Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Kolibri 330 - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 lipiec 2018 - 21:14

Do tego podłoga PP typu książka unosi się na każdej fali i kopne środku ja uniesie.

Nie do końca rozumiem co miałeś na myśli.
Mam ponton z kilem i podłogą książka. Nic mnie tam nie kopie pływam do 30km/h.
Zmienił bym na aluminiową tylko dlatego ze sporo ważę i ona się ugina pode mną.

#222 OFFLINE   Czechofil

Czechofil

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaUrsynów
  • Imię:Leszek

Napisano 10 lipiec 2018 - 22:47

Model KM nie ma kiła a tylko podłogę jak „cerata”.
Po założeniu podłogi PP książka jest fajny do spinningu natomiast podłoga nie jest w żaden sposób blokowana listwami. Przy naplynieciu na fale czujesz jej uderzenie i podłoga faluje podnosząc się na „zgięciach”.
Miałem model KM 330 z Tohatsu 2-suw 9,8 i przy prędkości 15-17km/h podłoga unosiła się a silnik łapał powietrze i nie dało się płynąc szybciej.

Jeśli Cię dobrze rozumiem to masz fabryczny kil i to on prawdopodobnie przejmuje uderzenia i pęd wody w ślizgu

Silnik sprzedałem kumplowi a on dokupił model 360 DSL i na tym samym silniku pływamy 28-30km/h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Tresor lubi to

#223 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 18 lipiec 2018 - 10:49

Silnik łapał powietrze w pojedynkę i nie był w stanie płynąć szybciej dopóki nie zmieniłem pozycji trymu? Chyba tak to się nazywa. Teraz zamiast max 12km/h jest 22km/h a silnik to tylko Tohatsu 3.5 km
  • rovis lubi to

#224 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 wrzesień 2018 - 15:56

Witam

Czy użytkuje ktoś ponton Kolibri 330 DSL? Wydaje się super opcją gdyż ma wymiary zewnętrzne 330 x 160, a wewnętrzne prawie takie same jak zwykły model 360. Jestem nim zainteresowany wraz z zamontowaniem silnika 10 KM. Na stronie producenta jest napisane, że niby szybciej wchodzi w ślizg niż zwykła 330? Ile w tym prawdy? Czekam na wasze spostrzeżenia:)

Jeszcze pytanko jak z jakością wykonania u Kolibri, raczej z tego co czytam są pozytywne opinie choć zdarzają się negatywne. Obecnie mam ponton Wild Lake 290 i z jakości jestem bardzo zadowolony, czy to ta sama półka bo Kolibri nigdy nie macałem.


Użytkownik filip0985 edytował ten post 03 wrzesień 2018 - 16:00


#225 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 22 styczeń 2021 - 13:22

https://kolibriboats...ts/m-xl-series/

 

Nowość w ofercie Kolibri. Cenowo drożej od wersji DSL , jakoś zbliżona do pontonów firmy Gala.

Mnie się podoba :)


  • Biesan i Kozi81 lubią to

#226 OFFLINE   bartekmaj

bartekmaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 139 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 09 luty 2021 - 21:50

Ciekawa jaka cena w PL

#227 OFFLINE   adiz1

adiz1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 217 postów
  • Lokalizacjawoj. śląskie

Napisano 19 listopad 2022 - 22:18

Mam do Was pytanie o spadek ciśnienia w komorach pontonu. Użytkuję "330 standard" dopiero od miesiąca. Pompuję ponton, firmową nożną pompką - na wyczucie, aż będzie wystarczająco "twardy", ale w granicach rozsądku. Podobno, nożną pompką Kolibri, nie można przepompować pontonu ponad wymagane dopuszczalne ciśnienie (mów o tym instrukcja). Podczas parogodzinnego pływania wszystko wydaje się być z ciśnieniem w porządku. Po 2-3 dniowym postoju ponton nieco "mięknie" i nie jest taki jak w dniu pompowania. Nie widać tak tego wzrokowo, ale w dotyku jest to zauważalne. Po tygodniu leżakowania (w obecnym czasie były to temperatury rzędu kilku, sporadycznie kilkunastu stopni Celsjusza) widać, ze ponton nieco "sflaczał". Przy mocniejszym nacisku na balony, efekt taki jak na zdjęciach. Ogólnie mogę powiedzieć, że spadek ciśnienia jest zbliżony we wszystkich trzech komorach (dziobowej i bocznych). Pytanie do użytkowników Kolibri (ale nie tylko), czy taki spadek ciśnienia w pontonie to normalne zjawisko, czy też możemy mówić o jakieś wadzie fabrycznej i należałoby się zwrócić z tym do dystrybutora?

Załączone pliki



#228 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 19 listopad 2022 - 22:30

Ja mam takiego belly boata :D od kolibri- 260tl (grunt że można na tym stać) tak 3 lata ma i w ubiegłym roku zauważyłem podobną dolegliwość ale dojebywanie na chama tak że pompka nożna nie wyrabia rozwiązało problem- pewnie syf się na zaworach osadza... Nożną nigdy nie przedobrzysz. 



#229 OFFLINE   Enio

Enio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaWrocław/DE/NL
  • Imię:Janusz

Napisano 20 listopad 2022 - 00:08

1. Sprawdził bym czy nie ma gdzieś małej dziurki w balonie i powietrze pomału ucieka.
2. Może gdzieś przy zaworze puszcza. Jak tak to poluzować, trochę przekręcić i dokręcić żeby zacisnął się w ,,nowym'' miejscu.
3. Może być tak że jak w dzień jest wyższa tem. to ponton się nabija i zawór popuszcza powietrze. A w nocy temp. spada oraz ciśnienie w balonach i dlatego wiotczeje.

#230 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 20 listopad 2022 - 01:11

Tak, gdzieś są nieszczelności. W moim Kolibri 360 z kilem musiałem komory dopompowywać mniej więcej co kilka miesięcy. W kilu częściej. Zapewne z powodu piasku w zaworze. Nawiasem, ktoś zachwalał na JB swój ponton Kolibri że nie musi go w ogóle dopompowywać(z zamiarem sprzedaży). Tzn. że delikatnie mówiąc, mijał się z prawdą 



#231 OFFLINE   tost

tost

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • LokalizacjaMińsk Mazowiecki

Napisano 20 listopad 2022 - 09:46

Ja bym nie panikował.Temperatura za oknem spadła to i ciśnienie w gumiaku zrobiło się mniejsze. Podczas wędkowania sprawdź czy nie widać gdzieś mikrobąbli. Sprawdź czy czasem zawory nie puszczają delikatnie. Spadek ciśnienia to normalna rzecz.

#232 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 20 listopad 2022 - 09:58

Ja tez bym nie panikował . Raz na dwa tygodnie dopompowuje swojego mawerca i myśle że to po prostu normalne .

#233 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 listopad 2022 - 14:19

Ja tez bym nie panikował . Raz na dwa tygodnie dopompowuje swojego mawerca i myśle że to po prostu normalne .

Nie jest normalne. Maweric puszczają powietrze. Na 4 jakie mamy 3 podklejaliśmy, 4 jest pompowany za każdym razem więc jeszcze nie zdiagnozowany. :) Przy dużych różnicach temperatur to tak puszcza zawór bezpieczeństwa. Jak temperatura stała trzeba szukać, najczęściej bąbluje na łączeniach, najłatwiej znaleźć jak siąpi deszcz.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#234 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5478 postów
  • Imię:adam

Napisano 21 listopad 2022 - 14:24

Nie wiem czy jest czy nie jest , koles ma kolibri i też dobiją, miałem promarine i maverica też dobijalem, częste zjawisko na detkach

#235 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 listopad 2022 - 15:22

Przy pompowaniu pamiętajmy, by najpierw dobijać do pełna komory z zaworem bezpieczeństwa  :)



#236 OFFLINE   Apioo

Apioo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1226 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 21 listopad 2022 - 15:30

Co do pompowania kolibri pompką z zestawu, zawsze pompowałem do oporu, nigdy nie miałem żadnych problemów z tym związanych, najwyżej czasem przy upale zawór bezpieczeństwa upuścił trochę powietrza i to wszystko :)


Użytkownik Apioo edytował ten post 21 listopad 2022 - 15:30


#237 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 listopad 2022 - 18:05

Nie jest normalne. Maweric puszczają powietrze. Na 4 jakie mamy 3 podklejaliśmy, 4 jest pompowany za każdym razem więc jeszcze nie zdiagnozowany. :) Przy dużych różnicach temperatur to tak puszcza zawór bezpieczeństwa. Jak temperatura stała trzeba szukać, najczęściej bąbluje na łączeniach, najłatwiej znaleźć jak siąpi deszcz.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka


Łukaszu nic nie bąbluje albo ja nie widzę ale szczerze powiedziawszy ubytki są tak minimalne , że nie chce mi się szukać .
Zrobiłem sobie samoróbkę do pompowania z miernikiem cyfrowym pod kompresor i dopompowanie to kwestia dwóch min dlatego nie robię z tego żadnej sprawy ot zwykła szybka czynność raz na 2 tygodnie …

#238 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 listopad 2022 - 07:41

Ja dopompowuje raz na mc raz na dwa. Tak dla spokojności. No chyba że w dzień świeci słońce a ja ruszam po ciemaku, czyli najczęściej latem jak wahania temperatury sięgają 20'C. Obecnie pompowałem w październiku i jutro ruszam bez dotykania pompki. Dopompowanie raz na 2 tygodnie też nie stanowi problemu chyba że ktoś trzyma ponton na wodzie. Ja tylko zwracam uwagę że przy całej zajebistości Maverica lubią puszczać powietrze. Wszystkie 3 które podklejaliśmy puszczały na szwach więc to nie dziury zrobione przez właścicieli. U mnie w okolicy knagi bombelek co 20sec wielkości 5mm. Kropla kleju, suszarka do włosów i zamiast pompować co 2 tygodnie pompuje co 2mc. U kolegi na szwie w okolicy podłogi. U kolejnego gdzieś przy pawęży. Pontony to 300D i 2x330D wszystkie nówka i wszystkie trzymane bez składania.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#239 OFFLINE   janekmarczyk

janekmarczyk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacjapolska
  • Imię:jan
  • Nazwisko:marczyk

Napisano 07 styczeń 2023 - 23:24

Hej, nowy rok nadszedł i to oznacza najwyższy czas na przygotowania do sezonu spinningowego. Przymierzam się do kupna pontonu do łowienia w 2 osoby. Narazie moją uwagę zwrócił Kolibri 330pp. Czy jest on odpowiedni i stabilny pod 2 osobami? Czy w podobnej cenie znajdę lepsze rozwiązanie? Posiadam od lat silnik elektryczny Rhino vx34, tylko 34lbs ale wystarczy by uciągnął ponton? Pytanie czy on uciągnie ponton z prędkością większą niż wiosła   :), jeśli tak to jaki budżetowy akumulator nadałby się do niego, pływam tylko na niedużych jeziorach i odległościach.



#240 OFFLINE   piter v

piter v

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:piotr

Napisano 08 styczeń 2023 - 08:15

Ponton jak najbardziej ok,ale silnik za mały.Mam taki sam ponton z silnikiem 45lbs i jest ok.Przy silniku 34lbs to słabo to widzę,trochę wiatru i będziesz stał w miejscu.Gdybym kupował jeszcze raz silnik to byłby to 55lbs,zapas mocy to podstawa.
  • janekmarczyk lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych