Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Termos wędkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 28 październik 2021 - 08:05

Kolega ma termos Stanleya,zimową porą jak jedziemy rano na ryby, robi herbatę dzień wcześniej wieczorem. Rano jest jeszcze tak gorąca, że trzeba studzić żeby sie napić. No i oczywiście trzyma temperature przez cały grudniowy dzień na łodzi.

#182 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 28 październik 2021 - 09:26

Cześć. Polecacie jakiś porządny kubek termiczny. Czy w ogóle Kubek jest w stanie utrzymać temperaturę? Czy nie bawić się i iść w termos?

...próbowałem kubków na krótkie wypady, skończyło się na 0,5-litrowym termosie Fjord Nansen. Mam jeszcze 1-litrowy tej firmy i również mogę polecić.



#183 OFFLINE   fdt

fdt

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 28 październik 2021 - 20:24

Tez uzywam w tym sezonie Fjord Nansen i rowniez polecam dlugo trzyma cieplo i ma swietny korek ktory latwo utzymac w czystosci



#184 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 31 październik 2021 - 05:47

Mam 3 Colemany (1.0-0.7-0.5).
Litrowy ma już kilkanaście lat i trzyma temperaturę doskonale (w tzw. międzyczasie dołączyły mniejsze, o których mogę mniej powiedzieć, bo 'męczę' litrowego wyłącznie w zasadzie...).

Kiedyś wszystko było lepsze :D .

Od ponad 20 lat używam 1 l termos Quechua, zakupiony gdzieś w Europie, przy okazji spławikowych MŚ  czy ME. Niby z sieciówki, a temp. trzyma wzorowo. Gdy pewnego razu rano już przygotowałem herbatę, a musiałem w ostatniej chwili zrezygnować z wędkowania, to po 24h jeszcze nie dałem rady napić się bezpośrednio po nalaniu do kubka, musiała nieco przestygnąć. Taka to stara jakość z sieciówki.

Natomiast z 10-15 lat później zachęcony jakością wcześniejszego, nabyłem już w Polsce 0,33 l do kawy i 1 l do zup, to ten zakup okazał się żartem. Te termosy utrzymują ciepło nie dłużej niż termokubek, kompletna porażka.

Ten stary jest jeszcze malowany farbą, która wyraźnie zdarła się już po wieloletnim użytkowaniu, nowe natomiast są już tylko chromowane i te właśnie okazały się już klapą.


  • S.N. lubi to

#185 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 październik 2021 - 11:20

Też polecam Fjord Nansen. Mam 1L pojemności. Dla jednej osoby nawet troszkę za duży. Dla 0,7 byłby idealny. Używałem na łodzi, obecnie na belly boat. Tak jak kolega wyżej kawę/herbatę robię wieczorem i jest gorąca przez cały następny dzień. Ostatnio wróciłem do domu z kawą w termosie. Stała w garażu przez cały kolejny dzień i jeszcze była ciepła.

#186 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 23:56

..........Dla jednej osoby nawet troszkę za duży. Dla 0,7 byłby idealny............

 

fantastyczne ;) co do pojemności, litrowy to jednak na zimne dni takie przyzwoite minimum, czasami chciałoby się nawet litr dwadzieścia......zero siedem tylko ze wsparciem wody mineralnej czy innego 'kubusia'......różne są organizmy, za młodych czasów potrafiłem w środku gorącego lata nie wypić dosłownie nic między śniadaniem a obiadem, czasami może nawet kolacją......szkoda było czasu na jakieś posiłki, przerwy i odwracanie uwagi od rzeczy ważniejszych :D


  • Rheinangler lubi to

#187 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 02 listopad 2021 - 00:09

Dostalem Thermosa 1l w prezencie.Troche sobie postal , bo duzy. Wreszcie zabralem na jesienne dluzsze lowy i dupa ,trzyma cieplo moze ze 4h.

Stracił próżnię. Jak masz na gwarancji, to reklamuj.



#188 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 02 listopad 2021 - 05:28

Od 2 lat używam na łodzi kubka 0,5l i termosu wyprawowego 1,5l firmy Zojirushi. Oba produkty uważam za rewelacyjne zarówno pod względem wykonania jak właściwości izolacyjnych.



#189 OFFLINE   bertus

bertus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaJura
  • Imię:Hubert

Napisano 03 listopad 2021 - 13:20

Polecam termos i z ikeii, model oskiljaktig

Pojemnośc 0,5 l, skurczybyk tak trzyma temperaturę że po 6 godzinach mnie oparzył

Cena była śmieszna choć nie wiem jak teraz

Z minusów nie ma kubka ale można walić z gwinta :)



#190 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 listopad 2021 - 22:29

Termos Coleman wymiata. Mam 0.7. trzyma jak piec. Rewelacja. Miałem esbita i się rozszczelnił. Na plus że oddali kasę. Cena poniżej 100 zł

 

Mam 3 Colemany (1.0-0.7-0.5).
Litrowy ma już kilkanaście lat i trzyma temperaturę doskonale (w tzw. międzyczasie dołączyły mniejsze, o których mogę mniej powiedzieć, bo 'męczę' litrowego wyłącznie w zasadzie...).

Po tych rekomendacjach zamówiłem Colemana Vacuum Flask 1L . Porządnie wykonany . Prosty w konstrukcji i obsłudze korek . Pierwszy test domowy to zalanie wrzątkiem i wystawienie na balkon na noc . Temperatura około 4 st.C . Od  19.00 do 7.00 woda nadal gorąca . Może nie wrzątek , ale mocno gorąca po 12 godzinach . Po kolejnych 6 godzinach w domu wciąż można uznać ją za gorącą , więc wygląda to dobrze . Zobaczymy jak z trwałością . Wykonano w Chinach . 


  • mario, Rheinangler i chlodnica lubią to

#191 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 05 listopad 2021 - 13:15

@malinabar A jak bys go zahartował ..ten wlał w niego na 15-30 minut wrzątek i dopiero po tym właściwą ciecz do badań, to pewnie po tych 12h na balkonie.. mógłbyś się poparzyć. Byłem mocno zdziwiony jak pozytywnie wpływa na długość trzymania temperatury hartowanie.



#192 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2021 - 13:35

I ja zamówiłem 1l Colemana😉
Stoi od 8 rano zalany wrzątkiem na balkonie dla testow👍

#193 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 listopad 2021 - 14:20

Warto napisać , że termos o mniejszej pojemności szybciej się wychłodzi jak taki sam ale większy -IMO
  • popper i golsyl lubią to

#194 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 05 listopad 2021 - 15:14

@malinabar A jak bys go zahartował ..ten wlał w niego na 15-30 minut wrzątek i dopiero po tym właściwą ciecz do badań, to pewnie po tych 12h na balkonie.. mógłbyś się poparzyć. Byłem mocno zdziwiony jak pozytywnie wpływa na długość trzymania temperatury hartowanie.

 

Hartowanie ... Mocne słowo biggrin.png Ja to nazywam płukaniem gorącą wodą przed użyciem wink.png Wystarczy na dosłwonie 5 minut wlać gorącą wodę w celu przepłukania i to działa.



#195 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 777 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2021 - 19:14

Po 11h na balkonie wrzatek tylko minimalnie stracił na temperaturze👍
  • mario lubi to

#196 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 05 listopad 2021 - 21:42

Po 11h na balkonie wrzatek tylko minimalnie stracił na temperaturze

Bardzo przyzwoity wynik. Ja celowo zabierałem 1L wiedząc ,że całego litra herbaty nie wypiję. Bardziej chodziło o trzymanie temp. bo już po opróżnieniu połowy czy też 3/4 poj. temp spada dużo szybciej.  



#197 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisano 05 listopad 2021 - 23:49

Hartowanie ... Mocne słowo biggrin.png Ja to nazywam płukaniem gorącą wodą przed użyciem wink.png Wystarczy na dosłwonie 5 minut wlać gorącą wodę w celu przepłukania i to działa.

 

przepłukać to można wodą z kranu, choćby 'gorącą', ale nie w tym rzecz......wrzątek ma za zadanie mocno nagrzać wnętrze termosu, dzięki temu właściwy płyn nie straci na 'dzień dobry' stopnia czy dwóch, a może pięciu ;)


Użytkownik cristovo edytował ten post 05 listopad 2021 - 23:49

  • suhhar lubi to

#198 OFFLINE   mar33cki

mar33cki

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 10 listopad 2021 - 10:43

ja polecam Esbit Vacuum, używam ich od kilku lat i dalej są rewelacyjne. Jak się wleje wrzątek, to po kilku godzinach można się poparzyć, poniżej tabelka z instrukcji:

Temperatura wlanego płynu: 98 °C
Temperatura otoczenia: 20 ± 2 °C
Temperatura po 6 godzinach: 85 °C
Temperatura po 12 godzinach: 75 °C
Temperatura po 24 godzinach: 60 °C

 

Dodatkową zaletą są 2 zamknięcia w zestawie - klik i zakrętka. Jak po paru latach klik przestał klikać to wyciągnąłem z szuflady korek i dalej działa. No i 2 kubki w zestawie. Najstarszy mam już mocno poobijany, farba pościerana, ale trzyma temperaturę.

Kupiłem ich już kilka na prezenty i wszyscy zadowoleni :)



#199 OFFLINE   provos

provos

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZalewo

Napisano 13 listopad 2021 - 18:55

Kiedyś z bomby kupiłem termos marki Termite i przed zakupem słyszałem, że niby są podróbką jakiejś innej marki i ogólnie średnio z trzymaniem temp.

Jakie wrażenia po zakupie? Mega! Ten termos trzyma wysoką temperatura prawie ponad 10h. Po wlaniu wrzątku koło 7 rano piłem herbatę o temp. około 70-80 stopni mniej więcej koło godziny 19.

Szczerze polecam👇
https://www.wedkarski.com/159_termite

#200 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 listopad 2021 - 18:37

ja polecam Esbit Vacuum, używam ich od kilku lat i dalej są rewelacyjne. Jak się wleje wrzątek, to po kilku godzinach można się poparzyć, poniżej tabelka z instrukcji:

Temperatura wlanego płynu: 98 °C
Temperatura otoczenia: 20 ± 2 °C
Temperatura po 6 godzinach: 85 °C
Temperatura po 12 godzinach: 75 °C
Temperatura po 24 godzinach: 60 °C

 

Dodatkową zaletą są 2 zamknięcia w zestawie - klik i zakrętka. Jak po paru latach klik przestał klikać to wyciągnąłem z szuflady korek i dalej działa. No i 2 kubki w zestawie. Najstarszy mam już mocno poobijany, farba pościerana, ale trzyma temperaturę.

Kupiłem ich już kilka na prezenty i wszyscy zadowoleni :)

+Też polecam Esbit.

Zakupiłem 0,5l w sklepie Militaria.

https://www.militari...500ml_p6898.xml

Niby test domowy ale na drugi dzień sprawdzałem, czyli po 24h jeszcze można się poparzyć.

Lepiej mi nie potrzeba, kupiłem 0,5 ze względu na gabaryty, bo akurat pasuje do takiego "utorbienia" na brzegowe wędrówki, jak rownież plecaka w bocznej zewnętrznej kieszeni:

https://www.militari...2_h_p105916.xml


Użytkownik Jozi edytował ten post 20 listopad 2021 - 18:40

  • Franc lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych