Skocz do zawartości

Shimano Stella 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Stella to nowy design - efekt pieprzniczki lub solniczki na szpuli.

Pewnie komus sie spodoba. Mi nie :unsure:

 

Byc moze naiwnoscia jest nadzieja, ze pare osob posiadajacych te dobre Stelle sie przesiadzie na te 2010 a te dobre rzuci na rynek wtorny...poczekamy zobaczymy :D

 

Guzu

Opublikowano

Jak dla mnie, to złoto i ażurowanie szpuli nie wnosi nic ciekawego, jeżli chodzi o aspekt estetyczny(technicznie jest to bez znaczenia). Taka sobie cepelia :lol: Lubię klasyczną certate, bo pasuje chociażby kolorystycznie do moich CD lub Pac-Baya. Poza tym czerń z dodatkiem srebra lub złota, to mój typ. Morethan byłby designersko idealny, gdyby połączono tylko te dwa głowne kolory.

 

Opublikowano

Design kolowrotkow to ciekawe zagadnienie.

Nie do konca jestem w stanie zidentyfikowac linie ktora podazaja np stylisci odpowiedzialni za Stelle.

Pierwsze byly klasycznie srebrne lub szare, bez dodatkow. Skromny funkcjonalny design. Potem poszli w kierunku polyskliwych czerni itd.

Potem niebieskosci, a ostatnio coraz dziwniejsze te azurowania. Wszedzie wciskany zloty i generalnie kolowrotek zaczyna trafiac w kategorie pstrokacizna...

 

Guzu

Opublikowano

prawda jest tez ze ludzie a z tego co widze zwłaszcza w japan lubia pstrokaciznę max kolorków,różowe,wstawki w kijach im wiecej koloru tym lepiej.

widziałem nawet japońców w TiVi którzy byli zachwyceni disco polo(majteczki w kropeczki łohohoho) jakby to było najwyższych lotów dzieło nucili po 5min sami.

zamiłowanie do gadzeciarstwa widać w każdej dziedzinie.

poza tym z drugiej strony zmiany musza być ,jak to by wygladało w oczach swiata ,jakby shimano nowej jeszcze ładniejszejstelli nie wprowadziło,chociaz jak widze co roku jest juz coraz trudniej zaskoczyć,bo niby czym?

wiec wala w kolor swiecidełka i to sie podoba ichniejszym wedkarzom.kolowrotek w kolorach

tęczy(http://japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_TDito.htm ) zmieniajacy je w zaleznosci od swiatła i temperatury otoczenia to by było to :lol: kameleon to jest to B)

tu nie ma znaczenia firma chociaz daiwa ostatnio sie opanowała,ale kiedys to potrafiła dać czadu :lol:

  • 6 lat później...
Opublikowano

Pokrętło do stelli (rocznik 2010) w rozmiarze 2500 ma taki sam rozmiar jak do modelu 4000 i można zamieniać między 2500 a 4000 ?

Może ktoś z kolegów jest szczęśliwym posiadaczem tych modeli i mógłby sprawdzić.

  • Like 1
Opublikowano (edytowane)

Pokrętło do stelli (rocznik 2010) w rozmiarze 2500 ma taki sam rozmiar jak do modelu 4000 i można zamieniać między 2500 a 4000 ?

Może ktoś z kolegów jest szczęśliwym posiadaczem tych modeli i mógłby sprawdzić.

W 14/ fi jest takie samo w 2500 jak i 4000.

W 10tkach nie. To od 10 tki 2500 pasuje do 07/fd 2500/c3000 i do 14tek.

Zatem od 14tki pasuje do 10 i 07 w rozmiarze 2500/c3000

 

Proste :)

Edytowane przez Guzu
  • Like 2
Opublikowano

Zatem od 14tki pasuje do 10 i 07 w rozmiarze 2500/c3000

 

Rocznik szpuli ma znaczenie ?

Nie ma

Chodzą zamiennie

Między 07/10/14 w rozmiarze 2500/c3000

  • Like 1
Opublikowano

Danielu własnie przymierzałem pokrętło z modelu 14 3000HG do modelu 2010 2500S to to całkiem inne średnice.

Inne średnice?

Szpula musi być od 14 w rozmiarze 2500/c3000

Wówczas z tym pokrętłem co masz możesz ta szpule i pokrętło założyć do 2500s z rocznika 10

  • Like 1
Opublikowano

Danielu własnie przymierzałem pokrętło z modelu 14 3000HG do modelu 2010 2500S to to całkiem inne średnice.

 

C3000 to taka 2500, ale ze szpula o większej pojemności i T-knobem zamiast I-knoba.

A gdy przed 3000 nie ma "C" to mamy do czynienia z większym kołowrotkiem, typowym trzytysiaczkiem ;)

 

Daniel właściwie opisał. Tylko nie wszyscy wiedza o tych zawiłościach z numeracją stworzonych przez Shimano :)

Gość EdekZfabrykiKredek
Opublikowano (edytowane)

Wygląda to tak, 14 Stella 2500,C3000, 3000 i 4000 mają takie same drag knoby.

W modelu 2010 pokrętła są wymienne w wielkościach 2500, 3000 a w 4000 jest inne.

Pokrętła nie są zamienne pomiędzy modelami 2010 a 2014

Edytowane przez FlyFisherman
Opublikowano

Wygląda to tak, 14 Stella 2500,C3000, 3000 i 4000 mają takie same drag knoby.

W modelu 2010 pokrętła są wymienne w wielkościach 2500, 3000 a w 4000 jest inne.

Pokrętła nie są zamienne pomiędzy modelami 2010 a 2014

Sa razem ze szpula

Można używać body 14 ze szpula i pokrętłem od 10 lub 07 w rozmiarze 2500/c3000.

 

Do body 10 można założyć szpule dedykowana do 14 wraz z pokrętłem.

Znów mowa o rozmiarze 2500/c3000

Gość EdekZfabrykiKredek
Opublikowano

Sa razem ze szpula

Można używać body 14 ze szpula i pokrętłem od 10 lub 07 w rozmiarze 2500/c3000.

Do body 10 można założyć szpule dedykowana do 14 wraz z pokrętłem.

Znów mowa o rozmiarze 2500/c3000

Z tym się zgodze ;-) chodziło mi tylko że do szpulek z 14 pokrętła od 10 nie podejdą i odwrotnie, całe sety jak najbardziej.

  • Like 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...