Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak to jest z tymi zakupami na forum????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 16 marzec 2010 - 14:34

Witam kolegów a przede wszystkim adminów,

Tak sobie myślę, mamy dwa wiodące (i nie mam tu na myśli ilości użytkowników) portale społecznościowe dedykowane bardzo konkretnej grupie wędkarzy. Każdy z nich ma dział ogólnie pojętej sprzedaży tablicy ogłoszeń. Hipotetycznie zamieszczam ogłoszenie o sprzedaży atrakcyjnego multika w jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie na jednym i drugim portalu. W jednej i tej samej chwili na jednym portalu zgłasza się chętny kupujący i na drugim portalu zgłasza się chętny kupujący. Który z nich ma prawo zakupić ten multik? Gmatwając dalej, jeden z nich jest tylko użytkownikiem np: jerkbaita.pl i nie śledzi multiplikator.pl. Ogłoszenie na jerkbait.pl jest aktualne. Więc wpisuje wiadomość że go kupuje i prosi o dane do przelewu i tu dowiaduje się że inny kolega z multipilkator.pl już wpłacił za multik pieniądze. Ja miałbym duży niesmak w takiej sytuacji. Może można jakoś zmobilizować sprzedających aby się bardziej sprecyzowali gdzie zamieszczają ogłoszenie albo żeby aktualizowali je na bieżąco, a nie trzymali jako nadal aktualne. A jakie są wasze przemyślenia? Żeby tradycji stało się zadość kopie zamieszczę na multipikator.pl.

#2 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 marzec 2010 - 15:03

Właściciel Jerkbait.Pl. już pomyślał nad tym PRZECZYTAJ .Lecz większość użytkowników portalu nie obchodzi los ich ogłoszenia gdy już dany przedmiot sprzedadzą.

#3 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 15:29

Biosteron tu chyba nie o to chodzi....

#4 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 16 marzec 2010 - 15:33

Może można jakoś zmobilizować sprzedających aby się bardziej sprecyzowali gdzie zamieszczają ogłoszenie albo żeby aktualizowali je na bieżąco, a nie trzymali jako nadal aktualne.


Czytając post autora wątku tak to rozumuje jak napisałem powyżej...

#5 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 16 marzec 2010 - 15:36

Wg mnie chodzi o sytuacje gdzie wystawiany jest jakis przedmiot na dwóch portalach jednocześnie i co w momencie gdzie na jednym i na drugim ktoś kupi jeden i ten sam przedmiot, kto go kupuje ??

#6 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 marzec 2010 - 16:36

jeśli mi zdarzyła by się taka sytuacja ,to pierwszeństwo miałaby ta osoba ,której wiadomość prywatna została wysłana do mnie wcześniej :D

#7 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 marzec 2010 - 17:54

J.pl daje nam możliwość powieszenia ogłoszenia na stronie, ale nie jest to ogłoszenie zobowiązujące, jak na innych aukcjach internetowych (np.Allegro). Wydaje mi się, że nie powinien być problem z wystawieniem tej samej aukcji na kilku portalach, tylko pod warunkiem, że sprzedający będzie tego pilnował, aby wykasować jak najszybciej nieaktualną ofertę. Wystawiane produkty nie są takie same jak np. marchewka na bazarze, z która jadę i wiem, że się sprzeda, a jeżeli coś zostanie to zostawię na jutrzejszy obiad :lol:. Najgorsza chyba jest rezerwacja produktu, który często zmienia chwilowo właściciela. Powinniśmy zrozumieć dwie strony (Kupujący-Sprzedający), ktoś chce zarobić (kasa), ktoś chce zyskać (produkt). Nastały teraz takie czasy, że musimy szukać klienta, nawet mając dobry produkt, dlatego nie ma się co dziwić, że każdy kombinuje jak najszybciej coś sprzedać. Ja sprzedaję też na dwóch portalach, ale akurat to są produkty ilościowe i jeżeli nie mam teraz, to wiem, że się dogadam z klientem na później. Większy problem jest w twoim przykładzie, gdzie chodzi o jedną sztukę i domyślam się, że w atrakcyjnej cenie. Ty zastanawiasz się gdzie znaleźć pieniądze lub jak najszybciej powiadomić sprzedającego, że kupujesz, a ktoś inny, na innym portalu już sfinalizował transakcję (nie wiążącą transakcję). To jest właśnie pech, ale powinniśmy rozumieć sprzedającego.

#8 OFFLINE   na ryby

na ryby

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaKaszuby

Napisano 16 marzec 2010 - 20:24

Ja też rozumiem sprzedających, znaczy fakt że chcą jak najszybciej sprzedać przedmiot. Rozumiem też złość pewnie i czasami rozgoryczenia czy pecha osób którzy wypatrzyli fajną okazję np. na jerkbait.pl patrzą że nikt postu jeszcze nie wysłął że jest zainteresowany kupnem, piszą priv do sprzedawcy z prośbą o dane do przelewu a tu strzał w pysk bo okazuje się że sprzedaż przedmiotu jest finalizowana na multiplikator.pl, jak dla mnie to coś tu jest nie tak bo ktoś w dobrej wierze czyta aktualne ogłoszenie i wierzy że tak jest często gromadzi środki planuje taki zakup a tu nic tylko żal i rozczarowanie.

Pewnie że administratorzy stworzyli wątek z nieaktualnymi ogłoszeniami ale żeby ta instytucja działała sprawnie trzeba dobrj woli sprzedających a tej czasami brak a czasami pewnie braknie czasu żeby zakończyć ostatecznie sprzedaż kiedy pieniądze są już na koncie a przedmiot u kupującego. Pamiętać też trzeba że taka finalizacja zazwyczaj trwa kilka dni a ogłoszenie wisi. Dobrze jak sprzedający dopisze że finalizacja trwa i tak się zazwyczaj dzieje, zauważełm jednak że robi to tylko na jednym forum a na drugim ogłoszenie wygląda jakby dalej było aktualne, ale tu znowu wracamy do dobrej woli i koło się zamyka.

#9 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 marzec 2010 - 20:46

Chyba sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytanie :lol:.
Może przykład: Ogłoszenie w gazecie x, samochodu x. Po dwóch dniach sprzedający odbiera 20-ty telefon i ponownie informuje: Panie, już wczoraj sprzedany. Info wisi w gazecie, ślinotok u niedoszłych właścicieli - takie życie. Tylko, że to gazeta, co innego forum, gdzie można coś na bieżąco zmienić, ale tak jak napisałeś: ...żeby ta instytucja działała sprawnie trzeba dobrej woli sprzedających....

#10 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9497 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 16 marzec 2010 - 21:02

Sytuacja całkiem hipotetyczna.
Ogłoszenie tej samej treści: sprzedam... ukazuje się na j.pl i na m.pl
Po kilku dniach na j.pl odzew. Jest chętny, poprzez forumową pocztę.
Piszemy, czytamy, dogadujemy szczegóły. Jesteśmy very happy :mellow:
A tu, po kilkdziesięciu minutach (tak mamy ustawione sprawdzanie poczty), odzywa się nasza skrzynka pocztowa, typu Outlook albo cuś.
E'mail :huh: .
Odzywa się nasz potencjalny drugi klient. Ten akurat z m.pl
Sprawdzamy czas.
E'mail wysłany wcześniej tylko, że dociera później :( .
Klops, bo przecież klient z j.pl już dostał nasz numer konta.
Wyjście? Mądrego chyba nie ma.

Sytuacja hipotetyczna? Nie :wacko: . To mnie spotkało. Byłem tym złym, dla jednego z kupujących.

A gdyby tak w trakcie założyć, że jeszcze nie sprawdziliśmy poczty ani tej zwykłej ani forumowej (brak czasu, awaria systemu, jesteśmy na rybach) a już dostaliśmy telefon? Od tego trzeciego? Tego co nie lubi pisać a działa?

Uważam, że sprzedający musi mieć prawo wyboru, tak samo jak za ile, tak samo komu i kiedy .
Czasem wystarczy kiepskie łącze internetowe, by sporo namieszać w poruszanej kwestii a przecież nie można mieć pretensji do sprzedającego, że chce sprzedać i to jak najszybciej.
Przecież to nie licytacja, aukcja. Skoro więc zgłasza się kupujący, na którego czasem czekamy dość długo???

Pozdrawiam wszyskich kupujących i sprzedających :D

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 marzec 2010 - 21:13

Cześć,
Wyjaśniam. Całość odpowiedzialności za przeprowadzoną transakcję, za jej zarządzanie i koordynowanie pomiędzy rożnymi portalami odpowiada sprzedający. Ja daję tylko, albo aż powierzchnię do wystawienia ogłoszenia.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 marzec 2010 - 21:21

Sprawa dotyczy j.pl i m.pl, ale to może być ten sam problem tylko na jednym forum.
Przykład:
1. Wystawiam ofertę, czekam, dostaję wiadomość na priv. i odpisuję (podaję dane do przelewu). Sprawa załatwiona. Teraz wracam na forum, żeby dać znać innym, że oferta nieaktualna, sprzedana, czeka na finał i ... qrcze!! już dwie osoby napisały, że są chętne - co im odpisać, jak już sprzedałem :(.
2. Wystawiam ofertę rano, idę do pracy, wracam, a tu full odpowiedzi o chęci kupna (liczy się pierwszy), wchodzę na pocztę priv. i to samo (kilka osób chętnych) - teraz kartka i zapisujemy sobie kto pierwszy, a co powiedzieć innym?

Te przykłady, które podałem to ekstremalne przypadki, ale tak może być.

Koledzy, to nie jest alledrogo, czy jakiś inny portal aukcyjny, jerkbait daje nam możliwości kupna-sprzedaży, ale (moim zdaniem) bez zobowiązań. Tak jak napisał @na ryby.pl potrzeba dobrej woli sprzedających, a ja dodam wyrozumiałość kupujących.

#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 marzec 2010 - 21:40

JAZ,
Nawet na Allegro nie dają takiej gwarancji. Wszystko zależy od sprzedającego. Jak towar wystawi jednocześnie na eBayu i Allegro ma ten sam problem. Jeśli wystawi jednocześnie na kilkudziesięciu portalach bo chce zwiększyć swe szanse na sprzedaż musi to umiejętnie kontrolować i tyle - nie ma co próbować doszukiwać się tutaj jakiejkolwiek odpowiedzialności (!!!) z jakiejkolwiek (portalowej) strony tylko trzeba ładnie powiedzieć - dziękuję, że za darmo skorzystało się z jednego i drugiego portalu.

pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 marzec 2010 - 21:49

Chyba temat jest wystarczająco wyjaśniony i przy okazji wiemy jak powinien zachowywać się wystawiający sprzedawca.

PS. Ja mogę głośno napisać: Dziękuję jerkbait-owi, że mogę wystawiać się :mellow:


#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 marzec 2010 - 22:40

JAZ,
Nie ma za co ... mogęjedynie powiedzieć - na zdrowie :D i cieszę się, że możemy pomóc :D

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 marzec 2010 - 22:47

A ja wsadzę kij w mrowisko. Bo coś nie gra, sami piszecie forum konkurencyje,M.pl skoro to konkurencja to tak jakbym był kibicem Jerkbaita a kibicował Multiplikatorowi, delikatnie mówiąc kibic fałszywy.A dobra z Jerkbaita są dla solidnych członków a nie fałszywych którzy zapisali się tylko po to aby załatwiać własne interesy a nie tworzyć społeczność.Nie mam kompletnie nic do zarzucenia społeczności multiplikatora ale skoro podpisałem się na J.pl to się tego trzymam na dobre i złe.

#17 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 marzec 2010 - 23:07

Tornado ,chyba nie o to tutaj chodzi....
Jestem zalogowany na j.pl i c.pl (castmania) i potrafię ogarnąć temat sprzedaży(jeśli akurat wystawiam na obu portalach)tzn.stosuje regułę kto pierwszy ten lepszy .oczywiście dziękuję obu administratorom za udzielenie miejsca na tzw.ogłoszenia drobne,ale trzeba również mieć jakieś własne zasady co do pierwszeństwa sprzedaży. z żadnym z administratorów (@remek -j.pl lub @spigot-castmania.pl) ślubu nie brałem i wierności dochowywać nie muszę :lol: ale jakoś funkcjonuje w tym wirtualnym świecie i myślę że nikogo nie skrzywdziłem :D @Remek ma sporo racji ,podając jako przykład Allegro i Ebay. ani jeden ani drugi portal/serwis aukcyjny nie spowiada nas z działalności na sąsiednim portalu... :D

#18 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 16 marzec 2010 - 23:11

Kolego @tornado - wyciągając twój kij z mrowiska, nie wiem za bardzo o co biega. Włączając na pasku Edycja, następnie Znajdź, a potem wpisując konkurencja tylko w twoim poście wyskakuje ten zwrot. Dlatego ja uważam, że nikt tutaj nie próbuje czegoś sprowokować i wiem, że większość szanuje się. W pierwszym poście jest poruszony konkretny przykład, który był na tych dwóch forach, ale ja próbowałem udowodnić, że to samo może zdarzyć się na jednym i zostańmy przy tym, nie poruszając innych portali. Moim zdaniem sprawa jest załatwiona i każdy sprzedawca powinien szanować kupujących i starać się załatwić sprawę jak najszybciej, żeby nie powodować niepotrzebnych napięć.
Tak to odbieram chyba, że twój post jest o czymś innym.

#19 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 16 marzec 2010 - 23:21

Jaz ja tylko uważam że.Jak sprzedający wystawia ten sam towar na dwóch forach na raz, to ma nas wszystkich głęboko w D...pie i czeka tylko na szybkie załatwienie swego interesu.

#20 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2132 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 16 marzec 2010 - 23:32

a ja tak nie uważam....
sprzedając kiedyś wędkę za 500zł zrobiona na blanku o wartości 400zł i wystawiając na dwóch portalach to miałem kogoś w dupie ? liczyłem na zysk? raczej nie. czy to że odsprzedaje/oddaje po cenie zakupu jakieś woblery sprowadzone, bądź plecionki ....mam kogoś w dupie? też chyba nie? po prostu staram sie dotrzeć do większej ilości użytkowników/realnych kupców :D