Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosondy Garmin echoMAP 71/72/73/91/92 SV/ UHD2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1770 odpowiedzi w tym temacie

#1621 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 16:23

Tyle że po przywróceniu do ust fabrycznych najlepiej obrazuje.Przy czystej wodzie np jesienią pokazuje ok ale latem unosi się w wodzie takie drobiny, męty i na płytkiej wodzie wojna mrówek na ekranie. Jak zjadę z czułością to nie widać ryb i wystarczy o kilka procent zmiana. Na wodzie bez nurtu jest perfekt.

#1622 OFFLINE   roberto7

roberto7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów

Napisano 12 marzec 2021 - 16:25

Tyle że po przywróceniu do ust fabrycznych najlepiej obrazuje.Przy czystej wodzie np jesienią pokazuje ok ale latem unosi się w wodzie takie drobiny, męty i na płytkiej wodzie wojna mrówek na ekranie. Jak zjadę z czułością to nie widać ryb i wystarczy o kilka procent zmiana. Na wodzie bez nurtu jest perfekt.

#1623 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 marzec 2021 - 17:04

Tyle że po przywróceniu do ust fabrycznych najlepiej obrazuje.Przy czystej wodzie np jesienią pokazuje ok ale latem unosi się w wodzie takie drobiny, męty i na płytkiej wodzie wojna mrówek na ekranie. Jak zjadę z czułością to nie widać ryb i wystarczy o kilka procent zmiana. Na wodzie bez nurtu jest perfekt.

Przejrzyj palety kolorów- niektóre są bardziej podatne na pokazywanie syfu niż inne. 



#1624 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 13 marzec 2021 - 07:38

Hej
Czy ktoś posiada GPSMAP 8412 XSV, chciałbym podpytać o montaż przetworników i całej reszty na kajaku Hobie?
Przy takim zestawiku jaki akumulator kupić?, czy aktualnie można coś fajnego kupić w wersji litowo-jonowej?
Czy przetwornik GT54 jest wystarczający czy lepiej dokupić sobie GT60?
Dzięki za info

#1625 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 13 marzec 2021 - 10:09

Hej
Czy ktoś posiada GPSMAP 8412 XSV, chciałbym podpytać o montaż przetworników i całej reszty na kajaku Hobie?
Przy takim zestawiku jaki akumulator kupić?, czy aktualnie można coś fajnego kupić w wersji litowo-jonowej?
Czy przetwornik GT54 jest wystarczający czy lepiej dokupić sobie GT60?
Dzięki za info

PS60 - to przetwornik live, do zabudowy w dnie łodzi, nie sądzę że o coś takiego ci chodzi. GT60- nie słyszałem. Natomiast obecnie top garminowskich ducerów to GT56, na blogu materiały mam z niego. Największa różnica vs gt54 to zasięg w mega khz, który jest bardzo dobry. W zależności od palety kolorów można uzyskać po 30m na stronę na dużych głębokościach - 15m i głębiej. Problemem jest obecnie dostępność tego sprzętu, ale nie tylko Garmin ma opóźnienia w dostawach. Co do konsumpcji prądu- sprawdź specyfikację, pomnóż x ilość godzin i dodaj 20% rezerwy taktycznej. Ja pływam na lifepo4, jak znajdziesz odpowiednią pojemność to bierz i używaj, do kwasów nie wrócisz. 

Ten człowiek ma kajak napakowany elektroniką- może wypatrzysz coś dla siebie- jeśli jeszcze nie widziałeś: Tommy blomander - YouTube


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 13 marzec 2021 - 10:19


#1626 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 13 marzec 2021 - 22:41

Chodziło mi o przetwornik GT56UHD-TM którego nigdzie nie można kupić, natomiast jest dostępny GT54....., który podobno jest słabszy.

#1627 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 14 marzec 2021 - 07:21

Chodziło mi o przetwornik GT56UHD-TM którego nigdzie nie można kupić, natomiast jest dostępny GT54....., który podobno jest słabszy.

Za miesiąc pewnie już będzie, tak - jest dużo lepszy od gt54, zwłaszcza na głębszej wodzie i w mega hz- zasięg relatywnie bardzo wzrósł vs 54



#1628 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 14 marzec 2021 - 16:15

Ok, wygląda jednak na to, że przez zawirowania z transportem i inne może jednak kupię na wszelki wypadek 54 żeby nie zostać bez niczego. Jak będzie 56 to się wtedy wymieni na nowszy.
Czy ktoś może polecić jakiś fajny uchwyt do montażu tego wszystkiego..?

#1629 OFFLINE   R.K.

R.K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Radosław
  • Nazwisko:Kaźmierczak

Napisano 16 marzec 2021 - 21:18

Panowie plauję zmianę echa i mam problem który model wybrać a rozważam dwa,Echomap 102sv ultra lub Gpsmap 923xsv,przetwornik w pierwszym jak i drugim przypadku to miałby być Gt 56 UHD a w przyszłości chciałbym dołożyć lvs 32 .Obecnie posiadam Striker 7sv plus więc którego bym nie wybrał różnica będzie zauważalna.
Proszę o podpowiedź ,z góry dziękuje i pozdrawiam.

#1630 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 marzec 2021 - 21:26

GPSmap 923 i gt56 to nowości, mało kto to ma na pokładzie. 



#1631 OFFLINE   R.K.

R.K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Radosław
  • Nazwisko:Kaźmierczak

Napisano 17 marzec 2021 - 19:00

Tak wiem że to nowy produkt i trochę namieszał mi w głowie ,generalnie byłem zdecydowany na Echomap 102 sv ale troszkę poczytałem o tej GPSmap 923 i poza tym że ma fajny  wyświetlacz 1280 x 720 piks to druga rzecz która mnie skłania ku niej to jest możliwość udostępnienia widoku z echa na tablet lub smartfon ,co uważam że jest bardzo fajną opcją łowiąc we dwójkę na łodzi druga osoba może na bieżąco podglądać sobie obraz z echa, np.  przy łowieniu sumów z kwokiem rewelacja.

Natomiast jeżeli chodzi o Echomap  tutaj jak by nie było jest jednak o jeden cal większy wyświetlacz i rozdzielczość też fajna 1280 x 800 piks. niby jeden cal ale różnica jest zauważalna .

Jeżeli chodzi o drugi plus to opcja szybkiego montażu na łodzi ,choć nie wiem jak to wygląda w praktyce czy po jakimś czasie użytkowania nie ma problemu z tymi stykami, jeżeli ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat byłbym wdzięczny.

Do tego cena jednego i drugiego urządzenia praktycznie taka sama no i narobiło się :) .



#1632 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 19:21

Nie wiem jak to będzie z wyświetlaczem w GPSmap 923 ale np. ja porównywałem jakość wyświetlania GPSmap 84xx z Echomap Ultra w pełnym słońcu i widoczność w GPSmap'ie była nieporównywalnie lepsza



#1633 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5491 postów
  • Imię:adam

Napisano 17 marzec 2021 - 19:33

84x to najwyzszy tier a ultra to seria echomap przepasc cenowa i jakosciowa



#1634 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2021 - 19:34

Tak wiem że to nowy produkt i trochę namieszał mi w głowie ,generalnie byłem zdecydowany na Echomap 102 sv ale troszkę poczytałem o tej GPSmap 923 i poza tym że ma fajny  wyświetlacz 1280 x 720 piks to druga rzecz która mnie skłania ku niej to jest możliwość udostępnienia widoku z echa na tablet lub smartfon ,co uważam że jest bardzo fajną opcją łowiąc we dwójkę na łodzi druga osoba może na bieżąco podglądać sobie obraz z echa, np.  przy łowieniu sumów z kwokiem rewelacja.

Natomiast jeżeli chodzi o Echomap  tutaj jak by nie było jest jednak o jeden cal większy wyświetlacz i rozdzielczość też fajna 1280 x 800 piks. niby jeden cal ale różnica jest zauważalna .

Jeżeli chodzi o drugi plus to opcja szybkiego montażu na łodzi ,choć nie wiem jak to wygląda w praktyce czy po jakimś czasie użytkowania nie ma problemu z tymi stykami, jeżeli ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat byłbym wdzięczny.

Do tego cena jednego i drugiego urządzenia praktycznie taka sama no i narobiło się :) .

 

 

Nie wiem jak to będzie z wyświetlaczem w GPSmap 923 ale np. ja porównywałem jakość wyświetlania GPSmap 84xx z Echomap Ultra w pełnym słońcu i widoczność w GPSmap'ie była nieporównywalnie lepsza

Ja najprawdopodobniej będę kupował te 923 i zrobię materiał o nim na blogu z całą pewnością. Punkt odniesienia mam- bo echomap 92 uhd opływany, więc myślę że będzie to konstruktywne. 

Może będę miał na testach ultrę, więc też coś tam machnę. Oby do wiosny. 



#1635 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 19:44

tez mam ochotę dokupić do towarzystwa dla 8412 tego 923 do panoptixa



#1636 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 19:46

84x to najwyzszy tier a ultra to seria echomap przepasc cenowa i jakosciowa

no tak ale może w tym GPSMAP 923 jakość wyświetlania w słoneczny dzień będzie tez lepsza niż w Echomapie

Załączone pliki


Użytkownik maniolo edytował ten post 17 marzec 2021 - 19:47


#1637 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2021 - 19:55

no tak ale może w tym GPSMAP 923 jakość wyświetlania w słoneczny dzień będzie tez lepsza niż w Echomapie

Ale widzisz, że obydwa ekrany nie są ustawione tak samo? Echomapy w słońcu nie robią wow, daszek berleya jest tu przydatną sprawą. Natomiast cena- np ultry jak dla mnie jest nie do przyjęcia jak za taki ekran czy brak mirrora na androida. 



#1638 OFFLINE   maniolo

maniolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 282 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 20:14

W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia bo słońce nie świeciło w ekrany, oglądałem te ekrany pod różnymi kątami.



#1639 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 17 marzec 2021 - 20:25

W tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia bo słońce nie świeciło w ekrany, oglądałem te ekrany pod różnymi kątami.

Ok, rozumiem, nie neguję. W każdym razie też liczę że GPSmap 923 będzie miał matrycę lepszą od echomapa. 



#1640 OFFLINE   R.K.

R.K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaLuboń
  • Imię:Radosław
  • Nazwisko:Kaźmierczak

Napisano 17 marzec 2021 - 20:50

No fajnie że temat się rozruszał ,dziękuję wszystkim, tak powoli analizuję wszystko i coraz bardziej skłaniam się ku GPSmap 923 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych