Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Multiplikatory do jerkowania – rynek krajowy - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 maj 2006 - 21:53

Z góry! :D

#22 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 26 maj 2006 - 23:15

Zdecydowanie łatwiej jest zaczynać od ciężkiego castingu. Z lekkim jest trochę trudniej.

#23 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1939 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 27 maj 2006 - 10:43

Powiedzmy, że stać mnie na Calcuttę-warto kupić, czy nie- może jestem jeszcze profanem w temacie i lepiej by było żebym kupił coś innego.

#24 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2006 - 11:30

Jako, ze nic nie mam do powiedzenia na temat lowienia na casting...odniose sie do tematu prasy wedkarskiej.
Immortal, znacznie bezpieczniej jest bazowac na pomocy kolegow z portalu. W prasie glownie mozna postudiowac rubryki reklamowe, przewaznie z badziewiem...
Informacji naprawde przydatnych pojawia sie bardzo niewiele i sa one scisle zwiazane z nielicznymi autorami.
Gumo

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 28 maj 2006 - 12:14

Witam,

niestety ale Gumofilc ma dużo racji, Magazyny wędkarskie to w zasadzie wyłacznie katalogi reklamowe. Bardzo często publikowane artykuły są krypto reklamami firm wędkarskich pozbawione jakiej kolwiek wiedzy praktycznej. chciałoby sie w tym miejscu napisac konkretne przykłady. ale wystarczy przejrzeć dokładnie WW i WŚ.
Ja przyznam szczerze, nie kupuje od dłuższego czasu magazynów wedkarskich , choc przegladam je, a wiedze praktyczna czerpię z różnych forow wędkarskich.
pozd jerzy


#26 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2006 - 15:53

@Bassy,

oczywiście, że naukę możesz rozpocząć od ciężkiego castingu. Nic nie stoi na przeszkodzie. :D
Uważam także, że wspomniana calcutta 201 będzie bardzo dobrym multikiem na sam początek.



#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 29 maj 2006 - 07:40

Powiedzmy, że stać mnie na Calcuttę-warto kupić, czy nie- może jestem jeszcze profanem w temacie i lepiej by było żebym kupił coś innego.



Jeśli chcesz zaczynać od wędkowania ciężkimi przynętami to oczywiście Calcuta będzie odpowiednia. Jeśli chodzi o lżejsze przynęty kołowrotek ten nie będzie spełniał swojego zadania.

Pozdrawiam
Remek


#28 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 14 październik 2006 - 07:41

W jerkowaniu jestem, jak wiecie, na starcie. Miłość od pierwszego wejrzenia -zakochałem się nie wiedząc nic o tej metodzie (nawet nie wiedziałem, że to, czym łowię, to glider -dla mnie to była imitacja płotki).

Dopiero zaczynam rozglądać się za stosownym sprzętem, więc ten artykuł jest dla mnie cenny. Zwłaszcza, że nie kupuję żadnego czasopisma wędkarskiego. Tylko strony www producentów oraz portale dla wędkarzy (w związku z powyższym nie mam takich problemów jak Immortal) :D .

Co do artykułu mam jedno pytanie: co sądzicie o Jaxonie Long Cast? Interesuje mnie on z jednego powodu: cena. Chciałbym wiedzieć czy to multiplikator czy też imitacja multiplikatora. Chodzi mi głównie o trwałość, ergonomiczność i jakość wykonania. Kosmiczne technologie, elektronika, bajery mnie nie interesują. Można zaryzykować kupno Long Cast'a czy to pieniądze w błoto?

#29 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 14 październik 2006 - 07:55

Jeżeli chodzi Ci głównie o cenę a jesteś leworęczny (czyli kręcisz korbką prawą ręką) to może miałbym coś dla Ciebie na początek (70 złoty). Łowiłem tym kręciołkiem, ale sprawiłem sobie taki na własną ręką (czyli lewą). Co do jaxona to wiele osób się na jego temat wypowiadało i jedyną zaletą która była wymieniana, to cena. Innych nie widziałem. Na dodatek ci którzy go kupili po jakimś czasie starali się go sprzedać. Jeżeli więc kręcisz prawą (albo chcesz tak kręcić) to skontaktuj się ze mną na priv.
Pozdrawiam

#30 OFFLINE   Roch

Roch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaTuam, Irlandia

Napisano 14 październik 2006 - 19:57

Niestety kręcę lewicą...

#31 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 16 październik 2006 - 13:23

Witaj @Roch,

Miałem Jaxona Long Cast`a. Tak jak Ty chciałem łowić tu i teraz, a nie zbierać na lepszy.
Byłem bardzo szczęśliwy gdy go wreszcie dostałem. Taki ładny i błyszczący.
Byłem jeszcze bardziej szczęśliwy gdy po dwóch miesiącach od zakupu znalazł się na niego chętny za połowę sklepowej ceny.
Miałem go raz na rybach.
Nie popełniaj tego samego błędu.

pozdrawiam
@rafael

Ps. Mam teraz Scorpiona 1001, kosztuje dużo więcej, ale teraz wiem dlaczego :D .

#32 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 16 październik 2006 - 15:54

Witaj @Roch,

Miałem Jaxona Long Cast`a. Byłem jeszcze bardziej szczęśliwy gdy po dwóch miesiącach od zakupu znalazł się na niego chętny za połowę sklepowej ceny.
Miałem go raz na rybach.
Nie popełniaj tego samego błędu.

pozdrawiam
@rafael
.


A jaką ma wadę ????

#33 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 17 październik 2006 - 09:51

POdstawową :D...

Jaxon, w większości przypadków jest to prawie jak sprzęt wedkarski... Prawie czyni różnicę .
A serio: Im bardziej wyroby wedkopodobne (nie tylko tej firmy) próbuja zblizac się do bardziej wyrafinowanych konstrukcji (czy to wedki, czy to nawijarki), tym dalej im do pierwowzoru. Owszem zdarzaja sie JEDNOSTKOWE przypadki, że dany zakup się sprawdzi lub - co bardziej prawdopodobne, że... nie został poddany próbie bliskiej opisanych (na blanku, czy korpusie) extremów. Wtedy posiadacz jest zadowolony i... głosi swięte oburzenie, ze zarzuca mu sie dziadowszczyznę. Wszak i Syrenkom zdarzało się posuwać 20 lat bez awarii...
W segmencie popularnym można uznać, że wyroby te sa jakosci adekwatnej do ceny. czyli jak sie za dużo nie oczekuje to nie ma potem zawodu...

Pozdrawiam Marek

#34 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2420 postów

Napisano 17 październik 2006 - 10:30

Wszak i Syrenkom zdarzało się posuwać 20 lat bez awarii...

Czyli co - nie zaszly? :lol:


#35 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 17 październik 2006 - 10:36

[quote]
Wszak i Syrenkom zdarzało się posuwać 20 lat bez awarii...
[/quote]Czyli co - nie zaszly? :lol:

[/quote]

No nie zaszły mimo, że czasem w trakcie ostrej jazdy łapały gume :lol:

#36 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 17 październik 2006 - 10:39

[quote]
Wszak i Syrenkom zdarzało się posuwać 20 lat bez awarii...
[/quote]Czyli co - nie zaszly? :lol:

[/quote]

jakis bubel genetyczny zabezpieczał je skutecznie


#37 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 17 październik 2006 - 11:38

Im bardziej wyroby wedkopodobne (nie tylko tej firmy) próbuja zblizac się do bardziej wyrafinowanych konstrukcji (czy to wedki, czy to nawijarki), tym dalej im do pierwowzoru. W segmencie popularnym można uznać, że wyroby te sa jakosci adekwatnej do ceny. czyli jak sie za dużo nie oczekuje to nie ma potem zawodu...

Pozdrawiam Marek

Ciekawe zatem czy tu:
http://www.allegro.pl/item134839450_multiplikator_geologic_b cr_300.html
jest proporcjonalna do jakości, czy to supere sprzęt za minimalną cenę ?????


#38 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 17 październik 2006 - 11:53

Jeśli masz w okolicy Decathlona to zajrzyj. O ile się nie myle Geologic jest to marka własna tej sieci. Możesz pomacać... i.... poczujesz różnice juz w dotyku. Jesli jednak oczekiwania dostosujesz to ceny to... się sprawdzi :D
nie myle się
geologic
Nie można oczywiście wykluczyć, ze trafi sie rodzynek.
Pamięta ktoś Prexerowskie podróbki Shakespeare'a?... Jak na tamte lata były bardzo udanymi kopiami. Znam ludzi, którzy do dzis je katują....

#39 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 17 październik 2006 - 12:40

Jeśli masz w okolicy Decathlona to zajrzyj. O ile się nie myle Geologic jest to marka własna tej sieci. Możesz pomacać... i.... poczujesz różnice juz w dotyku. Jesli jednak oczekiwania dostosujesz to ceny to... się sprawdzi :D
nie myle się
geologic
Nie można oczywiście wykluczyć, ze trafi sie rodzynek.
Pamięta ktoś Prexerowskie podróbki Shakespeare'a?... Jak na tamte lata były bardzo udanymi kopiami. Znam ludzi, którzy do dzis je katują....

Niestety w okolicach Katowic nie ma Decathlona :( :(
A daleko nie będę się wybierał.
A co do podróbek sprzętu to od ponad 10 lat łowię na Radziecki multiplikator. Sprawuje się znakomicie(porównywalnie z Penn'em lub ABU, a kosztował niewiele.
Aż czasami kusi mnie kupić drugi egzemplarz na allegro :D


#40 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 17 październik 2006 - 12:45

niektór marki własne w Decathlonie są całkiem udane. Sam używam do piłki butów i ubranek Kipsty. Przeciwdeszczowo sztormiak Tribroda i niekóre produkty Quechua i nie narzekam.
Sa warte swojej niewysokiej ceny... Jednak halówki to nie Nike itd...



to co prawda nie bezpoeśrednie okolice Katowic, ale nie tak daleko

Adres
Decathlon Zakopianka
ul. Zakopiańska 62a
30-418 Kraków

tel. (012) 295 94 00
fax (012) 295 94 01


Godziny otwarcia
Po-So od 9.00 do 21.00
Ni od 9.00 do 20.00