Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lowrance C-MAP Genesis (wcześniej Insight Genesis) - usługa do tworzenia map batymetrycznych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
281 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5504 postów
  • Imię:adam

Napisano 16 maj 2018 - 21:25

Dla tego też trzeba czasu. Mnie by się bardziej widziały mapy z si. Ale dopracowane. Tak aby wyglądały jak mapy batymetryczne, bez mega dokładności przy zbieraniu danych i mega godzin przy obrobce...bo dzisiejsze mapowanie pod SI bdb jakosci ,jest naprawdę dla zawzietych ,,,:) z 3d zapewne wyluskaja batymetrie
Ale zrobienie prawdziwej mapy 3d oglądanej na echu, jest dalej w lesie...bylo to mozliwe w dd.. jednak wychodzily spore rozbieznosci ,przesuniecia o kilkadziesiat/set metrow

Użytkownik siarq edytował ten post 16 maj 2018 - 21:28


#102 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 16 maj 2018 - 21:38

Masz przecież możliwość składania mozajek w carbonie? Wiem, że jakością nie grzeszą- RM to lepiej składa, niemniej możliwość istnieje. Co do mapy w 3D =pełna zgoda. To byłby super ficzer, gdyby update wyszło takowe. Obawiam się jednak o wydolność sprzętową dla takiej mapy - skoro muli przy dużych 2D

Co do map SI- one są najważniejsze ale na urozmaiconych wodach- konkretna lokalizacja, względem której się ustawiasz i obławiasz. Nie da ci tego batymeria, z mapą twardości dna jest jeszcze więcej roboty, bo jak sam pisałeś jest uzależniona wyłącznie od zagęszczenia ścieżek pływania -tutaj pasuje 3D jak byk ale......

Map SI takich na wypasie nie da się zrobić "przy okazji" i to jest ból  największy. To musi być konkretne, proste pływanie z łapą na pulsie ustawień, jak najmniej nawrotów itp. Na szczęście jest 3D blackbox i nie trzeba siać tras co 30-40m. Strefa ciszy podnosi level przedsięwzięcia znacząco......



#103 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 17 maj 2018 - 19:25

Witam wszystkch.
Mam problem z wgranymi mapami z C-Map
Moze przyklad-
Mapa z przed dwoch lat wyglada tak
Załączony plik  IMG_8225.JPG   1,27 MB   13 Ilość pobrań
Ma terazniejsza-
8c259a355b8bbb7fbb79760c6a19e395.jpg
No a na komp.
0fab03836a332df1391e29b50096a94c.jpg
Moze czegos nie wiem,cos trzeba zaplacic?Ktos cos?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#104 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 18 maj 2018 - 07:11

Funkcjonalność C-MAP Genesis uległa ograniczeniu. Poprzednio mieliśmy możliwość wyboru zagęszczenia izobatów na mapie ( minimalnie co 1 stopę). Aktualnie w miejscu w którym było pole wyboru pojawia się napis "Contour intervals are optimized per waterbody.". Jeżeli ściągamy ze strony mapę, którą powiedzmy ściągaliśmy rok temu, ma ona zupełnie inny, "zoptymalizowany" wygląd. To takie "ulepszenie" w prowadzone przez C-MAP. Dotyczy to zarówno wersji Edge, jak i Social.



#105 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2018 - 18:07

Troche magicznie to brzmi dla kogos kto wyrosl z elektronicznych terminow i cierpi na brak cierpliwosci :mellow:

Czyli co moge zrobic zeby skozystac z tego ulepszenia?Jesli moge cokolwiek. :unsure:



#106 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 18 maj 2018 - 18:21

Na razie próbowałem opisać zaistniały fakt. Czekam na głos na tym forum kogoś bardziej obeznanego.



#107 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 18 maj 2018 - 20:20

po sprawdzeniu faktycznie to tak wygląda, pamiętam mapę sprzed roku jeziora które robiłem i teraz widzę co 5 stóp teraz, a na pewno było gęściej



#108 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 18 maj 2018 - 21:26

Pierwszy raz zauwazylem to na poczatku zimy gdy chcialem wgrac te mape na nowo.Poczekamy moze ktos to rozwikla.



#109 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 23 maj 2018 - 10:23

Czy ktoś z kolegów przerabiał temat kolorowania map C-MAP Genesis?  Niestety nic mi nie wychodzi, mimo że jak mi się wydaje postępuję zgodnie ze wskazówkami z blogu. W przypadku map głębokości, w menu mapy przycisk "shading" mam nie podświetlony. Może ktoś zna rozwiązanie?



#110 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 16 lipiec 2018 - 10:52

A takie nieszczęście mnie spotkało po wstawieniu "ptaszka" w pole "Upload to Insight Genesis" będąc podłączonym do netu na wodzie z wykorzystaniem komórki jako routera. Oprócz tego, że żaden z plików nie został wysłany, to na moim koncie od miesiąca widzę ten irytujący komunikat. Specjaliści od wsparcia z C-MAP Genesis doradzili mi jedynie abym przesyłał pliki wyłącznie za pomocą "Insight Genesis Upload Tool". Problem pozostał.

Załączone pliki



#111 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 16 lipiec 2018 - 14:10

U mnie kilka trcków wisi tak od roku, takie wianki wyskakiwały przy połączeniu echa z wifi.

Teraz wrzucam tylko z komputera i brak jakichkolwiek problemów.

#112 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 16 lipiec 2018 - 14:17

Czyli nie ma co liczyć na odpowiedź.

#113 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 16 lipiec 2018 - 16:02

A jednak udało się! Mój powtórny e-mail do działu wsparcia zaowocował usunięciem komunikatu.

#114 OFFLINE   Syfon

Syfon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marek

Napisano 17 lipiec 2018 - 10:42

Czy ktoś z kolegów przerabiał temat kolorowania map C-MAP Genesis?  Niestety nic mi nie wychodzi, mimo że jak mi się wydaje postępuję zgodnie ze wskazówkami z blogu. W przypadku map głębokości, w menu mapy przycisk "shading" mam nie podświetlony. Może ktoś zna rozwiązanie?

Miałem taki przypadek. Podczas rejestracji wpisałem inny model echosondy. Wszystko działało za wyjątkiem kolorowania. Sprawdź ustawienia użytkownika.


  • Sailfish lubi to

#115 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 20 lipiec 2018 - 13:54

A na naszej stronce od dwóch dni prace konserwacyjne. Wejście na stronę graniczy z cudem. Niedogodności mają zniknąć "SHORTLY".

#116 OFFLINE   Tomek_Otwock

Tomek_Otwock

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 grudzień 2018 - 21:56

Posiadam Lowrence TI i ustawione w jednostkach głębokości mam metry. Na stronie z mapami Genesis w opcji konta również jednostkami głębokości są metry. Niestety linie batymetrii są w stopach. Czy można to zmienić?

#117 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 24 grudzień 2018 - 08:13

Posiadam Lowrence TI i ustawione w jednostkach głębokości mam metry. Na stronie z mapami Genesis w opcji konta również jednostkami głębokości są metry. Niestety linie batymetrii są w stopach. Czy można to zmienić?

U mnie wszystko jest w metrach (mam opłaconą subskrybcję).



#118 OFFLINE   Tomek_Otwock

Tomek_Otwock

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaOtwock
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 grudzień 2018 - 08:38

No ja korzystam z darmowej licencji. To może być powód.

#119 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1392 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 grudzień 2018 - 16:28

No ja korzystam z darmowej licencji. To może być powód.


Pomimo tego że na stronie izobaty widoczne są w stopach, po pobraniu mapy na echo są metry.

#120 OFFLINE   mike-pike

mike-pike

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 luty 2019 - 19:27

Panowie potrzebuję pomocy :)

Mam Elitkę 5ti. Założyłem konto na Genesis Social Map. Zarejestrowałem jednostkę zgodnie z zaleceniami. Niestety nie mogę pobrać żadnej mapy gdyż wyskakuje mi poniższy komunikat:

 

"An exception occurred while generating this Social Map. If the issue persists, contact customer support."

 

Wiem co on oznacza, ale zanim się zgłoszę na ich helpdesk może uda mi się tu znaleźć rozwiązanie, bo może ktoś miał też taki kłopot. Poniżej wstawiam screeny z ekranu.

Dzięki za góry za pomoc.

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  l1.png   556,15 KB   14 Ilość pobrań
  • Załączony plik  l2.png   565,02 KB   14 Ilość pobrań