Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikator do średniego łowienia do 30g


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
402 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   lego620

lego620

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 12:54

Multik miałby służyć do obsługi jigów od 6g do 12g + guma od 7-13cm, woblerów od 8 do 15g i małych jerków do 20g, zależy mi na odległości. Myślałem o: Abu Revo MGX, Daiwa Steez SV 103 HL, Shimano Metanium HG, Shimano Scorpion 71HG i Shimano Chronarch 151. Wszystkie można kupić w cenie od 1000 do 1500 zł i tyle mogę wydać, który najlepszy, chyba że macie inne propozycje. Proszę o pomoc w wyborze.



#142 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 23 styczeń 2017 - 12:59

Oto jest pytanie nr 100000000 ,szukajka zdechła.

Załączone pliki



#143 OFFLINE   lego620

lego620

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:13

Nie jest to takie proste po przeczytaniu kilku artykułów i wypowiedzi forumowiczów, z uwagi na to że "każda pliszka swój ogonek chwali ,a ja mam za małą praktykę jeżeli chodzi o baitcasting, gdyż zacząłem tą przygodę w minionym roku.



#144 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 23 styczeń 2017 - 13:21

Multik miałby służyć do obsługi jigów od 6g do 12g + guma od 7-13cm, woblerów od 8 do 15g i małych jerków do 20g, zależy mi na odległości. Myślałem o: Abu Revo MGX, Daiwa Steez SV 103 HL, Shimano Metanium HG, Shimano Scorpion 71HG i Shimano Chronarch 151. Wszystkie można kupić w cenie od 1000 do 1500 zł i tyle mogę wydać, który najlepszy, chyba że macie inne propozycje. Proszę o pomoc w wyborze.

Tak Ci poradzę ze swojego doświadczenia. Bo tez miałem takie straszne problemy jak Ty.
Zanim zakochasz sie w którejś marce (shimano daiwa czy abu) kup ten który Ci sie najbardziej podoba nie zastanawiaj sie który będzie lepszy od drugiego. Z metanium i steeza na bank będziesz sie cieszył :P

Jeszcze dodam ze ja sie lubuje w shimano i kupił bym metanium.

Użytkownik hose4ras edytował ten post 23 styczeń 2017 - 13:24


#145 OFFLINE   lego620

lego620

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:09

Rozumiem i dziekuję za radę.  :)



#146 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:18

lego620, masz priv



#147 OFFLINE   lego620

lego620

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:18

Mój pierwszy młynek to Daiwa Tatula Type-R, jestem z niej zadowolony i to bardzo, gdyż nie zniechęcił mnie do tej formy wędkowania. Najbardziej chyba jestem zadowolony z  prostoty w jego użytkowaniu.



#148 OFFLINE   lego620

lego620

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:19

 marekkj62@gmail.com


  • Patryk1125 lubi to

#149 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 23 styczeń 2017 - 14:38

Jak najbardziej na początek bardzo dobry wybór kolego.To zacny młynek w budżecie tez się mieści właściwym....



#150 OFFLINE   moorecki1994

moorecki1994

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:16

Mój pierwszy młynek to Daiwa Tatula Type-R, jestem z niej zadowolony i to bardzo, gdyż nie zniechęcił mnie do tej formy wędkowania. Najbardziej chyba jestem zadowolony z  prostoty w jego użytkowaniu.

Mój prawie ten sam tylko ze wersja CT i dokładnie mam tak sano jak Ty nie zniechęcił  mnie a wręcz przeciwnie już mam dwa kijki  do casta a planuje jeszcze dwa i dodatkowe dwa multiplikatory :) też tatule :)



#151 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:25

Producent powinien zaproponować pakiet Tatuli/Tatul jakoś tak;) 



#152 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 styczeń 2017 - 20:48

Podłączę się pod temat zadając pytanie: Co będzie najlepszym rozwiązaniem, aby  znacząco wydłużyć odległość rzutów wobkami-nielotami, o masie ok. 2, 3 gr ?, Pomijając kij i linkę. Lotność tych przynęt przy użyciu Daiwy T3 SV delikatnie mówiąc szału nie robi :wacko:

A) Wymiana multika na nowego Aldebarana.

b)Tuning posiadanej Daiwy ( wymiana łożysk, ew. szpuli)

 

Co Waszym zdaniem będzie lepszym rozwiązaniem?

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

Pozdrawiam.



#153 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:02

Kupno korby,piszę to całkiem poważnie, są nielotne przynęty które mówiąc nie robią szału z zestawem castingowym. I albo z nich rezygnujesz od razu, albo brniesz w to dalej próbując udowodnić sobie i innym że się da. Tracisz mnóstwo czasu ,kasy ,nerwów i innych a i tak na końcu kupisz korbę. Mimo że jestem fanem casta to w tym roku dojdzie mi jeden zestaw korbowy właśnie do nielotów i nimf

Załączone pliki

  • Załączony plik  blbl.gif   749 bajtów   19 Ilość pobrań

  • godski, ManieQ i Marecki1983 lubią to

#154 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:06

To fakt, nieloty sa straszne z casta i woblerek "nielot" 2-3gr nie poleci daleko, nawet ze stalej szpoli ale jak juz bys musial to chyba raczej pierwsza opcja czyli aldebaran bo z tego co sie orientuje te tuningowe szpole do daiwy t3 sv szału nie robia, sa dość glebokie i "ciezkie"



#155 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:15

Kupno korby,piszę to całkiem poważnie, są nielotne przynęty które mówiąc nie robią szału z zestawem castingowym. I albo z nich rezygnujesz od razu, albo brniesz w to dalej próbując udowodnić sobie i innym że się da. Tracisz mnóstwo czasu ,kasy ,nerwów i innych a i tak na końcu kupisz korbę. Mimo że jestem fanem casta to w tym roku dojdzie mi jeden zestaw korbowy właśnie do nielotów i nimf

Mięczak! :angry:  Choć obawiam się, że i ja kiedyś dorosnę do takiej decyzji :P  :D  


  • hose4ras i SID lubią to

#156 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:16

Bo T3SV to nie multik do UL, poniżej 4 g to już tylko konstrukcje Air w Daiwie.
  • MarcinZet i hose4ras lubią to

#157 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:17

Mięczak! :angry:  Choć obawiam się, że i ja kiedyś dorosnę do takiej decyzji :P  :D  

 

ja nie wymiekam :)


  • MarcinZet lubi to

#158 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:18

Bo T3SV to nie multik do UL, poniżej 4 g to już tylko konstrukcje Air w Daiwie.

 

....lub bfs w shimano :D



#159 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:20

"Powrót do korby" -tej odpowiedzi podświadomie się obawiałem :) Raczej tego nie uczynię. W Aldka też chyba nie ma co iść, aby zyskać 2 metry. Pozostaje chyba giełda, aby się wyzbyć tych wobków :( ale muszę to dokładnie przemyśleć. 

 

BOB1

Napisano dziś, 20:15

Kupno korby,piszę to całkiem poważnie, są nielotne przynęty które mówiąc nie robią szału z zestawem castingowym. I albo z nich rezygnujesz od razu, albo brniesz w to dalej próbując udowodnić sobie i innym że się da. Tracisz mnóstwo czasu ,kasy ,nerwów i innych a i tak na końcu kupisz korbę. Mimo że jestem fanem casta to w tym roku dojdzie mi jeden zestaw korbowy właśnie do nielotów i nimf

Mięczak! :angry:  Choć obawiam się, że i ja kiedyś dorosnę do takiej decyzji :P  :D

 Ostatni rok do takiego łowienia używałem... 3-metrowego pickera Colmic Next Adventure Power Feeder z dokupioną szczytówką Drennana 3 oz. Jak z tego latało - POEZJA



#160 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 25 styczeń 2017 - 21:34

Mięczak! :angry:  Choć obawiam się, że i ja kiedyś dorosnę do takiej decyzji :P  :D

Robercie to nie jest kwestia dorastania , po prostu stwierdziłem że mam parę kilo przynęt których nie sprzedam (bo nie lubię się rozstawać w taki sposób z nimi) a lubię na nie łowić. Nie łowię też nimi na codzień i taka jedna korba to nie zdrada a uzupełnienie warsztatu wędkarskiego. Wiosenne wzdręgi i inny białoryb wymagają mniej konserwatywnego podejścia do tematu. Obiecuję że jak wezmę korbę do ręki to tu przestanę na ten czas zaglądać 😉.
  • hose4ras lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych