Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Połowy na Teneryfie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2010 - 08:37

Ludzie w różne miejsca świata jeżdżą na ryby. A mi właśnie wypalił jesienny wyjazd na Teneryfę na tydzień. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Koszty wynajęcia łajby z przewodnikiem, jakie ryby się łowi itd... Wszelkie info (nawet na temat warunków pogodowych) mile widziane:)

#2 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 11 marzec 2010 - 11:18

Ja ci moge powiedziec tylko jedno na rybach tam nie bylem,ale POGODA GWARANTOWANA!!!30 -40st :mellow: Pozdro.

#3 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 11 marzec 2010 - 16:37

Witek byłem jakieś 5 lat temu. Rejs ok. 5 godzin od osoby 50 euro
jachcik zabierał 6 osób. Głuwnie troling pożądana ryba tuńczyk.
W cenie był jakiś drobny posiłek i napoje. Poza trolem szyper też dał nam takie zestawy jak na śledzie ale na haki zakładaliśmy krewetki.łowienie polegało na opuszczniu i podciąganiu zestawu. Była fajna zabawa zwłaszcza jak się uchaczyło 3 i więcej rybek. Rybki nie były duże ale zato kolorowe. Byłem w sierpniu temperatury wysokie.

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 marzec 2010 - 19:12

Swego czasu grzebałem w necie pod kątem wyprawy na Maderę lub właśnie na Teneryfę. Baza armatorów jest spora. Ceny profesjonalnych rejsów wahały się od 150 do 200 euro.

#5 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 marzec 2010 - 19:37

Dzięki za info, sam też poszperałem. Jadę w połowie września więc... tuńczyki, dorado, bonity i marliny bójcie się!! Witek nadjeżdża!! :lol:

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 11 marzec 2010 - 22:27

Wiem ze na sasiedniej Fuerteventurze nie ma guide'a - a popyt jest. Moze chcialbys? Nie tak pieknie jak w Norwegii, ale wykapac sie mozna i wina dobrego napic, no i taniej jest :mellow:

#7 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2010 - 08:50

Kuba, wyjazd mam free dla całej rodziny ale tylko na Teneryfę. Na Fuerteventura bym musiał sporo dopłacić. A jak mi się nie spodoba? :mellow:

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 marzec 2010 - 08:59

Poproszę o relację z tej wyprawy :D

#9 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 marzec 2010 - 19:42

Do wyboru mam:

Regency Club
Regency Hights
Puerto Colon Club
Regency Beach Club
Paradise Court
La Pinta Club
Flamingo Club.

Coś ktoś wie o wędkarstwie w tych ośrodkach? Który wybrać żeby połowić?

#10 OFFLINE   Chub

Chub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 13 marzec 2010 - 21:52

Byłem na Teneryfie rok temu w ośrdoku Playa del Amercicas. To największy ośrodek i chyba napopularniejszy na wyspie. Pływałem wokół wyspy przez 5 dni z rzędu po 5 godzin. Cena oczywiście zależy od załogi, yachtu i ilosci ludzi na pokładzie. Jeśli oferują ci wypłynięcie za 40 euro to daruj sobie, bo albo nic nie bierze, albo będzie tyle ludzi na pokładzie, że i tak nie połowisz. Możesz pływać na deep sea fishing, czyli 2kg ciężarki z martwa rybką idą na dno i dryfujesz lub trolling za większymi rybami typu tuńczyk czy marlin. Niestety prawda jest taka, że tuńczyki przebywają bliżej Afryki a marlinów prawie już nie ma bo wszystkie wybili :( Niestety na Teneryfie nie ma zwyczaju Catch&realase, dlatego już od kilku lat Big game jest dużo lepsze w okolicach Madeiry. Przez ostatnie 2 dni pływałem z najlepszym kapitanem na Wyspie. Piękny yacht, tylko 4 osoby na pokładzie i albumy ze zdjęciami zapierające dech w piersiach. Wynik? Zero. Połowiliśmy jakieś śmieszne rybki z dryfu, ale ogólnie rozczarowanie i wydatek nie małej ilości mamony. Lepiej i taniej połowisz sobie z plaży :lol: Pozdrawwiam.



#11 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 marzec 2010 - 21:57

No to żeś mnie sprowadził na ziemię... :(

#12 OFFLINE   pietiabo

pietiabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów

Napisano 13 marzec 2010 - 23:48

Lepiej zrobisz wez wypozycz auto i jedz do zoo Loro Parque albo na wulkan szkoda czasu na ryby byłem w zeszłym roku na Fuerteventura to nawet zawiesili na jakis czas rejsy bo lipa.A z tą temperaturą to nie takie cho cho ja byłem w styczniu to było miedzy 20 -23 stopnie w dzien 30-40 to jest ale w lato.

#13 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 17 marzec 2010 - 17:53

@Pietiabo ty byles w styczniu i bylo 20 st!Tak ?A Witek jedzie na jesien tak ze napewno bedzie mial duzo wzsza temperature niz Ty w styczniu!!

#14 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 26 marzec 2010 - 09:21

Takie cos przez przypadek znalazlem:

http://www.muskie.pl/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych