Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki szczupakowe - wątek wydzielony z tematu o kijach Cormoran i Sportex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ARMAGEDDON

ARMAGEDDON

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaCHEŁM

Napisano 13 luty 2010 - 07:21

Dokłasnie tak jak mówisz Sławku, pazurki mi leżą dobrze ale już w spinach prawie każdy przycinam, jakoś nie leży mi długi dolnik, a tnę normalnie brzeszczotem do metalu... Embarassed Aczkolwiek nie dociążam, może dlatego że aż tyle nie tnę?, a potem dwuskładnik lub silikon, parę minut roboty.

#22 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 13 luty 2010 - 10:23

zaraz chwila moment :mellow:

tzn że mogę wykorzystać ten kapsel który już sobie tam był?
i nie będę przypadkiem musiał drążyć korka po odcięciu tych 4-5cm? czy jest pusty w środku/lub kapsel się jakoś wbija? :D:D
a ciężarka na pewno tam aplikował nie będe bo jestem pewny że to jak na moje genialne umiejętności za dużo ;)

#23 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2010 - 13:25

Zanim cos napisze...zeby byla jasnosc...
@Panek, ktory ugly stik ma za dluga rekojesc?I ile to wynosi w cm (tylny korek/pianka)?

Gumo


#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2010 - 13:32

P.S. @Friko, jeśliś żywo zainteresowany tym eksperymentem, z chęcią pokażę Ci go kiedy, jeśli uda mi się dotrzeć na jakie warszawskie spotkanie jerkbaitowe; aczkolwiek lepiej chyba do maja poczekać, i jakiś field test uskutecznić nad Wisłą.


Dzieki za opis i podzielenie się wrażeniami !Jestem zainteresowany jak najbardziej oględzinami kijka, super byłoby gdybys mógł wpasć z kijem na spotkanie jerkbaitowe. Może sobie zrobie przed sezonem taki sam :D przy okazji, mozesz wkleić jakies fotki kijka?

Potwierdzam spostrzeżenie że z kija mogą spadać / odbijać się przy zacięciu mniejsze ryby, zwłaszcza przy jigu. Bo to jest kij do dużych ryb po prostu. Sredni sum nie robi na nim większego wrażenia jak miałem się okazję przekonać w minionym sezonie :mellow:

#25 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1174 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 13 luty 2010 - 13:53

Po tygodniowym machaniu mu638 ręka nie odpada i plecy całe :D

#26 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 13 luty 2010 - 15:06

@Friko,
oto i zdjęcia. Pozostałe dwa dokleiłem do poprzedniego wpisu; porządniej by wyglądało, gdyby wszystkie tam były, ale mogę doczepić tylko 2 za jednym zamachem. Może Ty je tam przerzucisz? Wtedy niniejszy wpis będzie można usunąć.
Są raczej... poglądowe, ale całe to zmniejszanie mnie przerasta.

Lamiglas GLB 90 2ML z Art-Rod:

Załączone pliki

  • Załączony plik  male4.JPG   95,37 KB   720 Ilość pobrań
  • Załączony plik  male1.JPG   87,72 KB   722 Ilość pobrań


#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2010 - 16:42

Fajnie wygląda, widać że kij zrobiony do roboty i to konkretnej. ten multik to Team Daiwa? Fajne combo masz myślę z tego! Ale na spotkanie jak możesz weź bo zdjęcia to jedno a.... wiadomo

Pozdrawiam

#28 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 13 luty 2010 - 17:05

Multik to Alphas 150HL. W mojej małej łapce leży jak setka, ale mieści zauważalnie więcej sznurka - ważne, bo tutaj 30 lb jest w robocie.

#29 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2419 postów

Napisano 14 luty 2010 - 08:43

Wg mnie nie ma mozliwosci, zeby @adasio zbudowal sobie wedke w cenie lepszego chrustu. No, moze lepiej bedzie lepszej masówki, bo imiennik adasia mnie rozstrzela.
Blank to $50-70, do tego osprzet no i jeszcze rodbuilder musi sie wyzywic.
Mialem i ma rozne wedki na szczupaka, ale w koncu Waldek zbudowal mi kij na blanku Batsona HS 1023 i nie mam potrzeby zmiany, poki co. Z tym ze to nie za te pieniadze co Adas chce dac. :(

#30 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 14 luty 2010 - 11:29

Wg mnie nie ma mozliwosci, zeby @adasio zbudowal sobie wedke w cenie lepszego chrustu. dac. :(

chodzi o to że może sam go zmontować,nie koniecznie zlecać,tak też sie da zapewniam

#31 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 15 luty 2010 - 23:53

Chrustu nie będzie panowie <_<
Pewien znany nam wszystkim forumowicz nakręcił mnie a właściwie sam się nakręciłem żeby jednak sięgnąć głębiej do sakiewki i zmontować coś lepszego, jak zrobię mały rekonesans to napiszę na co się zdecydowałem :mellow:

#32 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2010 - 14:20

Oj @adasio...adasio... :unsure:

Ale wazny jest ostateczny efekt... :D

Gumo

#33 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 25 luty 2010 - 23:43

Poszło dzisiaj zamówienie, padło na kijek z pracowni na blanku Talon 74MXF2 VI+, zbrojony w alconite+sic na szczycie, rękojeść pianka dzielona :mellow: raz się żyje, dzięki @Friko za dobrą radę (kolejny raz :D )

#34 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 luty 2010 - 00:18

Zanim cos napisze...zeby byla jasnosc...
@Panek, ktory ugly stik ma za dluga rekojesc?I ile to wynosi w cm (tylny korek/pianka)?

Gumo



Z tego co widziałem to custom shakespeare ma gigantyczną rękojeść (korkową), pewnie o 10cm bym ją skracał

#35 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 10:02

Ja posiadam customa 2,1m do 25g. O ile przelotki byly rozlozone nienajciekawiej, o tyle cala rekojesc wykonana wzorcowo i z uchwytem Fuji, dokladnie taka jak trzeba na dlugosc.
Zmniejszenie juz skutkowaloby koniecznoscia dowazania...

Gumo

#36 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 26 luty 2010 - 10:28

Kolega w 2,7 miał sporo za długą - naturalnie subiektywnie

#37 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 11:00

Poszło dzisiaj zamówienie, padło na kijek z pracowni na blanku Talon 74MXF2 VI+, zbrojony w alconite+sic na szczycie, rękojeść pianka dzielona :mellow: raz się żyje, dzięki @Friko za dobrą radę (kolejny raz :D )


Adaś, nie pożałujesz myślę. Ten kij to prawdziwy kombajn, idealne uzupełnienie pomiędzy cieżkim i lekkim castem, jakie juz posiadasz. Mam nadzieję że 01.05 będziemy go razem chrzcili na łódce :mellow:

#38 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 26 luty 2010 - 13:12

Ja posiadam customa 2,1m do 25g. O ile przelotki byly rozlozone nienajciekawiej, o tyle cala rekojesc wykonana wzorcowo i z uchwytem Fuji, dokladnie taka jak trzeba na dlugosc.
Zmniejszenie juz skutkowaloby koniecznoscia dowazania...

Gumo



W moim przypadku brak wyważenia to błahostka :D
Na razie nie mogę patrzyć na nienaganną pracę, wyważenie i piękny design, szukam wszędzie kompromisu i uniwersalności, na pstrągi chodzę z zauberem 4000. :mellow:
Lubię łowić krótkimi wędkami ale nie wszędzie się takie nadają, dla tego zamiast kupować 2.10 ciąć go, łowić z brzegu i z łodzi 2.00, wolał bym 2.40 ściąć do 2.30 i był by na rzekę, na łódkę i na łowienie z brzegu :D

#39 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 811 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 26 luty 2010 - 13:41

Bierzesz pod uwagę, że akurat wyważenie jest znacznie istotniejsze niż całkowita waga wędziska? Akurat ten parametr nie jest bez znaczenia, ale decyzja należy oczywiście do Ciebie. Wyważenie w każdym razie nie jest mniej istotnym parametrem niż długość dolnika, przynajmniej moim zdaniem.

#40 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18596 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2010 - 14:11

2.40 ściąć do 2.30


Przemyśl to może jeszcze bo 10cm kolosalnej różnicy nie zrobi.... wiec czy aby ns pewno ma to sens :unsure: