Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Muchowa Słowenia - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 luty 2010 - 19:02

Z tego co Standerus mówił to w Stolycy - Ochotka :D albo ... prenumerata.

Pozdrawiam
Remek

#22 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 02 luty 2010 - 19:05

Chub norris nie załamuj się chłopie te wody są także dla ciebie .Świata nie zmienisz ale swoją metode wedkowania jak najbardziej,napewno nie bedziesz żałował :D .Jak nie łowiłem na muche to pisałem posty takie jak ty z wielkom żalem do wszystkich dlaczego fly only.Na szczęście wybrałem dobrą droge i nie mam do nikogo pretensji tylko śmigam sznurem az miło. :D
Byle do maja i jazda na save :mellow: .


#23 OFFLINE   Saiblling

Saiblling

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 luty 2010 - 19:06

Dzięki Kuba:) Pytanie zapewne było o gazetę :D

#24 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 02 luty 2010 - 19:14

Kuba a w Lubuskim gdzie ja to dostane :D??

#25 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 luty 2010 - 19:57

Na kropku drawy :D

#26 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 02 luty 2010 - 22:00

Klimatycznie szmaragdowe rzeki Słowenii i piękne okolice. :o

Lat temu kilkanaście gdy na pustym rynku prasy wędkarskiej pojawił się Wędkarz Polski i Świat Spinningu i Muchy, zabłysnęło na chwilę Wędkarstwo Muchowe. Nie wiem ile wyszło numerów tego czasopisma, mnie pozostał do dzisiaj nr1 :mellow:
Gratuluję odwagi i życzę sukcesu! Może wreszcie w ojczystym języku kawał solidnej prasy dla miłośników sznura.
Jestem ciekaw jaka jest objętość czasopisma.
Pozdrawiam
:D

#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 luty 2010 - 22:27

No tak, ani słowa o objętości Embarassed
Pierwszy numer będzie miał około 80 stron, na kredowym papierze wysokiej jakości. Będzie chyba bardziej album niż gazetę przypominać :D
Dla prenumeratorów do pierwszego numeru dołączymy książkę Pana Józefa Jeleńskiego - Wędkarstwo muchowe, jak dobrze pójdzie to nawet może z autografem :D

#28 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2010 - 22:44

A ja podziwiam, rozmarzam się i... po raz kolejny dostaję jakiegoś czegoś: dlaczego w tylu pięknych miejscach można łowić na sztucznego owada zrobionego z kłaków i piórek, a na sztuczną rybkę wystruganą z drewna - już nie?


Nikt nie odpowiedział, ja nie odpowiadam, tylko pytam.
Czy założeniem lub wtórnie wydumanym -chociaż raczej słusznym- powodem takich obostrzeń,
jest większa szansa na przeżycie ryby z pojedynczym hakiem niż drewnianą rybką w szczęce?
Kiedy wędkarz i/lub jego sprzęt.. czyli kiedy wędkarz nawali ? :unsure:

#29 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 02 luty 2010 - 23:20

Myślę że tu nie chodzi o ilość haków, szanse przeżycia, głębokość połknięcia... O cały C&R ogólnie. Tam na większości rzek z tęczakami większość ludzi beretuje ryby zgodnie z limitem , a tymże beretowanym jest bez znaczenia czy mają w pysku woblera czy muchę na pojedynczym bezzadziorowym. Rzeki są fly only bo ta metoda jest preferowaną na całym w miarę cywilizowanym świecie do łowienia salmonidów i basta I nie ma co się doszukiwać przyczyn i zgłębiać zagadnienia czy mucha robi mniejszą destrukcję w pysku ryby niż jig podany spinningiem. Tak jak są rzeki gdzie dopuszczony jest tylko spinning i mucha ( i nikt nie płacze że robaczkiem podanym na bezzadziorowym na przepływance można by sobie spokojnie kleniki i płotki łowić w towarzystwie pstrągarzy) , tak samo są rzeki gdzie dopuszcza się tylko metodę muchową. Z tradycji, mody czy potrzeby rynku. Ja się cieszę że łowie na wodach gdzie łowią sami muszkarze - nie dlatego że nie lubię spinningistów bo i sam spinninguję, ale dlatego ze to fajnie po prostu jak wszyscy wokół łowią tylko na muchę ;)I to + ładne okolice być może przyciąga tam ludzi z całego świata a nie sama obecność ryb.

#30 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 luty 2010 - 23:37

Daniel.. idąc tym tropem tylko patrzeć aż ZG PZW ustanowi OeS real worm only :lol: Bo też fajnie połowić na robala w swoim gronie. <_<
Zdawało mi się, że łowienie na robala w wodach z salmonidami, ma inny wymiar, niż sama kwestia sportu czy estetyki..
Ale przyjmuję za fakt, że tęczaki się beretuje FlyOnly zgodnie z limitem w cywilizowanym świecie
i to faktycznie przeczy idei muchowania, jako metody mniej inwazyjnej od spiningu, a więc bardziej poprawnej.
Polemizował z tym nie będę i dociekał skąd to się wzięło takoż. Przyznam, że również dla mnie, łowienie na muchę ma dużo urody. :D

Pozdrawiam

#31 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 03 luty 2010 - 09:11

dlaczego w tylu pięknych miejscach można łowić na sztucznego owada zrobionego z kłaków i piórek, a na sztuczną rybkę wystruganą z drewna - już nie?

Snobizm!

Panstwo arystokracja gra w golfa, poluje na lisy i łowi na muchę. Pospulstwo niech się trzyma z daleka

Sam widzisz jak ułożony świat zaklasyfikował tę drewnianą rybkę. :lol:

@standerus, trzymam kciuki!!!

#32 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 03 luty 2010 - 09:25

Nie wiem skąd bierze się pogląd, że spinning jest mniej inwazyjny od metody muchowej :unsure: Osobiście łowię obiema metodami, i obie na przemian w zależności od sytuacji są zabójcze dla ryb, oraz obie czasami jednakowoż zawodzą ;)
Natomiast moda na FlyOnly bierze się raczej ze sposobu podania i prezentacji przynęty. Mówcie co chcecie, ale wdzięku w łowieniu spinningiem jest o wiele mniej. Poza tym łowienie na muchę, to wejście w zupełnie inne buty. Jak dla mnie, to kompletnie inny wymiar wędkarstwa. Zgodzę się również z tym, że łowienie na muchę w towarzystwie spinningisty kłóci cię ze sobą. To dwie kompletnie inne metody.
Kiedyś na południu Szwecji spotkałem jedno z łowisk specjalnych z tęczakami, na którym dozwolony był połów obiema metodami. Ciekawostkę stanowił fakt, że na muchę wolno było łowić w dni parzyste, a spinningiem w dni nieparzyste. Myślę, że kilka łowisk w Polsce śmiało można by prowadzić w ten sposób, ku uciesze spinningistów i muszkarzy. :D

#33 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 03 luty 2010 - 10:27

Nareszcie gazeta dla mnie. Trzymam chłopaki za Was jak i za gazetę kciuki.

#34 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 03 luty 2010 - 15:06

Dajcie spokój, nie wierzę, że nie widzicie różnicy między łowieniem na woblera a sztuczną muche na pojedynczym haku!
Ledwie od ubiegłego sezonu łowię na muchę i podbieranie ryby, jej wyczepianie to bajka w porównaniu do spinningu. Ta sama rzeka, te same ryby. Ileż to razy podbierałem pstrąga, który jedną kotwiczkę miał w pysku a drugą podczepioną za brzuch, za oko itp. Mea culpa! Nikt mnie nie przekona, że tak podczepiona ryba ma takie same szanse na przeżycie jak złowiona na pojedyńczy hak.
Nie oszukujmy się, spinning to nadal głównie wobler i obrotówka. Pojedyńczy jigowy hak to margines w tej metodzie.
Nawet tylko w tym temacie uważam za usprawiedliwione obostrzenia dotyczące łowisk fly only.


#35 OFFLINE   szewer

szewer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 472 postów

Napisano 03 luty 2010 - 17:30

Już prenumeruje ;)
Super pomysł, życze powodzenia!

#36 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 03 luty 2010 - 22:59

Kuba,
Również trzymam kciuki za powodzenie Waszej misji. Na razie, po Twoim opisie, wyobrażam sobie, że będzie dobrze. Na pierwszy numer już czekam a i prenumerata ode mnie będzie - zresztą .... pierwszego czasopisma w Polsce :lol:. Oczekiwania moje są spore :D

Pozdrawiam
Remek

#37 OFFLINE   lipion

lipion

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • LokalizacjaDorset

Napisano 04 luty 2010 - 07:36

@remek - gwoli ścisłości pierwszy był ,,Świat Spinningu i Muchy wieki temu.Już ktoś wyżej wspominał.Wyszły dwa egzemplarze chyba....dlatego gratuluję i trzymam kciuku żeby ,,Sztuka nie zdechła ;) A za granicę pojedyncze egzemplarze też wysyłacie,czy tylko prenumeratę? I jeśli tak,to jaki koszt?... bo mnie by trzeba do UK....

#38 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 04 luty 2010 - 07:55

@lipion
Wydaje mi się, że pismo dotrze do wszystkich zainteresowanych, a Remek pisał raczej o tym, że to jego pierwsza polska prenumerata
Poza tym świat spiningu i muchy, to nie to co świat muchy i sztuka łowienia na nią ;)
Tak czy siak, dla mnie projekt jawi się prekursorsko-obiecująco i trzymam kciuki !

#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 luty 2010 - 11:06

@remek - gwoli ścisłości pierwszy był ,,Świat Spinningu i Muchy wieki temu.Już ktoś wyżej wspominał.Wyszły dwa egzemplarze chyba....dlatego gratuluję i trzymam kciuku żeby ,,Sztuka nie zdechła ;) A za granicę pojedyncze egzemplarze też wysyłacie,czy tylko prenumeratę? I jeśli tak,to jaki koszt?... bo mnie by trzeba do UK....

Gwoli ścisłości to pierwsze były dwa numery wędkarstwa muchowego :D
Pojedyncze egzemplarze też, musimy tylko sprecyzować cenę wysyłki

#40 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 04 luty 2010 - 11:57

Świat spinningu i muchy - pamiętam. Było to moim zdaniem chyba najlepsze czasopismo wędkarskie w Polsce. Mówię oczywiście o obecnym czasie - z rzadka kupuję czasopisma, prenumerat nie mam.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych