Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaki niskoprofilowiec - abu czy shimano


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 20:09

Witam,

Faktycznie bywam w Londynie :D Tylko co ja moge @koks pokazac? Stuningowane okraglaki ABU? :D :D :D Tyle zostalo.

Ja bym wybral okraglaka. Sprzedalem niedawno za smieszne pieniadze jakas Calcutte 201. Od 10 gram latalo bardzo dobrze. 100 tez bez problemow :D

Pozdrowionka,

Bujo

P.S. Jakies niskoprofilowe kreciolki Shimano widzialem w grangers fishing. Trzeba by sprawdzic czy maja na stanie.

#22 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 03 styczeń 2010 - 23:17

Bujo a gdzie w londynie mieszkasz ze tak sie zapytam? Ja na twickenhamie.


#23 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 03 styczeń 2010 - 23:22

Hej,

Tufnell Park, N7 kawalek od ciebie. Ty za to masz blisko do Teddington Lock- super miejscowka :D :D :D

Stykniemy sie na priva :D

Bujo

#24 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 05 styczeń 2010 - 19:25

No to pierwszego multika kupilem: Abu revo premier - nowka niesmigana. Jak myslicie dobry wybor? Jeszcze go nie mam bo przez neta kupowalem - taki ladny na tym zdjeciu , taki amerykanski :D . Okazja byla wiec co tam. ale to nie wszystko. skolekcjonuje sobie ich wiecej :mellow: Mysle o revo winch , revo skeet rees , stx , shimano curado e7 . to chyba tyle na niskoprofilowce.



#25 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 05 styczeń 2010 - 22:13

I jeszcze jedno - gdzie mozna kupic szpule avail do abu revo premier? Podobno szpula avail pasuje do premier i do stx'a. czy to prawda?

#26 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 05 styczeń 2010 - 22:33

No to pierwszego multika kupilem: Abu revo premier - nowka niesmigana. Jak myslicie dobry wybor? Jeszcze go nie mam bo przez neta kupowalem - taki ladny na tym zdjeciu , taki amerykanski :D . Okazja byla wiec co tam. ale to nie wszystko. skolekcjonuje sobie ich wiecej :mellow: Mysle o revo winch , revo skeet rees , stx , shimano curado e7 . to chyba tyle na niskoprofilowce.




Hej,

Ja bym zamiast tych multikow kupil jednego Morruma, moze byc nawet starszy model, jaki ci przy okazji pokaze :D Obsluzy wszystkie mozliwe przynety szczegolnie ze szpulka ZPI.

Nie wiem po co szpulka Availa do premiera. Zwyklym daje sie zejsc do ludzkich wabikow :D

Jakie planujesz wedki?

Bujo

#27 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 05 styczeń 2010 - 23:59

Wedki? jeszcze nie wiem na pewno jedna do ciezkich jerkow 60g albo i moze 80g. druga wedka taka chyba 10-30g. a jak mi sie casting spodoba to cos do 12-14g. Dobrze kombinuje? Popraw mnie jakby cos.


#28 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:03

Bujo o tym morrumie to ja nie slyszalem. Juz sie biore za google i szukam o nim. Czy jest on lepszy od c4 czy recorda? czym sie od nich rozni? jaki rozmiar powinienem brac pod uwage?


#29 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:32

Witam,

Do wabikow 10-30 gram nie potrzebujesz innego multika niz ten, ktory juz zakupiles :D

Co do jerkow to jak dla mnie okraglaki. Morruma bylo by mi szkoda. W zaleznosci od portfela jakas Calcutta czy Daiwa Luna w rozmiarze 200. Szczegolnie ta druga jest dosc tania a bardzo dobrze wykonana. Starczy na lata :D

Zdzwonimy sie jutro w wolnej chwili.

Bujo



#30 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:37

Bujo
czytam o tym abu morrum to jest model na japonski rynek jak dobrze rozumiem. znalazlem dwa modele sx3601c i sx1601c. Co oznacza symbol Mag? Czemu wg ciebie sa takie dobre?
Pozdro

#31 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 06 styczeń 2010 - 00:50

Witam,

Mag oznacza z tego co pamietam hamulec magnetyczny ale moge sie mylic.

Czemu to takie dobre? Ciezko powiedziec szczegolnie, ze ten jaki posiadam jest stuningowany. Obecnie znowu nie dzialajacy bo czesci polecialy do anodyzowania. Bedzie kiedys wiecej na forum.

Dla mnie ABU sa odskocznia od wszech obecnych Shimaniakow i Daiwy. Przy odrobinie '' milosci'' spokojnie moga konkurowac wlasciwosciami rzutowymi z najnowszymi konstrukcjami no i maja to ''cos'' co lubie.

Bujo

#32 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 06 styczeń 2010 - 14:29

Bujo
wlasnie czytam o daiwa luna (nowy multik w mojej bazie danych:)
dobrze o nim pisza - czy 103 rozmiar bedzie dobry czy musze isc po 203?

#33 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 06 styczeń 2010 - 19:16

Bujo co myslisz o revo winch . bylby dobry do duzych woblerow stawiajacych duzy opor w wodzie. Dobrze kombinuje?

#34 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 11 styczeń 2010 - 13:43

Bujo dzieki za wszystkie rady-te na forum i przez telefon. Juz mam tego abu revo premier-male to ale chyba na poczatek nie najgorzej.
Teraz tak jak mowiles - round w wielkosci 201- morrum,luna a jak sie uda - conquest. O kijach tez pogadamy jeszcze.



#35 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 styczeń 2010 - 14:07

Koks premier daje rade ja nim macham wabie do 150g

#36 OFFLINE   koks

koks

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 234 postów
  • Lokalizacjalondyn

Napisano 11 styczeń 2010 - 20:59

a dlugo go tak eksploatujesz? nie ma zadnych oznak zuzycia? to takie male gowienko takie wytrzymale?

#37 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 11 styczeń 2010 - 21:29

Przez 3 sezony dostaje ostro,daje rade

#38 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 11 styczeń 2010 - 22:21

.

#39 OFFLINE   Karaś

Karaś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 14 styczeń 2010 - 16:30

Od jakiegoś czasu interesuje mnie casting przeczytałem już trochę artykułów na ten temat miałem również okazję porzucać trochę i zastanawiam się nad zakupem sprzętu z przeznaczeniem na gumy do opadu tj. główki 15-30g plus guma 3-4 cale z myślą o sandaczu. Tylko nie wiem jak to się sprawdzi przy tej technice łowienia? Zdecydowałem się na casting raczej ze względu na większą wytrzymałość multika na przeciążenia w odróżnieniu od korby, no i przyjemniej się rzuca cięższą przynętą to muszę przyznać. Zastanawiam się nad multikiem rozm ok. 200 z przeznaczeniem na średnie i średnio ciężkie łowienie. Zastanawiam się nad curado 201DPV jeszcze moją uwagę przykuł ta Calcutta
http://www.okonek.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=1 0&products_id=86

#40 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 14 styczeń 2010 - 17:48

Cu 201DPV jest wolne, a ja bym jednak celowal w niski profil i z wiekszym przelozeniem (~7,1:1), zeby szybciej zwinac powstajacy luz przy prowadzeniu gumy. Chociaz łowiac w tym sposob Revo przy przelozeniu 6,4:1 nie odczuwam jakiegos dyskomfortu :D Może nowe Curado E bedzie ciekawe?? Chyba ze skłaniasz sie do okrąglaków to Ci nie pomoge <_<
Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych