Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jerkbaitowy konkurs na imitację szczupaka - głosowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 12 maj 2015 - 23:12

Gratulacje dla zwycięzcy. :good:

Dla mnie wszystkie prace były odjazdowe.Fajna sprawa taki konkurs bo się można sporo nauczyć oglądając te cudeńka .



#102 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 13 maj 2015 - 03:20

Szczerze powiedziawszy to zabrakło mi w tym konkursie oceny pracy przynęty, jakieś krótkie filmiki z prowadzenia i wtedy kompetycja byłaby pełna a tak ocenialiśmy tylko pod względem oprawienia w ramki.

 

Po części się z Tobą Tomku zgodzę. Myslę, że następny konkurs powinien być bardziej doprecyzowany jeżeli chodzi o zasady. Jak widać nie do końca było wiadome czy robimy imitację, przynęte czy jerka. Ja zrozumiałem zasady tak, że według mnie chodziło o jerka ;-) Po głosach widać, że dodanie płetewek było kluczem do sukcesu :rolleyes:

 

 @Pride'a "ŻABA"- jak to określiła moja małżonka- budzi moją największą sympatię :) :D
Gratuluję pomysłu, świetna zabawa, masakryczny poziom! :)

 

Moja małżonka miała podobnie :rolleyes: Pride rulezzz!


  • Pride lubi to

#103 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 maj 2015 - 05:28

Po części się z Tobą Tomku zgodzę. Myslę, że następny konkurs powinien być bardziej doprecyzowany jeżeli chodzi o zasady. Jak widać nie do końca było wiadome czy robimy imitację, przynęte czy jerka. Ja zrozumiałem zasady tak, że według mnie chodziło o jerka ;-) Po głosach widać, że dodanie płetewek było kluczem do sukcesu :rolleyes:

Dokładnie o to mi chodziło, o rozbieżność w przeznaczeniu dzieł sztuki. Część było przynętami a część gadżetami, kilku twórców jakby odeszło od roli przynęty jako mającej łowić ryby i popuściło wodzę fantazji konkurs mógłby potoczyć się innymi torami.

 

Czwóreczka jednak przypadła mi do gustu i mam wrażenie, że nawet z tymi płetwami jakoś by chodziła. Ciekawe kto ją popełnił.



#104 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 13 maj 2015 - 05:32

Ja jestem jak najbardziej zadowolony z wyniku. Dziękuję wszystkim - chyba 23 albo 24 osobom, które oddały na mnie swój głos. Zgłaszając się do konkursu, na pewno nie spodziewałem się, że mój pajk zajdzie aż tak wysoko, bo to dopiero moje skromne początki. Chciałbym również podziękować pozostałym za możliwość rywalizacji i zapewnienie na prawdę wysokiego poziomu rywalizacji. Podziękowania również należą się Andrzejowi za znakomite fotki, Milupie za ogarnięcie wysyłek i głosowania oraz oczywiście Januszowi bez którego nie byłoby tego konkursu.

 

To co teraz może okoń?

Czyli Twoja ta czwóreczka :)

Graty, mógłbyś wstawić tutaj lub w swoim wątku filmik z pracy tego dzieła?



#105 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 maj 2015 - 08:23

Moja była jedynka, dwójka należała do mojej kobiety. Początkowo chciałem robić "jerka" w pełnym znaczeniu tego słowa, ale skoro to był konkurs na najlepszą imitację szczupaka i był oceniany tylko wygląd... to razem z Kasią doszliśmy do wniosku, że będą płetwy i pozostałe bajery kosztem pracy. Chwilowo mam dość dużo roboty, ale ciągle pracuję nad tym, żeby z naszych wypocin zrobić dobrze pracującego swimbaita.

Tytuł konkursu był wszystkim znany, sposób oceniania również, rozumiem że części osób to może nie pasować, ale zasady moim zdaniem były dość jasno i dobrze sprecyzowane. Co do oceniania pracy jerka, to trochę ciężka sprawa, bo raczej ciężko o nakręcenie porównywalnych filmów twórców, przez zróżnicowanie w sprzęcie do nagrywania i umiejętnościach dobrego uchwycenia pracy. Ktoś może powiedzieć, że tak jak w tym przypadku, można wysłać jerki do kogoś, żeby nakręcił filmiki, ale o ile przy jednostajnym zwijaniu jest to raczej proste, o tyle przy podszarpywaniu, może wystąpić problem z uczeniem się pracy 10-ciu nowych jerków, a i tak twórca może być nie do końca zadowolony z efektów, bo może ma inną wizję prowadzenia idealną dla jego przynęty, o wizji samych ryb to już nie ma co mówić.  System oceniania był obiektywny i nie powinniśmy się tutaj nikogo "czepiać", bo w końcu chodzi o dobrą zabawę. Zwycięski szczupak przecież jest piękny i chyba nie powinniśmy się go powstydzić.

http://jerkbait.pl/t...ę/#entry1602463

 

Weźmy pod uwagę, że to jeden z pierwszych takich konkursów na naszym forum (mam nadzieję że nie ostatni, bo chciałbym jeszcze w jakimś wziąć udział), biorąc to pod uwagę zrozumiałym jest, że mogą powstać jakieś niedomówienia i niezadowolenia. Przy kolejnych na pewno będzie dużo lepiej.

 


  • Piotrek Milupa i peekol lubią to

#106 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 13 maj 2015 - 10:10

To teraz Piotrek do Szwecji je zabieraj na poważne testy ;) . 2 sztuki na łódkę.


Nie mam co zabrać gdyż ja nie dysponuję żadnym z nich.
Jedyne jakie mam i pojadą to te na konkurs z okazji 10 lecia

#107 OFFLINE   Pride

Pride

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3212 postów

Napisano 13 maj 2015 - 12:15

 

Nie mam co zabrać gdyż ja nie dysponuję żadnym z nich.
Jedyne jakie mam i pojadą to te na konkurs z okazji 10 lecia.

Ja się zastanawiam czy Wam tam jeszcze krokodylka nie podeślę :rolleyes: :ph34r:


  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych