Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BAAAAARCA!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2988 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 08 kwiecień 2010 - 16:35

Albo w koncu PRZEGRZAL! <_< Oby ;)
  • Ide52 lubi to

#162 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 10 kwiecień 2010 - 12:26

Zostalo pare godzin do meczu Madryt 4-3 Barca.
Kondolencje dla rodzin zmarlych. :(

#163 OFFLINE   undre

undre

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaŁańcut

Napisano 10 kwiecień 2010 - 20:03

Będzie też polski akcent na Gran Derbi :(

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/real-i-barc elona-uczcza-pamiec-ofiar-tragedii-pod-,1,3206509,wiadomosc. html

A wracając do samego meczu nie odważę się wskazać faworyta.

#164 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 10 kwiecień 2010 - 22:16

Ku...a 2 zero juz!! :wacko:

#165 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:06

trochę w cieniu... nawet nie wypada się cieszyć za bardzo...

potraktujmy to, że Barca uczciła pamięć dzisiejszej tragedii.

@CLAUDIO - drugi mecz, drugi raz 2:0. Chyba już nie ma wątpliwości. Mam tylko nadzieję, że sprawiedliwości stanie się zadość i mistrzostwo zostanie jeszcze na ten sezon w Barcelonie.

Pozdrawiam

#166 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:15

Byłem trochę wyłączony, więc nie wiem jakie są fakty. Czy prawdą jest, że Real miał czarne opaski w związku z naszą tragedią?
Pozdrawiam,

#167 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:29

tak. Była minuta ciszy przed meczem, Real miał opaski. dużo walki w środku pola, sporo fauli, później doskonała akcja Xavi-Messi i Leo przyjęciem mija obrońce i strzela obok Casillasa - 1:0

Real też miał swoje szanse, ale nie było ich zbyt wiele, a jak już coś wyszło to brakowało chyba spokoju.

II połowa podobna, choć Real trochę agresywniej, kilka kartek i znów piękne podanie Xaviego i tym razem Pedro sam na sam nie daje szans. Później jeszcze Messi miał wyborną okazję, ale troszkę się pospieszył.

2:0! Barca!

Tak dla porządku dodam tylko, że także dzisiaj było GD koszykarskie w lidze hiszpańskiej i tam także Barca pokonała Real. Także w obu tabelach Barca przed Realem!!!

i niech już tak zostanie.

#168 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:40

Dla tych ktorzy nie widzieli:


#169 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:42

@Baloo - dziękuję za informację; mecz oglądałem, od 15. minuty; gdyby nie to, co stało się rano, powiedziałbym, że jestem szczęśliwy. Przykro, że Barca nie założyła takich opasek; zwłaszcza, że o ile wiem, o Katalończykach krąży w Hiszpanii opinia, że w przenośni mówią/są jak Polacy. Mogłem coś pokręcić, ale jeśli tak, to Guzu mnie poprawi. A i tak, najprościej mówiąc, wszystko to marność.

#170 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2010 - 11:04

Oglądałem wczoraj ten mecz na C+ - puszczono go, w związku z żałobą narodową, bez komentarza komentatorów. Dziwnie jakoś się ten mecz oglądało, technicznie z powodu braku tego komentarza, ale głównie oczywiście ze względu na tragedię, jaka nas wczoraj doświadczyła... Bramki też mniej cieszyły :( ...

Tak, o Katalończykach mówi się polacos - tradycyjną przyśpiewką kibiców Realu podczas meczy na Santiago Bernabeu, podczas której podskakują w miejscu, jest: es polaco que no bote, es, es (tj. tylko Katalończyk nie podskakuje). Wczoraj wydawało mi się, że też ją przed meczem słyszałem, choć chciałbym się mylić, bo jej dwuznaczność w dniu wczorajszym byłaby bardzo smutna...

A odnośnie samego meczu - Barsie grało się jakby nie tak płynnie jak ostatnio - moim zdaniem trochę brakowało Iniesty (Iniesta + Xavi razem robią różnicę - jak już Iniesta wszedł, to chyba miał nieco inną rolę niż kreację gry - wręcz chyba przeciwnie, bo moim zdaniem przytrzymywał grę, wymuszał faule, wybijał Real z rozkręcania gry, zyskiwał na czasie po prostu - wzmocnił środek pola, co jest bardzo ważne w takich momentach).

Guardiola też tłumaczył to śliską murawą, co faktycznie dało się zauważyć - zwróćcie notabene uwagę, że oba gole padły po górnych podaniach Xaviego, przyjmowanych bez kozła, z przyjęciem od razu z powietrza. Osobiście denerwowała mnie parę razy wymiana podań w Barsie zbyt blisko własnego pola karnego, przy stanie 0:2, ale na szczęście Real tego nie umiał tego wykorzystać. Jeśli miałbym kogoś z Barsy wyróżniać, to Valdesa, Piqu oraz oczywiście Xavi-ego i Messiego.

#171 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 12 kwiecień 2010 - 07:50

a ja bym jeszcze wyróżnił Pedro. Ten koleś napracował się za dwóch. Biegał do każdego obrońcy z piłką i jako pierwszy wywierał presję. NA bramkę zapracował. Szkoda okazji Messiego, zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe.

#172 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 13 kwiecień 2010 - 23:47

No cóż, nie zawsze lepszy wygrywa. Tu akurat bardziej liczyły się bramki niż piękno gry.
Mnie bez komentatora oglądało się ten mecz źle, bo nie wiedziałem kto jest kto. W tych pasiastych dobry był taki z dziesiątką. A w Realu nieźle zaprezentował się taki blondynek z długimi włosami, co wszedł po przerwie. A tak ogólnie to mecz był fajny. Szkoda tylko, że nie wygrała ta druga drużyna.

#173 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 kwiecień 2010 - 23:53

Ta druga druzyna jest niedoinwestowana. Trzeba podsypac grubiej...

Guzu

#174 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 kwiecień 2010 - 00:48

Ta druga druzyna jest niedoinwestowana. Trzeba podsypac grubiej...

Guzu, gadasz jak Florentino Perez ;) ... A mi się wydaje, że polityka sportowa Realu jest taka (w skrócie: 'galacticos'), że duże znaczenie ma również osoba trenera w tym gwiazdozbiorze... Patrz Fabio Capello oraz del Bosque - silne osobowości (w tym nieulegające presji prezesów Realu), choć dochodzące do celu zupełnie różnymi środkami... A Pellegrini moim zdaniem jest zagubiony i przytłoczony presją - jego wypowiedź o frustracji i bezsilności po Gran Derbi tego moim zdaniem dowodzi - trener nigdy tak nie powinien się wypowiadać, bo to fatalnie może wpłynąć na morale.

#175 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 14 kwiecień 2010 - 07:58

Spokojnie, kolega @szwagier.janusz nas kolejny raz prowokuje.

Biali nie wygrali, bo na szczęście są jeszcze miejsca na świecie, gdzie nie da się wszystkiego kupić za pieniądze.
barca też kupuje gwiazdy, ale zawsze trzon opierał się na swoich wychowankach. Łatwiej jest zaadoptować do stylu gry 2-4 nowych piłkarzy, gdy reszta drużyny ma ten styl wpajany od dziecka. W Madrycie niemal wszyscy są zlepkiem trochę przypadkowych piłkarzy. MOże najlepszych na świecie, ale zebranych do kupy w trochę przypadkowy sposób. To sprawia, że jak nie idze, to każdy ogląda sięna kolegę i nie ma drużyny, kolektywu, a indywiduwalnie to starcza się na almerię, malagę, czy inną Osasunę. Nie starczyło na Lyon, nie mogło starczyć na Barcę. Sprawa się może zmienić, jeśli ta grupa gwiazd pogra ze sobą kilka lat, może już za rok, może za dwa będą piekielnie silni. Jeśli jednak gorąca głowa pana Pereza znów zamiesza składem, to Barca będzie miałą duuużą szanśe na obronę Mistrzostwa.

hej

#176 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 14 kwiecień 2010 - 19:23

@szwagier.janusz nas kolejny raz prowokuje.

Baloo ... w tym wątku po raz pierwszy.

#177 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 15 kwiecień 2010 - 07:08

i kolejny meczyk transmitowany na Canalu bez komentarza.

w zasadzie po pierwszej połowie powinno być ze 4:0, ale strzelili tylko jdną bramkę. Na szczęście w drugiej, po chwilowym oddaniu piłki dla piłkarzy Deportivo (z litości?!? żeby choć troszkę sobie pograli?) sztrzelili jeszcze dwie i było po meczu. 3:0!

Wrócę do pierwszej połowy, bo to co chciał zrobić niejaki Messi, ten lobik to po prostu byłby chyba gol roku. Szkoda, że nie strzelił tym razem bramki, ale co ma wisieć nie utonie.
No i akcja Alvesa, przewrotką w poprzeczkę. Trzeba mieć sporo fantazji, aby wogóle wymyślać takie akcje. Pierwsze 30 minut meczu to tak, jakby Barca była z innej ligi. Totalna dominacja. Zresztą na koniec posiadanie piłki i tak wyszło na 75-25 dla Barcy.

ależ się wkreciłem.... hahahaa :mellow:

#178 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 18 kwiecień 2010 - 15:09

A co to dzisiaj sie nie gada o Barcie???? <_<

#179 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 kwiecień 2010 - 17:18

Chlopaki na rybach jak widac...a samemu co bede ze soba gadal :unsure:

Teraz trzeba sie skupic na meczu z Interem, a wczesniej dotrzec do Mediolanu :huh:


Guzu

#180 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 19 kwiecień 2010 - 07:40

Nie widziałem chyba pierwszego meczu w sezonie, ganiałem za pstrągami i chyba Panowie się obrazili, dając temu upust nie strzelając bramki. Szkoda. Teraz będzie nerwowo do kolejnego błędu Realu.

Daniel, napisz coś więcej o meczu. CO się stało? Dlaczego Alves wyleciał, i dlaczego Real znów farciarsko odrobił straty?