Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

abu 4601 , 4501 c3 albo c4 - jaki zakres wabikow? Kilka dodatkowych pytan


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:20

witam
jestem tu nowy i wlasnie kompletuje swoj pierwszy zestaw jerkowy.
Jak do tej pory odrobilem prace domowa tzn przewertowalem internet i jerkbait.pl wlaczajac katalog multiplikatorow i zestawow.
Stanelo na tym ze z racji swojej niezawodnosci chyba skonczy sie na abu c3 albo c4 4601 albo 4501.
Mam w zwiazku z tym kilka pytan.
czy thumb bar 4601 jest lepszy niz push button 4501. Niektorzy chwala thumb bar inni mowia ze z racji tego ze dodaje extra mechanizm jest bardziej zawodny niz push button a do tego niektorzy mowia ze przeszkadza kontrolowac szpule i mozna przypadkowo odblokowac w czasie sciagania przynety.
drugie pytanie jest c3 czy c4. i znowu c4 ma wieksze przelozenie ale niektorzy mowia ze przekladnia jest plastikowa i nie jest tak niezawodna jak c3. Ktos jest wtajemniczony w tym temacie i moze mi pomoc?
Pozdrawiam
Mariusz

#2 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:30

No i zapomnialem jaki zakres przynet moze ''obsluzyc'' 4601 tak zeby najlzejszy mozliwy wabik latal przyzwoicie i zeby nie zajechac za ciezkim wabikiem? Jaki jest minimalny i maksymalny zakres np 20g-100g , 30g-90g?


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:36

witaj na jerkbait.pl :D

sporo pytan

zacznijmy od thumb bar, ja wole C4, bo jest mi tak wygodniej, nigdy specjalnie nie lubilem tych metalowych guzioli z boku szpuli, nie zauwazylem tez zadnych problemow z przypadkowym odblokowywaniem szpuli podczas holu, czy tym podobnych ekscesow, mechanizm zwalniania szpuli nie rozni sie w zasadzie niczym oprocz usadowienia i ksztaltu przycisku zwalniajacego szpule

jak wygladaja nowe C4 i C3 w srodku, tego tobie nie powiem, bo nie mialem z nimi wiekszego kontaktu, natomiast stare modele nie maja plastikowych przekladni, czego sobie i w nowych modelach nie wyobrazam, kiedys najwieksza roznica pomiedzy C3 i C4 byla w ilosci lozysk, potem thumb bar i klicker na samym koncu kolor i cena

przelozenie w tym przypadku nie powinno byc zadnym problemem, bo jest w zasadzie bez roznicy, czy kolowrotek jest 5.4:1 czy tez 6.3:1 ... gdybys mial wybierac pomiedzy 3.0:1 albo 7.0:1 to mozna by sie pozastanawiac, co ma wiekszy sens ... a tak to ja nie widze sensu gdybania nad problemem, ktory zadnym problemem nie jest

nie wiem na jakie przynety bedziesz lowil, ale z tego co pamietam to wszystko od okolo 15 gram do okolo 60 gram nie powinno sprawiac najmniejszego problemu (tak bylo ze starymi modelami, ktore mialy inne szpule i systemy hamulcowe) ... co jest oczywiscie scisle zwiazane z uzywana wedka (mam tu na mysli te lzejsze wabiki ... oczywiscie)

ergo, ja z tych dwoch i dla siebie wybralbym C4

#4 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:38

Nie jestem pewien, ale chyba nie ma 4501 C3/C4 (najwyżej UC może być, ale wtedy po prostu C). C3 są z thumb barem.
Cięężko jest dostać 4601C4.
Jako (były) użytkownik i jednego i drugiego, nie widzę większej różnicy w funkcjonowaniu push buttona i thunb bara. Kwestia przyzwyczajenia.
W C4 i C3 przekładnia jest z tego samego materiału, więc dywagowanie o jej trwałości...

#5 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 30 grudzień 2009 - 19:49

Dziekuje za mega szybkie odpowiedzi. Mieszkam za granica wiec c4 4601 nie jest problemem. A co do c3 4501 to istnieje tutaj masz linka http://www.tacklewar...BUGAR-AGC3.html
jak widzicie odrobilem prace domowa:)
Czekam na wiecej komentarzy.

#6 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 30 grudzień 2009 - 23:43

Normalna kolejność wyboru sprzętu byłaby chyba wtedy gdybyś określił jakimi przynętami zamierzasz łowić. Wtedy można by było dobrać odpowiedni multik i wędzisko (zresztą dzięki Pitt'owi to już właściwie nie ma czego dobierać - wszystko jest w arkuszu). Odwrotna kolejność średnio ma sens. Druga sprawa to to, że jeśli nie masz zamiaru przekraczać 80 gr to może lepiej nabyć jakiś multik niskoprofilowy? Mam C4 5601 i Daiwę Advatnage HST (dokładniej to Cabela's Prodigy) i zdolności rzutowe obu kołowrotków w okolicach Slidera 12 cm są dla mnie słabo porównywalne na korzyść Daiwy. I niski profil się wygodniej trzyma. Co do wytrzymałości: multik to nie kołowrotek stałoszpulowy - nawet niski profil przy przynętach do 80 gram nie da się szybko zajechać, a dożywotnie łowienie jednym multikiem (zwłaszcza C4) raczej Ci nie grozi. Chyba, że będziesz używać klocków powyżej 100 gr, wtedy C4 jak najbardziej ma sens.
Pozdrawiam

#7 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 31 grudzień 2009 - 00:09

wabiki jakich bede uzywal beda raczej w granicy 20-80g. czasami bede uzywal zestawu do trolingu. Ten watek jest o roundach - o profilowcu tez mysle.

#8 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 31 grudzień 2009 - 08:32

W tym przedziale przynęt zdecydowanie polecam niskoprofilowce. Moim zdaniem rzucanie 20gr przynętą za pomocą C4 do komfortowych nie należy.

#9 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2952 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • ImiÄ™:Kamil

Napisano 31 grudzień 2009 - 09:19

Dziekuje za mega szybkie odpowiedzi. Mieszkam za granica wiec c4 4601 nie jest problemem. A co do c3 4501 to istnieje tutaj masz linka http://www.tacklewar...BUGAR-AGC3.html
jak widzicie odrobilem prace domowa:)
Czekam na wiecej komentarzy.

PatrzÄ™ i nie widzÄ™ 4501 ;)

#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 grudzień 2009 - 12:17

Koks - spokjnie od tych wlasnie 20 g roznica w rzucaniu miedzy C3/C4 a tanszym niskoprofilowcem jest na prawde pomijalna... chyba ze chodzi o komfotr, ale i tu mamy do czynienia w preferencjami lwiÄ…cego wiec kazdemu to co lubi...

#11 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 31 grudzień 2009 - 13:37

Mekamil chyba masz racje.
  • ms80 lubi to

#12 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:27

To c4 4601 bedzie lepsza opcja rozumiem. Przekladnia nie jest plastikowa i bedzie tak samo wytrzymaly jak c3. Dobrze to rozumiem?


#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2010 - 19:48

To c4 4601 bedzie lepsza opcja rozumiem. Przekladnia nie jest plastikowa i bedzie tak samo wytrzymaly jak c3. Dobrze to rozumiem?



#14 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 07 styczeń 2010 - 17:34

Moja wiedza (oparta na internecie) rozszerza sie :huh: !!! W mojej bazie
okraglakow pojawilo sie kilka nowych multikow:

Abu morrum
Abu record
interesuja mnie morrum i record w rozmiarze c4 4601 i 5601

shimano calcutta conquest , dc , xt ,b (rozmiar 51, 101 , 151 ,201)

daiwa luna (rozmiar 103 , 203 , 253)

Prosilbym Was o wypowiedzeniu sie o tych multikach. Z tego co czytam to calcutta conquest dc jest najlepsza (i najdrozsza)



#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 styczeń 2010 - 18:50

najdroższa nie zawsze znaczy najlepsza :mellow:

powiedz jakie zastosowanie a wtedy mozna bedzie cos dokladniej poradzic...

tak to sobie mozemy napisac ze jest fajna, ale sporo rzeczy rownie dobrze uzytkowo obsluzy ponad polowe tansza luna 203L

#16 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 07 styczeń 2010 - 20:22

Dobra rada na poczatek ,nie wybieraj czegos mniejszego .Lepiej od razu zaczac od 5501 czy 51 ,rozmiar wiekszy nie jest wiecej uciazliwy a na przyszlosc przydaje sie apas mocy .Jak poczujesz bata zaczniesz ciagac kolki .Tu proponuje jak najbardziej record rcn 51 ,ewent. 61 chociaz moze wydawac sie dozy fajnie trzyma sie w reku .
modele
shimano calcutta conquest , dc , xt ,b (rozmiar 51, 101 , 151 ,201)

daiwa luna (rozmiar 103 , 203 , 253)

Tu mysle wedle zaufania ,wiesc niesie ze luny lepiej targaja wabie .
Simano maja drobny mankament wodzik i oczko przez ktore przechodzi plecinka jest bardzo kruche i czeto jak czesto potrafi sie sypnac nie wiedzic czemu (znam trzy takie przypadki ) ale od czego sa serwisy .Nie znaczy to ze mlynki same w sobie sa zle ,podobno to istne diabelki szale przewaz jednak luna (a podobno plotka).
Osobiscie czesze abu pro rocket 5501 cs a od nastepnego sezonu (i juz sie grzeje) tez modelem record rcn61 .Wczsniej jechalem tez dam model wielkosci 4 ,teraz lezy w kacie bo wydaje sie troche mini .
Powesz troche po sklepach ,dotknij ,poczuj a noz cos wpadnie Ci rece .
pozdrawiam


#17 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 07 styczeń 2010 - 22:43

Jesli chodzi o roundy ABU - osobiscie nie znam zastosowania dla modeli wiekszych niz 5... no, moze na sumy w Ebro lub na dorsza w Baltyku... choc na te ostatnie zwykle wystarcza rowniez poczciwy 5601... Regularnie uzywam tez Recorda 41 - jak dla mnie to juz maksymum - waga pokazuje 315 g (z linka oraz usunietym thumb barem). Generalnie mimo duzej konkurencji nadal fajne maszynki do mniej finezyjnych zastosowan - ja uzywam do jerkow >40 g, ale ponizej tez sie da, tak od 15-20 g...
PS: Rozmiary 4... 5... 6... jednej serii roznia sie nie moca, lecz jedynie szerokoscia (pojemnoscia) szpuli oraz ramy - reszta jest identyczna.

Pozdrawiam --Yacaré--

#18 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 08 styczeń 2010 - 17:47

Na bank nie kupie wiekszego niz 5 - ja lupie lowic tak lekko jak to mozliwe.

#19 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • ImiÄ™:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 08 styczeń 2010 - 21:24

yacare zgadzam sie jak najbardziej ze mlynek wielkosci 5 ,6 jezeli chodzi o abu wystarczy i na suma i na baltyk o trolu nie wspomne .Jerkowanie takim bebenkiem ma swoje pewne zalety i to raczej kwestja przyzwyczajenia i przekonania do takich wielkosci .Biarac pod uwagie ze wabie zaczynaja sie czesto od 60g a koncza czesto grobo powyzej 200g to pewna alternatywa .
A jak delikatnie to tylko record 41 ipowiem szczeze ze tez mnie do niego ciagnie .Rozmawialem ze sprzedawca ktory zapewnial ze lowi nim na gumy i smiga w przedziale 10-30 gram bez zajakniecia i zadnych klebkow .
pozdrawiam



#20 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 22 styczeń 2010 - 14:28

No to pierwszy round juz zakupiony - Abu Record RCN51 . Leci juz ze stanow. Do wakacji powinienem byc gotowy. Dzieki wszystkim za rady i wszelkie informacje a w szczegolnosci Bujo , ktory wykazuje sie niemala cierpliwoscia na moje maile i pytania przez telefon (czasami banalne pytania).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych