Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pstrągi 2010


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
596 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 31 marzec 2010 - 13:41

Piękna rybka. Gratuluję.

#382 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 31 marzec 2010 - 20:55

Gratulacje! Piękny kropas :D Fajnie rognis, że opisałeś całą historię, warunki połowu i sprzęt. Mam nadzieję, że inni wędkarze, forumowicze pójdą w Twoje ślady i też będą dawali takie opisy.

#383 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 31 marzec 2010 - 21:14

Łowią na tą plecionkę i spore ryby wyciągają, a jak ja założyłem na kręciołek 10lb to się ze mnie moi śmiali że na pstrągi z plecionką wyskakuje :unsure:

Piękna ryba !!

#384 OFFLINE   mirob

mirob

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2010 - 22:09

Łowią na tą plecionkę i spore ryby wyciągają, a jak ja założyłem na kręciołek 10lb to się ze mnie moi śmiali że na pstrągi z plecionką wyskakuje :unsure:

Piękna ryba !!


.... 10lb to mocna plecionka wystarczająca moim zdaniem na kropki, ja na PP 10lb łowię pstrągi, w zeszłym roku przy łowieniu kropków wyciągnąłem grubego szczypaczka 99cm z brzegu nie mogłem go podebrać ręką, bo był za szeroki w karku, więc na szczęście był płaski brzeg i postanowiłem go wyślizgnąć, udało się, efektem było rozgięcie kółko łącznikowe, ale linka i reszta ok. 15lb to już moc konkretna, tak czy inaczej gratulacje pięknej rybki.
Ja ostatnio byłem w twoich rejonach, ale nie połowiłem, chociaż wyjazd udany, bo mój kompan trafił kropka 59.
....a jak kręcenie Ci idzie, może pochwalisz się efektami?

Połamania
Mirek

#385 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 01 kwiecień 2010 - 00:30

A gdzie konkretnie? obstawiam Por :D
U nas na zawodach (w niedziele) 55,51,47 cm znalazły się na podium, piękne ryby.
Kręcenie hmm powiem tak... powoli do przodu, z trudem przychodzi mi ukręcenie czegoś ,,katalogowego,
cierpię na manie wydziwiania :mellow: jak wpadnie mi w łapy jakiś aparat to pokaże swoje dziwolągi.

#386 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2750 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 01 kwiecień 2010 - 07:22

@rognis, ladny kropek, no i fotka, i opis, czyli tak jak byc powinno. Mnie depresja zaczyna powoli dopadac. Najpierw wyjazd na feroxy skasowala choroba kolegi. Postanowilem wiec wybrac sie z muchowka na rzeke, ale march browna skasowala sniezyca. Teraz snieg zacznie sie topic i kolejne 3 dni z glowy. Slabo sie ten sezon zaczal :angry:

#387 OFFLINE   Singor_ths

Singor_ths

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 kwiecień 2010 - 12:25

Czterdziestak z ostatniej wyprawy na pstrążki. B)

Rybka wzięła w rynnie. Przynętą był oczywiście wobler Salmo. Prowadziłem go z prądem. Tonący Minnow 7cm GT.

Wędka: Robinson Diaflex Trout 255 5-15g.

.

Pozdrawiam,

Mateusz

Załączone pliki



#388 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 01 kwiecień 2010 - 12:43

No i Kalkowski Bros zaczynają wymiatać :lol:..
Gratuluję Mateo!!!

#389 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 10:48

Mój 50 z marca.

Udało mi się go złowić za trzecim razem. Na dwóch wcześniejszych wyjazdach miałem w tym miejscu puknięcie także wiedziałem, że prawdopodobnie nadal tam jest.
Wziął na horneta salmo imitującego płotkę. Ciekawostką jest to, że uderzył po około 3 minutach w woblera pracującego w prądzie w głębokiej rynnie <_< . Myślę, że gdybym nie wiedział, że prawdopodobnie tam stoi tak długo bym tam woblera nie przytrzymywał. :unsure:

pozdrawiam

Załączone pliki



#390 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 kwiecień 2010 - 11:23

walnął na kenarta?coś mi ten wobek tak wyglada,kenarty są jak dla mnie super stabilne nawet w mega ostrym nurcie

#391 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 kwiecień 2010 - 12:08

@hasior chyba salmo hornet :D

#392 OFFLINE   fishbartek1

fishbartek1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Bartek

Napisano 02 kwiecień 2010 - 15:35

jeśli kenarty sa super stabilne to ja chyba miałem super pecha że tak żle trafiałem :mellow:

#393 OFFLINE   Monk

Monk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWieruszów/Wrocław

Napisano 02 kwiecień 2010 - 17:01

Ja mam to samo - przerobiłem ponad 5 kenartów i z pracy żadnego nie byłem zadowolony - jakoś w tak złą passę nie wierzę :wacko:

#394 OFFLINE   radanet

radanet

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 02 kwiecień 2010 - 18:58

Pstrąg wziął na salmo hornet płoć z szerokim sterem schodzące do 2,5 metra.Przy tego typu dłuższym przytrzymaniu w rynnie w silnym nurcie nadaje się do tego idealnie. :mellow:

#395 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 kwiecień 2010 - 19:03

walnął na kenarta?coś mi ten wobek tak wyglada,kenarty są jak dla mnie super stabilne nawet w mega ostrym nurcie




jak masz takiego to go nie urwij! Może być tym jedynym!

#396 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3555 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 02 kwiecień 2010 - 21:38

heh no mało ich już mam ale są oki.kiedyś kupiłem 50szt od samego producenta.i wiem ze je testował,być mo ze w takim wiekszym zamówieniu dostałęm dopieszczone modele :unsure:
fakt jest tez ze potem pod casta dociązyłem je wklejając im ołowiane wałki w korpus, teraz wszystkie są wolno tonace ale pracę mają nadal stabilna iżywą.
koniec OT :D

#397 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 03 kwiecień 2010 - 02:56

Odebralem dzisiaj nowa muchowke-Winston BoronIIx 8'6 4wt. Mimo okropnej pogody(silny wiatr z przelotnym deszczem) postanowilem pojechac na 2 godziny. Po przyjezdzie okazuje sie,ze wedka warta jest swojej ceny-prawie sama rzuca :mellow: Szybko namierzam poteznego pstraga ustawionego za glazem na srodku rzeki zbierajacego cos tuz pod powierzchnia. Zalozylem mokra muche imitujaca pupe chrusta. Rzut pod prad tuz przed glaz, mucha pociagnieta przez sznur mija glaz i najpierw widze falke na powierzchni a za chwile czuje targniecie na kiju. Ryba probuje uciec pod zatopione pod drugim brzegiem drzewo.Nie mam wyjscia-na sile probuje odciagnac rybe od przeszkody co odnosi pozytywny skutek ale powoduje serie wyskokow. Bezzadziorowy hak Top Fly trzyma jednak rybe fantastycznie. Po dwoch krotszych odjazdach pstrag poddaje sie i za pierwsza proba wprowadzam go do podbieraka do ktorego ledwo sie miesci. Zwykle nie mierze ryb,ale dzisiaj robie wyjatek bo ciekaw jestem wielkosci pstraga. Miarka wskazuje 53cm. Szybka fotka i do wody. Wedka ochrzczona na ladnej rybie. Nie chce mi sie juz lowic, po takiej rybie nie ma to juz sensu. Czas wracac do domu..

http://img706.imageshack.us/img706/6592/img2540g.jpg

Pozdrawiam,
Tomek

#398 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 kwiecień 2010 - 04:08

Tomku Strazniku Labiryntu ...czy moge Ci mowic Mistrzu :mellow:

#399 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 kwiecień 2010 - 06:56

Już chodzi pupa!!?? Cuś szybko :)Wczoraj sprawdziłem kilka domków i chrusty siedzą jeszcze lekko zamarznięte w chałupach i ani myślą o przemianie...
Pozdr.
W.

Ps.ale tęcza ładna :D uwielbiam te ryby :D

#400 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1950 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 03 kwiecień 2010 - 10:18

Gratulacje - stosunek do ryby i łowienia godny propagowania, gratuluję również trafnego wyboru kijka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych