Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ORAVA - sandacze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2005 - 09:00

Czołem,

czy ktoś z Was ma doświadczenia w łowieniu ryb na Słowacji?
Słyszalem że na zbiorniku zaporowym na Oravie biora piekne sandacze, a sam wyjazd kosztuje polowe tego co analogiczny pobyt w Szwecji, zatem.... zwłaszcza ze piwo jakby lepsze

Bede wdzieczny za sugestie

Pozdrawiam

#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2005 - 09:53

@Friko,

osobiście tam nie byłem, chociaż już nawet mieliśmy spakowany sprzęt, zarezerwowane mieszkanie i łodzie... jednak nie dojechaliśmy. W ostanim momencie zrezygnowaliśmy ze względu na zapowiadane bardzo duże wiatry i ze względu na bardzo słabą bazę wędkarską na terenie zbiornika (kiepskie łodzie, dość niebezpieczne).

Na temat Oravy wiem trochę od znajomych wędkarzy i od Tomka Krzyszczyka. Jest tam ogromna populacja sandaczy, są duże szczupaki i piękne okonie.
Orawa jest ogromna więc wskazane jest posiadanie silnika i dobrej bezpiecznej łodzi. Według tych co byli, łodzie które są tam dostępne to śmiech na sali, jeżeli chodzi o pływanie po tak niebezpiecznym i wielkim akwenie.
Same opłaty za wędkowanie są dość niskie (trzeba wykupić dniowe pozwolenia i pozwolenie ogólne na jakiś okres), warunki do spania są dobre.
Z tego co wiem to budowali tam jakiś duży ośrodek turystyczny z prawdziwego zdarzenia i przypuszczam, że temat łodzi mógł się zmienić. Warto poszperać w internecie i dowiedzieć się czy ten ośrodek już stoi i czy mają tam łodzie.

Bez echosondy i dobrego planu batymetrycznego nie ma się co tam wybierać. Ogrom wody i miejscówek powoduje, że ww. rzeczy są niezbędne.

Myślę, że w przypadku konkretnego zainteresowania mogę zadzwonić do Tomka i dowiedzieć się o więcej szczegółów.


#3 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 24 sierpień 2005 - 10:38

W jakichś wiadomościach wędkarskich mam o takim łowieniu artykuł, ale musiał bym poszukać, jak znajde to napewno nie omieszkam Ci go wysłać.

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2005 - 10:39

@Rognis
w tym roku na jesien plany wedkarskie juz mam, o czym pisze @Gadda w watku Svartan ale w przyszłym roku.....
Wiosna - szcuzple na szkierach, jesien- sandaly na orawie - to by bylo cos !
Oczywiscie bezpieczenstwo to podstawa, wiec gdybys mogl jakos zewryfikowac swoimi kanałami info nt. tego nowego osrodka i srodkow plywajacych to moglaby sie z tego moze wspolna wyprawa w przyszlym roku?

@Michumm
dzieki, bede zobowiazany! Nawet biorac pod uwage ze prasa kłamie zawsze jakas informacje mozna wyluskac

Pozdawiam


#5 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 24 sierpień 2005 - 12:08

Chetnie bym sie wybral, ale nie mam haka ni przyczepy - bo lódz to by sie i znalazla :D
Tam jest zakaz trollingu, jakby co. Tzn. jakos tak jest pokrecone, ze nie wolno miec wlaczonego echa i lapac. I potworne kontrole, zwlaszcza Polaków.
Jest na PW, WCWI i RO niejaki sacha, albo Darek Krystosiak. Jego pytaj.

#6 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2005 - 19:48

@Friko,

myślę, że warto tam jechać bo ryb jest sporo i tak jak pisze @Kuba, dobrze tam pilnują i wędkarze przestrzegają regulaminów.
Rzeczywiście trollować nie ma za bardzo jak ale myślę, że Orawa to idealna woda na łowienie z opadu i to powinno wystarczyć.
Po urlopie postaram się dogadać z Krzyszczykiem w sprawach szczegółowych ale nie chcę zobowiązywać się do załatwiania wyjazdu ponieważ niestety nie mam na to czasu. :(

#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 26 sierpień 2005 - 21:56

Panowie w porównaniu z Szirawą, Orawa to staw z kroczkami...
Średnio na jednego sandaczowca przypada dziennie 50-70 sandaczy. Może dlatego, że na Szirawie obowiązuje zakaz zabierania ryb (do końca tego roku).

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 sierpień 2005 - 06:52

Witaj na forum @tpe !
Napisz cos wiecej o tej Szirawie co? Bo zes narobil smaka :mellow:

pozdrawiam

#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 sierpień 2005 - 14:44

Witaj
Na Szirawie nie łowiłem (wędkowałem kilka lat temu na Domaszy), ale zbiornik ten jest bardzo popularny wśród wędkarzy z Krosna i Rzeszowa, więc co nieco o nim słyszałem. Jezioro jest barzo rybne, ale jest to chyba wynikiem wynikiem zakazu zabierania ryb - za komuny Szirawę zatruwały zakłady chemiczne...

Oto kilka podstawowych informacji o zbiorniku:
http://www.pinkwart....ja/zemplins.htm

Rybki to przede wszystkim leszcze, karpie i amury, a z drapieżników sandacze, bolenie, sumy, okonie i szczupaki.

Z Krosna na Szirawę ciągle jeździ kilku wędkarzy i naprawdę łowią potężne ryby. Oczywiście jak to Polacy w nosie mają wszelkie zakazy

Opowiadał mi jeden z kolegów łowiących w czerwcu sandacze, że na Szirawie spotkał testerów jednej z polskich firm produkujących gumy. Podobno łowili nawet do 70 sandaczy dziennie.
Szirawskie sandacze łowił w te wakacje Boguś Brud, który w przerwie między zawodami spławikowymi lubi sobie pojigowac. Czesto jeździł na Orawę, ale od tego roku łowi na Szirawie.

Opłaty na Słowacji są dosyć wysokie ok. 55 zł za dobę + zezwolenie roczne (ta opłata jest dość płynna, zależy u kogo się ją wykupuje, a czasmi nie płaci sie jej w ogóle...)

Pożyczenie łodzi to koszt ok. 70-80 koron za godzinę, a łodzie są marnej jakości...





#10 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 29 sierpień 2005 - 10:57

Jeździ ekipa na Szirawe,kolejny wyjazd 08.09,ja niestety nie mogę,wyjeżdżam na Kaszuby a potem Kalejty 8)Byli na początku lata,ilość sandaczy przekracza ludzkie(moje napewno :wacko:)pojęcie.I faktycznie ryb zabierać nie wolno,padło kilka podchodzących pod 10kg,generalnie jednak 4-6kg i sporo okoni
do 1kg i trochę więcej.Na Oravie w ub. roku zezwolenie na tydzień kosztowało 2000 korun ale jak ktoś chciałby bywać 2 czy 3x w roku to się nie opłaci kupować zezwolenia na tydzień bo roczne kosztuje 3000 korun.W tym roku juz niechętnie Słowacy spzredają zezwolenia dla wędkarzy(tfu,za przeproszeniem)z Polski.Ostatnia jesień dała im wiele do myślenia.Limit przekroczony kilkakrotnie,siata w łodzi to dosyć częste grzechy Polaków a że kontrole są często to i nałapali naszych od groma.Łódkę warto mieć własną bo ichnie to trochę są do d.... :wacko:

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 sierpień 2005 - 12:54

Widzę, że ta Szirawa też robi się coraz bardziej popularna.
Szkoda, że na łowiska pełne ryb są wpuszczani wędkarze, którym zależy na pozyskiwaniu kilogramów mięsa...
Jak tak dalej pójdzie to w ogóle zaprzestaną sprzedawania licencji dla polaczków chcących wyłowić ryby w Szwecji, Czechach, Słowacji i Holandii. :(

#12 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 14:37

Czy ktoś ma jakiś namiar na tą Szirawę? Jakiś numer telefonu do campingu, ośrodka, domku? Cokolwiek?

Albo namiar na osobę, która tam jeździ i wie co i jak?

#13 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 wrzesień 2005 - 19:34

Postaram się coś dowiedzieć.
Dziś rano rozmawialem ze znajomym, który spedził na Szirawie kilka tygodni w czasie wakacji.
Łowili przede wszystkim sandacze z opadu 60-75 cm, pod koniec sierpnia ruszyły się okonie ok. 40 cm.

#14 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2005 - 09:59

@Tpe,

jakby co to ja także jestem zainteresowany namiarami na Szirawę. :D

#15 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 02 wrzesień 2005 - 10:11

Jakby ktoś montował ekipę to ja się piszę choćbym miał pracę porzucić.Jeżeli jest tak jak piszecie to istny raj! :o :huh:

#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 wrzesień 2005 - 11:52

i ja, i ja, i ja :o

#17 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 październik 2005 - 03:43

Friko

Temat i pomysł bardzo ciekawy. Może przedstawisz go na najbliższym zlocie nad Wygoninem. Dodatkowo można zaznaczyć, że z tej strony granicy są ładne odcinki rzeczne z salmonidami i szczupakami na, a dokładnie pod zamkiem czorsztyńskim. Nie wiem tylko czy sandacze biorą na slidery?

pozdrawiam

#18 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2005 - 08:39


Dorwałem adres mailowy do ośrodka nad Szirawą:
http://www.sirava.sk/index.php?od=1

Pozostałe dane wieczorkiem.
Pozdrawiam Tomek

#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 październik 2005 - 08:41

Nie wiem tylko czy sandacze biorą na slidery?


To zależy komu :lol: :lol: :lol: np. Mich lowi tylko na slidera 7, wiec każda ryba która złowi będzie złowiona na slidera :mellow: - sorki Mich jeśli coś pokręcilem, ale przypomniala mi sie Twoja relacja z wizyty na tej żwirowni gdzie tak polowiles

pozdrawiam


#20 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 październik 2005 - 09:16

Rozumiem
Fiat voluntas tua


pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych