Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Augustowskie jeziora...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15595 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2017 - 14:03

Nowy dyrektor Parku jest. Nie wiadomo jak będzie z tym pierwszym czerwca. Może to być pierwszy lipca, jak drzewiej bywało.

Może być pierwszy lipca ale dobrze by było aby do końca września zrobili.


  • szczupak1 lubi to

#102 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 02 wrzesień 2017 - 14:04

Wigry to nie to samo co kiedyś. Niestety. Wy.bano sieciami. Jedyne co to ekspansja suma.
Widziałem parę na płyciznach .

Użytkownik szczupak1 edytował ten post 02 wrzesień 2017 - 14:05


#103 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 15:24

Janusz najpierw piszesz jaka to nędza na Wigrach, a jak Cię trochę za język pociągnąć to piszesz, że dwa wielkie leszcze złowiłeś w jeziorze, w którym jest zakaz nęcenia. O tym właśnie mówię.


  • szczupak1 lubi to

#104 OFFLINE   seba 123

seba 123

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaMultikonto: tubis, Adam0123

Napisano 02 wrzesień 2017 - 16:20

Heh ale lipa wyszła :)

#105 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 02 wrzesień 2017 - 17:31

Janusz najpierw piszesz jaka to nędza na Wigrach, a jak Cię trochę za język pociągnąć to piszesz, że dwa wielkie leszcze złowiłeś w jeziorze, w którym jest zakaz nęcenia. O tym właśnie mówię.

A co ma wspólnego zakaz nęcenia ze złowieniem dwóch leszczy? Napisałem dwa leszcze, nie dwa worki leszczy.

Jezioro jest praktycznie martwe w stosunku do tego, jakim było gdy zaczynałem na nim łowić. Te leszcze to taki "as na warcie", jeżeli znasz to powiedzenie....


  • GroPerch lubi to

#106 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 19:01

Złowienie dwóch wielkich leszczy bez nęcenia świadczy o tym że musi ich tam trochę być. Nie chcę już ciągnąć tego tematu. Wiem jedno wracam tam w przyszłym roku.



#107 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:28

Złowienie dwóch wielkich leszczy bez nęcenia świadczy o tym że musi ich tam trochę być. Nie chcę już ciągnąć tego tematu. Wiem jedno wracam tam w przyszłym roku.

Wprost przeciwnie. Świadczy to o bardzo małej populacji tej ryby. Narybek wyżrą chronione kormorany.  Chociaż może to dobre określenie-"trochę". Trochę leszcza, trochę żab jeszcze zostało.



#108 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 wrzesień 2017 - 10:59

Złowienie dwóch wielkich leszczy bez nęcenia świadczy o tym że musi ich tam trochę być. Nie chcę już ciągnąć tego tematu. Wiem jedno wracam tam w przyszłym roku.

Widzę,
że niektorzy lubią zaklinać rzeczywistość...

Użytkownik kamson edytował ten post 05 wrzesień 2017 - 11:00

  • Tomek88 lubi to

#109 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 wrzesień 2017 - 13:41

W Wigrach pozostało trochę wielkich leszczy. Brakuje całych roczników i w tym tkwi problem. Swego czasu Dyrekcja Parku chwaliła się ograniczeniem populacji leszcza, bo jezioro było podobno "przeleszczone". Dwa lata temu złowiłem kilkanaście b. dużych leszczy, rok później było to poniżej 10, a w tym roku dwa.

Identycznie sprawa wygląda ze szczupakiem, węgorzem(tragedia). Trochę okonia pozostało, ale to też się skończy, Skończy, bo okoń nie będzie przecież żarł zielska, które rośnie ostatnio wspaniale, a tylko to mu pozostanie.



#110 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 05 wrzesień 2017 - 15:07

W Wigrach pozostało trochę wielkich leszczy. Brakuje całych roczników i w tym tkwi problem. Swego czasu Dyrekcja Parku chwaliła się ograniczeniem populacji leszcza, bo jezioro było podobno "przeleszczone". Dwa lata temu złowiłem kilkanaście b. dużych leszczy, rok później było to poniżej 10, a w tym roku dwa.
Identycznie sprawa wygląda ze szczupakiem, węgorzem(tragedia). Trochę okonia pozostało, ale to też się skończy, Skończy, bo okoń nie będzie przecież żarł zielska, które rośnie ostatnio wspaniale, a tylko to mu pozostanie.

Okonia zamieniłbym w Twoim zestawieniu ze szczupakiem, bo na takie ilości jakie powinno go być to prawie go nie ma. Ale oczywiscie to moje spostrzeżenia. Jest jeszcze lina sporo, tylko lina zawsze bedzie...

Użytkownik kamson edytował ten post 05 wrzesień 2017 - 15:08


#111 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1344 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 wrzesień 2017 - 17:46

Fakt, lina jest sporo. Tej rybie wigierskiej coś poprzestawiało się w głowie. Brania następują z 8-10 metrów.



#112 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6256 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 wrzesień 2017 - 22:07

W Wigrach pozostało trochę wielkich leszczy. Brakuje całych roczników i w tym tkwi problem. Swego czasu Dyrekcja Parku chwaliła się ograniczeniem populacji leszcza, bo jezioro było podobno "przeleszczone". Dwa lata temu złowiłem kilkanaście b. dużych leszczy, rok później było to poniżej 10, a w tym roku dwa.

Identycznie sprawa wygląda ze szczupakiem, węgorzem(tragedia). Trochę okonia pozostało, ale to też się skończy, Skończy, bo okoń nie będzie przecież żarł zielska, które rośnie ostatnio wspaniale, a tylko to mu pozostanie.

 

A ja znam ludzi, nie miejscowych, którzy regularnie łowią kilka metrowych szczupaków każdego roku, w 2017-tym też.

Jak to tłumaczyć w świetle Twojego postu? Przypadek to nie jest, więc co?



#113 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 06:41

Odpowiedź patrz kilka postów wyżej.



#114 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 wrzesień 2017 - 06:58

Jedź, jak złowisz choćby 70 cm pochwal sie na forum.
PS. I zastanów się dlaczego większość miejscowych nie łapie na Wigrach..

#115 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 07 wrzesień 2017 - 07:49

Pochwal się na forum?nie każdy musi się chwalić siedemdziesiątakiem czy metrówką. Pseudo eksperci  ciągle narzekają, że rybacy , że kłusownicy ,że to , że siamto. Kto ma łowić ten łowi. Jakbym miał się sugerować tym co wstawiają na forum to bym w domu siedział. Jeśli ktoś mieszka na Mazurach i mówi, że nie ma tu ryb to znaczy że nie umie ich łowić. Na Wigrach byłem, łowiłem widziałem jak to wygląda i zdania nie zmienię.


  • Pumba lubi to

#116 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 07 wrzesień 2017 - 08:13

Ja zlowiłem 70 i co z tego. Ryby wyłonione oraz wystraszone przez kormorany. Ogólnie jezioro w stanie agonji.

#117 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 wrzesień 2017 - 09:32

Kto ma łowić ten łowi. 

I tym oto trafnym stwierdzeniem zakończyłbym tą jałową dyskusję. Jałową, gdyż część wygłaszanych osądów, jestem o tym przekonany, powstaje w głowach bez poparcia w faktach, obserwacjach czy wiedzy innej niż ta płynąca z końca wędki czy ekranu echosondy w śladowych ilościach.


Użytkownik Pumba edytował ten post 07 wrzesień 2017 - 09:41

  • godski i Tomek88 lubią to

#118 OFFLINE   szczupak1

szczupak1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaDaleko od domu.

Napisano 07 wrzesień 2017 - 11:38

Wiem jedno, jeziora wokół Augustowa są pozbawione ryb. A zasługa to firm rybackich oraz zakładu rybackiego Pzw...
Życie.
Dam przykład, pojechałem na sandacze na Sejwy. Nawet trącenia.
Jezioro Pzw Suwałki.
Na brzegu spotkałem wędkarza i,,,,
Panie tu tydzień temu trzy razy niewodem ciągali.
Komentarze zbyteczne.

#119 OFFLINE   kamson

kamson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 07 wrzesień 2017 - 12:38

I tym oto trafnym stwierdzeniem zakończyłbym tą jałową dyskusję. Jałową, gdyż część wygłaszanych osądów, jestem o tym przekonany, powstaje w głowach bez poparcia w faktach, obserwacjach czy wiedzy innej niż ta płynąca z końca wędki czy ekranu echosondy w śladowych ilościach.


Nie wiem skąd to przekonanie,chyba z samozachwytu.
Jestem stąd i widzę co się łowi. Nawet miejscowi "mistrzowie" spina tam nie trzymają łodzi tylko latają na jezioro "Pomorze"lub Szelment.Ale co tam, Wy wiecie lepiej od tu mieszkających (hehe).
  • szczupak1 lubi to

#120 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2535 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 wrzesień 2017 - 13:41

Nie wiem skąd to przekonanie,chyba z samozachwytu.
Jestem stąd i widzę co się łowi. Nawet miejscowi "mistrzowie" spina tam nie trzymają łodzi tylko latają na jezioro "Pomorze"lub Szelment.Ale co tam, Wy wiecie lepiej od tu mieszkających (hehe).

Ja również jestem stąd, pewnie bardziej niż Ty bo Wigry to jednak nie Mazury. Moje twierdzenia nie wynikają z samozachwytu tylko z obserwacji tego co dzieje się na wodzie w odniesieniu do innych wód w kraju. 


Użytkownik Pumba edytował ten post 07 wrzesień 2017 - 13:42

  • godski lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych