Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#341 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 19:23

Zrzut ekranu zrób. Przytrzymaj HOME.



#342 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 marzec 2016 - 19:28

Wiem wiem tylko później trzeba kartę wyciągać komp odpalać a tak to wszystko z telefonu. Ale może zrobię zrzut.
Nagrałem też film z mapowania ale w sumie to to samo co na YouTube to bez sensu wrzucać.

#343 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 marzec 2016 - 20:35

Na obrazkach to co dziś działałem.

Załączone pliki



#344 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 10 marzec 2016 - 20:47

Dziwna ta mapa i mało czytelna. Aż mnie korci żeby na wodę z echem i samemu pobawić się :)



#345 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 20:54

Mało urozmaicona woda. Te ślady to ty pływając robisz? Jąką szerokość ma zbiornik? Bo wydaje mi się że boczny sonar też uczestniczy w tworzeniu mapki...  :D



#346 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 marzec 2016 - 21:30

To starorzecze Wisły, blisko mnie nie ma większych zbiorników wodnych. Jest tylko Wisła. Szerokość zbiornika to z 70-90 m zależy w którym miejscu. Mapka będzie dokładniejsza jak inaczej izobary się ustawi bo ja mam co 1.5 m chyba i źle dobrałem kolory. W zasadzie naWisłę to mi trzeba tylko sonar bo woda przez dzień potrafi się zmienić. Bardziej z ciekawość wyskoczyłem nad wodę. Napewno fajnie by mapa wyglądała na jakiejś żwirowni.

#347 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 10 marzec 2016 - 21:37

A te ślady czarno białe to mój ślad. Właśnie zmieniłem kolory cieniowania głębokości i w mapce też się zmieniło. Także można korygować na bieżąco.

Użytkownik Lucas edytował ten post 10 marzec 2016 - 21:40


#348 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2016 - 21:42

Echo wylicza interpolację sama czy użytkownik mu okresla ?



#349 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 22:04

To starorzecze Wisły, blisko mnie nie ma większych zbiorników wodnych. Jest tylko Wisła. Szerokość zbiornika to z 70-90 m zależy w którym miejscu. Mapka będzie dokładniejsza jak inaczej izobary się ustawi bo ja mam co 1.5 m chyba i źle dobrałem kolory. W zasadzie naWisłę to mi trzeba tylko sonar bo woda przez dzień potrafi się zmienić. Bardziej z ciekawość wyskoczyłem nad wodę. Napewno fajnie by mapa wyglądała na jakiejś żwirowni.

To ładnie. Boczny zbiera z każdej strony dane z 20-30 metrów z każdej strony łódki na wodzie 4 metrowej. Niesamowite. Tylko że pewnie odwzorowanie bardzo niedokładne. 

 

Jak to tak działa to mamy nieograniczone moż :D liwości Panowie. Garmin górą. Teraz tylko miejsce do wymiany mapek w necie się przyda.


Użytkownik godski edytował ten post 10 marzec 2016 - 22:05


#350 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2016 - 22:10

Od kiedy boczny sonar tworzy batymetrie ? No way..., no chyba że przy panoptix ale to już drogie zabawki


Użytkownik siarq edytował ten post 10 marzec 2016 - 22:12


#351 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 22:16

Od kiedy boczny sonar tworzy batymetrie ? No way..., no chyba że przy panoptix ale to już drogie zabawki

Nie znam się na tym. Ale to skąd na tak płytkiej wodzie tak daleko od śladu widać głębokość? Normalnie przy 3 metrach głębokości by było maksymalnie około 1-2 metry z każdej burty przy szerokim stożku.



#352 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2016 - 22:25

No właśnie.  Echo zbiera dane z pokrycia stożka w dół.  W pr na PC ustalamy że PR ma wyliczać głębokość między śladami np max do 25 czy 50m . Gdzie stożek ogarnia np tylko 10m dna. Reszta to wyliczenia poprawne badz fikcja. Dla tego ciekaw jestem czy te wyliczenia między śladami = interpelacja,  użytkownik określa sam np max do  50m czy jest to z gory założone przez echo wyliczenia do... boczny sonar przy sprzęcie za 5=7k zł z przetwornikiem w życiu warszawy nie zbierze danych głębokości. A jeśli tak jest to lowrance hm i reszta to kasztany



#353 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2016 - 22:30

To łatwo sprawdzicie.  Zrobić dwa ślady np oddalone co 100 m i  ukaże się mapa miedzy nimi czy nie. Jeśli tak to wpłynąć między nie i potwierdzić głębokość odczytu z mapa. 



#354 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2016 - 22:48

To łatwo sprawdzicie.  Zrobić dwa ślady np oddalone co 100 m i  ukaże się mapa miedzy nimi czy nie. Jeśli tak to wpłynąć między nie i potwierdzić głębokość odczytu z mapa. 

Sto metrów to zdecydowanie za dużo przy głębokości 5 metrów. Dwa ślady co 20 metrów przy tej głębokości i wszystko będzie jasne.



#355 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 11 marzec 2016 - 09:43

Ślad zbiera dosyć szeroko ale mam wrażenie, że im bliżej łodzi tym dokładniejszy pomiar. Jedno mnie zdenerwowało ale jestem w stanie to wybaczyć jeśli w humminbird jest tak samo. Chodzi o prędkość "pingowania" tak to się nazywało w lowrance. Jak ustawię szybką, bo taka mi potrzeba przy zwykłym sonarze to mam też szybką przy bocznym sonarze, nie da się tego rozdzielić, żeby np boczny był na auto-względem prędkości gps a tradycyjny żeby był szybko odświeżany. Albo nie mogę tego znaleźć.

#356 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 marzec 2016 - 10:11

Głowy nie dam sprawdzę jak jest w lowrance . Jednak wydaje mi się na 90% ze ping jest ustalany dla całości i nie ma wyboru . Tym bardziej jeśli idzie to z 1 przetwornika. Z drugiej strony po co chcesz to rozbić ? Im większy ping tym więcej danych i chyba oto idzie



#357 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 11 marzec 2016 - 10:17

Przy jednym przetworniku jestem w stanie to zrozumieć, a potrzebuje rozdzielać bo przy wolnym pingowaniu podczas sumowego dryfu to zamim zobaczę rybę to już będzie siedziała na kiju albo odpłynie. Echo musi szybko odświeżać obraz. Z kolei przy bocznym wszysto rozmazane na szybkim.

Użytkownik Lucas edytował ten post 11 marzec 2016 - 10:19


#358 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 marzec 2016 - 11:22

A przy zmianie Hz na bocznym tez rozmazane ? Czy jest jedna czestotliwosc? Nigdy nie zauważyłem aby ping miał wpływ na obrazowanie.jest odświeżanie cały czas ?czy boczny jest tylko czytelny przy jakiejś v min. U siebie mam niby odświeżanie na okretke jednak jak się stanie to i tak kicha . Si ok ale boczny w ruchu jest dużo bardziej czytelny



#359 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 11 marzec 2016 - 11:51

Jest jedna częstotliwość przy bocznym. Po prostu jak opuściłem przynęte i stałem w jednym miejscu i było ustawione odświerzanie względem GPSu to pojawiły się dwie kropki, od oliwki i paprocha bo był to boczny trok. A powinny pojawić się kreski, przez cały ekran, przynajmniej tak powinno być przy sumowym vercie. Muszę jeszcze to rozkminić bo wcześniej miałem same echa lowrance. Dlatego kupiłem wcześniej echo, żeby je poznać i w sezonie sirę nie bujać z ustawieniami.

Użytkownik Lucas edytował ten post 11 marzec 2016 - 11:52


#360 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 11 marzec 2016 - 21:21

A możesz coś więcej napisać o tworzeniu map przez echo. Prócz wyboru co ile mają być izobaty oraz kolor głębokości jakie, funkcje można zdefiniować. ? Z tego co zobaczyłem na yt wygląda że zasięgu jest około 40m pierwotnie. Jednak jak gość napłynęły na kraniec zasięgu to w miejscu gdzie mapa już była, to się nałożyły nowe dane i ja skorygowal. Także na mój gust podstawowa interpelacja jest między 40=50m , po przeplhnieciu pomiędzy śladami w tym zakresie mapa się aktualizuje i zmienia w połowie. Napewno głębokość też ma znaczenie . Suma sumarum bardzo fajne narzędzie. I dla użytkowników garmin a. Tym samym że PR bezplatny i zadowoli większość użytkowników tego sprzętu. Może w niedalekiej przyszłości dorzuca do tego opcje structuremap . I tym samym dadzą konkurencji bodziec do dzialania

Użytkownik siarq edytował ten post 11 marzec 2016 - 21:39

  • maryjanl lubi to