Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#401 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 27 marzec 2016 - 18:44

moje twierdzenie opieram na opisie przetworników, GT-20TM, GT-40TM,  opisywane są jako Trad/DownVu/SideVu 77/200/455/800 Transom

zaś GT-50TM i GT52HW-TM w opisie mają Trad/DownVu/SideVu CHIRP/455/800 Transom. Z jakiegoś powodu dodano Chirp - chyba że to chwyt marketingowy



#402 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 marzec 2016 - 19:11

Panowie jaka jet różnica miedzy normalnym echo 92 sv a 92 svCHIRP ?Dane technicze  znam chodzi mi o opinie użytowników


Z pytania.wnioskuję . Ze mówimy o dwóch różnych echosondach 92 i 92 chrip. Sytuacja analogiczna jak miało miejsce w lowrance 5/7 hdi i 5/7 chrip.
Z tad moja spostrzeżenie co do przetworników i ech
Tak czy siak . Samo chrip kolosalnej różnicy nie wnosi w obrazowaniu. Bynajmniej w sprzętach który my zwykli zjadacza chleba używamy do swojego hobby. Badacze dna morskiego gdzie mają sprzęt za kilka baniek $ zapewne są wstanie bardziej wykorzystać ów technologie. Jak dla mnie szału nie ma i d nie urwa

#403 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 27 marzec 2016 - 19:22

A ktoś z was Panowie się orientuję , które modele Garmina obsluguja przetwornik panoptix i czy on jest włączany bezpośrednio w echo czy też potrzebuje jakiegoś "black box"?



#404 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 27 marzec 2016 - 19:45

Z tego co wiem to do 92 sv przetwornik GT 41 a do 92 sv chirp przetwornik GT 51 bynajmniej na tej stronie co będę kupował sondę

#405 OFFLINE   bigben

bigben

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • Imię:antek
  • Nazwisko:rozmaryn

Napisano 27 marzec 2016 - 19:49

W opisie 92 sv chrip pisze ze gniazdo jest i jest kompatybilny z panoptix

#406 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2016 - 11:07

A ktoś z was Panowie się orientuję , które modele Garmina obsluguja przetwornik panoptix i czy on jest włączany bezpośrednio w echo czy też potrzebuje jakiegoś "black box"?

Panoptix jest samodzielnym urządzeniem a echo jest dla niego tylko wyświetlaczem. Podobnie jak w Lowrance LSS



#407 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2016 - 11:42

Czyli panoptix jest przetwornikiem , które nie wymaga już żadnego ustrojstwa podrodze . Wpinamy kabel w echo i na wodę . Jak tradycyjny przetwornik

#408 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2016 - 13:57

Z pytania.wnioskuję . Ze mówimy o dwóch różnych echosondach 92 i 92 chrip. Sytuacja analogiczna jak miało miejsce w lowrance 5/7 hdi i 5/7 chrip.
Z tad moja spostrzeżenie co do przetworników i ech
Tak czy siak . Samo chrip kolosalnej różnicy nie wnosi w obrazowaniu. Bynajmniej w sprzętach który my zwykli zjadacza chleba używamy do swojego hobby. Badacze dna morskiego gdzie mają sprzęt za kilka baniek $ zapewne są wstanie bardziej wykorzystać ów technologie. Jak dla mnie szału nie ma i d nie urwa

 

@ siarq
powiedz "zwykłym zjadaczom chleba" pływajacym po Bałtyku ze " Samo chrip kolosalnej różnicy nie wnosi w obrazowaniu"
Musiał bys zobaczyć na własne oczy co potrafi zdziałać porządny CHiRPowy przetwornik to byś się przekonał, że jednak jest kolosalna róźnica  :-)
i to w sprzętach które kosztują np 8-10 tyś PLN a nie kilka baniek USD
Pozdrawiam
Wesołych Świąt
 



#409 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2016 - 14:28

Nie pływam po Bałtyku i nie posiadam przetworników na morze. Swoją wypowiedź opieram na pływaniu po jeziorach i użytkowaniu hds gen 3 który dysponuje chrip. Przy porównywanie obraz okno obok okna jeden max chrip na drugim zwykle obrazowanie to szału nie ma. Tak samo jest w seri elite chrip.żaden mój znajomy pływający z echa w średniej półce cenowej około 5k zł nie był zachwycony marketingowym chrip. Nikomu d. Nie urwało i nikt nie stwierdził że zwykle obrazowanie się chowa do chrip w tej klasie cenowej. Nie mowie ze nic nie wnosi jednak na 10 użytkowników ilu ma sprzęt za 10k? Pomijając Bałtyk? Co można wnieść do sprzętu za 4k zł rok do roku ? Kosmetyke. 


  • keda_R lubi to

#410 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 28 marzec 2016 - 15:57

A który to jest porządny CHIRPowy przetwornik ? Bo jakoś na targach w Poznaniu na stoisku Lowrance, nikt nie potrafił pokazać tej różnicy nawet w trybie demo. Ładny wykład o częstotliwościach owszem był ale jakiś obrazek .... to niekoniecznie. 


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 28 marzec 2016 - 16:44


#411 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2016 - 17:15

w fotce widzimy lewa strona wysoki chrip , prawa strona bez chrip , szal jak nic

Załączone pliki


  • sucks_one lubi to

#412 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 28 marzec 2016 - 17:19

Zagadka w stylu znajdź x różnic ;)
  • godski i sucks_one lubią to

#413 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5515 postów
  • Imię:adam

Napisano 28 marzec 2016 - 19:27

nie wiem , moze garmin opracowal technologie chrip , ktora faktycznie robi furore. kilkurotnie to sprawdzalem na jeziorach i nigdy nie wprawilem sie w zachwyt dzieki chrip,. sa tam jakies roznice , niuanse. jednak napewno nie takie, jak na obrazkach reklamujacych. podobna sytuacja jest z bocznym sonarem i max zakresem 200 czy 300m ... chyba w warunkach laboratoryjnych. faszeruja nas reklamami , cudami a nad woda wychodzi jak zwykle :)



#414 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 16:18

Jak w warunkach domowych można obejrzeć mapę z QuickDraw ? Można edytować gęstość "poziomic" głębokości ?

#415 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2016 - 16:44

Mnie się nie udało.

Gęstość regulujesz w echu. Patrz na moje posty z grafikami 1-2 strony wcześniej.



#416 OFFLINE   pawekus

pawekus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 17:19

Mnie się nie udało.

Gęstość regulujesz w echu. Patrz na moje posty z grafikami 1-2 strony wcześniej.

 

Mi tez nie wychodzi ani wyświetlenie mapy na echu a tym bardziej na komputerze. 

Widziałem Twoje posty i widzę opcje u siebie na echu dot cieniowania głębokości z których wychodzi na to że w trakcie tworzenia mapy czyli będąc na wodzie musiałeś dla każdego przedziału 10/20 cm dodać kolor i zakres. Nie można ustawić żeby automatycznie właśnie co te 20 cm czy 0.5 były poziomice tylko trzeba ustawiać odpowiednio zakresy. Dobrze interpretuje te opcje w echu ?

Drugi temat na co wpływają opcje: "Przesunięcie zapisu" i "przesunięcie wyświetlania" w tym QuickDraw ?  

Załączone pliki



#417 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:48

A który to jest porządny CHIRPowy przetwornik ? Bo jakoś na targach w Poznaniu na stoisku Lowrance, nikt nie potrafił pokazać tej różnicy nawet w trybie demo. Ładny wykład o częstotliwościach owszem był ale jakiś obrazek .... to niekoniecznie. 

 

@Paprykarz porządny CHIRPowy przetwornik to np. Airmar TM150. widziałem u Szweda który łowił na verticala ile wiecej mozna zobaczyc dzieki temu przetwornikowi w porównaniu z HST-WSBL
 

A na morzu widziałem róznicę pomiedzy tym co pokazuje P319 a B265
dlatego wiem ze CHIRP to nie jest żadna ściema.

 



#418 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 kwiecień 2016 - 17:52

To może jakieś fotki dla zobrazowania, że to nie jest ściema.... Bo pogadać to każdy może, jeden lepiej drugi nieco gorzej. Przyjmijmy, że do czasu kiedy ktoś nie pokaże tej różnicy na obrazkach to jednak ściema. Najlepiej poproś Szweda o foty.



#419 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 kwiecień 2016 - 18:08

Nie pływam po Bałtyku i nie posiadam przetworników na morze. Swoją wypowiedź opieram na pływaniu po jeziorach i użytkowaniu hds gen 3 który dysponuje chrip. Przy porównywanie obraz okno obok okna jeden max chrip na drugim zwykle obrazowanie to szału nie ma. Tak samo jest w seri elite chrip.żaden mój znajomy pływający z echa w średniej półce cenowej około 5k zł nie był zachwycony marketingowym chrip. Nikomu d. Nie urwało i nikt nie stwierdził że zwykle obrazowanie się chowa do chrip w tej klasie cenowej. Nie mowie ze nic nie wnosi jednak na 10 użytkowników ilu ma sprzęt za 10k? Pomijając Bałtyk? Co można wnieść do sprzętu za 4k zł rok do roku ? Kosmetyke. 

 

@Siarq
HDS gen3 dysponuje obsługą przetworników CHIRP - GEN 2 tzreba było uzyć modułu SonarHub by obsługiwac przetwornikii CHIRP
Spróbuj z typowo chirpowym czujnikiem np TM150 a nie z HST-WSBL to zobaczysz różnice.
Ja miałem okazję pzrez tydzieńi to widzieć. Dlatego gdyby nie to ze pływam głównie po Wisle to juz bym kupił TM150 a tak to nie wykorzystam jego mozliwości.
Nie ma co sie oszukiwac że bedziesz miał ogromną rożnicę w jakości obrazowania gdy do swojego HDSgen 3 uzywasz zwykłego czujnika HST-WSBL.

Zgadzam się z Tobą ze chirp w urzadzeniach za 3-4 tys "dupy nie urywa". Nie da sie by był to nie wiadomo jaki skok technologiczny skoro uzywamy tego samego zwykłego przetwornika. Nie ma takiej możliwości.
Aczkolwiek moim zdaniem da sie wiecej wycisnac  z Elite 7 chirp niz z HDI. Sekret tkwi w tym by tylko ustawic sobie wyskoi chirp uzytkownika i podkrecić sygnał w zależności do warunków na wodzie.


 



#420 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1956 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 kwiecień 2016 - 18:43

@bierjoza, a nie uważasz, że Parker powinien umieszczać informację , że CHIRP nie działa z przetwornikiem znajdującym się na wyposażeniu urządzenia ?

Albo powinna być taka informacja w materiałach promocyjnych: " Kup przetwornik Airmar TM 150 bo inaczej CHIRP dupy nie urwie". Myślę, że powinieneś przekazać taką informację swoim współpracownikom. 


  • Pietruk lubi to