Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wiosenne pstrągi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
180 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   ORION99

ORION99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Rafał

Napisano 21 maj 2006 - 19:17

No to piękny wynik. :o
Ja w tygodniu też dobrze połowiłem.
Więc wniosek taki, że potoki ostatnio wszędzie dobrze biorą. :mellow:

Rafał B)

#122 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 maj 2006 - 19:22

Ziuta czy łowiłeś je na rzeczce, na której spotkaliśmy Artura Furdyne?? Czy może innej <_< <_< <_<

#123 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 21 maj 2006 - 20:46

Wreszcie pierwszy pstrag na woblera! Troche podmetniala woda dzis byla na Isli i chyba dzieki temu udalo nam sie skusic kropkowance na cos innego niz muchy. Jednakze najwiekszy z niedzieli skusil sie na sucharka i mial 46cm. Wisnia zrobil mi tez fotke w rajtuzach, przed wyjsciem na scene <_< @heniutek, jak widzisz kapelindo daje moc :mellow:

Załączone pliki



#124 OFFLINE   Slavecky

Slavecky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 251 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 maj 2006 - 08:54

Piękne kropy! :D

#125 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 22 maj 2006 - 11:06

I ja dziś miałem swoje 5 minut,nr.11 - 39cm.,niby normalka,ale walka jakiej jeszcze nigdy nie widziałem.Ryba zrobiła trzy salta na wysokość ok. metra,jeździła na ogonie,uciekała pod prąd /czyli pod moje nogi/ i z prądem.Myślę że to jest kwintesencja naszego sportu. :mellow: :mellow: :mellow:

fotka jak zwykle :lol:

Załączone pliki



#126 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2006 - 14:45

Ale piękne kropy. :D :D



#127 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 28 maj 2006 - 21:51

Wczoraj byl ciag dalszy wiosennych pstragow w naszym wykonaniu. Pogoda jakiej dawno nie bylo. Brakowalo jeszcze tylko zeby krowy z nieba lecialy. Poznawalismy nowy odcinek River Deveron. Miejsce nadzwyczaj urokliwe i zupelnie inne klimatem niz Isla. Ogromne kamienie w wodzie, progi, planie i wszystkoczego moznaby sobie zazyczyc. Woda koloru ciemnej herbaty wchodzacej w rubin. Zlapalismy dobrze ponad 40 pstragow :huh: z tym ze najwiekszy mial okolo 30cm, ktorego @wisnia wyjal na sam koniec. Mysle, ze damy tej rzece jeszcze szanse, bo podobno sa tam ladne pstragi, ale przede wszystkim, jest to rzeka lososiowa i nalezy czekac na sierpniowo-wrzesniowy ciag. Jutro kolejny dzien pstragowych zmagan, ale bede juz szukal wrazen sam, a we wtorek lece do krainy mlekiem i miodem plynacej (czyt. Polska) :mellow:

#128 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 28 maj 2006 - 22:03

Lukomat :D niestrudzony wedrowcze , znamienity muszkarzu :mellow: ja tam wole Kraine Pachnaca Zywica [ czytaj Kanada ]

#129 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 maj 2006 - 19:13

@jerry ale mi przycukrzyles :mellow: jakkolwiek nie uwazam sie za dobrego muszkarza, bo caly czas sie ucze, to wedrowcem chyba jestem. Dzis znpwu nabilem kilosow nad Isla, ale wyniki nie lepsze niz z soboty. Pogoda mnie dzis umeczyla nieziemsko, bo wiatr bardzo silny i co chwila deszcz. Spinning vs. muchowka 1:1 bo reszty przedszkolakow nie licze, a te co wzialem do wyniku, to tez raczej sprawa dyskusyjna, ale powiedzmy ze mialy okolo 30cm. Ostatnie wedkowanie przed wyjazdem nie wypadlo zatem zbyt okazale, ale nie dalem ciala. W czwartek mam juz zaplanowane pstragowanie z ojcem. Czy ktos oze ma wiesci jak wygladaja okologdanskie wody? Mam tu na mysli np. Wietcise. Podobno ostatnio mocno pada. Czy woda jest do lowienia? Czy moze juz jeteczki zaczely sie pokazywac <_< Czekam na pomoc!

#130 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 maj 2006 - 20:36

Dzis znpwu nabilem kilosow nad Isla,




@Lukomat chyba prędzej mil <_< <_<

#131 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 29 maj 2006 - 20:55

@lukomat
Pewnie cię zmartwię ale na Wietcisie ani jęteczki,wszystko opóźnione :wacko: .Temperatury 10-12 stopni i deszcz.Pojedyńcze wyjścia do chrusta ale drobne do 35 cm.Woda mętnawa.
W weekend popróbuję na pasłęckich łączkach ,ale wieści tez nie sprzyjające :(
Jak mi się uda to na Wietcisę zajrze jeszcze pojutrze :D

#132 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2739 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 maj 2006 - 21:01

@mifek, w milach byloby mniej <_<
@rocky, bede wdzieczny za wszelkie wiesci, jak na gdanskich wodach nie da rady to uderzymy gdzies tam w okolice pasleki na male, zakrzaczone rzeczki ktorych mi brakuje :( zatem trzymam kiuki za twoje lowy i czekam na wiesci!

#133 OFFLINE   SpinerK

SpinerK

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 30 maj 2006 - 15:16

@lukomat
Pewnie cię zmartwię ale na Wietcisie ani jęteczki,wszystko opóźnione :wacko: .Temperatury 10-12 stopni i deszcz.Pojedyńcze wyjścia do chrusta ale drobne do 35 cm.Woda mętnawa.
W weekend popróbuję na pasłęckich łączkach ,ale wieści tez nie sprzyjające :(
Jak mi się uda to na Wietcisę zajrze jeszcze pojutrze :D

Co do Wietcisy to w sobotę dowiedziałem sie od spotkanego nad Supiną wędkarza, że bardzo ładnie tam biorą pstrągi, pomimo mętnej wody. Trzeba je po prostu wkurzyć jakimś strażakiem :D


#134 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 31 maj 2006 - 10:56

Nie twierdzę że nie ,ale moja odpowiedź dotyczyła konkretnie jętki.Poza tym w sobote po południu na parokilometrowym odcinku rzeki ani jednego wędkarza :mellow:

#135 OFFLINE   SpinerK

SpinerK

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 31 maj 2006 - 18:25

Nie twierdzę że nie ,ale moja odpowiedź dotyczyła konkretnie jętki.Poza tym w sobote po południu na parokilometrowym odcinku rzeki ani jednego wędkarza :mellow:

Lepszy żaden wędkarz niż jakiś najazd Przynajmniej ryby mają spokój


#136 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 czerwiec 2006 - 09:49

Niestety nie udało mi się byc wczoraj na Wietcisie :(
Pod koniec ubiegłego tygodnia jętka pojawiła się na Redzie B) ale o połowach nic nie wiem

#137 OFFLINE   heniutek

heniutek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 323 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 02 czerwiec 2006 - 14:07

Dziś udało mi się trafic nr.12- 38cm,i jednego 31,przy nich trzy małe szczupaczki.Namierzyłem jednego który zbierał jętkę,ale na mojego kilerka nie reagował,wrócę po niego w poniedziałek i dam mu jętkę /czyt.muchę/ :mellow: :mellow: :mellow:

Załączone pliki



#138 OFFLINE   Marek

Marek

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 02 czerwiec 2006 - 14:44

@Rocky,

W niedzielę Kolega dostał na Redzie 55cm potoka> Ja bylem na dole za trocią ale poza jednym smoltem nic nie było. Na dole jetki nie było.

pozdrawiam,

Marek

#139 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 czerwiec 2006 - 19:37

Heniutek gratuluje!!!!!

A tak w ogóle to sprawdź ostrość kotwic przed jutrem :mellow:

#140 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 05 czerwiec 2006 - 19:59

Zastanawiałem się, czy nie otworzyć nowego wątku o pstrągach na jętce ale po przeczytaniu wątku o podziale forum,jegokierunku i tego że muszkarze mają swoje forum niesmiało odzywam sie w tym. :mellow:
Jak juz sie chwaliłem spędziłem parę godzin na podchodach pasłęckich pstragów zbierających jętkę majową.Miałem farta, bo akurat zaczęła latać <_< Wyniki choć przyzwoite nie całkiem mnie zadowoliły. :wacko: Wyjąłem 45,44,43,42 ,żeby było śmieszniej to właśnie w takiej kolejności :lol:oczywiscie nie pod rząd-przedzieliły je dwa po 38 i jeszcze pare mniejszych, i dwa lipienie po 37 B)
Owszem,spotkania z kabankami też były ale jeden spadł a drugi poszedł z muchą.O dwóch profesorach oglądających muchę nie wspomnę :mellow: Jeden był taki ciekawski, że wychodził do każdej z czterech różnych imitacji jętki które mu serwowałem , ale zadnej nie wziął do buzi :angry: Pewnie jak bym zmienił żyłke na cieńszą niż 18-ka to może by się któryś skusił , ale jaki jest sens podawać 60-cio cm rybie przynęte na tak cienkiej żyłce w zarośniętej i pełnej faszynowych kołków rzece? :(
Woda niska i czysta i do tego żarówa, zmuszała mnie do czołgania sie po brzegu tak że mogę powiedzieć że ryby były ciężko wypracowane.Połowy o zmierzchu nie wchodziły w grę bo po zachodzie słońca robiło się zimno i jętka przestawała wychodzić :wacko: