Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Poznań czy Gdańsk (Trójmiasto)?


  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 07:37

Cześć.

Jestem na etapie zmiany miejsca zamieszkania i mam na celowniku dwa miasta: Poznań i Gdańsk (Trójmiasto)

W chwili obecnej nic mnie nie trzyma w Olsztynie - oboje nie pracujemy, a córa jeszcze nie poszła do przedszkola.

Zatem będę wdzięczny za głosy za jednym z miast (tylko z tych dwóch  :P ) wraz z krótką argumentacją.

Dla mnie obie lokalizacje są atrakcyjne i obie mają minusy. Chętnie jednak poznam opinie innych osób, bezstronnych dla mnie.

Z góry dziękuję za pomoc :D


Edited by Dano-G, 27 June 2015 - 08:08.

  • MIGOTKA likes this

#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3,206 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 27 June 2015 - 07:56

No to krótko...

Gdańsk... mówię ci to jako rodowity poznaniak, całe życie związany z Poznaniem, który na razie, od niedawna mieszka na Zachodnim Pomorzu i... zastanawia się bardzo poważnie nad 3miastem.

W Poznaniu od lat marazm i lepiej nie będzie, miała być zmiana związana z tym, że formuła poprzedniej władzy się wyczerpała i... nic się nie zmienia, nowy Prezydent wcale nie lepszy :-( Gdańsk, Wrocław, Kraków idą do przodu... a Poznań zostaje w tyle.


Edited by Jano, 27 June 2015 - 08:00.

  • Dano. and Dokuś like this

#3 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 07:59

silny głos  :) . Znasz jedno i drugie. Super



#4 OFFLINE   Pickerel

Pickerel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,186 posts
  • Imię:Wojtek

Posted 27 June 2015 - 08:01

Kolejny głos na Gdańsk.  Swoją drogą bardzo prosta decyzja :rolleyes:


  • Dano. likes this

#5 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 08:08

Gdyby była taka prosta, to bym nie szukał podpowiedzi :) Jest kilka punktów, które prywatnie mi odpowiadają w Poznaniu.

I kilka, które przemawiają za Trójmiastem. Bo też nie upieram się na Gdańsk jako taki. W sumie zmienię tytuł  :)



#6 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3,206 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 27 June 2015 - 08:09

I jeszcze, być może w Olsztynie zostaje jakaś rodzina, znajomi, itp.

z Gdańska masz do Olsztyna 2x bliżej niż do Poznania



#7 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 08:12

Znajomi tak, ale rodzina w większości: Holandia, Niemcy, Kalisz  :)



#8 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3,206 posts
  • LokalizacjaPoznań

Posted 27 June 2015 - 08:14

Dobra... ostateczny argument, w końcu to portal wędkarski B)

W porównaniu do Olsztyna czy choćby Trójmiasta w Poznaniu nie ma prawie gdzie łowić ryb, wszędzie daleko :P :lol:

Amen.



#9 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,780 posts

Posted 27 June 2015 - 08:15

Często bywam w Poznaniu, bo central mojej firmy ma tam siedzibę. Urodziłem się i mieszkam w Gdańsku. Z tych 2 miast wybrałby Gdańsk. Dlaczego? Jak już wspomniano wcześniej, region bardziej rozwojowy, blisko morze. Poznań mi się nawet podoba ale jako "nowość", czyli chwilowe odbicie od rodzinnych stron. Na dłuższą metę nie umiałbym chyba tam mieszkać (najdłużej bywałem po 4-5 dni).

Ja jestem za Gdańskiem ;)

Biorąc pod uwagę aspekt wędkarski, masz "pod nosem" sandaczową Martwą Wisłę, wszechstronną Wisłę, a w promieniu 50-60km są jeziora, Nogat, kilka rzeczek pstrągowych. W zimie na trocie niedaleko. W sezonie dorsz z kutra. Na Zalew Wiślany niecałe 100km. Wody trochę jest ;)

Edited by Żbiku, 27 June 2015 - 08:17.


#10 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Posted 27 June 2015 - 08:16

Najwazniejsza sprawa. Wedkarsko, chociaz nie wiem jak Trojmiasto- Poznan blado wypada. Jeziora wybite, Warta bardzo chimeryczna i malo czytelna. Z rego co widze to blisko Trojmiasta masz Wisle, zalew Wislany. Poza tym wzglednie blisko nad trociowe rzeki Pomorza.
  • Jano and Dano. like this

#11 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 08:29

Hahaha. Wędkarsko, to ja jestem w 100% za Trójmiastem. Około 30 razy w roku i tak jeżdżę z Olsztyna tam na ryby :)

Patrząc pod kątem pracy i lokalizacji do wyjazdów - Poznań nieco przoduje. 



#12 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,342 posts
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Posted 27 June 2015 - 08:44

Osobiście też stawiał bym na Gdańsk. Bywam i tu i tu i moim zdaniem Gdańsk (Trójmiasto) bardziej się rozwija. Bynajmniej tak to wygląda na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wędkarsko to już przedmówcy wystarczająco napisali:-)
  • Dano. likes this

#13 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,665 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 27 June 2015 - 08:53

Wybór jest prosty . Z jednej strony potężny  i gromowładny Neptun , a z drugiej strony , a fe, fuj :( , trykające się koziołki :D .

 

Dlatego też nie Warszawa  :(  . Warszawska Syrenka poszła w zapomnienie , teraz Warszawę wszyscy kojarzą z "Tęczą"  :D  .


Edited by pisarz, 27 June 2015 - 10:48.

  • slawek_2348, Qcyk and Dano. like this

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 27 June 2015 - 09:39

U mnie 23 lata w Poznaniu a ostatnio 2 lata intensywnie w 3mieście (Sopot głównie) chociaż mieszkam i pracuje w Wwie. Obie miejscówki maja swoje plusy i minusy. Chyba jednak 3miasto ale ... gdybym sam miał podjąć decyzje byłoby cieżko - Poznań jednak łatwiej i sensowną pracę ale to zależy od fachu.

#15 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2,328 posts
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Posted 27 June 2015 - 09:54

A jak korki w obu miejscach? Porównywalnie czy gdzieś jest gorzej?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

#16 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imię:Karol

Posted 27 June 2015 - 10:19

Zdecydowanie Gdańsk, wsiadasz na prom,  12h i długi weekend na rybach w Szwecji ;)
Poznań bliżej do zachodnich sąsiadów fakt, ale jak się wyjeżdża do roboty to zwykle raz a dobrze,
wracając do domu raz na kwartał praktycznie traci znaczenie czy będziesz 4 godziny szybciej czy później więc ten argument za mną nie przemawia.



#17 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Posted 27 June 2015 - 10:27

Pod tym co napisał Jano podpisuję się z pełnym przekonaniem. Poznań to marazm, brak jakiegokolwiek klimatu. Kultura w Poznaniu to kultura fizyczna. Jeśli biegasz w maratonach będziesz usatysfakcjonowany. Mieszkam w Poznaniu od wielu lat i mam nadzieję wyprowadzić się. Akurat pod to miasto ale i to cieszy.

Wędkarsko nie ma szału. Wody trochę jest ale większość dzięki gospodarce rybackiej jest taka, że nie warto tam zaglądać. Wartę darzę sentymentem ale są lepsze rzeki.

A korki w Poznaniu są makabryczne.



#18 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,338 posts
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Posted 27 June 2015 - 10:27

No to krótko...

Gdańsk... mówię ci to jako rodowity poznaniak, całe życie związany z Poznaniem, który na razie, od niedawna mieszka na Zachodnim Pomorzu i... zastanawia się bardzo poważnie nad 3miastem.

W Poznaniu od lat marazm i lepiej nie będzie, miała być zmiana związana z tym, że formuła poprzedniej władzy się wyczerpała i... nic się nie zmienia, nowy Prezydent wcale nie lepszy :-( Gdańsk, Wrocław, Kraków idą do przodu... a Poznań zostaje w tyle.

Poza tym - w Poznaniu decydenci robią wszystko dla kasy a NIC DLA LUDZI (a nawet więcej - PRZECIWKO ludziom/mieszkańcom)! I również mówię to jako rodowity poznaniak!

 

ps. Pozdrawiam @Jano ! :) (Niedługo również wybieram się na Pomorze Zachodnie... Może się spotkamy!? :) )

 

A jak korki w obu miejscach? Porównywalnie czy gdzieś jest gorzej?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

W Poznaniu korki są MASAKRYCZNE! [duszę się!] Uciekam z tego syfu (przepraszam, ale to najdelikatniejsze określenie jakie przyszło mi do głowy) na wieś tak często, jak tylko mogę...


  • Dano. likes this

#19 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,342 posts
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Posted 27 June 2015 - 10:45

Z tymi korkami to fakt w Poznaniu jest gorzej niż w Trójmieście.

#20 OFFLINE   Wormson

Wormson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 posts
  • LokalizacjaTam gdzie można cieszyć się wedkarstwem i przyrodą
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:Z.

Posted 27 June 2015 - 10:48

Danielo Gdańsk !!! wiecej wody do obłowienia  ale to tylko plusss  i to nie jeden!! A tak po za tym mam znajmoego co był przedstawicielem i przeprowadza sie do trójmiasta otwierac swój biznes.W skrócie podsumowała ze jest tam wielki potencjał rozwojowy i ludzie maja kase. Marynarze,ludzie jeżdżący do pracy za granice i wczasowicze zostawiaj mase kasy ale to ma swoje wady jest dosc drogo  jesli chodzi o mieszkania.Poznan mieszkałem 6msc i wyscig szczórów i placa nie do konca zadowalająca a poznaniacy  lobbują tylko swoich !!!! Ludzie przyjezdni i nie pochodzacy z tych terenów bardzo mili bo doznali na sobie jak to  sie odbywa na terenie wielkopolski --podejście do ludzi z za miedzy. Rozwaz sobie  Danielu to wszystko ale jak widac po opiniach cos w tym jest ze trojmiasto ma potencjał i kazdy jak widzisz stawia na te rejony.


  • Dano. likes this