Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   wiemarcel

wiemarcel

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2016 - 22:26

Witam mam 91sv skad pobrac mapy ? 



#282 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 luty 2016 - 22:33

Na str.14 ostatni post tam zasięgniesz wszystkich informacji jak i gdzie pobrać mapy.


Użytkownik maweric edytował ten post 11 luty 2016 - 22:39

  • mario i Piotrek Milupa lubią to

#283 OFFLINE   sumo

sumo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaMieroszów

Napisano 16 luty 2016 - 08:53

Czy pojawiło się zapowiadane na styczeń oprogramowanie do tworzenia map batymetrycznych do Garmina?

 

W jednym z opisów echomap 72sv spotkałem się z takim programem "Quickdraw Contours to darmowe i łatwe w użyciu oprogramowanie, które jest już zainstalowane w Twoim urządzeniu echoMAP CHIRP 72sv".

Czy ktoś z tego korzystał, jaka jest jego funkcjonalność?

 

Chciałbym zaczerpnąć przy okazji informacji o przetwornikach, echosonda ta jest oferowana z różnymi przetwornikami GT 40, 41, 50, 52HM-TM. Czym różnią się te przetworniki, poza danymi technicznymi? Jaka jest różnica w codziennym użytkowaniu i czy dla osób, którym raczej zależny na aspektach praktycznych a nie najnowszych gadżetach jest sens zakupu jednego z tych przetworników? Czy w tej klasie urządzenia, sonar boczny jest na tyle dopracowanym sprzętem, że warto za niego dopłacić.

Rozważam zakup pomiędzy 70dv a 72sv z GT 40.

Czy zastosowana funkcja sv jest faktycznie bardzo pomocna przy interpretacji dna czy raczej pełni funkcje gadżetu używanego sporadycznie? 



#284 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 16 luty 2016 - 19:30

Czy pojawiło się zapowiadane na styczeń oprogramowanie do tworzenia map batymetrycznych do Garmina?

 

W jednym z opisów echomap 72sv spotkałem się z takim programem "Quickdraw Contours to darmowe i łatwe w użyciu oprogramowanie, które jest już zainstalowane w Twoim urządzeniu echoMAP CHIRP 72sv".

Czy ktoś z tego korzystał, jaka jest jego funkcjonalność?

 

Chciałbym zaczerpnąć przy okazji informacji o przetwornikach, echosonda ta jest oferowana z różnymi przetwornikami GT 40, 41, 50, 52HM-TM. Czym różnią się te przetworniki, poza danymi technicznymi? Jaka jest różnica w codziennym użytkowaniu i czy dla osób, którym raczej zależny na aspektach praktycznych a nie najnowszych gadżetach jest sens zakupu jednego z tych przetworników? Czy w tej klasie urządzenia, sonar boczny jest na tyle dopracowanym sprzętem, że warto za niego dopłacić.

Rozważam zakup pomiędzy 70dv a 72sv z GT 40.

Czy zastosowana funkcja sv jest faktycznie bardzo pomocna przy interpretacji dna czy raczej pełni funkcje gadżetu używanego sporadycznie? 

Rozmawiałem na targach z przedstawicielami Garmina i "na dniach" Quickdraw Contours ma pojawić się gotowe do ściągnięcia. Nowe urządzenia już mają apkę wgraną. Sprawdzaj tutaj: https://buy.garmin.c...prod543340.html

Mam 70dv i jestem mega zadowolony, jeśli masz kasę to pewnie że lepiej kupić sv. Praktycznie myślę, że bardziej przydatne od dv. Płyniesz i widzisz co masz po bokach.

Co do przetworników to bierz to co jest w zestawie, chyba że masz jakieś szczególne wymagania. O to pytaj kolegi Paprykarza bo wydaje mi się, że jest dobry w te klocki ;)



#285 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2016 - 19:50

Andrzej chyba nie ma wyboru trzeba drugie echo i zobaczyć przewody. Jak Cię najdzie ochota popływać mogę Ci podrzucić czujnik z przewodem., Do Szwecji masz jeszcze trochę czasu.

 

 

Andrzej, możemy np. podłączyć Twoje echo pod mój przetwornik i kable - zapraszam w 2giej połowie kwietnia na łódkę na ZZ.
U mnie wszystko działa aż miło!

 

 

Jakbyś nie ogarnął, to jak zwiozę swoją łajbę z Trójmiasta do Wawy - możemy się zgadać na Zegrze. Mam ten sam model i u mnie ok.

Inaczej nie mam jak sprawdzić, bo u mnie na stałe siedzi w łodzi.

Panowie dajcie znać gdyby któryś się wodował. Podskoczę z echem.



#286 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3601 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 16 luty 2016 - 20:42

Andrzej,

 

U mnie, jak napisałem, początek kwietnia najpewniej, wcześniej się nie zwoduję raczej.



#287 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 17 luty 2016 - 14:35

Hej : ) Panowie jak oceniacie nową serie STRIKER , szczególnie model 7sv ,cena rewelacyjna a jak to będzie w praktyce?


  • jani32 lubi to

#288 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 17 luty 2016 - 16:27

Żeby coś poddać ocenie, to trzeba tym trochę pomajstrować najlepiej na wodzie.  Cena nie wzięła się  znikąd. Urąbali trochę wcześniej dostępnych opcji i zrobili Striker'a  ;) . Wielu wędkarzom to wystarczy a reszta będzie nadal miała możliwość kupienia echoMapa.



#289 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów

Napisano 18 luty 2016 - 23:00

Dokładnie z tych uciętych to wiem że GPS jest dosyć ubogi, ale poza tym żadnych róznic z echoMap nie ma ? moc przetwornika taka sama .



#290 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2016 - 18:11

Pierwszy!!!!

 

 

Program do batymetrii do ściągnięcia darmo :D .

W niedzielę zaczynam mapki tłuc na pobliskiej żwirowni.

 

http://www.garmin.co...lability Notice



#291 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 25 luty 2016 - 18:17

wow :)

Zasysam. Szkoda tylko, że poza telewizorem - reszta w 3City i nie pobawię się :)

Dzięki



#292 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 25 luty 2016 - 19:08

No to Panowie podpowiedź proszę, mam to zgrać na kartę SD ?? czy mogę zgrać na tą co mam wgraną mapy ??



#293 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 luty 2016 - 21:00

No to Panowie podpowiedź proszę, mam to zgrać na kartę SD ?? czy mogę zgrać na tą co mam wgraną mapy ??

 

Ściągnij na kompa. Kartę z echa wrzuć do czytnika kart. Uruchom ściągniety plik.

Dalej już z górki. 

  Installation Instructions
  1. Click on 'Download' and choose to save the file to your computer.
  2. Choose a location where you can easily find the file, such as the 'My Documents' folder or 'C:\'.
  3. Once the download is complete, go to the location where you saved the file.
  4. Double-click on the downloaded file. This will automatically extract the files to C:\Garmin and run a program to transfer the software update to an SD card.
  5. Power on the device and make sure all attached network devices are powered on as well.
  6. Insert the card into the card slot of your primary device. Select 'Update Software' in the window that automatically displays. If you do not have a primary device with a card slot, please see your dealer.
  7. After the update completes, all Garmin Marine Network devices and NMEA 2000 sensors will have the latest software. This ensures all of the devices will be able to communicate with each other. Note: If you have additional chartplotters connected to NMEA 2000 and not the Garmin Marine Network, you will have to independently update each chartplotter. After the update of the Garmin Marine Network completes, insert the update card into each NMEA 2000 chartplotter.


#294 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 25 luty 2016 - 21:21

Tak zrobiłem , ale na echu nic nowego się nie dzieje :) , brak nowych ikon itd



#295 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 25 luty 2016 - 21:27

Powinna być nowa ikona na menu głównym "ostatnio używane" chyba  :P

po odpaleniu mapy i naciśnięciu menu pojawia się zakładka z programem



#296 OFFLINE   maras5

maras5

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów

Napisano 25 luty 2016 - 21:41

Ikony są tylko włącz widok mapy.

Zastanawiam się jak to na kompa wciągnąć. Czy Home Port to obsłuży?



#297 OFFLINE   kondzio 77

kondzio 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów

Napisano 26 luty 2016 - 14:49

Czesc

Niestety ja nie widzę żadnych nowych ikon.Albo ze mnie taki informatyk albo popełniłem jakiś błąd.

U mnie nie da się zapisać tego na kompie i potem zrzucić na kartę jak Andrzej pisze.

Mnie od razu chce zapisać na dysku F co jest u mnie kartą sd i w żadnym innym miejscu nie mogę tego zapisać.

Jeśli ktoś zrobił tą operacje i widzi nową ikone to proszę napiszcie jak to wykonać po Polsku. ;)



#298 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2016 - 15:05

Sprawdź wersję softu. Po zmianie jest 3.20. Podczas uruchamiania.

Jak komp kombinuje to na lapku spróbuj.

 

 

Tak przy okazji - program proponuje przesunięcie zapisu i wyświetlania. O ile przesunąć?


Użytkownik godski edytował ten post 26 luty 2016 - 15:18

  • kondzio 77 lubi to

#299 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 luty 2016 - 15:19

Kondzio 77 ściągasz nowy soft na kompa. Odpalasz go , on się instaluje tylko na karcie sd. Uruchamiasz echo , wkładasz kartę, pojawia się nowe okno gdzie wybierqsz aktualizację.
  • kondzio 77 lubi to

#300 OFFLINE   karbusd

karbusd

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaLidzbark
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Ka.

Napisano 26 luty 2016 - 17:40

jbk dobrze prawi. Kartę włożyć do uruchomionego echo i będzie całe okno o instalacji.
Też widziałem ten komunikat o przesunięciu... więc też podpinam się pod pytanie o ile przesunąć? I co to daje?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 9

0 użytkowników, 9 gości, 0 anonimowych