Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do nowego (2010) sezonu pstrągowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:44

Cześć,
To już tradycyjny wątek na jerkbait.pl. Co roku staram się dopytać Was jak przygotowujecie się do nowego (2010) sezonu pstrągowego:

- kiedy rozpoczynacie
- postanowienia
- odkrycia - nowe łowiska
- nowy sprzęt - wędki, kołowrotki, przynęty
- experymenty
- cele

Zapraszam do dyskusji. Kropki już za kilkanaście dni! Będzie miło porozmawiać z Wami w tym trudnym okresie (oczekiwanie) właśnie o pstrągach. A swoją drogą ciekawy jestem kto ... rozpocznie w następnym roku wątek Pstrągi 2010 (oczywiście musi być zdjęcie).

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 grudzień 2009 - 04:23

1. Po wczorajszej rozmowie z DanielemXR wiem, że w nowy sezon wkroczę z nowiusieńkim wędziskiem spinningowym zbudowanym na blanku CDRBR299ML (CD Blue Rapid)
2. Tradycyjnie już, nie zabiorę żadnego pstrąga
3. Po kilku sezonach doświadczeń zamierzam w końcu odpuścićsobie miejscówki, gdzie latem występują zgromadzenia drobnego pstrąga do 30 cm.
4. Marzenie. Pobić wreszcie własny (kilkakrotnie wyrównany) wynik 50cm.
+50 -tka jest dla mnie wciąż liczbą magiczną :mellow:
5. Poświecę więcej czasu na podniesienie jakości wyników kosztem ilości brań. Ciekawe co z tego wyniknie

#3 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 19 grudzień 2009 - 06:28

Ja niestety nie rozpocznę sezonu 1 stycznia, więc i wątku nie otworzę :D. Ale za to drugiego...
Postanowienia to więcej testować i poszukiwać. Mam kilka nowych pomysłów i zamierzam je w warunkach polowych sprawdzić. Podejrzenia mam pozytywne ale to ryby je weryfikują.
Chciałbym też popróbować dłuższego niż dotychczas castingu pstrągowego. Tak z 230 cm. Zobaczymy jaka będzie poręczność. Przeskok duży bo łowię 180 cm :D.
Cel to duże ryby - w dobrym towarzystwie :D. Może też wrócę do robienia większej ilości zdjęć ale tego już nie obiecuję.

#4 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 19 grudzień 2009 - 09:17

Ja z kolei o przynętach.
w roku 2010 stawiam na koguciki ale nie na zwykłe, ponieważ od tego roku jestem również muszkarzem... :unsure:
chce żeby były to koguty motane przeze mnie,
a że jestem krętaczem przedszkolakiem i żadne zasady nie stanowią barier dla mojej wyobraźni
pewnie tak samo jak z moich brązek, znajomi będą się tarzać ze śmiechu z tych kogutów.
co mi tam ważne żeby wyniki były :mellow:

#5 OFFLINE   bartolomeo

bartolomeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaNienadowa
  • Imię:Bartek

Napisano 19 grudzień 2009 - 09:45

A ja mimo że mieszkam nad górskim Sanem nie za bardzo mam gdzie sezon rozpocząć bo wszystkie małe rzeczki to tylko mucha, Stupnica od lutego ale na Wiarze będzie można powalczyć z rekordami kręcącymi się koło 30 cm :mellow: jak trafie tak dużego to chyba będę skakał ze szczęścia :mellow: dlatego przynęty wobki w okolicach 3-4cm już są ładnie zapakowane do dwóch pudełeczek żyłka wymieniona i teraz tylko żeby przy tej temperaturze były jakieś miejsca gdzie da się kija zamoczyć to będe szczęśliwy

#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 19 grudzień 2009 - 10:38

A ja mimo że mieszkam nad górskim Sanem nie za bardzo mam gdzie sezon rozpocząć bo wszystkie małe rzeczki to tylko mucha, Stupnica od lutego ale na Wiarze będzie można powalczyć z rekordami kręcącymi się koło 30 cm :mellow: jak trafie tak dużego to chyba będę skakał ze szczęścia :mellow: dlatego przynęty wobki w okolicach 3-4cm już są ładnie zapakowane do dwóch pudełeczek żyłka wymieniona i teraz tylko żeby przy tej temperaturze były jakieś miejsca gdzie da się kija zamoczyć to będe szczęśliwy

Ja akurat zacznę od wobków około 7-9 cm :D

#7 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 19 grudzień 2009 - 10:41

No Sławku. Będę pewnie topił Twoje szósteczki :lol:

#8 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 19 grudzień 2009 - 11:12

Witam,

w tym roku zlowilem swojego pierwszego pstraga (przypadkiem) i bede w nastepnym roku za nimi ganial :D Sprzet castingowy :D Niestety sezon dopiero sie zaczyna 01.04 wiec mam jeszcze troche czasu.

Czekam zatem na Wasze pierwsze zdjecia i zycze wszystkim udanego sezonu :D

Pozdrawiam
Tomek

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:02

Witam,

U mnie niestety sezon zaczyna sie dosc pozno bo w marcu. Wczesniej moze wpadne gdzies do Polski na kilka dni nad jakies tajne rzeczki, o ktorych slysze od znajomych :D

Sprzetowo: wreszcie musze zdecydowac sie na wykonczenie kijka na starym blanku Blue Rapid- lezy to u Romka juz kawal czasu i musze opedzac sie od natretow chcacych go zakupic :D
Poluje tez na jeden ciekawy kreciolek- stara Daiwe z limitowanej seri.

Przynet mam za duzo i nic nowego nie planuje jak na razie, moze tylko uzupelnienie zapasow Sendali. Jakies jigi tez przydalo by sie ukrecic ale to juz najmniejszy problem.

Bujo

#10 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:39

U mnie sezon 2010 to przejście praktycznie tylko na muchę. Oczywiście nie odmówię sobie wypadów ze spinem i kogucikami bo ten rodzaj łowienia kropków kocham. W nadchodzącym sezonie chcę dokończyć dopracowywanie nowego rodzaju jigów, w których główka będzie na zawiasie a cała przynęta będzie zbudowana na oddzielnym stelażu, konstrukcja troszkę podobna do zestawu z metody Drachkovicza (chyba napisałem to z błędem :mellow: ). Jako ciekawostkę podam, że przynęta pracuje nawet wtedy gdy obciążenie leży na dnie. W zeszłym roku całkiem nieźle prowokowało to potoki :D
Co do sprzętu to wymieniam młynek Daiwy na młynek Daiwy :mellow:
CD-ka kilka miesięcy temu zbudował mi Daniel wiec tu zmian nie będzie bo wędon okazał się wielce zacny i całkiem fartowny :mellow:

#11 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2669 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 19 grudzień 2009 - 14:59

Ja planuję zacząć sezon i rok z muchówką w garści, streamerem na końcu przyponu i malowniczą (inaczej) Czarną Przemszą, wijącą się leniwie u mych stóp :lol:
Pzdr,
Fatso

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 19 grudzień 2009 - 15:52

Ten sezon to chyba będzie tylko mucha. Styczeń odpuszczam, może w lutym zacznę?

#13 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:02

Kuba, nie jesteś sam. Dla mnie sezon pstrągowy zacznie się po 15-tym czerwca.!

#14 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:18

Po 15 czerwca :huh: Ja rozumiem, ze można nie lubić zimowych łowów :mellow: Ale kwiecień czy maj to sam miód nad pstrągową rzeczką :mellow:

#15 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:22

Witam. Ja w tym roku podobnie jak Kuba, głównie mucha. Sezon zaczynam w styczniu. Oczywiście z castem wyskoczę pewnie z parę razy. Planowane są w tym roku z trzy wyjazdy na stare i nowe rzeki Słowenii. Na pstrągi przez duże P...

#16 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:26

Daniel,

Zaproś, choć raz! <_< <_<

#17 OFFLINE   milo26

milo26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:39

Daniel,

Zaproś, choć raz! <_< <_<

Zapraszam.

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 grudzień 2009 - 16:52

Wrzuciłem wątek a nic nie napisałem od siebie :D

Zaczynam w tym roku sezon od 2 stycznia. Mam nadzieję, że nic nie stanie mi na przeszkodzie i uda się planowo rozpcząć sezon. W tym roku kropki z pełnym zaangażowaniem będę męczył (z uśmiechem na twarzy) do końca kwietnia. Później oczywiście postaram się jeszcze pojechać na kilka wypraw - może jakaś zagraniczna wyprawa się trafi, ale nie mam jeszcze konkretnych planów.

Metody: oczywiście kontynuuję połów pstrągów metodą baitcastingową. Wędki pozostają bez zmian - 8lb, 16lb, ale zmienia się multiplikator - w tym roku Cardiff 51s DC i coś jeszcze :D W tym roku jednak pojawi się i inna metoda - muchowa. Na razie wędka zamówiona i czekam. Reszta sprzętu składana i myślę, że kwiecień, maj już będę na posterunku z muchą.

Przynęty: cały czas szukam i kombinuję z nowymi przynętami. Oczywiście w castingu jest trochę trudniej bo przynęty po prostu muszą latać, zwłaszcza jeśli łowimy na trudnych technicznie rzeczkach, ale staram się znaleźć coś nowego. W pudełku - woblerki (Bigbait, Salmo, z Czarnego, Krakuski i kwiskie ... oczywiście jakieś pojedyncze inne), wahadła (moje ulubione Stefana Przychoćki - przecierki K2), koguty (najlepsze jakie miałem Sandacza z naszego forum), kilka gumek.

W tym roku to oczywiście chciałbym przeskoczyć jakiś fajny wymiar - minimum 50 cm. Na razie te duże mnie skutecznie omijają, albo ich po prostu nie potrafię złowić :lol: Poza tym chciałbym pojechać na Podlasie pozać jakąś ciekawą i malowniczą rzekę, której mógłbym zrobić kilka zdjęć. Poza tym ... fotografia, więcej zdjęć, więcej klimatów wędkarskich.

Pozdrawiam
Remek

#19 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1942 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:09

Zaczynam 2 go stycznia. 1 go nie dam rady :mellow:
Odcinek no kill na Bystrzycy. Widziałem piękne kloce na tarle, powyżej 50cm. Może się skusi taki byczek......
Spinning, wobki żyłka tzw. osiemnastka. Woblerki, koguciki + ekperyment przynętowy - jak poskutkuje podzielę się wrażeniami
W tym roku definitywnie zwiększam rozmiar wobków.

#20 OFFLINE   elektron

elektron

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaCiechanów

Napisano 19 grudzień 2009 - 18:33

Witam.Zacznę w styczniu jeżeli nie będzie mrozu i śniegu.Wędka ta sama Daiwa Shogun z lat 90 [nie do zdarcia].Przynęty-swoje woblery ok.5cm,obrotówki Glan,błysteczki wachadłowe ok.4cm zrobiłem ich w tym roku ok.150szt.Nowe przynęty to streamery z przegubową główką.W kwietniu i maju połowię na żabki Maansa -bardzo skuteczne.Postanowienie-nie zabieram żadnego do kwietnia.Marzenie- poprawić rekord życiowy ,mam 2x60 a więc pora na65,i jak najwięcej razy nad rzeką.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych