Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Street Fishing Poland - zaczynamy ....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 maj 2015 - 21:46

Nie przesadzajmy. Chodzi by łowić w terenach zamieszkałych. Może rzeczywiście bardziej tutaj pasuje Urban Fushing. Pomyślę.

#22 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 maj 2015 - 20:00

Wrocław mam na celowniku. Świetne miasto!!! Mam w związku z tym miastem plany :)

Zabudowa miejska też ewoluuje. Zmienia się przez to układ prądów, zmieniają się miejscówki bytowania ryb.

Łowienie w mieście ma sporo plusów, ale też i sporo wad. Ale fajnie tak sobie wsiąść w tramwaj (jednoskład z multikiem robi furorę- sprawdzone ;) ) przemierzać miasto, mijać spacerowiczów na bulwarach, ale przede wszystkim- spotykać się z rybami.

 

Ostatnio nawet udało mi się powspominać stare czasy:

 

http://zahaczeni.net.../urban-fishing/



#23 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2015 - 01:03

Masz Kamil rację. Powiem więcej, miejskie ryby to zupełnie inne charakterki niż ich koledzy z prowincji ;) Myślę, że temat warty dyskusji. Jakie sà Wasze spostrzeżenia w tej kwestii?
  • Kamil Z. lubi to

#24 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:31

Zauważyłem na przykład, że gatunki uznawane za płochliwe, jak kleń, czy boleń przyzwyczajają się do cyklicznie powtarzających się, chrakterystycznych dźwięków, połączonych nawet z wibracjami (np. przejeżdżający po moście nad głową tramwaj). Rumor ogromny, ale rybom zupełnie obojętny. Co ciekawe, nieostrożnie poruszający się po łowisku wędkarz nadal je płoszy...



#25 OFFLINE   Pasta

Pasta

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:P

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:53

Zauważyłem na przykład, że gatunki uznawane za płochliwe, jak kleń, czy boleń przyzwyczajają się do cyklicznie powtarzających się, chrakterystycznych dźwięków, połączonych nawet z wibracjami (np. przejeżdżający po moście nad głową tramwaj). Rumor ogromny, ale rybom zupełnie obojętny. Co ciekawe, nieostrożnie poruszający się po łowisku wędkarz nadal je płoszy...

 

Też to zauważyłem, po moście regularnie kursują tiry, poruszają się cienie na wodzie, z góry możesz kleniowi za przeproszeniem napluć na głowę i się nie spłoszy, zjedzie się na dół z wędką, chwila nieuwagi i pozamiatane.


  • aTomek lubi to

#26 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4609 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 czerwiec 2015 - 13:54

Dokładnie tak jest. Bolki z kolei na widok wędkarza zaczynają buszować porzy powierzchni jak gdyby chciały zaobserwować co dzieje się na brzegu. Kompletnie ignorują wówczas wszystkie przynęty :) Poza tym miejskie ryby żerują zupełnie o innych porach i w zupełnie odmiennych miejscach niż ich pobratymcy z prowincji o czym miałem okazję przekonać się m.in. Wczoraj w nocy pod mostem gdańskim ;) Po 23, na napływie główki Bolek nosem wciągnął 9 cm woblera tylko agrafka wystawała z pyska :)

Użytkownik spinnerman edytował ten post 15 czerwiec 2015 - 13:55

  • Mariano Mariano i olo86 lubią to

#27 OFFLINE   bonah009

bonah009

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjazach-pom.

Napisano 25 czerwiec 2015 - 17:33

Trzeba Street fishing uczyć od małego

Załączone pliki


  • remek lubi to

#28 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:35

Od starego tez... zobaczcie lipcowy liscik w WŚ. Edukacja musi byc przeprowadzona wielotorowo;)
  • Pasta lubi to

#29 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 26 czerwiec 2015 - 05:40

Co to znaczy?

#30 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 26 czerwiec 2015 - 08:11

Znaczy się tyle, ze starsze pokolenie należy również edukować pod tym względem, aby było wiadomo, że wpadając na miejskie umocnienia Wisły nie idą na zwykłe ryby. To jest street fishing, całkiem inna kategoria.

 

Artykuł poniżej;-)

 

EDIT: Matko, ile ja błędów narobiłem w tym poście, już poprawiłem bo wstyd...

Załączone pliki


Użytkownik MRTNZ edytował ten post 29 czerwiec 2015 - 14:19

  • Artech lubi to

#31 OFFLINE   MichałM

MichałM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Michał

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:45

Swoją drogą facet ma trochę racji, dużo tej angielszczyzny przenika do naszego języka. Może i zbyt dużo
  • kokosz77 lubi to

#32 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:57

Taki los, chociaz w wedkarstwie nie jest jeszcze tragicznie. Kiedys mialem nauczyciela informatyki ktory tez z tym usilnie walczyl, wiec nie mowil dwuklik myszka tylko dwumlask...

#33 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:15

Znaczy sie tyle, ze starsze pokolenie nalezy rowniez edukowa pod tym wzgledem, aby nylo dwoadome ze wpadajac na miejskie umocnienia Wisly nie ida na zwykle ryby. To jest street fishing, calkiem inna kategoria.

 

Artykuł poniżej;-)

 

Po pierwsze - He he he ... mógłbym to skomentować .... historią z targów wędkarskich sprzed ... hmmmm ... 9-10 lat ... na Stegnach odnośnie C&R. Ale się powstrzymam .... Teraz wszędzie pisze się C&R, złów i wypuść i .... 

 

Po drugie - hmmmmm .... street fishing to nie tylko wyjście na ulicę z wędką pod most  ... dlatego postanowiliśmy wziąć ten temat na klatę by nie było takich nieporozumień jak w cytowanym artykule .... Zresztą od lat wprowadzamy na rynku polskim nowe rzeczy ... by później można było ze zrozumieniem o tym pisać.

 

Po trzecie - urban, czy street ... Najpierw było street, później anglista przekonał mnie do urban, logika też była za tym, a ostatecznie zwróciłem się do mądrości ludu ... czyli google i co się okazało ... Na świecie wbrew anglistom i logice góruje słowo Street Fishing (czerwona linia to Urban, niebieska to Street). Może Wy mnie przekonacie ....

Załączony plik  urban.jpg   18,81 KB   11 Ilość pobrań

 

Po czwarte - bardzo się cieszę, że to nas piszą w czasopismach wędkarskich :)  Już od 10 lat inspirujemy :)



#34 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 14:56

Wiec zastanowcie sie w gronie redakcyjnym od kogo chcecie sie uczyc angielskiego - od anglisty czy od pana Czesia/Changa/googla?

 

Mi tam wsio ryba, nie lubie lowic w miastach chociaz mam rzeke obok domu, street fishingu na niej nie bede uprawial, urban moze :) 


  • mifek lubi to

#35 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 15:07

Bujo, patrzę co popularniejsze ... która nazwa jest popularniejsza na rynku. 



#36 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 16:41

Bujo, patrzę co popularniejsze ... która nazwa jest popularniejsza na rynku. 

 

Tez tak mozna, ja sie angielskiego uczylem od Anglikow i jakos tam wyszlo, jak bym sie uczyl od Polakow to nie bylbym w stanie wykonywac swojej pracy :)

Badz co pasuje bardziej: lowienie miejskie czy lowienie uliczne? Pogadaj z @Fatso, on ma wiecej papierow z angielskiego niz ja. 



#37 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 listopad 2015 - 13:09

Zapraszam Was do filmu, który wczoraj nakręciliśmy z Rybomanią. A w nim - co to street fishing, czym jest street fishing poland, trochę o Wrocławiu i ... zdradzamy plany na 2016r. Zapraszam!

 



#38 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 16 listopad 2015 - 13:58

To ja poprosze grafik tych imprez, zebym mogl porozkladac reszte zycia zeby nic nie kolidowalo;)
  • remek i dreadknight lubią to

#39 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 16 listopad 2015 - 15:10

To ja poprosze grafik tych imprez, zebym mogl porozkladac reszte zycia zeby nic nie kolidowalo;)

Przydałoby się wiedzieć z wyprzedzeniem :)



#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 listopad 2015 - 15:23

Będzie z duuuużym wyprzedzeniem :) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych