Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

okuma vs baitcaster vs curado 201 dpv vs DAIWA ADVENTAGE TDA 153 LHSTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 luty 2010 - 18:46

jak w temacie,ktory lepszy w zakresie przynet 7-80gr


#2 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 01 luty 2010 - 18:57

Ciekawe czy ktoś łowił akurat tymi wszystkimi multikami i może je obiektywnie zrecenzować :unsure:

#3 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 luty 2010 - 19:08

ciekawe,ciekawe.wyczulem w tym nutke ironi.ale coz racje napewno masz :D wydaje mi siejednak ze te multiki sa tak popularne ze znajda sie zwolennicy wszytskich.zapewne jeden bedzie dobry przy lzejszych wabikach a inny zarowno przy lekkich jak i ciezkich.temat dosc popularny gdyz te multiki czesto ukazuja sie na forum ale nie w takim zestawieniu.uwazam ze tematy nie sluza jedynie pomocy indywidualnym odbiorcom lecz calej rzeszy odwiedzajacej to forum czyniac go bogatszym.pozdrawiam c&r

#4 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 01 luty 2010 - 20:41

Używałem zarówno okumy jak i curado.Wybrałbym curado,moim zdaniem jest bardziej uniwersalny i kultura pracy lepsza.Okuma jakaś taka głośna i w dolnym przedziale wagowym nie najlepiej mi się rzucało

#5 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 luty 2010 - 21:22

dzieki za opinie.czy moglbys powiedziec jak w rzeczywistosci ma sie hamulec magnetyczny do bezwladnosciowego,chodzi mi o praktycznosci a nie o roznice techniczne.

#6 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 01 luty 2010 - 21:40

Z tego co pamiętam to i w okumie i w curado jest hamulec odśrodkowy.Jedyny multik z magnetykiem jakiego używałem to revo sx i ten rodzaj hamulca nie spodobał mi się ale to już chyba indywidualne preferencje.

#7 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 luty 2010 - 22:22

wiem wlasnie.z tych trzech tylko daiwa ma magnetyk.chodzi o to ze okume znalazlem za 450 zl to jakies 112 euro a w hiszpani jest curado 201dpv za 126e przceniony z 289e i daiwa za 156e przeceniona z 189e. tak wiec curado jak i okuma sa w podobnej cenie i tu wybralbym curodo jednak daiwa mamagnetyczny z tym ze roznica w cenie w sumie nie duza 30e jakies 120zl.co zatem z tych trzech wybrac.czy istotna(lepsza)jest roznica majac hamulecmagnetyczny??niektorzy pisza ze ten model daiwy jest wyzej ceniony niz curado

#8 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2010 - 23:20

Ciekawe czy ktoś łowił akurat tymi wszystkimi multikami i może je obiektywnie zrecenzować :unsure:



Ciekawe Ciekawe :D Bardzo mało osób w naszym kraju łowi na tą daiwe advantage hstla. Okumy nie miałem i nie zamierzam mieć, curado używałem chwilę, wykonałem parę rzutów więc o niej też nic nie powiem. Lecz mogę powiedzieć o Daiwie Advantage Hstla którą posiadam :D Jest to bardzo sympatyczny multiplikator. Osiągi rzutowe zaczynają się od 6gram do 60gram, lecz jednak dużo zależy od wędziska stosowanego. Hamulec Walki działa płynie i jest mocny... potrzeba trochę siły żeby go ruszyć jak jest dokręcony. Szkielet jest zrobiony z aluminium lecz jak to daiwa right side plate' jest zrobiony z plastiku ale to w niczym nie przeszkadza. Daiwa Advantage HSTLA posiada również ubogą wersie robioną dla Cabelasa. Różnica między nimi polega na zmianie koloru srebnego na grafitowy i zamiast napisu na stopce Daiwa Thailand jest Made by Daiwa :D Oprócz tych zmian kosmetycznych to są te same multiplikatory lecz w różnych cenach. Wersja OEM robiona dla cabelasa jest tańsza .


HSTLA różni się od poprzedniego wcielenia Advantage jedynie ilością łożysk i poprawkami kosmetycznymi takimi jak zmiana rączki i gwiazdy hamulca. Powstało wiele wersji tego multiplikatora. Każda wersja jest warta tych pieniędzy. Za swoją daiwe dałem bodajże 125$ więc niezła gratka :D

Shimano Curado jest to chyba[?] najbardziej popularnym multiplikatorem u nas w kraju ze względu na jego uniwersalność jak i cenę. Lecz według mnie powyższa daiwa jest na tym samym poziomie co curado.

Jeśli masz jakieś pytania do tej daiwy, chętnie odpowiem.


Pozdrawiam
Slider

#9 OFFLINE   artmaniac

artmaniac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • LokalizacjaGdynia

Napisano 01 luty 2010 - 23:37

w zbliżonej cenie (około 120-140 $) można już dostać daiwę fuego z wyprzedaży. Choć w Polsce mało popularny, multik wart polecenia nie tylko dlatego, że z wyższej półki cenowej od tych omawianych...

#10 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 01 luty 2010 - 23:53

slider.czy posiadasz te daiwe?? http://www.todopescatienda.com/product_info.php?cPath=201_51 3&products_id=6116&osCsid=aea2218d4dc5857c54dba10319 47c368 z tego co widze ma 11 lozysk a nie 6 jak curado wazy troszke mniejno i przelozenie 6.3 a nie 5.0 czyli juz wiemy ze do jerkow lepsza daiwa....no coz czekajmy co jeszcze ludziska napisza :D..na multiplikator.pl(nie wiem czy dopuscilem sie zdrady ze tam zagladnalem :unsure: )mowia ze okuma jesli chodzi o te klase multikow (nie o te trzy tylko ta klase) jest najlepsza oferta na rynku.w sumie okuma jest w cenie rynkowej abiorac pod uwage shimano czy daiwe mowimy o ofertach.

#11 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 luty 2010 - 23:58

Grunwald tak posiadam tą samą daiwe :D Nazywa się Daiwa Advantage 153 HSTLA, w tym sklepie co podałeś jest błąd :D

Dodam jeszcze że hamulec rzutowy działa precyzyjnie.

Jak to było w jednej reklamie 'jest miękki w dotyku' :lol: :mellow:

Pozdrawiam
Slider

#12 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 02 luty 2010 - 02:13

super.zastanawiam sie wlasnie nad ta daiwa.ale to i tak w maju.narazie szukam na wszelkie mozliwe sposoby by nie zalowac zakupu.patrze tez w bass pro i quantum i kusi mnie troszke daiwa zillion.pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych