Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaka wędka do Cardiff 51DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 styczeń 2010 - 09:31

Jako że grono posiadaczy Cardiff'a 51DC sukcesywnie się powiększa.Mam pytanko przede wszystkim do rodbuilderskiej części naszego forum ,ale i nie tylko(wszelkie opinie mnie interesują) : Co byście polecili czy też co rozważacie(jakie gotowe wędki ,jakie blanki do uzbrojenia), co będzie najlepiej współgrało z wyżej wymienionym multiplikatorem?

#2 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 styczeń 2010 - 10:36

Jako że grono posiadaczy Cardiff'a 51DC sukcesywnie się powiększa.Mam pytanko przede wszystkim do rodbuilderskiej części naszego forum ,ale i nie tylko(wszelkie opinie mnie interesują) : Co byście polecili czy też co rozważacie(jakie gotowe wędki ,jakie blanki do uzbrojenia), co będzie najlepiej współgrało z wyżej wymienionym multiplikatorem?


Musisz zadać sobie pytanie jakimi wabikami i jakie ryby zamierzasz tym sprzętem poławiać. Czyli jaka masa wabików (czy zupełne minimum, czy jednak trochę więcej). W oparciu o to wtedy można mówić coś o kijku.
Nie wiem jak poszerza się grono posiadaczy, natomiast na pewno powiększa się grono dotykaczy (do których i ja należę) :D.
Muszę jednak przyznać że z wielką ochotą przeszedłbym do grona posiadaczy przy pomocy jakiegoś sponsora większościowego :D

#3 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 17 styczeń 2010 - 10:42

Witaj

dla mnie jest zupełną egzotyką próba dobrania czy polecenia wędki tylko do posiadanego kołowrotka nie biorąc pod uwagę do czego ma być owa wędka używana, bez podania przewidywanego zastosowania, rodzaju i wielkości przynęt, rodzaju łowiska..

Rodzaj i wielkość kołowrotka oczywiście wpływa na zakres wędek które można z nim używać , logiczne jest że nie polecę ci 50 funtowego blanku do 6 uncji przy 51DC , jednak ten zakres możliwy do używania z nim jest w tak dużym spektrum długości, typów ugięcia, zakresu optymalnych ciężarów przynęt itd że moim zdaniem nie ma odpowiedzi sensownej na Twoje pytanie




#4 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 styczeń 2010 - 11:35

No to sprecyzujmy;
Przynęty w przedziale wagowym 1-6g raczej zupełne minimum(woblery szczególnie te mniejsze w przedziale 1,5-3g;wahadła około 2-3g i koguty do 6g)
Co na małe i średnie rzeczki na pstrąga(max 12 metrów szerokości).
Co na średnie i duże rzeki na pstrąga(15 m. i szersze.)

PS: Długość i akcja raczej taka aby komfortowo się tym rzucało i łowiło. ;)


#5 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 17 styczeń 2010 - 11:39

zobacz ten artykuł

http://www.jerkbait.pl/?p=147

#6 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 17 styczeń 2010 - 11:55

zobacz ten artykuł

http://www.jerkbait.pl/?p=147


W wątku odnośnie Cardiff'a DC Remek napisał ,ze ten kijek nie do końca się sprawdza.A muszę zaznaczyc że to był mój faworyt.

#7 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 17 styczeń 2010 - 13:42

Przy dolnym zakresie wagi nie daje rady - to prawda, choć trzeba by było to sprawdzić przy pomocy żyłki i przy plusowej temperaturze. My mieliśmy okazję łowić plecionką w mróz :D

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18586 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 styczeń 2010 - 13:42

Ten kij nie był projektowany do tak lekkich przynęt, jakimi teraz próbuje łowić remek przy pomocy pizdryka DC :unsure: Jest po prostu za szybi i zbyt trudny do opanowania dla paprochów.
Do takiego ultralekkiego łowienia zestawem baitcastingowym z CC51DC, jeśli ktoś widzi w tym sens, lepszym wyborem będzie kij na blanku nieco dłuższym oraz o głębszym, bardziej srodkowym ugięciu.

#9 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 18 styczeń 2010 - 08:09

Witam,
przejedź sie do Łukasza Masiaka i pooglądaj nowe blanki Phenixa, jest kilka bardzo ciekawych, które mogą się nadać do tego multika.

#10 OFFLINE   TroutFan

TroutFan

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaNad Łebą
  • Imię:Bartosz

Napisano 20 styczeń 2010 - 19:45

Witam,
przejedź sie do Łukasza Masiaka i pooglądaj nowe blanki Phenixa, jest kilka bardzo ciekawych, które mogą się nadać do tego multika.

Już z nim rozmawiałem.Musze stwierdzić że będzie dobrze.Ma bardzo ciekawe blanki.Zainteresowanym polecam kontakt z Łukaszem.

#11 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 21 styczeń 2010 - 11:03

Tytuł watku jest jednak trafny , ale niestety tylko dla modelu castingu lansowanego jakis czas temu , a który to można streścić z małym błędem do formuły - metki jak baretki ..
Szukałbym skutecznie w Megabassach :lol: ..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych