Guzu Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 Witam, Pojawily sie zapowiedzi nowego flagowca spod znaku Shimano. Ponizej linki do zajawek...mysle ze niektorzy moga byc zainteresowani http://www.plat.co.jp/PLAT/2010NEW/STELLA1.pdfhttp://www.plat.co.jp/PLAT/2010NEW/STELLA2.pdf W zapowiedzi tez NOWA Certate... to dla milosnikow Daiw. Premiery w marcu! Guzu
hasior Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 CERTATE i ich nowe logo he.terazto sie dopiero narobi nowosci.stella to widać to samo troche wiecej złota i mg frame
Guzu Opublikowano 27 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 27 Stycznia 2010 Stella to nowy design - efekt pieprzniczki lub solniczki na szpuli.Pewnie komus sie spodoba. Mi nie Byc moze naiwnoscia jest nadzieja, ze pare osob posiadajacych te dobre Stelle sie przesiadzie na te 2010 a te dobre rzuci na rynek wtorny...poczekamy zobaczymy Guzu
hasior Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 Mi w nowych stelkach niepodoba sie ich bajeranckość złotka brokaty... ale sprawnośc zapewne jest duża ,ferrari po face liftingu ceratka nowa jakos tak tu zapodana http://www.tackletester.com/?p=1446
Mdah Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 Jak dla mnie, to złoto i ażurowanie szpuli nie wnosi nic ciekawego, jeżli chodzi o aspekt estetyczny(technicznie jest to bez znaczenia). Taka sobie cepelia Lubię klasyczną certate, bo pasuje chociażby kolorystycznie do moich CD lub Pac-Baya. Poza tym czerń z dodatkiem srebra lub złota, to mój typ. Morethan byłby designersko idealny, gdyby połączono tylko te dwa głowne kolory.
Guzu Opublikowano 27 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 27 Stycznia 2010 Design kolowrotkow to ciekawe zagadnienie.Nie do konca jestem w stanie zidentyfikowac linie ktora podazaja np stylisci odpowiedzialni za Stelle.Pierwsze byly klasycznie srebrne lub szare, bez dodatkow. Skromny funkcjonalny design. Potem poszli w kierunku polyskliwych czerni itd. Potem niebieskosci, a ostatnio coraz dziwniejsze te azurowania. Wszedzie wciskany zloty i generalnie kolowrotek zaczyna trafiac w kategorie pstrokacizna... Guzu
hasior Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 prawda jest tez ze ludzie a z tego co widze zwłaszcza w japan lubia pstrokaciznę max kolorków,różowe,wstawki w kijach im wiecej koloru tym lepiej.widziałem nawet japońców w TiVi którzy byli zachwyceni disco polo(majteczki w kropeczki łohohoho) jakby to było najwyższych lotów dzieło nucili po 5min sami.zamiłowanie do gadzeciarstwa widać w każdej dziedzinie.poza tym z drugiej strony zmiany musza być ,jak to by wygladało w oczach swiata ,jakby shimano nowej jeszcze ładniejszejstelli nie wprowadziło,chociaz jak widze co roku jest juz coraz trudniej zaskoczyć,bo niby czym?wiec wala w kolor swiecidełka i to sie podoba ichniejszym wedkarzom.kolowrotek w kolorach tęczy(http://japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_TDito.htm ) zmieniajacy je w zaleznosci od swiatła i temperatury otoczenia to by było to kameleon to jest to tu nie ma znaczenia firma chociaz daiwa ostatnio sie opanowała,ale kiedys to potrafiła dać czadu
gondor Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Pokrętło do stelli (rocznik 2010) w rozmiarze 2500 ma taki sam rozmiar jak do modelu 4000 i można zamieniać między 2500 a 4000 ?Może ktoś z kolegów jest szczęśliwym posiadaczem tych modeli i mógłby sprawdzić. 1
Jozi Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Raczej wątpię by tak było, są różne średnice szpul.
coloumb Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Nie mialem w rekach, ale na 99,999999999999999999....% nie ma szans. Skad taki pomysl?
hasior Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 http://www.plat.co.jp/SHIMANO_ima/YUMEYA/YUMEYA-Compatibility.html
Guzu Opublikowano 8 Stycznia 2017 Autor Opublikowano 8 Stycznia 2017 (edytowane) Pokrętło do stelli (rocznik 2010) w rozmiarze 2500 ma taki sam rozmiar jak do modelu 4000 i można zamieniać między 2500 a 4000 ?Może ktoś z kolegów jest szczęśliwym posiadaczem tych modeli i mógłby sprawdzić.W 14/ fi jest takie samo w 2500 jak i 4000.W 10tkach nie. To od 10 tki 2500 pasuje do 07/fd 2500/c3000 i do 14tek.Zatem od 14tki pasuje do 10 i 07 w rozmiarze 2500/c3000 Proste Edytowane 8 Stycznia 2017 przez Guzu 2
esox34 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Zatem od 14tki pasuje do 10 i 07 w rozmiarze 2500/c3000 Rocznik szpuli ma znaczenie ?
Guzu Opublikowano 8 Stycznia 2017 Autor Opublikowano 8 Stycznia 2017 Zatem od 14tki pasuje do 10 i 07 w rozmiarze 2500/c3000 Rocznik szpuli ma znaczenie ?Nie maChodzą zamiennieMiędzy 07/10/14 w rozmiarze 2500/c3000 1
esox34 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Opublikowano 8 Stycznia 2017 Danielu własnie przymierzałem pokrętło z modelu 14 3000HG do modelu 2010 2500S to to całkiem inne średnice.
Guzu Opublikowano 8 Stycznia 2017 Autor Opublikowano 8 Stycznia 2017 Danielu własnie przymierzałem pokrętło z modelu 14 3000HG do modelu 2010 2500S to to całkiem inne średnice.Inne średnice?Szpula musi być od 14 w rozmiarze 2500/c3000Wówczas z tym pokrętłem co masz możesz ta szpule i pokrętło założyć do 2500s z rocznika 10 1
Krab Opublikowano 9 Stycznia 2017 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Danielu własnie przymierzałem pokrętło z modelu 14 3000HG do modelu 2010 2500S to to całkiem inne średnice. C3000 to taka 2500, ale ze szpula o większej pojemności i T-knobem zamiast I-knoba. A gdy przed 3000 nie ma "C" to mamy do czynienia z większym kołowrotkiem, typowym trzytysiaczkiem Daniel właściwie opisał. Tylko nie wszyscy wiedza o tych zawiłościach z numeracją stworzonych przez Shimano
Gość EdekZfabrykiKredek Opublikowano 9 Stycznia 2017 Opublikowano 9 Stycznia 2017 (edytowane) Wygląda to tak, 14 Stella 2500,C3000, 3000 i 4000 mają takie same drag knoby.W modelu 2010 pokrętła są wymienne w wielkościach 2500, 3000 a w 4000 jest inne.Pokrętła nie są zamienne pomiędzy modelami 2010 a 2014 Edytowane 9 Stycznia 2017 przez FlyFisherman
Guzu Opublikowano 9 Stycznia 2017 Autor Opublikowano 9 Stycznia 2017 Wygląda to tak, 14 Stella 2500,C3000, 3000 i 4000 mają takie same drag knoby.W modelu 2010 pokrętła są wymienne w wielkościach 2500, 3000 a w 4000 jest inne.Pokrętła nie są zamienne pomiędzy modelami 2010 a 2014Sa razem ze szpulaMożna używać body 14 ze szpula i pokrętłem od 10 lub 07 w rozmiarze 2500/c3000. Do body 10 można założyć szpule dedykowana do 14 wraz z pokrętłem.Znów mowa o rozmiarze 2500/c3000
Gość EdekZfabrykiKredek Opublikowano 9 Stycznia 2017 Opublikowano 9 Stycznia 2017 Sa razem ze szpulaMożna używać body 14 ze szpula i pokrętłem od 10 lub 07 w rozmiarze 2500/c3000.Do body 10 można założyć szpule dedykowana do 14 wraz z pokrętłem.Znów mowa o rozmiarze 2500/c3000Z tym się zgodze ;-) chodziło mi tylko że do szpulek z 14 pokrętła od 10 nie podejdą i odwrotnie, całe sety jak najbardziej. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się