Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Kolibri 330 - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 11 czerwiec 2024 - 14:51

Najlepsze jest to , że jeszcze nie kupiłem pontonu. Drążę temat , bo dociekliwy jestem.
Poza tym tu na forum od dawna jest utarte przekonanie , że jak na tabliczce jest 0,25 to ponton jest cacy, a jak 0,15 to jest bee.
Teraz wychodzi na to , że kolibri które do tej pory były bee bo miały 0,15 nagle mogą być cacy bo zmienił się punkt widzenia i teraz otrzymały 0.25 . Tyle
https://kolibriboats...-360dsl/#scheme
Pod rysunkiem komór są dane
Nawet najmniejsze pontony wiosłowe mają teraz Balony 0.25bar

Użytkownik binio1111 edytował ten post 11 czerwiec 2024 - 15:04


#282 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 11 czerwiec 2024 - 15:42

Krzysiu bo to pisali Ci co nie mieli, nie widzieli ale najlepiej wiedzieli.
  • ubot lubi to

#283 OFFLINE   RBTS

RBTS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 598 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wisła

Napisano 11 czerwiec 2024 - 19:07

Nawet najmniejsze pontony wiosłowe mają teraz Balony 0.25bar

Ciśnienie zależeć też będzie od średnicy balonów. Dla niektórych może być zaskoczeniem informacja, że rowery szosowe mają w ogumieniu ciśnienie zbliżone do naczep TIR'ów (7-9 bar).



#284 OFFLINE   bogunow

bogunow

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Bogusław

Napisano 11 czerwiec 2024 - 22:04

Mój Kormoran od zawsze miał 0.25 bar. Tabliczka co prawda odpadła dawno temu ale jest :) 4efb936628f3197620cd18453303fd3a.jpg

Wysłane z mojego SM-S928B przy użyciu Tapatalka

#285 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2024 - 07:17

Wszystko raczej rozbija się o wytrzymałość materiału. Kiedyś Niemcy pompowali chiński ponton czyli taki jak Mawerik Cavo itp chińskie pontony. Wywaliło balon przy 1.1 bara. Niestety film znikł z YT.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#286 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 12 czerwiec 2024 - 08:16

szczerze wątpię czy chodzi o wytrzymałość materiału - znacznie bardziej prawdopodobne jest rozerwanie na połączeniu, to zwykle najsłabszy punkt... i wraz z wiekiem pontonu coraz słabszy:( dodatkowo działa tu zasada, że im jaśniejszy ponton tym trwalszy...



#287 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 12 czerwiec 2024 - 08:34

Dla tego ja mam biały.., dodatkowo najmniej widoczny kolor dla ryb które zerkają od spodu do góry.😉

#288 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 909 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 12 czerwiec 2024 - 10:04

 dodatkowo najmniej widoczny kolor dla ryb które zerkają od spodu do góry.

 

tym bym się nie kierował... niby burty tak... a sprawdzałeś kolor od spodu? pewnie czarny jak wszystkie? :D

na pocieszenie - spod wody dowolny kolor (łącznie z białym) będzie wyglądał jak ciemna plama na tle nieba...



#289 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 12 czerwiec 2024 - 10:25

tym bym się nie kierował... niby burty tak... a sprawdzałeś kolor od spodu? pewnie czarny jak wszystkie? :D

na pocieszenie - spod wody dowolny kolor (łącznie z białym) będzie wyglądał jak ciemna plama na tle nieba...

Tak , mam ten ponton od kilu lat.., też jest cały biały.., jedynie listwa na środku szerokości (wzmocnienie kila) 8-10cm jest czarna.. :)

A co do znaczenia koloru spodu pontonu czy łodzi to byś się zdziwił.., nie na darmo natura tak wyposażyła ryby aby ich "spody - brzuchy" były "jasne", lub wręcz białe, bo właśnie na tle nieba ten kolor z pod wody jest najmniej widoczny.

A to co widzisz jako ciemnie to w tym przypadku jedynie cień, przed którym w słoneczny dzień i tak się nie ucieknie..

Zresztą drapieżniki (ptaki) które polują z nieba na ryby też często mają ten kamuflaż.., mewy, albatrosy itp.

I uwierz mi w naturze nie ma przypadków czy trendów mody - wszystko ma swój praktyczny powód..

PS. na słońcu biały też się najmniej nagrzewa a przez to równocześnie najmniej podnosi ciśnienie w balonach.. ;)

Dla mnie biały to najlepszy kolor dla pontonu, również przy czyszczeniu od środka bo wszystko w nim widzę i mało który syfek mi umknie..


Użytkownik ubot edytował ten post 12 czerwiec 2024 - 10:40


#290 OFFLINE   Tresor

Tresor

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • LokalizacjaCzerwieńsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 czerwiec 2024 - 11:40

Oczywiście że pierwsze puści łączenie jeżeli materiał nie ma uszkodzeń fizycznych. Teraz jeżeli jeden producent podaję 0.15 a drugi 0.25 to albo marketing albo ten drugi jest pewny swojego produktu i wie że wytrzyma wyższe ciśnienie.

Miałem znajomego który na klenie ubierał się w śnieżno białe ciuchy... :)
Teraz mam sprzęt siwy jak okręty wojenne na całym świecie. Heheh

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

#291 OFFLINE   keiko

keiko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 12 czerwiec 2024 - 11:45

A ponoć bez moro nie bioro 🙄
  • Aries i Tresor lubią to

#292 OFFLINE   ubot

ubot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Robert

Napisano 12 czerwiec 2024 - 12:50

Wszystko żależy od tła na jakim widzą nas ryby..
Na jasnym kamufluje nas jasny(biały) kolor, na tle brzegu moro lub zielony może być jak najbardziej..

#293 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 12 czerwiec 2024 - 12:56

Tak , żeby zakończyć temat ciśnienia w balonach pontonów kolibri. Wklejam co mi dziś przysłali z Tokarexu.
"Dziękujemy za przesłaną informację, mam wrażenie że dowiedział się Pan tego samego.
Tak, jak wspominał Darek i Pani Dasha, ciśnienie maksymalne wynosi 0.25 bar, kil 0.35 bar. Zawsze ciśnienie max w pontonach Kolibri wynosiło 0.25 bar, wcześniej producent informował również o ciśnieniu roboczym, wynoszącym 0.15 bar. Ciśnienie w komorach wzrasta i maleje ze względu na warunki atmosferyczne, dlatego też informacja o ciśnieniu roboczym i maksymalnym jest ważna.
My, tj. PTHU Tokarex jesteśmy jednym z głównych magazynów Kolibri na Europę i głównym/jedynym importerem na Polskę, wszystkie posiadane przez nas produkty są najwyższej jakości.

Pozdrawiam,
Marcin"