Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trocie na Bornholmie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   madzo89

madzo89

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 styczeń 2024 - 19:51

Witam Szanowne grono. Tak sie zlozylo, ze przyszło mi popracować troche na Bornholmie, a jako ze przyjechałem autem to zabrałem kija, troche przynęt i neopreny. Troche przeszperałem juz forum w poszukiwaniu informacji, wiec jakis punkt zaczepienia mam, aczkolwiek wole dopytać. Mieszkam w Gudhjem, wiec które miejsce proponujecie na niedzielne wedkowanie? Niestety mam mozliwosc powędkować tylko w niedziele, bo od pon do soboty po 12h w pracy. Wiem ze okres styczeń luty nie jest zbyt szalowy na łowienie troci w morzu ze względu na temp wody, ale jak poprobuje kilka godzin pobrudzić w niedziele to tylko na zdrowie mi to wyjdzie :) dodam ze jestem początkującym wędkarzem morskim jak i trociarzem - dotychczasowe przygody mialem na kilku pomorskich rzekach jak i troche w Szwecji i w Norwegii. Jeżeli chodzi o przynęty - cos konkretnego proponujecie na ta pore roku i temp wody? Niestety mam tylko żelastwo. Spindolino przywiozę na kolejny przyjazd w lutym. 



#62 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 26 styczeń 2024 - 20:21

Zrób rundę autem po wyspie i zobacz czy ktoś łowi. Jeśli tak, stań i rzucaj. Jeśli coś się będzie działo to szukaj podobnych miejsc.

#63 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 290 postów

Napisano 26 styczeń 2024 - 20:27

Odwiedziny w lokalnym sklepie wędkarskim da Ci wiele odpowiedzi na pytania.

#64 OFFLINE   madzo89

madzo89

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 styczeń 2024 - 07:40

Problem w tym ze nie mam możliwości wyskoczyć do sklepu wędkarskiego, bo pracuje od 6 do 18 od pon do soboty.

#65 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 27 styczeń 2024 - 20:58

Generalnie oprócz tego co pisali poprzedni koledzy należy pamiętać, że podstawa to temperatura wody. Optimum to około 7 stopni. Jak wędkowałem przy 2-3 to było mega ciężko z braniami. Wtedy szukasz ciut cieplejszej wody. Szukaj wędkujących i obserwuj. Jak godzinę - dwie nie ma brań zmieniaj miejscówkę. Na zimną wodę lepsze jest sbirulino i wolne prowadzenie.
  • madzo89 lubi to

#66 OFFLINE   madzo89

madzo89

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 styczeń 2024 - 20:01

Rybakaw - dzięki za podpowiedz. Dzisiaj bylem troche porzucać ale bez dotknięcia, natomiast plusem z tej wyprawy było to, ze spotkałem dwóch wędkarzy łowiących na muche w Tejn. Mysle ze przy kolejnym moim przyjeździe sprobuje tam od razu, ale lepiej sie przygotuje z przynętami - a i woda juz w lutym powinna być cieplejsza. Dzięki raz jeszcze



#67 OFFLINE   rybarak

rybarak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 370 postów

Napisano 29 styczeń 2024 - 08:32

a i woda juz w lutym powinna być cieplejsza. Dzięki raz jeszcze


W lutym to woda będzie najzimniejsza. Lekkiego wzrostu temperatury można oczekiwać w pod koniec marca.

#68 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1397 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 styczeń 2024 - 21:01

Ryby na wyspie łowione są prawie przez cały rok, a świadczy o tym ich lokalny informator, w którym jest trochę informacji:

https://www.din-fang...orside/fangster



#69 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 30 styczeń 2024 - 10:26

Są łowione cały rok ale przy gorszej pogodzie to całkowita loteria. Czasami jak jest zimno trafi się dosłownie pół godziny brań (wyjdzie trochę słońca itp.) a czasami tylko jeździsz po wyspie i zwiedzasz nowe miejscówki. Generalnie jest zasada: im zimniej tym wolniej prowadzisz i stosujesz mniejsze przynęty. Na taką pogodę sbirulino z muszką i zabawa jak bocznym trokiem. Robi się cieplej to zaczyna się sens używania blaszki lub woblera bezsterowego. Z miejscówek polecam lotnisko (koło tzw. Slipu), Hasle i Gudjem/Melsted. Jeździć, obserwować i rozmawiać z wędkarzami. Może coś podpiwiedzą.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych