Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Conquest 51 Shallow Special i Avail - nowy artykuł na jerkbait.pl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 28 luty 2010 - 21:03

Cześć,
Wieczorową nocą, niepozornie w niedzielę publikujemy kolejny artykuł na naszym portalu. Tym razem dla maniaków tuningowania multiplikatorów. Artykuł czekał cierpliwie w kolejce innych ale ponieważ zaczyna mi pęcznieć kolejka zaczynam uwalniać artykuły szybciej niż zakładałem do tej pory.

Ultra Lekki casting. Dla niektórych ciekawa odskocznia od spinningowych wklejanek, a dla niektórych zbędna słowa i znienawidzona metoda. Casting w wydaniu „paproszkowym” to wcale nie taka katorga jak się wydaje, nie taki diabeł straszny...Osobiście od dłuższego czasu miałem ciągoty do łowienia okoni na małe przynęty ale nie spinningiem lecz właśnie zestawem z multiplikatorem. Pierwsze próby okazały się niewypałem, tu kij za sztywny, tu plecionka za gruba, tu to i to. Nie poddawałem się i w końcu skompletowałem combo, które według mnie zasługuje na miano ultra lekkiego castingu.

Zapraszam do lektury artykułu, komentarzy oraz wspólnej dyskusji.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 01 marzec 2010 - 07:56

@Bezel

Masz u mnie DUŻEGO PLUSA, za cierpliwość i obiektywizm.
Jeśli jesteś zainteresowany porównaniem z 51DC daj znać.
Możemy sprawdzić młynki na Dolinie Trzech Stawów K-ce.

Pozdrawiam

#3 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 01 marzec 2010 - 08:34

Hej!

@Bezel

Mierzyłeś odległości miarą?!
Jeśli tak to odległości są duże :D gratujuję!

Pozdrawiam

kuzyn

#4 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 marzec 2010 - 11:19

Ciekawy test, zwłaszcza, że poparty pomiarami. Nie zachęca mnie to do pójścia w tę stronę (pewnie dlatego, że części operacji nawet nie zrozumiałem :lol: ), ale szacunek za wytrwałość i chęć kombinowania ze sprzętem. Do tego co napisałeś o kolorze szpulki powiem, że przy tak oryginalnej rękojeści, granatowa szpulka ze złotą obudową, nie gryzie się ani trochę

Fajnie byłoby przeczytać więcej takich tekstów od użytkowników różnego sprzętu, bo przecież wybór jest ogromny i każdy coś ciekawego mógłby pokazać, napisać..

Gratuluję ciekawego artykułu, oby tak dalej.
Grzesiek

#5 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 marzec 2010 - 13:53

Fajnie byłoby przeczytać więcej takich tekstów od użytkowników różnego sprzętu, bo przecież wybór jest ogromny i każdy coś ciekawego mógłby pokazać, napisać..


Ja mam Availa 51SS, Lady_D ma 51DC, można porównac i napisac co nie co :D


#6 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 01 marzec 2010 - 17:54

.

#7 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 02 marzec 2010 - 15:04

Calcutta z Availem jest o tyle ciwkawa, że od pewnej masy przynęty lecą na tą samą odległość. To zdecydowanie maszynka do łowienia na krótkie odległości z łódki lub na małej rzeczce. Moje combo ma u mnie dożywocie.

#8 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 marzec 2010 - 18:16

Ja mam Availa 51SS, Lady_D ma 51DC, można porównac i napisac co nie co :D



Myślę, że mnie Remek nie zatłucze jak zdradzę, że coś szykuje B)

#9 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 marzec 2010 - 18:20

Remek ma WIELKIEGO minusa za brak III części 51DC... :lol:


#10 OFFLINE   kuzyn

kuzyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 02 marzec 2010 - 19:27

Blisko, blisko :mellow:

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 marzec 2010 - 20:22

Remek ma WIELKIEGO minusa za brak III części 51DC... :lol:


Będzie. Tak jak napisałem ... porzeba czasu, kilku wyjazdów, zdjęć i ... opinii innych użytkowników. Wszystko się zbiera by było wiarygodnie a nie, że się napaliłem i teraz napiszę same ochy i achy.

#12 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 02 marzec 2010 - 20:35

Remek - ochy i achy już były, teraz może być krytyka i głos rozczarowania...
:D

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 marzec 2010 - 22:07

Remek - ochy i achy już były, teraz może być krytyka i głos rozczarowania...
:D


na razie nie ma :D Dla mnie to super młynek.

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 marzec 2010 - 22:59

Wyprzedzają Nas...


Andrzeju,
Proszę Cię .....

#15 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 02 marzec 2010 - 23:30

witam..

Przeczytalem ten artykul trzy razy i dalej nie moge wyjsc z podziwu! Nie moge rowniez zrozumiec sporych fragmentow tekstu, ale moze ktos z forum, bardziej obeznany z wspolczesna polszczyzna objasni mi o co tu tak naprawde chodzi. :huh:

Na poczatek chcialbym sie dowiedziec jaki byl sens porownywania tuningowej szpulki do conquesta 51SS z standardowa szpulka?

Wynik takiego porownania jest oczywisty, nawet dla kogos kto nigdy nie mial 51ss w rekach, a jedynie czytal o nim na naszym forum. Zawsze lzejsza i plytka szpula bedzie lepsza w rzutach lekkimi wabikami. To wiemy od kilku ladnych lat.

Co do samej metodologi testow to brakuje mi kilku podstawowych informacji.
Jak CC51ss spisuje sie z szpulka avail podczas technik rzutowych.
Jak byl ustawiony hamulec rzutowy ( ile magnesow) podczas testow? Bezposednie porownanie szpulki AVAil z hamulcem mag. i SVS w takich samych warunkach..

Na koniec kilka cytatow, ktore rozbrajaja mnie totalnie!

tu kij za sztywny, tu plecionka za gruba, tu to i to :unsure:

Szpulkę z rozetką pognałem w świat :wacko:

białasa” można głębiej osadzić a „czarnuch” ma wewnątrz szyjkę, po co to :huh:

CUANO KOSOKUESUTO 50 AKUNESZITOFURE- KI NOWOSUFU- RU :o

tchnąc nowe życie w zapomniane egzemplarze

ztuningować :mellow:

wolę ładować kij od stóp czyli dół góra rzut

Stosuję je najczęściej z małym kruczkiem

tutaj moj faworyt :mellow:

Po prostu 51 SS nie zaspakajał mnie :o :huh: :o

waga jest znikoma ale jednak trochę metalu jest

prawie ciągle bezwietrzna

Salmo Hornet 3,5cm 2,4g - 23m ( szał ) :lol:

z samej balsy...yhym...dopełniał przegródkę w pudełku

Cykadami ani wahadełkami nie rzucałem bo są lotne z reguły więc nie widzę sensu

o braku np. przecinkow przed slowem ale i innych nie dociagnieciach pisac nie bede. bo sa widoczne az za bardzo.

Temat tuningowych szpulek do multiplikatorow jest relatywnie nowy, nie tylko w PL. Mozna bylo zrobic naprawde doskonaly i wiarygodny test. Ten tzw. artykul jest moim zdaniem najgorszym tekstem o castingu jaki sie pojawil na tym portalu!!

Remek co sie stalo, ze opublikowales takiego gniota??

pozd Jerzy :D

p.s przepraszam za brak polskich znakow..

#16 OFFLINE   Grego

Grego

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2010 - 23:54

o braku np. przecinkow przed slowem ale i innych nie dociagnieciach pisac nie bede.


Niedociągnięcia pisze się razem <_<

#17 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 marzec 2010 - 00:24

Jurku, nie bądź aż tak surowy.. Może forma nie jest bez zastrzeżeń, ale taki tekst -pisany przez użytkownika, nie przez redaktora portalu- w mojej ocenie czyta się z zaciekawieniem. To pierwszy artykuł Kolegi @Bezel, sporo jest do poprawy w sensie literackim, czy co do poprawności językowej i fakt, że tekst mógł pójść do poprawki, ale takich testów, artykułów, B) przejawów zaangażowania użytkowników nie ma zbyt wiele.. Stąd mimo, że poziom wcześniejszych publikacji był wyższy, nie okrzykiwałbym tego gniotem, bo to demotywujące.. Można się doczepić tego i tamtego, a nawet owego ;) ale nie tak ostro.
Co do podstaw, czy merytoryki tekstu się nie wypowiadam, bo to nie moja działka. Ja się dowiedziałem, jakie są różnice dla jednego użytkownika w dwóch rozwiązaniach i pewnie, że można by test przeprowadzić bardziej profesjonalnie i może tego trzeba by wymagać, ale obsmarowywać cały tekst, z wytłuszczonymi kwiatkami, myślę z tego powodu nie trzeba..
Rozumiem Twoje przywiązanie @Jerzy do poziomu publikacji portalu i zasadniczo masz rację, bo jak najbardziej warto się tego, bardzo wysokiego poziomu trzymać. Chodzi mi tylko o... o to, o co Tobie chodzi - o formę :mellow:

Pozdrowionka
Grzesiek

#18 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 03 marzec 2010 - 00:28

Jurku, nie bądź aż tak surowy.. Może forma nie jest bez zastrzeżeń, ale taki tekst -pisany przez użytkownika, nie przez redaktora portalu- w mojej ocenie czyta się z zaciekawieniem. To pierwszy artykuł Kolegi @Bezel, sporo jest do poprawy w sensie literackim, czy co do poprawności językowej i fakt, że tekst mógł pójść do poprawki, ale takich testów, artykułów, B) przejawów zaangażowania użytkowników nie ma zbyt wiele.. Stąd mimo, że poziom wcześniejszych publikacji był wyższy, nie okrzykiwałbym tego gniotem, bo to demotywujące.. Można się doczepić tego i tamtego, a nawet owego ;) ale nie tak ostro.
Co do podstaw, czy merytoryki tekstu się nie wypowiadam, bo to nie moja działka. Ja się dowiedziałem, jakie są różnice dla jednego użytkownika w dwóch rozwiązaniach i pewnie, że można by test przeprowadzić bardziej profesjonalnie i może tego trzeba by wymagać, ale obsmarowywać cały tekst, z wytłuszczonymi kwiatkami, myślę z tego powodu nie trzeba..
Rozumiem Twoje przywiązanie @Jerzy do poziomu publikacji portalu i zasadniczo masz rację, bo jak najbardziej warto się tego, bardzo wysokiego poziomu trzymać. Chodzi mi tylko o... o to, o co Tobie chodzi - o formę :mellow:

Pozdrowionka
Grzesiek

Grzesiu my się jednak musimy umówić na ryby.... :mellow:

#19 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 marzec 2010 - 00:43

Mówisz Łukaszu, jakbym odmawiał! :mellow: To kiedy? :lol: Nie siejmy offtopa.
Ja tylko bronię tego pożądanego przejawu zaangażowania użytkowników w rozwój portalu. W zasadzie pretensja i pytanie do @Remka, sformułowane na końcu posta @Jerzego, jest istotą tegoż posta i powinna, moim zdaniem mieć jednego adresata..

To tyle ode mnie. Co do wartości tekstu pod względem technicznym, to mi opowiesz nad wodą :D

Pozdrowionka !
Grzesiek

#20 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 03 marzec 2010 - 00:46

spoko Grzesiu,jak warta wróci do stanu normalnego to nie widzę przeszkód co by jakieś łowienie uskutecznić :D
koniec OT




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych