Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaki kij do okraglaka a jaki do niskoprofilowego?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 04 luty 2010 - 03:31

jak w temacie...czy jest roznica w doborze kija wzgledem multika???jak sie ma np vendetta abu garcia do c3,c4 badz cardiffa 201a..ktory z tych multikow znajdzie lepsze zastosowanie w jerkach od 20-80gr.z tego co wiem najlzejszy i o najmniejszej szpuli jest cardiff i ma dobre przelozenie 5:8 chyba tyle co c4(roznica 0.1)i jest lzejszy 8.6 o ile sie nie myle do 10.6 czyli jakies 56gr a to juz duzo.zatem czy cardiff podola jerkom 20-80+gr??

#2 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 05 luty 2010 - 11:34

Witam,

Moze i Cardiff podola jerkom: pytanie brzmi jak dlugo? Jesli juz zdecydowales sie, ze chcesz lowic w ten sposob, poszukaj okraglaka jak chociazby Daiwa Luna czy tanszej wersji Calcutty Shimano.

Waga przy ciezkich z natury wedkach jerkowych przynajmniej wedlug mnie nie ma az takiego znaczenia ( w porownaniu do trociowej wedki 3.20 i kreciolka wielkosci 4000 jest piorkiem).

Bujo

#3 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 05 luty 2010 - 11:41

@bujo chodziło chyba o zwykłego cardiffa a nie DC?
moim zdaniem cardiff jak najbardziej da radę, ale ja tej konstrukcji nie polecam.


#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 05 luty 2010 - 11:45

Witam,

@peresada- DC to juz byla by ostra przesada do jerkow :D :D :D

Nawet jak piszesz, ze podola to dalej w moim odczuciu nie jest to optymalna maszynka do jerkowania, podobnie jak w Twoim :D :D :D

Nie wiadomo tez jak dlugo kolega @grunwald18 bedzie lowil na jerki. Jesli metoda mu pasuje to warto wybrac cos mocnego na lata.

Bujo

#5 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 05 luty 2010 - 12:19

dzieki za wasze opinie.wlasnie ze wzgledu nakijdo jerkow wolalbym lzejszegoszego.wczeniej pisalem o c3 i c4 moze zatem ktorys z tych.c3 wydalby sie odpowiedni tylko jego przelozenie 5:2 bodajze troszke go dyskwalifikuje,zatem moze c4 dobre przelozenie 6:2 tylko jak z jego waga??ogolnie chodzi mi o jerki do 80gr.do mniejszych zastanawiamsie nad niskoprofilowcem.czy ktos moglby zrecenzowac kijek abu vendetta 1/2-3oz??dzeikuej za pomoc.c&r

#6 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 luty 2010 - 19:51

Daj spokój temu przełożeniu :D i z tą wagą też bez przesady.
Każdy zestaw jeśli jest dobrze dobrany i prawidłowo wyważony, będzie wygodny.. parę gramów w jedną czy w drugą nie robią, a sprzęt do solidnej roboty trochę ważyć musi.
Co do przełożenia.. nie tylko od tego zależy ilość na obrót zbieranej linki (chyba na tym Tobie zależy, z tego co czytam), poza tym różnice między 5:2 a 6:2 nie są drastyczne.
Nawet do łowienia bolków hiper napęd nie zawsze jest konieczny... poza tym mniejsze przełożenie, to wyższa trwałość.
Wybierz to, co Tobie pasuje, ale dyskwalifikować kręcioł, bo ma przełożenie 5,2:1 to nie fair ;)
Powodzenia!

#7 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 05 luty 2010 - 20:13

za bardzo jestem dociekliwy i wnikam w szegoly ;p ale jak cos nie gra to sie wszytskiego odechciewa.czytalem wlasnie ze roznica miedzy 5:2 a 6:2 nie jest az tak gigantyczna,odczuwalna jest miedzy 4:7 a 7:2 np i jesli chodzi o jerkowanie jedni mowia ze 5;2 wystarczy inni natomiast ze lepiej 6:2 z tym trwalszy bedzie 5:4.zatem c4 czy c3?? mowie tu onajnizszych modelach.c&r

#8 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 05 luty 2010 - 23:46

@grunwald
Doskonale Cię rozumiem, ja również mam castingowy mętlik w głowie i wiem,
że dokonanie wyboru jest znacznie trudniejsze, niż w przypadku kołowrotka o stałej szpuli i spinningowej wędki.
To konkretne pytanie C3 czy C4 zapewniam Cię, było tu dyskutowane nie jeden raz i bez problemu znajdziesz odpowiedzi za i przeciw,
chociaż większość upiera się, że to i tak (między tymi Abu zwłaszcza) od własnych preferencji zależy, a tych nikt Tobie nie podpowie :D

Nie chcę wielce radzić, bo sam jestem żółtodziób, ale w tym konkretnym wypadku nie ma wielkiej filozofii i każdy z tych Abu będzie OK.
A kwestię trwałości, czy użytkowości przełożeń między 5,0 a 6,0:1 w ogóle nie brałbym pod uwagę, wśród sprawdzonego i polecanego sprzętu.
Jeśli Koledzy mówią, że maszynki nie do zdarcia i są dobre do danej metody, to ja im wierzę.
Dużo trudniej jest z wędką, bo korespondencyjnie wszystkiego nie da się opowiedzieć :D

Pozdrawiam
Grzesiek

#9 OFFLINE   grunwald18

grunwald18

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 06 luty 2010 - 01:39

jesli zatem przelozenie nie gra znaczenj roli to przymierzalbym sie do c3(mniejsza waga i lepsze opinie)pozatym mysle rowniez o niskoprofiolwym o przelzoeniu 6:4.....kijek ktory zamierzam nabyc to abu vendetta 1/2-3 oz lub st croix mojo bass 7'9 h/fast problem z jego dlugoscia bo jest to jednoczesciowy kij wiec bardziej odpowiada mi abu 7'6(tez jednoczesciowy) i jego moc/MH.glownie zamierzam stosowac go do ciezszych jerkow do lzejszych oraz gum mysle o berkley 7'6MH 1/4-1 1/4 oz oraz niski profil bass pro shop pro qualifier 6:4 8.6 oz...badz jeden zestaw uniwersalny (o ile uniwersalnosc w castingu jest mozliwa)kij bass pro shop carbon lite 3/8-2 oz 7'6 H/F (jednoczesciowy) i abu revo st....c&r




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych