Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Świder


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 08:25

Rzeź już się zaczęła i jak co roku potrwa z różną intensywnością gdzieś do połowy maja pewnie :angry: . Działencję mam 200 m od rzeki w połowie długości pseudozalewu. Brzan co roku wpływa z Wisły coraz mniej, zanim do tego dotrą do Woli Karczewskiej też je po drodze częściwo kłusole dopadną. Pod zaporą dzienni pseudowędkarze i nocni prądownicy wybijają to co dotarło, potem resztki ryb które nie spłynęły dobijają sieciarze. Mało ich wraca do Wisły oj bardzo mało. A przecież 3 kilowa brzana może mieć ponad 20 lat:(


#42 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 marzec 2008 - 08:36

Przyznam, że pierwszy raz słyszę żeby przy zaporze działo się coś takiego :wacko: Aż trudno mi uwierzyć bo bywam tam często i ani nie słyszałem o tym ani też się nie spotkałem z tym. A od kogo masz takie wieści??

#43 OFFLINE   Korsarz

Korsarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 15:51

Głównie z obserwacji własnych, tegorocznych również, ale też i ludzi przez 20 lat poznałem miejscowych.

#44 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1088 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 21 marzec 2008 - 18:26

Tak się składa, że i ja znam wielu miejscowych z Woli Karczewskiej. I w tym jednego wędkarza. Przez dużę W! :mellow: Taka rzeź miała miejsce kilka lat temu, po wybudowaniu zapory. Teraz to nie jest raczej praktykowane, a napewno nie na taką skalę rzeby nazwać to rzezią. A przyczyna jest prosta - brak ryb. To znów spowodowane jest głownie tym, że nie wchodzą one już w takich ilościach i tak duże z Wsły. Sztucznie przekopane ujście Świdra jest poprostu za płytkie czy coś w tym stylu. Taką informacje usłyszałem niegdyś od wędkarza, który niegdyś próbował walczyć o ratowanie tej rzeczki. Ale zabrakło chętnych. A samemu nie podołał.

Nie znaczy to, że nad Świdrem wszystko jest OK. Można napotkać samołówki, mięsiarzy,kłusowników i inne bydło. Tak jak wszędzie.











#45 OFFLINE   gumbas12

gumbas12

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Józefów

Napisano 22 marzec 2008 - 10:08

Szkoda! Że nie słychać np., że w jakieś wodzie jest lepiej niż były kiedyś. Cały czas się cofamy. Z roku na rok jest coraz gorzej. Chyba coś się powinno zmienić!

#46 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 22 marzec 2008 - 16:20

To prawda wielokrotnie obserowałem spływ przeróżnych zabawek, klocków, ostatnio widziałem zbiór foremek i wiaderek plażowych, łopatek, sitek, grabki w kolorze różowym, zielonym, żółtym. Niestety wyszystko niesione przez wodę osiada na gałęziach i wygląda to strasznie. Jesli chodzi o rybostan to jest marny. Na pare wypadów wyniki słabiutkie :(

#47 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 14 listopad 2013 - 11:26

Łowi ktoś coś?



#48 OFFLINE   tosiek

tosiek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2013 - 10:32

Łowi ktoś coś?

We wrześniu potwierdzony szczupły 61cm, zlowiony przez znajomego (pierwszy jego wymiarek na spin) dla mnie to szok, coś jak 6 tka w totka ;)



#49 OFFLINE   andrzej1977

andrzej1977

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Karpinski

Napisano 18 listopad 2013 - 19:38

Ja od 3 lat trochę ''zaniedbałem'' świder na korzyść większych rzek, ale mogę powiedzieć ze wbrew pozorom jest to rzeka trudna. Gdy bywałem nad nią 2-3 razy w tygodniu to szczupaki 60  nie były rzadkością.(największy 82 cm) Obecnie jak już tam zawitam to nie bardzo mogę się czymś pochwalić. A tak przy okazji- na Świdrze jest zakaz łowienia, chyba od zapory w Dluzewie do ujścia, (rezerwat), mimo ze spływy kajakowe się tam odbywają.   



#50 OFFLINE   kmb

kmb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Krystian

Napisano 18 listopad 2013 - 22:25

Na Świdrze w tym roku można łowić na odcinku od mostu w Świdrach do Wisły to informacja potwierdzona przez Otwockie koło PZW. Ostatnio tak z ciekawości wpadłem porzucać na końcowym odcinku przed ujściem do Wisły ale nawet drobnicy nie było śladu, plus taki że wędkarzy też ani śladu więc mogłem kameralnie porzucać choć samo ujście nie wygląda obiecująco płytko i przedzielone od głównego koryta Wisły wysepkami. Rzeczka bardzo urokliwa szczególnie jak już się zazieleni na brzegach. Są odcinki gdzie latem Świder jest eksploatowany przez turysto-plażowiczów i brzegi rzeczywiście są zaśmiecone choć to rezerwat. A o rybach nie będę się wypowiadał bo za mało tam łowiłem i bez efektów ale sam jestem ciekaw czy na dozwolonym odcinku są miejsca gdzie mogłaby być ryba bo do tej pory na takie nie trafiłem. Wiosną przyszłego roku planuję trochę częściej nad nią wpadać kosztem ukochanej Wisły.

A tu ponura aura z ostatniego wypadu Załączony plik  IMG_3896.JPG   58,64 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_3897.JPG   49,44 KB   4 Ilość pobrań

dla porównania latem bywa zdecydowanie przyjemnie dla okaZałączony plik  IMG_5043.JPG   235,27 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  IMG_5044.JPG   222,95 KB   5 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_5038.JPG   192,93 KB   5 Ilość pobrań


Użytkownik maciek1b edytował ten post 18 listopad 2013 - 22:31


#51 OFFLINE   1234

1234

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Patryk

Napisano 17 grudzień 2013 - 11:46

Piękna rzeka. Byłem kilka razy ale bez wyników niestety.



#52 OFFLINE   Kielo

Kielo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2382 postów
  • LokalizacjaSiedlce

Napisano 18 grudzień 2013 - 12:20

Ciekawe ,czyli generalnie mówicie ze nie ma ryb?



#53 OFFLINE   jak6b

jak6b

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 18 grudzień 2013 - 18:18

Generalnie przyujściowy odcinek świdra w lato jest jak po wybuchy granatu nic tam niepływa nawet 3cm drobnica

ale może żle trafiłem byłem tylko z 10 razy przy okazji chodzenia za bolkiem po wiśle