Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1541 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 maj 2020 - 20:51

Odnośnie tego, że żaden serwis nie naprawia... 2, czy 3 lata nie powinny być czasem w którym przetwornik kończy żywot. Skoro wyjście przewodu z przetwornika jest tak zaprojektowane rozumiem, że wystarczy, że podłącze do echa i powinien bez problemu działać, jeżeli nie ma innych info w instrukcji. Nie ma mowy o żadnym mechanicznym uszkodzeniu w moim przypadku. Echosondy używałem max 20-25 razy w roku. Jest to ewidentnie wada konstrukcyjna, na szczęście garmina, na nieszczęście moje uwidoczniona po czasie gwarancji, a jak można się doczytać z komentarzy użytkowników, występująca często w okresie <2 lat od zakupu.



#1542 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 15 maj 2020 - 21:02

Sporo ludzi w USA zwraca uwagę na uszkodzenia kabli od ducera lvs32 na wejściu w ducer.

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#1543 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 15 maj 2020 - 21:17

Na przestrzeni ostatnich trzech lat i użytkowania w tym okresie kilku echosond Garmin mogę na podstawie własnych doświadczeń stwierdzić że problem wtyczkowo-kablowy faktycznie trapi tą firmę...na szczęście w moim przypadku zawsze udawało się rozwiązać problem korzystając z gwarancji Garmin....

#1544 OFFLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 23 maj 2020 - 10:09

Czy spotkaliście może osłonę przeciwsłoneczną pasującą do 7 cali? Pomijając te w chorych pieniądzach.

#1545 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 23 maj 2020 - 10:24

Czy spotkaliście może osłonę przeciwsłoneczną pasującą do 7 cali? Pomijając te w chorych pieniądzach.

Zrób sam z blachy aluminiowej+czarna farba, punkty mocowania to konoby mocujące do szczęki  i tyle. Blacha 1mm do wygięcia w warunkach domowych, nożyce do blachy, szlifierka kątowa i wiertarka to wszystko co trzeba. Szablon zrobisz tektury i sprawdzisz czy pasi- zanim pokroisz blachę. 



#1546 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 26 maj 2020 - 09:26

Czy z echoMAP daje się wyeksportować dane w formacie czytanym przez inne platformy (Humminbird, Lowrance...)? Zakładam, że map (QuickDraw) nie, ale chociaż waypointy... Niestety, mimo wielu zalet muszę zmienić echo - "gryzie mi się"z silnikami elektrycznymi. 



#1547 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 26 maj 2020 - 09:35

Czy z echoMAP daje się wyeksportować dane w formacie czytanym przez inne platformy (Humminbird, Lowrance...)? Zakładam, że map (QuickDraw) nie, ale chociaż waypointy... Niestety, mimo wielu zalet muszę zmienić echo - "gryzie mi się"z silnikami elektrycznymi. 

Zapisz wszystko co masz z QD jako .svy. Być może będę mógł pomóc. 


  • Michał lubi to

#1548 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3537 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 26 maj 2020 - 10:40

Czy z echoMAP daje się wyeksportować dane w formacie czytanym przez inne platformy (Humminbird, Lowrance...)? Zakładam, że map (QuickDraw) nie, ale chociaż waypointy... Niestety, mimo wielu zalet muszę zmienić echo - "gryzie mi się"z silnikami elektrycznymi. 

 

Z waypoint'ami nie będzie problemu - konwersję możesz wykonać np. przy pomocy programu GPSBabel (dla Humminbirda: eksportujesz z Garmina w formacie .gpx przy użyciu programu Garmin HomePort i konwertujesz na format .hwr używając GPSBabel, następnie na karcie SD umieszczasz w folderze nazwanym 'MATRIX' - to bardzo ważne, inaczej Humminbird ich nie zobaczy).


  • Michał lubi to

#1549 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 13 czerwiec 2020 - 07:46

Czy macie problem z zakłóceniami odczytu z echa przy silnikach elektrycznych? Korzystam z 70dv. Do niedawna miałem Minkotę Maxxum 55lb, która przy większych głębokościach (powyżej 15 m.) "siała" mi w trollingu. Od razu powiem przetornik mocowany osobno (nie do silnika) i osobne zasilanie (robiłem testy z zapasowym aku. W końcówce zeszłego sezonu silnik spoczął na dnie jednego z jezior, teraz przymierzam się do zakupu substytutu. Skłaniam się ku MinnKota Traxxis 55lb.

Czy używa ktoś takiego zestawu: Traxxis 55 lb. + Garmin EchoMAP 70dv? Nie ma problemu zakłóceń?

Może komuś się przyda - ja swój problem zmarginalizowałem. Osobny akumulator z dodatkowym uziemieniem znacząco zmniejszył skalę problemu. Zazwyczaj pakuję na łódź zapasowy akumulator - świetnie nadaje się do podpięcia echa. Dodatkowo koniecznie trzeba poprowadzić odrębny przewód z minusa akumulatora (do którego podłączona jest sonda) do wody. Efekty wyraźne. 


  • Maciej_K i pawlo29 lubią to

#1550 OFFLINE   djsiwy

djsiwy

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 13:39

Witam,

 

Poczytałem wątek, pooglądałem rady i jestem dalej w kropce. Chce kupi Strikera 7SV, ktory w standardzie ma przetwornik 52.

Weduje przewaznie na zbiorniku płytkim, głębokość nawet od 1,5m-5m, gdzie wiekszość to 2-3,5m.

Pytanie czy ten węższy przetwornik 52 w zupełności da rade na płytkim z ? czy może dopłacić i wymienić od razu na szerszą 40 ?



#1551 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 21 lipiec 2020 - 18:01

Mam mały problem a mianowicie ta biała przestrzeń w strukturze dna i nie bardzo wiem jak to ogarnac i czy włączyłem przypadkowo jakaś funkcję w ustawieniach czy to uszkodzenie przetwornika lub kabla wtyczki?
Może ktoś będzie mi w stanie pomóc?

Załączone pliki



#1552 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 lipiec 2020 - 18:07

Mam mały problem a mianowicie ta biała przestrzeń w strukturze dna i nie bardzo wiem jak to ogarnac i czy włączyłem przypadkowo jakaś funkcję w ustawieniach czy to uszkodzenie przetwornika lub kabla wtyczki?
Może ktoś będzie mi w stanie pomóc?

Na moje linia dna to jest, dostępna w menu sonaru tradycyjnego. Jak coś- zawsze masz magiczny przycisk przywróć ustawienia fabryczne. 



#1553 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 21 lipiec 2020 - 20:57

Narazie liczę że ktoś wie co popsulem i będzie mi w stanie pomóc bez przywracania ustawień fabrycznych

#1554 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:04

Jutro odpalę ekran, jak do tego czasu nikt nie pomoże gdzie to konkretnie jest W każdym razie idzie wyłączyć linię dna w ustawieniach. 



#1555 OFFLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 21 lipiec 2020 - 21:09

Jutro odpalę ekran, jak do tego czasu nikt nie pomoże gdzie to konkretnie jest W każdym razie idzie wyłączyć linię dna w ustawieniach.

Dziękuję bardzo będę czekał na wiadomość bo już myślałem że ten biały pasek to uszkodzenie przetwornika

#1556 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 21 lipiec 2020 - 22:57

Na moje oko musisz wejść w Menu->Ustawienia sonaru -> Wygląd  i wyłączyć opcję "Krawędź" . Linia dna nie ma tu nic do rzeczy.


Użytkownik psulek edytował ten post 21 lipiec 2020 - 22:58

  • bartolomeo213 lubi to

#1557 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 lipiec 2020 - 15:15

Tak, Paweł , o to chodzi. Ja z przyzwyczajenia w języku navico- tam jest linia głębokości

Wysłane z mojego moto e5 plus przy użyciu Tapatalka

#1558 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:39

Ponoć nowy soft z 30 VII polepsza jakość sonaru bocznego, zwiększa prędkość pingowania na SV. Nie jest to opisane na liście usprawnień, ale Amerykanie twierdzą, że jest i działa.  Dotyczy to także Ultry. 



#1559 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:55

A jak to się ma do bocznego Lowrance z przetwornikiem 3in1?

Ja obecnie mam na łodzi 2x9'': EchoMap i Carbona i muszę przyznać, że boczny Lowrance lepszy



#1560 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4796 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 07 sierpień 2020 - 09:59

Też jestem ciekaw.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych