale mo偶e najpierw powiedz, gdzie zamierzasz 艂owi膰?
Z brzegu , czy z 艂贸dki.
Jak z 艂贸dki, to bierz d艂ugo艣膰 ok 180-213cm. Zale偶y te偶, czy jeste艣 wysoki wzrostem i czy z dna 艂ajby czy stoj膮c wy偶ej na 艂aweczce b臋dziesz 艂owi艂.
Mam 艣rednie zaufanie do JAXONA, ale 艂owi艂em na Cormoran,a Jerk boat,a.
Kij dwudzielny, z tym, 偶e r臋koje艣膰 jest o wiele kr贸tsza od drugiego sk艂adu.
M贸j Towarzysz 艂owi na nie od kilku lat i jest mega zadowolony. Kilka ostrych wypraw szwedzkich zaliczy艂.
I nie jest drogi. Ok 250 z艂.

Pozdrawiam
Alek

W臋dkowanie z pontonu, bez podwy偶szenia dlatego zastanawiam si臋 nad kr贸tk膮 w臋dk膮 1.80m. Niski nie jestem, ponad 1.90m
  • platynow艂osy lubi to

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 24 marzec 2015 - 17:08

temat mozesz sam wyedytowac, wchodzac na edycje i wecej opcji (prawy dolny rog)  ...  co do wedki to sprawa jest w miare prosta, wez kolowrotek i idz z nim do sklepu, przykrec do kilku wedek o odpowiednim cw a potem wybierz ta, ktora ci najbardziej odpowiada (jerkowka wcale nie musi miec rozmiaru dla krasnali) 

 

kolega pleciona sprzedawal niedawno fenomenalny kij do takich zabaw (jerki i duze woblery - jednego kija do wszystkiego nie ma), starego i dobrego roze jointed jerk, jezeli go ma, to brac i nie pytac ;)


  • platynow艂osy i Szymon3069 lubi膮 to

#6 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 24 marzec 2015 - 17:48

"Ma艂y " nie jeste艣. Je艣li mo偶esz 艂owi膰 z tego pontonu na stoj膮co to mo偶e to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

艢wietny kij na 艣wietnych komponentach cho膰 niekt贸rzy twierdza 偶e dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jako艣 mam, u偶ywam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje si臋 r贸wnie偶 pod inne przyn臋ty. Czu艂y szybki i dynamiczny szczyt 



#7 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 post贸w
  • LokalizacjaNowy S膮cz
  • Imi臋:Szymon

Napisano 24 marzec 2015 - 18:01

temat mozesz sam wyedytowac, wchodzac na edycje i wecej opcji (prawy dolny rog) ... co do wedki to sprawa jest w miare prosta, wez kolowrotek i idz z nim do sklepu, przykrec do kilku wedek o odpowiednim cw a potem wybierz ta, ktora ci najbardziej odpowiada (jerkowka wcale nie musi miec rozmiaru dla krasnali)

kolega pleciona sprzedawal niedawno fenomenalny kij do takich zabaw (jerki i duze woblery - jednego kija do wszystkiego nie ma), starego i dobrego roze jointed jerk, jezeli go ma, to brac i nie pytac ;)

jaki kij masz na my艣lii?

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 post贸w

Napisano 24 marzec 2015 - 18:03

starego i dobrego roze jointed jerk



#9 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 24 marzec 2015 - 18:22

Szymon, chodzi o kije Bertusa Rozemejiera. Piotrek u偶y艂 skr贸tu.


  • Szymon3069 lubi to

#10 OFFLINE   Szymon3069

Szymon3069

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 post贸w
  • LokalizacjaNowy S膮cz
  • Imi臋:Szymon

Napisano 26 marzec 2015 - 21:14

Szymon, chodzi o kije Bertusa Rozemejiera. Piotrek u偶y艂 skr贸tu.

dzi臋ki! Pytam bo jaki艣 czas temu kupi艂em w艂a艣nie od S艂awka kij i my艣la艂em ze chodzi o ten :)

#11 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕/Benelux
  • Imi臋:Wojtulson

Napisano 29 marzec 2015 - 20:54

"Ma艂y " nie jeste艣. Je艣li mo偶esz 艂owi膰 z tego pontonu na stoj膮co to mo偶e to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

艢wietny kij na 艣wietnych komponentach cho膰 niekt贸rzy twierdza 偶e dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jako艣 mam, u偶ywam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje si臋 r贸wnie偶 pod inne przyn臋ty. Czu艂y szybki i dynamiczny szczyt 

 

Dzi臋ki za link, musz臋 sprawdzi膰 wielko艣膰 baga偶nika/trumienki i og贸lnie mo偶liwo艣ci transportowe. Propozycja bardzo ciekawa. 

 

Ju偶 troch臋 kiji maca艂em i w za艂o偶onym bud偶ecie najlepiej le偶a艂y mi Cormoran K-DON Jerk 1.95m 40-80g oraz Jaxon Grand Virtuoso Jerk Cast 20-80g kt贸ry jest w dw贸ch wersjach 180 i 190cm .

Wzia艂bym ten drugi bo cena jednak o 100z艂 ni偶sza. No i nadal nie wiem jak najlepiej dobra膰 d艂ugo艣膰 w臋dziska. 

 

Je偶eli kto艣 ma oko艂o 1,90m wzrostu i mo偶e mi doradzi膰 d艂ugo艣膰 pierwszego kija do castu do 艂owienie z 艂odzi to prosz臋 pisa膰



#12 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 29 marzec 2015 - 21:07

K-Donem (po偶yczonym od kolegi) w wersji do 60g 艂owi艂em z konieczno艣ci przez trzy tygodnie (m贸j inny by艂 w reklamacji) i nie powiem o tej w臋dce z艂ego s艂owa. Przy Twoim wzro艣cie 180 czy 190 nie stanowi r贸偶nicy. Natomiast d艂u偶szym przyjemniej holuje si臋 ryb臋


  • polny lubi to

#13 OFFLINE   Wojtulson

Wojtulson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕/Benelux
  • Imi臋:Wojtulson

Napisano 29 marzec 2015 - 21:45

K-Donem (po偶yczonym od kolegi) w wersji do 60g 艂owi艂em z konieczno艣ci przez trzy tygodnie (m贸j inny by艂 w reklamacji) i nie powiem o tej w臋dce z艂ego s艂owa. Przy Twoim wzro艣cie 180 czy 190 nie stanowi r贸偶nicy. Natomiast d艂u偶szym przyjemniej holuje si臋 ryb臋

No i dzieki. Mam argument za wzieciem 1,95. Pozdrawiam!



#14 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 04 kwiecie艅 2015 - 09:45

"Ma艂y " nie jeste艣. Je艣li mo偶esz 艂owi膰 z tego pontonu na stoj膮co to mo偶e to?

http://allegro.pl/we...5165020519.html

艢wietny kij na 艣wietnych komponentach cho膰 niekt贸rzy twierdza 偶e dyskwalifikuje go korek (owijka a nie lity) a jako艣 mam, u偶ywam i mam to w d...

(szukaj cen promocyjnych jak tutaj)

Nadaje si臋 r贸wnie偶 pod inne przyn臋ty. Czu艂y szybki i dynamiczny szczyt 

 

Przedwczoraj go maca艂em w sklepie i gdyby nie to 偶e 1cz臋艣ciowy to bym go bra艂, fajnie estetycznie zrobiony, fajne mocowanie ko艂owrotka fuji,kr贸tki dolnik i 250z艂 polecam go obada膰 bo jak si臋 spisuje to tylko nad wod膮 si臋 dowiesz



#15 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 04 kwiecie艅 2015 - 09:49

Nad wod膮 na pewno si臋 nie zawiedziesz :) jeszcze raz polecam na podstawie praktyki. To ju偶 m贸j drugi bo jak pisa艂em, jeden utopi艂em wraz z Alphasem 150....oj! boli do dzisiaj :(  :D



#16 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 309 post贸w
  • LokalizacjaGi偶ycko
  • Imi臋:Darek

Napisano 12 kwiecie艅 2015 - 00:29

Na twoim miejscu bra艂 bym t膮 ultime jak radzi BOB1 ... To 偶e na tym jaxonie czy cormoranie pisze do 80gr to nie znaczy 偶e tyle poci膮gnie. Jaxony lubi膮 te偶 p臋kn膮膰 w przypadkowym miejscu . A rzucanie  klockiem 80gr to ju偶 lepiej jak kij jest z zapasem .... Mam jeden kij cormorana tylko pod sta艂膮 szpul臋 i z艂ego s艂owa nie powiem po za tym 偶e ma strasznie zawy偶ony c.w. 

I nie przejmuj si臋 偶e to jednosk艂ad.... nawet lepiej bo 偶adnego s艂abego elementu. Sam mam 2 jednosk艂ady i wo偶臋 je na miejscu pas偶era....


U偶ytkownik darkonis edytowa艂 ten post 12 kwiecie艅 2015 - 00:37


#17 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1747 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 13 kwiecie艅 2015 - 18:33

Nie ma co si臋 rozwodzi膰 nad t膮 opcj膮. Napisz臋 kr贸tko. Je偶eli kto艣 nie stwarza sobie sztucznych problem贸w typu: kij za d艂ugi, i je偶eli nie ma innych przeciwskaza艅, zawsze wybior臋 jednosk艂ada.



#18 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 kwiecie艅 2015 - 16:01

Jakie艣 do艣wiadczenia z kijem

Savage Gear MPP Jerk 183/75 ???

Bra艂bym Ultim臋 kt贸r膮 polecacie, ale czy przy wzro艣cie ok 173-175 jerkowanie z pod艂ogi pontonu  kijem o d艂 198cm nie stanie si臋 niepor臋czne?

Jerki ok 50-70g i gumy > 45g.

A mo偶e tak kr贸tkim kijem ci臋偶ko b臋dzie prawid艂owo poprowadzi膰 gumy?

 

Je偶eli nikt nic nie podpowie....pewnie sko艅czy si臋 na Ultimce :)



#19 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10162 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Robert

Napisano 26 kwiecie艅 2015 - 16:11

Mam t臋 Ultim臋. Mam 173 cm wzrostu. Jerkuj臋 stoj膮c na pod艂odze 艂odzi (czyli w艂a艣ciwie z poziomu wody). Zero problem贸w :)



#20 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 26 kwiecie艅 2015 - 16:23

Bior臋 Ultim臋. Dzi臋kuj臋 Ci BOB!