Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

krasnopióry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sebek

sebek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 05 luty 2010 - 22:38

Czy możliwe jest łowienie krasnopiór oprócz małych twisterków i obrotówek także na glidery, stickbaity i poppery? ;)

#2 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 06 luty 2010 - 00:38

jak ktoś zrobi 10 mm glidera pod mikroskopem to czemu nie? A tak serio Wzdręgi całkiem fajnie łowi się na muchówkę, więc może na jakiegoś powierzchniowego mini woblerka też się da? Nie próbowałem, ale na imitację pijawy brały. Myślę, że to nie są aż tak agresywne ryby żeby brały na typowe przynęty dla drapieżników typu szczupak i nie ważne będą rozmiary przynęt jakie zastosujesz. Dla wzdręg trzeba czegoś innego odpowiadającego ich preferencjom bo to nie typowe drapieżniki.

#3 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 luty 2010 - 17:15

Dodam jeszcze, że mają małe pyski i dużych przynęt nie jadają :mellow:

Łowiłem skutecznie na mikro gliderki własnej roboty (1cm), ale obrotówka 00 Meppsa była o niebo lepsza.

#4 OFFLINE   spinningista1988

spinningista1988

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 23 luty 2010 - 18:35

raz mi sie zdarzylo ze zlowilem wzdrege na poppera i raz na wahadlowke...


#5 OFFLINE   Pseudokibic

Pseudokibic

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 luty 2010 - 16:19

Zasadniczo można, jednak w naszym łowisku (30-70cm głębokości) wszelkie przynęty pływające bardzo płoszyły ryby. Woblerek opadał na powierzchnię wody, robił kółka itd. Trzeba było długo czekać aż woda się uspokoi i ryby wrócą w okolice przynęty. Brały też raczej nieufnie.

Tych problemów w ogóle nie było przy zboczku. Ciężarek wpadał do wody, robił trochę plusku a ryby to ignorowały. Do tego brały na twisterki bez większych oporów.

Dlatego odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - tak, można, ale boczny trok był dużo lepszym rozwiązaniem.

#6 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 24 luty 2010 - 17:30

Ja krasnopiórki łowię na jeziorze. Długo szukałem odpowiedniej przynęty wszelkiego rodzaju aż znalazłem killera :D


@Pseudokibic, ja ze swoich skromnych doświadczeń mogę powiedzieć że łowiąc na łowisku max 1 m zauważyłem że ( w przypadku woberków ze zdjęcia) kółeczko tworzące się po opadnięciu przynęty na powierzchnie wcale nie płoszy a wręcz przeciwnie. Najczęściej nie zdążam zamknąć kabłąka w wzdręgi już uderzają w wobler który unosi się na powierzchni i jeszcze nie pracuje.

Załączone pliki



#7 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 18:47

A ja się zastanawiam jak to jest z muchą. Jakie i jak? To moim zdaniem może być bardzo skuteczna metoda.

Pozdrawiam
Remek

#8 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 luty 2010 - 20:54

Co prawda, nie mam wielkiego doświadczenia z muchową wzdręga, niemniej zeszłego lata metodą prób i błędów znalazłem mikro przynętę spinningową, na którą reagowały zdecydowania najlepiej spośród wszystkich im podawanych.



Jest to taki mały jig, ukręcony przez moją dziewczynę na haku #16, na nim najcieńsza lameta ołowiana i włóczka (tu: Uni Yarn) - im bardziej włochata i postrzępiona, tym lepiej. Wklejanką do 8g da się osiągnąć całkiem odległe rzuty jak na takie maleństwo.

Co do łowienia wzdręg na muszkę - złowiłem kilka, zwykle na suche imitacje chruścików lub mokrą. Dla mnie to nadal temat do zgłębienia.



Załączone pliki



#9 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 24 luty 2010 - 21:06

A ja się zastanawiam jak to jest z muchą. Jakie i jak? To moim zdaniem może być bardzo skuteczna metoda.

Pozdrawiam
Remek

Bo to jest bardzo skuteczna metoda :D Ja dwa lata temu troszkę bawiłem się muchówką z wzdręgami zabawa przednia a jak siadła wzdręga rzędu 30 cm to na muchówce #3 jazda że szok take to waleczne rybki.Łowiłem z łodzi,kotwiczyłem na odległość 10 metrów by nie męczyć się z rzutami jak powieje i podawałem nimfę brązkę z jakimś czerwonym lub pomarańczowym akcentem w zatoczki czy wcięcia w trzcinach.Po braniu natychmiast należało siłowo odciągnąć wzdręgę by nie uciekła w las trzcin.Naprawdę super zabawa szczególnie jak znajdzie się żerujące stadko to brania murowane co chwila.

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 21:11

Jeszcze muszę poszukać jakiegoś fajnego jeziora z wzdręgami. Miałem kiedyś fajne jezioro, a właściwie gliniankę z piękną populacją ładnych, dużych wzdręg ale miejscowi na chleb je wyłowili :(

#11 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 21:24

Na Narwiańskich starorzeczach połączonych z nurtem powinieneś znaleźć ich jeszcze sporo, w lato często w szuwarach grzeją się w słońcu niezłe sztuki.

I rzeczywiście niezwykle waleczne są te rybki, pamiętam jak kilka lat temu łowiłem je na obrotówki 00 to takie 30cm kluski potrafiły wyciągnąć kilka metrów strofta 0,14

#12 OFFLINE   robaczywakorporacja

robaczywakorporacja

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Szymański

Napisano 24 luty 2010 - 21:58

Jak chcesz się pobawić brodząc w lato w wodzie po jajka :)to polecam Śniardwy, na przybrzeżnych płyciznach w korytarzach między trzcinami można ładnie połapać.

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2010 - 22:13

dobra okazja żeby przypomnieć jeden z moich ulubionych artykułów na jerkbait.pl B) pt. Słoneczna alternatywa autorstwa @Trouta.

Jak znalazł :D

http://www.jerkbait.pl/?p=160

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 24 luty 2010 - 22:15

Friko, masz rację bo to fajny artykuł, piękne zdjęcia i ... takie jak znalazł klimaty na szarą zimę :D

Pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 luty 2010 - 22:22

Wiem, że sporo ich na muchę łowił Antychryst, jest w temacie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych