Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Kolibri 330 - informacje, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
264 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 03 sierpień 2015 - 20:07

Trening czyni mistrza (15 min max ) pompka elektryczna.

@Godski - powinno być 3 cm, ale u mnie miedzy 3 a 8 cm nie zauważyłem żadnej różnicy więc pływam na 8 cm . Podkładałem na pawęż deseczki 5 cm , by podnieść płytę kawitacyjną, ale różnicy nie zauważyłem i zostawiłem tak jak jest.



#62 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2015 - 20:22

Trening czyni mistrza (15 min max ) pompka elektryczna.

@Godski - powinno być 3 cm, ale u mnie miedzy 3 a 8 cm nie zauważyłem żadnej różnicy więc pływam na 8 cm . Podkładałem na pawęż deseczki 5 cm , by podnieść płytę kawitacyjną, ale różnicy nie zauważyłem i zostawiłem tak jak jest.

Spróbuję na wodzie z deską i bez.


Użytkownik godski edytował ten post 03 sierpień 2015 - 20:42


#63 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 03 sierpień 2015 - 20:38

tak... jedna osoba z wypracowaną techniką w 30 min. spokojnie



#64 OFFLINE   krzysiek7008

krzysiek7008

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Krzysztof

Napisano 03 sierpień 2015 - 21:03

Czyli lepiej kupić wersje z kilem bo tyle wiem że będzie spalina ale jaka to jeszcze nie.Chyba koło 8KM ale to już przyszły sezon.Szkoda by było pluć sobie w brode że brak kila a to spalina za słaba (jeśli bym kupił bez kila teoretycznie i 4KM i 6KM dało by rade).No to znowu trzeba będzie pomyśleć :-(

Jeśli wersje z kilem to przynajmniej 3,30 - 3,60m. Obowiązkowo przyczepa bo kto by to za każdym razem pompował i wypuszczał powietrze. Taki ponton swoje waży. Większy silnik też. Mój KM280 PP waży ok. 40kg. Jeszcze jestem w stanie samemu go ogarnąć nad wodą wagowo. Celowo kupiłem bez kila bo przy temperaturze ok zera stopni było by ciężko jeszcze walczyć z pompowanym kilem.

Co do silnika to myślę, że 8Km w dwusuwie to optymalne rozwiązanie. Waga ta sama co 6Km. Napisz na priv to się umówimy. Podjedziesz i zobaczysz jak ten silnik wygląda.



#65 OFFLINE   count_martin3z

count_martin3z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 05:49

Dokładnie... Ja do swojej 360-tki zrobiłem przyczepę. Ułatwia to strasznie życie, bo składanie i rozkładanie mnie nie dotyczy, czy zimno czy upał jest super, ponton jest napompowany cały czas, ale pojawia się inny problem. Ciężko jest samemu wrzucić i zrzucić taki duży ponton. Dlatego w przyszły sezon zainwestuję w wyciagarkę jak do łodzi lub zamienię 360 na 320 lub 290, ale kolegów nie zabiorę. Kazałem nawet obniżyć maksymalnie wysokość przyczepy żeby łatwiej guma operować i w tej chwili jest niemal równa z kołami, ale waga i gabaryty pontonu poważnie utrudniają wszystko.

Użytkownik count_martin3z edytował ten post 04 sierpień 2015 - 05:51


#66 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 20:15

Koledzy wiecie może czy jest duża różnica między wersjami kolibri ze zwykłą sklejkową pawężą a z laminowaną pawężą oferowaną w Tokarexie? Spotkałem się z opinią, że tych wersji sklejkowych nie warto brać pod uwagę bo są gorzej wykonane i słabszej jakości. Wiecie skąd się bierze ta różna technologia wykonania i gdzie tkwi haczyk? Rzeczywiście wersje z laminatem są wyższej jakości? I jak wnioskuję droższe (w Tokarexie).

 

Kapitan.ua widzę pływa na sklejkowych :)



#67 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 listopad 2015 - 20:24

Ja nawet nie wiem jaka mam.  Laminowana na zewnątrz jest. Ale w środku pewnie sklejka.



#68 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 12 listopad 2015 - 21:04

To jest zalaminowana sklejka. W zielonym i szarym kolorze pontonow kolibri chyba nie występuje. Zawsze to jakieś lepsze zabezpieczenie od wody...

#69 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 15 styczeń 2016 - 01:10

Odświerzę nieco temat. Chcę zakupić ponton, dla 2 osób. Myśle nad km360d z alu podłogą. Plus jakas przyzwoita pompka i silnik elektryk z 5km (z większym nie przejdzie na wielu łowiskach..).

Szukam opcji, żeby móc bezpiecznie zakupić, zapłącić kartą kredytową. Będę to wysyłał do siebie do Szkocji, więc albo kurier od sprzedawcy, albo ja dam swojego kuriera z PL. Pisaliście, że macie przetrenowane szlaki. Może ktoś polecić sprawdzone źródło? Nie musi być najtaniej, ma być pewnie (w końcu wlokę go na drugi koniec Europy). Tokarex zdziera strasznie. Znalazłem ofertę z bcpoland, tylko czy miał ktoś z nimi już jakieś doświadczenie? Jak wspomniane wcześniej, brak jakichkolwiek danych kontaktowych poza komórką.. Ja kase wyśle i co dalej jak nic nie dostanę?



#70 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 15 styczeń 2016 - 08:09

Jak kupisz przez allegro to chyba nie musisz się tak martwić, masz program ochrony kupujących.



#71 OFFLINE   fred88

fred88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotrek

Napisano 15 styczeń 2016 - 11:58

Skontaktuj się z Maweric'iem. To co on sprzedaje to są prawie identyczne pontony z tymi z Tokarexu. Wg mnie jego pontony mają ciekawszy dziób, taki zaokrąglony i przez to jest więcej miejsca z przodu. Mam 330 a alu podłogą właśnie od Mawerica a dzisiaj kurier przywozi Suzuki DF6  :)

Bez napinki rozłożenie zajmuje 20-25 minut od wyjęcia z torby do wodowania, pompując nożną pompką z zestawu. Tak jak wspomniał kolega we wcześniejszych postach trochę więcej czasu zajmuje złożenie. 


Użytkownik fred88 edytował ten post 15 styczeń 2016 - 12:05


#72 OFFLINE   tmichalski

tmichalski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów

Napisano 15 styczeń 2016 - 23:38

Odświerzę nieco temat. Chcę zakupić ponton, dla 2 osób. Myśle nad km360d z alu podłogą. Plus jakas przyzwoita pompka i silnik elektryk z 5km (z większym nie przejdzie na wielu łowiskach..).

Szukam opcji, żeby móc bezpiecznie zakupić, zapłącić kartą kredytową. Będę to wysyłał do siebie do Szkocji, więc albo kurier od sprzedawcy, albo ja dam swojego kuriera z PL. Pisaliście, że macie przetrenowane szlaki. Może ktoś polecić sprawdzone źródło? Nie musi być najtaniej, ma być pewnie (w końcu wlokę go na drugi koniec Europy). Tokarex zdziera strasznie. Znalazłem ofertę z bcpoland, tylko czy miał ktoś z nimi już jakieś doświadczenie? Jak wspomniane wcześniej, brak jakichkolwiek danych kontaktowych poza komórką.. Ja kase wyśle i co dalej jak nic nie dostanę?

 

Mam dokładnie taki model. Źródło też znajome...

Generalnie problemów nie miałem, ale brałem za pobraniem. Jedyny mankament taki, że jak mi wysyłali to zawieruszyła im się gdzieś podłoga, więc kurier przyszedł z jedną paczką zamiast dwóch (oczywiście nie odebrałem). Po kilku dniach znalazła się zguba (na magazynie sprzedawcy) i całość odebrałem. Kontakt ze sprzedawcą był (jemu bardziej zależało niż mi).

 

Co do dostawy - weź poprawkę, że ten ponton, w tej kombinacji to dwie solidne paczki. Ponton - na moje oko ze 30kg i podłoga pewnie drugie tyle. Nie jest to takiej hop-siup.

 

Ps. Jak mówisz, że cena nie gra roli - bierz tokarex, masz pewniaka i na 1000% będzie wszystko OK. Jak wspominasz, że bcpoland - jednak cena ma znaczenie. Produkt mają ten sam. Różnica w gwarancji, której pewnie przez bcpoland w prosty sposób nie zrealizujesz...



#73 OFFLINE   pablitto83

pablitto83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaSzkocja
  • Imię:Pawel

Napisano 16 styczeń 2016 - 02:23

Temat się sfinalizował. Znalazłem na stronie kolibri "dealera" na UK - 40 min drogi z korkami przez Glasgow. Dziwny kontakt, bez www. Jak się okazuje jest to młody chłopak, Litwin, student. Trzyma pontony w mieszkaniu, które wynajmuje :) A pontony podsyła mu ojciec z Litwy :P Mówi, że sprzedaje te pontony dobre pare lat, na Litwie najpierw, a teraz tutaj. Przyjechałem, pokazał rozłożony sprzet, dodatki itp. Krótki instruktarz z skłądania i rozkłądania i.. niestety/stety, miał na stanie z tej serii tylko 330d. Z sztywną podłogą - nie alu, ale za to alu stelaż/wzmocnienia. Plus ładne kapoki, siedziska. Cena jak na zimową przystępna - 500GBP za ponton, bez kłopotu z dostawą, od ręki. Z gwarancją :) i certyfikatem. Z Polski pewnie w tej cenie bym wyszedł z większym pontonem, plus przesyłka z 90gbp..

Podłoga, ta z laminatu, waży swoje.. ponton katalogowo waży 63kg..

Teraz czas dokupić całą reszte bajzlu, bo w czwartek chcemy wypróbować nabytek, nieważne że mroźno :) Byleby kotwice skołować, a silnik i echo sie jeszcze dokupi. Na razie testy na małym górskim jeziorze, w dolinie, więc wiatru tam raczej nie ma. Dzięki za pomoc.

Jak by ktoś szukał tych pontonów w UK, mogę napisać coś więcej o tym "dealerze" Kolibri :)



#74 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 19 styczeń 2016 - 08:44

Aluminiowa podłoga w pontonach jak się nie mylę wcale nie jest lżejsza od tej drewnianej, chyba nawet cięższa jest...



#75 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 styczeń 2016 - 08:48

Nie mylisz się przy 330 - aluminiowa 19 kg, sklejka 17



#76 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 styczeń 2016 - 11:04

Ale alu to alu. Tak szybko się nie zużywa. Nie łapie też wody przy uszkodzeniu. Tylko droższa. 



#77 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 19 styczeń 2016 - 11:11

Ja wolę tak czy tak alu, naprawdę jest super.



#78 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 19 styczeń 2016 - 11:12

Niech mnie Rysiek poprawi, ale u niego chyba za sklejkę dopłata a alu jest w standardzie.


  • tomek307 lubi to

#79 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 19 styczeń 2016 - 12:06

Artur już poprawiam u mojego producenta praktycznie nie ma różnicy między sklejką, a aluminium , więc cena sklejki i alu jest ta sama. Na wszelki wypadek mam podłogę ze sklejki , ale jej nie polecam. Dla klienta robi się wszystko, będzie chciał sklejke, proszę. :)



#80 OFFLINE   delux64

delux64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 482 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:delux

Napisano 19 styczeń 2016 - 13:52

Ale alu to alu. Tak szybko się nie zużywa. Nie łapie też wody przy uszkodzeniu. Tylko droższa. 

Tak ,tak zwłaszcza jak się pływa przy 30 stopniach ciepła,to to alu parzy w stopy jak pustynia Gobi...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych