Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowania do nowego (2010) sezonu pstrągowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 grudzień 2009 - 22:49

Witam,

Ja sezon pstragowy pewnie zaczne z poczatkiem maja.
Jak Goscie dopisza.
Jak nie, to dopiero jak upaly wylacza mi Ebro...

Wedke mam jedna przewidziana do takich zabaw (210 cm SC V).
Byc moze sprobuje z zylka - bo wode w rzeczkach mam naprawde przezroczysta, a moze ten patent z przyponem z zylki tylko ?

Przynety to woblery i wirowki : Salmo Executor, Shad Rapy. Z wirowek aszychminki i meppsy...powinno wystarczyc. Wazniejsze chyba znalezc rybe i dobrze jej podac wabik :unsure:

Na razie pstragowanie musi mnie do siebie w 100 % przekonac Bylem raz - fajne klimaty i ladne widoki. Kompletna odmiana od jezdzenia po Ebro...


Guzu

#22 OFFLINE   rapia

rapia

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Baranowski

Napisano 20 grudzień 2009 - 11:28

Witam.Ja swoj sezon zaczne jak Bog da drugiego stycznia bo pierwszego wybieram sie na trocie.Odwiedze swoja ulubiona rzeke pstragowa i moze uda sie złowic cos wiekszego niz w poprzednim sezonie. PZDR Piotrek

#23 OFFLINE   Grzecho

Grzecho

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 grudzień 2009 - 12:54

Cześć

Zbliżający się sezon pstrągowy będzie dopiero moim drugim, ale tak strasznie się wciągnąłem w kropki, że już we wrześniu zacząłem odliczanie :mellow:
W tym roku nałowiłem się na maksa małych pstrągów do 40 cm. Więc nadchodzący sezon zamierzam poświęcić tropieniu tych większych.
Z powodów rodzinnych i zawodowych ominie mnie w tym roku huczny sylwester, ale w zamian już 1 stycznia będę mógł wyskoczyć na potoki B)
Powiększam rozmiar swoich przynęt, szczególnie woblerów z 4-5 cm na 5-7 cm, ze wskazaniem na 7 cm. Podobnie zrobię z wahadłówkami i obrotówkami, które w tym roku okazały się na moich łowiskach najskuteczniejsze. Zamierzam też więcej uwagi poświęcić łowieniu gumami.
Obłowię też wiele miejscówek, które w tym roku z wielu względów omijałem. Więcej czasu poświęcę innym naszym rzekom, Bystrzyca jest piękna, ale nie jedyna :mellow:
Marzę też o kilku wypadach na Roztocze.

pzdr
Grzecho


#24 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 20 grudzień 2009 - 20:42

Jeśli chodzi o mnie to w tym sezonie mam dwa plany do zrealizowania.
Po pierwsze złowienie pierwszych pstrągów na muchę-poczyniłem już pewne zakupy sprzętowe.
Po drugie pobić rekord na casting.
PS. a może tak na jakimś zlocie.

#25 OFFLINE   barwena1977

barwena1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 grudzień 2009 - 10:28

Witam!
Ja za pstrągami nigdy jeszcze się nie uganiałem, ale muszę przyznać że przez ostatnie 3 lata pilnie zbierałem do kupy wszelkie relacje, doświadczenia z nad wody, opisy miejscówek oraz ich adresy(czasem tajne), rodzaje i nazwy przynęt, czyli wszystko co jest potrzebne przy pstągowaniu, od moich kolegów posiadających w tej materii ogromną wiedzę.I przyszedł czas na to aby tą wiedzę wykorzystać w tym roku.Wędka:CTS 2.9m, 5-20gr,żyłki 0.20-0.22mm,przynęty,80% obrotówki i wahadła,kołowrotek Stradic 2500Fc i jazda nad wodę.Oby tylko zdrowie nie przeszkodziło w realizacji planów.
Pozdrawiam!

#26 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 grudzień 2009 - 10:48

Ja zaczynam sie zastanawiac nad jakims pługiem śnieżnym. Jak tak dalej pojdzie to moze byc ciezko z dojazdem. A w moim przypadku kawalek trzeba by zrobic...

Gumo

#27 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 21 grudzień 2009 - 13:04

W tym roku jak się uda, to pojadę 1-stycznia na tajną rzekę próbować złowić rybę 65+. Swoją drogą wiem o rybach 70+ z niej, więc w górny pułap nie mierzę B)
Jak? Dość grubo na wobki 7-8cm. Ot takie trociowanie :unsure:
Celem moim jest jak zwykle za dużo nie gadać o chorych na ospę rybach, i oczywiście z jak najmniejszym uszczerbkiem na zdrowiu i honorze- wypuszczać je w 100% (z resztą jak wszystkie inne).
Sprzętu i przynęt na razie nie zmieniam. Łowie wyłącznie na koguty i woblery. Może potestuję jakieś małe wahadła?
Ciekawe jak będzie z pogodą, bo zapowiada się niewesoło.
Pozdrawiam, i życzę cierpliwości. Jeszcze tylko 13 dni. <_<

#28 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 21 grudzień 2009 - 15:12

Witam,

Zapedzilem sie z tym spinem, ze az zapomnialem o muszce :( Jak znam zycie wiekszosc czasu tak spedze- na wiekszosci ''moich'' rzek nie mozna lowic na spina a szkoda. Sprzetowo tez musze nad czyms pomyslec. Jakas wedka do streamera 9'6''-10' #6 by sie przydala :D Linki, kreciolek na szczescie juz mam. Muchy musze dorobic troche- jakies streamerki na rozpoczecie to priorytet bo w pudelku pusto :(

W marcu na jakis zlot bym sie wybral- moze tym razem uda mi sie nawet przyleciec planowo a nie dzien pozniej :D :D :D

Bujo

#29 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 21 grudzień 2009 - 15:37

Ja zacznę sezon pstrągowy na tęczakach jeżeli oczywiście pogoda pozwoli.Co do całego sezonu metoda połowu będzie jedna mucha mucha i jeszcze raz mucha ,a żeby się nieodzwyczaić od innych metod to z dwa trzy wyjazdy poświęcę castowi.
Sprzętowo to tak jak @bujo bym potrzebował coś pod streamerka 9,6 w 6 klasie,do tego jakąś słonowodną 8 kę i linki.
Streamerków już mam troszkę nakręcone i wciąż schodzą mi z imadełka nowe więc z przynętami nie mam problemów.
Jeszcze tylko mam jedną niewiadomą na 2010,jeszcze brak sprecyzowanych planów na jakiś wyjazd za granicę z muchówką bo urlop na pół maja i cały czerwiec już mam ustalony :D


#30 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 21 grudzień 2009 - 18:22

Zaczynam 1 stycznia. Jeśli będzie w okolicach 0 i więcej to streamer. Łowię kijem 9'6'' AFTM 7. Jeśli będzie poniżej to spin. Od maja sucha, długa nimfa i pupa. Zmiana kija na AFTM 5 lub 4 w zależności od wody. Plany- łowić jak najwięcej. Cel- dobrze się bawić. Muchy nakręcone.

#31 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 grudzień 2009 - 01:43

U nas sezon zacznie sie 1 marca . Niestety wypada to w poniedzialek wiec prawdopodobnie dopiero 6 w sobote bedzie rozpoczecie . Nie przesadzam niczego bo to sie okaze w marcu . Chcialbym zaczac sezon z Jackiem i Tadkiem . Dwa lata temu tak wlasnie wystartowalem . I zostalem pochloniety :mellow: . Tradycyjnie chcialbym zaczac nad Choinkowa ...bo tam zaczelismy . Przerobilismy z 7 lub 8 strumieni przez te dwa lata . Jedna stronica mapy tego rejonu pokazuje okolo 100-tki strumieni pstragowych :huh: . Stronnic jest 16 i kazda ma swoje strumienie . Jest to labirynt nie do przejscia za mojego zycia . A gdzie tu stany Michigen i Minnesota jako najblizsze . Nawet nie wspominam o Arkansas , Montanie , Pensylwani i wielu innych . Przez dwa lata duzo sie nauczylem ale nadal duzo nauki przede mna . Chcialbym w koncu 50taczka wypuscic bo na razie dwa 47 to moje najdluzsze pieknosci . W wabikach nadal beda to woblery , czasami wirowki . Ostatnio zaczynam myslec o tym aby na muche sprobowac choc jeden dzien ...jak to bedzie ? . Mam dwie muchowki , nie uzywalem ich kilka lat . Wogole to malo byly uzywane . Dlaczego mysle o muchowce ? ...bo od tego 1 marca do 1 maja pstraga przepisy chronia , to znaczy mozna lowic ale bez zadziorow . Wobler z dwoma kotwiczkami to jak by nie patrzec masakryczna bron . Mucha na tym jednym haku podana Ksieciuniowi to prawdziwy szacunek . Mam nieomal dwa miesiace zeby TO przemyslec . Juz w normalnym sezonie napewno wyprobuje male Slidery . My tu jerkujemy przed pstragiem i Slider bedzie idealny w pewnych warunkach . Tak jak przysiegalem nigdy nie zabiore pstraga z strumienia . Przez dwa lata tylko jednego musialem zabic , zajadl za gleboko , zostawilem go bobrom ... prawo przyrody . Jak mnie zmija ugryzie to tez napisze ...prawo przyrody . jerry hzs B) ...oczywiscie jak doczolgam sie do samochodu B) :mellow:

#32 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 grudzień 2009 - 09:58

Jako, że Sylwestra spędzę w Bolesławcu u rodziny mojej dziewczyny, zdecydowałem (ku uciesze mojej piękniejszej połowy <_< ) że wrzucę do bagażnika TYLKO jedną wędkę. I nic więcej. No i kołowrotek, i kamizelkę, i pudełka i wodery i kilka drobiazgów(no chyba jasne, że samym kijem nie będę machał )
I chciałbym 1 stycznia otworzyć sezon na tamtejszym bobrze. I tu pytanie do forumowiczów. Znacie może miejski i okoliczny odcinek Bobru? Rzeka wydaje się naprawdę ciekawa i podobno rybna. Jakby ktoś miał jakieś rady co do techniki, przynęt itd to będę wdzięczny :D

Pozdrawiam
Kamil

#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9515 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 22 grudzień 2009 - 10:02

priv

#34 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 grudzień 2009 - 11:20

Dziękuję

#35 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 22 grudzień 2009 - 23:43

No to heja ....wlasnie kupilem 5 much na Ksieciunia :mellow: . Czy bedzie mucha ponad wszystko ? ...napewno zazebi sie z spiningiem :mellow:


Załączone pliki



#36 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 grudzień 2009 - 13:49

No to heja ....wlasnie kupilem 5 much na Ksieciunia :mellow: . Czy bedzie mucha ponad wszystko ? ...napewno zazebi sie z spiningiem :mellow:





no masz babo placek...


następny skażony :mellow:

#37 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 23 grudzień 2009 - 15:22

Najlepsze w tym wszystkim że to dopiero początek epidemi :D a będzie więcej zarażonych na wiosne i lato.
Wiem co mówie :lol: :mellow:

#38 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 23 grudzień 2009 - 15:49

Najlepsze w tym wszystkim że to dopiero początek epidemi :D a będzie więcej zarażonych na wiosne i lato.
Wiem co mówie :lol: :mellow:


No i dzial flyfishing zacznie zyc szybszym zyciem- zamiast woblerkow itd beda sucharki, streamery czy mokre :D :D :D

Bujo


#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 grudzień 2009 - 12:13

Ja to poproszę o dodatkowo o zwiększenie liczby godzin w dobie :D

#40 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2009 - 14:31

Hehe, fajne okreslenie - sucharek. :lol:

Gumo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych