Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarskie cele na 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 31 grudzień 2009 - 09:38

[quote]
no to ja może napiszę trochę inaczej.....żeby mieszkania w Poznaniu zaczęły się sprzedawać jak 2 lata temu :huh: to wtedy każdy plan będzie w moim przypadku możliwy do zrealizowania :o
[/quote]
Developerem zostałeś :huh: :o :huh:
[/quote]
hehe Waldku przecież to proste, jak się developerom nie wiedzie to i wykonawcom jakoś dziwnie pod górkę :angry:

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:40

Podsumowanie 2009: Nie zrealizowałem swoich celów w 2009r. Był to rok ciężkiej pracy zawodowej. Od początku roku wszystko się pozmieniałem i wiele swego czasu prywatnego poświęciłem pracy. Oczywiście nie żałuję tego bo wiele się nauczyłem, na wiele spraw patrzę inaczej, no i co najażniejsze do wielu spraw nabrałem dystansu. Wędkarsko było słabo. Było zdecydwanie gorzej niż w poprzednich latach. Dosłownie musiałem, poza małymi wyjątkami skoncentrować się na wędkowaniu na naszym forum. Achhh ... podziwiałem Wasze ryby, zdjęcia, opisy wypraw ale z wiarą i nadzieją patrzyłem w przyszłość i następny 2010 rok. W 2009r po raz pierwszy od wielu lat nie wyjechałem na żadną, godną uwagi wyprawę wędkarską. Tego brakowało mi w zasadzie najbardziej. Nie pobiłem też swoich rekordów życiowych, a każdy wyjazd na ryby bardziej był wyjazdem wypoczynkowym niż uganianiem się za wędkarskim celem.

W 2009 udało się jednak rozszerzyć portal, pozyskać sporo nowych tematów, artykułów oraz zrealizować kilka celów i projektów. Oczywiście bardzo dużo zawdzięczam tutaj kolegom z Redakcji, moderatorom, pomocnym osobom spoza grona moderatorskiego oraz wielu, wielu wspaniałym Forumowiczom, którzy bezinteresownie dzielili się swoją wiedzą i żyli razem z nami tworząc tą wspaniałą jerkbaitową społeczność. Za to serdecznie dziękuję!

Jerkbait.pl jest nadal całkowicie prywatnym przedsięwzięciem. Nie jesteśmy w żaden sposób związani z kimkolwiek. Prowadzimy ten portal dla fascynatów, wędkarzy, których głównym celem jest poszukiwanie odpowiedzi na pytania - kiedy, gdzie, na co, jak ... w kontekście ryb drapieżnych. Zawsze jest mi bardzo miło kiedy przychodzicie na jerkbait.pl i dzielicie się swoją wiedzą, doświadczeniami, pokazujecie zdjęcia, pomagacie innym użytkownikom. Po to dokładnie jest ten portal.

W 2009 roku na zlotach poznałem kolejnych super ludzi. Dla mnie zloty to niesamowita okazja poznania forumowiczów. Jest, dla mnie, zawsze bardzo miło poznać osoby w realu (źle to brzmi no ale ...:D). W tym roku szykujemy kolejne atrakcje i niespodzianki a grafik naszych zlotów niebawem będzie opublikowany.

2010:
A) planowane wyprawy wędkarskie
W tym roku na pewno planuję dwie wyprawy kilkudniowe. Nie wiem na razie gdzie dokładnie. Oczywiście po głowie chodzi musky, bassy ale też szczupaki, łososiowate. Na paczątku roku na pewno ustalę sobie grafik, który będzie uzależniony od liczby dostępnych dni na błogie lenistwo.


B) ryby - rekordy, nowe gatunki
Nowych gatunków raczej nie będzie choć nie wykluczam. Głównie związane to będzie z wyprawami. Rekordy - pstrąg, boleń. Na pobicie PB szczupaka nie liczę. Może coś innego?

C) nowe metody
mucha - cel to łowienie boleni oraz pstrągów i lipieni na muchę

D) nowy sprzęt
nie planuję. W tym jednak roku próbuję zamknąć sprawę wyboru jednostki pływającej, którą wyruszę w 2011 na Wisłę oraz Bug.

Z innych celów:
- Podlasie
- Bug

Dwie wycieczki fotograficznowędkarskie.

Jeśli chodzi o jerkbait.pl - dalszy stabilny rozwój oraz publikacja nowych, ciekawych artykułów. Wprowadzenie kilku nowości :D

Pozdrawiam
Remek



#23 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:55

witam!
w 2010 popróbuje złowić dużego pstrąga na trolling i mam nadzieję wyhaczyć metrowego szczupaka na muchę. może w tym roku uda mi się w końcu złowić blue shar`ka ( do trzech razy sztuka ) poza tym chciałbym pojawić się na jakimś zlocie, szanse są duże bo syn rośnie i może żona da dyspensę na parę dni.
przy okazji życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
pozdrówka

#24 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:57

Cele na rok 2010:
- Dokończyć swój projekt na blanku z serii Skeet Reese.Który zawarty jest na kilku kartkach papieru i kupionych niektórych komponentach składowych.

- Połączyć fotografie i wędkarstwo w jeden spójny punkt. W tym roku niestety miałem problemy z takim połączeniem.

- Więcej czasu spędzać nad wodą.

- Brać udział w zlotach.


Pozdrawiam
Slider

#25 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 31 grudzień 2009 - 15:17

Pozwolę sobie skorzystać z tego wątku, żeby podziękować za życzenia noworoczne, które dziś dostałem na maila. Odwzajemniając oczywiście życzenia zdrowia i wszelkich możliwych przyjemności, dokładam jeszcze jedno: żeby zasada Catch & Release nie obowiązywała względem kłusowników i wszelkiej maści złodziei, którzy nad naszymi wodami urządzili sobie raj na ziemi...

Mój wędkarski cel na 2010: żeby mi się zawsze chciało chodzić na ryby. Czasu mam na to w gruncie rzeczy sporo, i chciałbym wreszcie uwolnić się od tego dziś już za późno, za zimno, za daleko, nie biorą. Zawsze, kiedy uda mi się przełamać tę niemoc, okazuje się, że chociaż późno, zimno, daleko i nie biorą - dopiero nad wodą jestem na właściwym miejscu.

#26 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 31 grudzień 2009 - 15:45

Cele na rok 2010:

- Spedzic wiecej czasu nad woda niz mialo to miejsce w roku 2009

- Ganiac za pstragami, kleniami, okoniami oraz boleniami

- Wkoncu wziac udzial w jakims zlocie :D

- Zlowic bassa, nie wiem czy uda mi sie wyskoczyc gdzies na kilka dni latem za granice, ale postaram sie, bo planuje to od pewnego czasu :D

Pozdrawiam
Tomek

#27 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 31 grudzień 2009 - 16:18

Z 2009 roku niewiele udało się zrealizować :unsure: ale jeden cel - denne bolenie zrealizowany w 200% - wyniki mnie zaskoczyły :mellow:

na 2010 rok będzie skromnie:

Nastawiam się tylko i wyłącznie na BOLENIA - tej rybie mam zamiar poświęcić cały sezon. Z kolegą Piotrkiem bolenie będziemy tropić z łodzi, tym z brzegu oczywiście nie dam odetchnąć . Będzie na pewno kilkanaście wypraw za boleniem w różne rejony Polski - rzeki czy wody stojące. Chciałbym aby rok 2010 w końcu dał mi upragnionego bolenia 80+. Oprócz boleni okazyjnie spróbujemy złowić brzanę, pobić PB klenia (56 cm z 2009 roku) no i nie pogardzimy również sumkami. Główny cel jest jeden - boleń - będę chciał im głębiej zajrzeć w dusze, będę dalej się doskonalił w łowieniu dennych boleni na ukleje RH bo wiele jeszcze jest do udoskonalenia

Z innych gatunków to na pewno na koniec sezonu spróbuję w końcu szczęścia z morskimi trociami - tu będę deptał po piętach koledze Waldkowi @popper :mellow:

Sprzęt? - w planach są nowe patyki na bolenia... :mellow:

#28 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 31 grudzień 2009 - 16:49

Oby tylko zdrowie dopisalo i praca byla, bo wyglada na to, ze 2010 bedzie dla mnie rokiem suma, jeszcze bardziej niz 2009, kiedy to zlapalem zyciówke.

Wyprawa na Ebro juz zaplanowana, bilety kupione, a przeciez zostaje jeszcze nasza Wisla, gdzie od jakiegos czasu swiecimy triumfy...

Moze uda sie rozpoznac nowa miejscówke szczupakowa, to bankówka, ale trzeba naprawde duzo pieniedzy zeby tam lowic. W razie czego zostaje jedno nieprzelowione szwedzkie jezioro, no i Polska.

Szukam tez chetnych (chyba wczoraj znalazlem ;) ) na poznoletniego sandacza w Szwecji, mam kolejna bankówke, juz sprawdzona i gruby sandacz jest. W ogole opowiesci o przelowieniu jezior poludniowej Szwecji uwazam za mocno przesadzone. Owszem, tam gdzie jest latwy dostep do wody i dobra baza, jezdzic nie warto. Ale tak nie wszedzie jest.

#29 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 styczeń 2010 - 04:33

Sprzęt? - w planach są nowe patyki na bolenia... :mellow:



Co masz na mysli?

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 styczeń 2010 - 11:43

Ja jedna wedka chce złowic metrowego bolenia, metr sandacza i
60cm klenia. A i w nocy wielkiego jazia. Zapomniałem jeszcze powstrzymam 150cm suma w nocy i niedam sie wielkiej brzanie na przelewie, bedac zapietym cegłowka- lina - spodniowbuty :lol:
Ot to moje plany...


Marcel, a niektórzy to wolą mieć delikatną wędkę na 60 cm klenia, dwie wędki na bolenia, jedną na suma, inną na pstrąga, na szczupaki też z dwie, a na sandacza zupełnie inne trzy - co w tym złego? Każdy jest inny, każdy potrzebuje czego innego :D

Pozdrawiam
Remek

#31 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 01 styczeń 2010 - 16:49

Ja chciałbym poznać jakąś ładną wędkarkę, w celach „kalendarzowych” oczywiście :lol:
A serio to mam kilka zaproszeń na świetne łowiska boleniowe (stojąca woda) i mam zamiar wszystkie odwiedzić. Myślę, że po tych doświadczeniach wspólnie z nowymi znajomymi uda się stworzyć coś ciekawego na bolki z zaporówki.

#32 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 01 styczeń 2010 - 17:12

Odwiedzic kilka fajnych miejscowek ,zkonczyc z choroba wabikowa (grozi eksmisja),wyskoczyc na karpia i bolka( nie koniecznie zlowic,polowic) .



#33 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 01 styczeń 2010 - 21:08

[quote]
Z 2009 roku niewiele udało się zrealizować :unsure: ale jeden cel - denne bolenie zrealizowany w 200% - wyniki mnie zaskoczyły :mellow:

na 2010 rok będzie skromnie:

Nastawiam się tylko i wyłącznie na BOLENIA - tej rybie mam zamiar poświęcić cały sezon. Z kolegą Piotrkiem bolenie będziemy tropić z łodzi, tym z brzegu oczywiście nie dam odetchnąć . Będzie na pewno kilkanaście wypraw za boleniem w różne rejony Polski - rzeki czy wody stojące. Chciałbym aby rok 2010 w końcu dał mi upragnionego bolenia 80+. Oprócz boleni okazyjnie spróbujemy złowić brzanę, pobić PB klenia (56 cm z 2009 roku) no i nie pogardzimy również sumkami. Główny cel jest jeden - boleń - będę chciał im głębiej zajrzeć w dusze, będę dalej się doskonalił w łowieniu dennych boleni na ukleje RH bo wiele jeszcze jest do udoskonalenia

Z innych gatunków to na pewno na koniec sezonu spróbuję w końcu szczęścia z morskimi trociami - tu będę deptał po piętach koledze Waldkowi @popper :mellow:

Sprzęt? - w planach są nowe patyki na bolenia... :mellow:
[/quote]


W tym roku rece mi opadaja na j.pl.
Mamy ambitnych forumowiczow.
Jaki spin na ...
jaka zyłka na ..
Jaki kołowrotek na ...
Jaki wobler na...
Ludzie ruszcie mozgownicami i poczytajcie zasoby forum jako plany.. :lol:
Paweł masz zamiar robic kilka wedek na bolenie...?

Ja jedna wedka chce złowic metrowego bolenia, metr sandacza i
60cm klenia. A i w nocy wielkiego jazia. Zapomniałem jeszcze powstrzymam 150cm suma w nocy i niedam sie wielkiej brzanie na przelewie, bedac zapietym cegłowka- lina - spodniowbuty :lol:
Ot to moje plany...
[/quote]

@Marcel, nie sprecyzowałem dokładnie po co mi nowy kijek na bolki... a będzie mi potrzebny na Zaporówki z łodzi - duuuużo krótszy od tego 3,20 m :mellow: Nowe wyzwania - zaporowe bolenie, więc kijek musi być inny :mellow:

#34 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2538 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 styczeń 2010 - 16:13

Ja na 2010 rok mam plan bardzo prosty, ale jego wykonanie może być co najmniej bardzo trudne - muszę złowić na trolling troć jeziorową :mellow: . Nie obraziłbym się gdybym przy okazji poprawił swoją życiówkę szczupaka :mellow:

#35 OFFLINE   METR

METR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 03 styczeń 2010 - 00:11

Ja ten sezon poświece pstrągalom i zbadaniu rzeczek świetokrzyskich ;) to 3 sezon w moim wydaniu ; to nie wiele doswiadczeń wiem i dlatego poświece temu wiekszość sezonu może ktoś z kolegów coś ma na ten temat ? to czekam ;) ps kamionka tam bede :mellow:

#36 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 03 styczeń 2010 - 13:16

Biorąc pod uwagę jak szybko zrealizował się jeden z celów Poppera to i ja wpiszę swoje.
Pobić osobiste rekordy w pstrągu i szczupaku, przynajmniej o 5 cm (w szczupaku o 10).
Pojechać na jakąś super wyprawę wędkarską.
Zaprojektować kolejne skuteczne woblery i inne przynęty wędkarskie (Remek wie o co chodzi :D).
Złożyć sobie samodzielnie pstrągowy kijek i zrobić do niego samodzielnie jakąś wyjątkową rękojeść.


#37 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 styczeń 2010 - 13:32

Celujac w efekt Poppera i ja wyartukuuje cele na 2010:

Po pierwsze poprawic kilka zyciowych rekordow, najchetniej w takiej wersji :
* sum za 2 zlote (2,00)
* sandacz +80
* pstrag potokowy 50
* klen 60
* jaz 50
* bolen 80

Wracajac na Ziemie... jak zrealizuje polowe z powyzszych tez bede happy B)

Sprzetowo, to jak wiatry beda sprzyjaly to pomysle o lupince wlasnej ;)

W wedkach i kolowrotkach to taki ruch, ze nawet nie ma co planowac na caly rok z wyprzedzeniem :mellow:

Guzu

#38 OFFLINE   krąpiu

krąpiu

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Chotomów

Napisano 07 styczeń 2010 - 11:44

Ja raczej początkujący, więc cele skromne, ale za to jeden cel zrealizowałem, zanim zdążyłem go zapisać:

1. Złowić pierwszą troć (odfajkowane)
2. Złowić pierwszego srebrniaka troci
3. Złowić pierwszego bolenia
4. Poprawić rekord w kleniu (51cm).

Pzdr,
krąp



#39 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 07 styczeń 2010 - 17:48

Ja raczej początkujący, więc cele skromne, ale za to jeden cel zrealizowałem, zanim zdążyłem go zapisać:

1. Złowić pierwszą troć (odfajkowane)
2. Złowić pierwszego srebrniaka troci
3. Złowić pierwszego bolenia
4. Poprawić rekord w kleniu (51cm).

Pzdr,
krąp



@krąpiu,

Ja ciebie chyba kojarzę... B) no i nie chce mi się wierzyć że nie dobrałeś się jeszcze do łusek bolenia... <_<

#40 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 styczeń 2010 - 00:01

Po pierwsze poprawic kilka zyciowych rekordow, najchetniej w takiej wersji :
* sum za 2 zlote (2,00)
* sandacz +80
* pstrag potokowy 50
* klen 60
* jaz 50
* bolen 80


To ja tylko zamieniam potoka na okonia, a dwa jazie na jednego szczupaka :mellow:
Tak naprawdę, to być jak najwięcej nad wodą, jeździć, poznawać, łowić, łowić..
Sprzęt? Jakiś nowy będzie, mała rewolucja nawet, ale... przede wszystkim łowić !

Pozdrawiam
Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych