Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Bełdany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   darulica

darulica

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 39 postów
  • Lokalizacjaorzysz
  • Imię:Wojciech
  • Nazwisko:Darecki

Napisano 24 październik 2015 - 20:29

Dzięki za odpowiedź.Pytałem się ,gdyż w tym czasie łowiłem na sąsiednim jeziorze.U mnie bez rewelacji .

Przez kilka dni kilka większych okoni-30-35 i kilka szczupłych w tym jeden 97cm.

Siatki to plaga na tych jeziorach.Płynąc przez Sniardwy naliczyłem sześć (które widziałem),a w Okartowie zawsze jest zastawione między jeziorami.

Pozdrawiam



#22 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 14 czerwiec 2016 - 13:00

czy może ktoś już łowił na bełdanach? jaka sytuacja na wodzie?



#23 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 19 wrzesień 2016 - 18:47

Czy są na Bełdanach jakieś miejsca do slipowania łodzi? Będę wdzięczny za informacje



#24 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 19:55

Jest dobry slip w Wygrynach- przystań u Edka o ile nic nie pokręciłem. Slipowanie 40 zł. Sam się tam wodowałem tydzień temu.
Z innej beczki. Gdzie mogę znaleźć dobry, szczegółowy plan batymetryczny? Wody kawał i sporo czasu zajmuje znalezienie ciekawych miejscówek. Łowiłem w okolicach Wygryn, ale wyniki mizerne. Jeszcze w sobotę okonie trochę ganiały, ale w niedzielę to już bryndza totalna. Poza spiętym szczupakiem ok. 60 cm kilka okoni palczaków. Fakt, że było bardzo goraco i nie wiało. Woda miała 22 st., a wszystkie okonie złowiłem na płytkiej wodzie w okolicy wypłycenia z zielem. Na głębszej wodzie nie było nawet dotknięcia.
Może ktoś się podzieli info w jakich okolicach szukać sandaczy. Znalazłem spad/górkę z kamieniami na przeciwko Wygryn, ale poza tym szczupakiem nic. Będę tam jeszcze w październiku ze 3 razy i chciałbym się dobrać do sandaczy i ew. grubszych okoni. Czego szukać, na jakiej głębokości próbować?

#25 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 18:44

z ostatnich wieści z bełdan to z sandaczem jest krucho. okoń czasami się odzywa. jeżeli stali bywalcy narzekają na brak sandacza to nastawianie się na niego w ciemno to marne szanse. okonie na górkach. z wygryn masz najbliżej do wyspy piaseczyńskiej a tam są 3 góreczki no i oczywiście spady od samej wyspy. tam bym próbował na początku.



#26 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów

Napisano 20 wrzesień 2016 - 20:56

Okonie łowiłem z wypłycenia na płn. od wyspy- czasami ganiały drobnicę w zielsku. Na spadach nie miałem nawet dotknięcia. Szczupak z kolei się uczepił na kamienistym wypłyceniu przy cyplu na płn. od Piasków. Tam też było najwięcej łódek z wędkarzami. Na wejściu do zaroki wygryńskiej też jest wyspa i od południowej strony twardy garbik, który też okupowała 1 lub 2 łódki. Na echu było widać drobnicę, ale brań nie było. Czy okolice wyspy mysiej sa warte uwagi?
Dziwiłem się, że na głębszej wodzie w ogóle nie brały okonie. Nawet na kamieniach i tym garbie od wyspy.

#27 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 22 wrzesień 2016 - 19:31

Właśnie wróciłem z Bełdan. Wodowanie u Edka, obleciałem wszystkie górki w kierunki Mikołajskiego. Trafiliśmy dużo okoni 30+ na dropsa. Brania na 8-10m, bardzo agresywne. Jeden szczupły 70+. Sandaczy ZERO. Było fajnie ale więcej nie pojadę  :)



#28 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów

Napisano 22 wrzesień 2016 - 21:27

Tak z ciekawości, długo byłeś?
Jeśli możesz to napisz coś więcej na temat okoni. Czy brały na twardym dnie, czy na miękkim, czy może bez znaczenia? Dno płaskie, czy raczej spady, a może po prostu przy ławicach drobnicy.
Ja jak pisałem wcześniej trafiałem okonie tylko na płyciznach przy zielach i drobnicy. Na głębszej wodzie zero brań poza przypadkowym szczupakiem. A tak miałem chęć dobrać się właśnie do okoni. Gratulacje, że Wam się udało.

#29 OFFLINE   golenia

golenia

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 541 postów
  • LokalizacjaBiskupiec
  • Imię:Przemek

Napisano 23 wrzesień 2016 - 18:55

Byłem od rana do wieczora. Na wodzie 4-5 metrów trafialiśmy samą drobnicę okoniową, do 20cm. Na jednej z górek stanęliśmy na 10m i prowadziliśmy zestawy rzucając na szczyt,ale brania były prawie pod samą łodzią. Tak więc łowiliśmy po stoku, dno twarde. Przez chwilę okonie podniosły się do góry i złowiłem kilka sztuk na poppera.  Jak chcesz wyśle ci namiary gps


  • wujek lubi to

#30 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 03 październik 2016 - 17:59

jakieś zmiany na bełdanach? wybieram się na weekend więc każde info będzie przydatne.



#31 OFFLINE   Bobby0404

Bobby0404

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 412 postów

Napisano 03 październik 2016 - 18:22

U mnie trochę okoni 25-30 cm z wody 5-9 m. Brania raczej rano i do tego chimeryczne- 20 min. brań, a potem pusto. Generalnie słabo. Sandaczy nie wiem gdzie szukać. Podobno ktoś, gdzieś połowił sandaczy na żywca, ale osobiście nie widziałem. Rzucałem ze 3 godz. za sandaczem, ale dałem sobie spokój- zero brań. Wolałem okonie- przynajmniej coś się działo od czasu do czasu.

Widziałem trochę ludzi na łódkach. Standard to dwa twistery i ciężarek i ciąganie po dnie za okoniem.



#32 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 07:32

ktoś coś? coś się ruszyło?



#33 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 10 listopad 2016 - 09:11

witaj wróciłem w zeszłym tygodniu samdacze sie meldowały na przemian z małymi okoniami. 

Jeden duży szczupak ok 90 cm ale spadł. 

Sandacz max 70 cm nic większego na wobki sendala długie 9 cm 



#34 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 09:15

ryby schodzą już na głęboką wodę czy może jeszcze są "porozrzucane" po całości wody?



#35 OFFLINE   tubis

tubis

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 116 postów
  • Lokalizacjatam gdzie plynie woda
  • Imię:Adam

Napisano 10 listopad 2016 - 09:19

wokol mysiej 



#36 OFFLINE   Przemsol

Przemsol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1277 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 09:52

dzięki. jak się poukłada to atakuję jutro (a jak będzie pięknie to do niedzieli zostanę ;) ). przymrozki....w dzień ciut powyżej zera... posprawdzam trochę nowych gumek ;)



#37 OFFLINE   damianb

damianb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaGryfice
  • Imię:Damian
  • Nazwisko:Bogdan

Napisano 06 czerwiec 2021 - 19:29

Witam,

Wybieram się na urlop od 24 czerwca do Mikołajek, zabieram ze sobą łódź I oczywiście wędki
Chciałbym powedkować kilka razy rankiem gdy kobieta jeszcze będzie spala :)

Głównie interesuje mnie sandacz I okon..

Nocleg będę miał nad Mikołajskim, ale dysponuje łodzią 4.30 z silnikiem 20 km więc przemieścić się nad Bełdany czy Tałty nie będzie skomplikowane. Jest sens wedkowac tam czy lepiej zwiedzać ? A może ktoś jakieś miejscówki godne polecenia podpowie ;) ?ryb nie jadam, dont worry.

Załączone pliki



#38 OFFLINE   Kamil_D

Kamil_D

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 06 czerwiec 2021 - 19:44

Tylko i wyłącznie ze słyszenia od klienta który jeździ na Bełdany.

Jeździ tam już z 15 lat co weekend pod przyczepę typowo wędkarsko i nie raz widziałem foty z pięknymi okoniami. Z tego co mowi przy dobrym żerowaniu okonia jest w stanie w weekend tj. piątek- niedziela wydłubać około 50 sztuk 30/40 cm.

Mówi że najlepiej okonie reagują na żelazo w rozmiarze 4.

Foty widziałem więc raczej mówi prawdę ale po tylu latach wodę zna dobrze.

Pozdro

#39 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 05 lipiec 2023 - 13:51

Witam wszystkich, czy mógłby ktoś podać namiar na jakiś slip czy gminną plażę, gdzie spokojnie można zwodować łódkę nad jez.Bełdany.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 06 lipiec 2023 - 09:37

Witam wszystkich, czy ktoś może namiar na jakiś slip czy gminną plażę, gdzie spokojnie można zwodować łódkę nad jez.Bełdany.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalki

Niemal w każdymj porcie są slipy. Na pewno w Piaskach (nie pamiętam czy nie dwa), Przystań u Edka, po przeciwnej stronie jeziora na pewno ma slip.
Chyba, że ​​szukasz za darmoszke to nie pomogę. Nie miałem ochoty i czasu na szukanie


Użytkownik Dano. edytował ten post 06 lipiec 2023 - 09:38





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych