Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

casting a spining-dylematy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 marzec 2010 - 21:14

(...) ciekawa okolica pod wędkowanie.
Gdzie by się nie ruszyć to się trafi na wodę :D



Prawda Herman, prawda :D Zwłaszcza, jeśli okoliczności sprzyjają różnorodności i łowieniu do bólu.
Poznałem kilka lubuskich skarbów, chce się tam wracać...
No i mam metę w samym Gorzowie :lol:

Pozdrawiam
Grzesiek

#22 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 marzec 2010 - 02:07

temat niby już zamkniety ale i ja wtrące swoje trzy grosze...
1. dlugosc kija nie ma znaczenia i w castingu i w spinningu sa kije dlugie i krotkie. wybor nalezy do ciebie, a z czasem byc moze tez od sytuacji / warunków, w których zamierzasz łowic...

2. moc multika - tu chyba nikt nie zaprzeczy. porownywalnej mocy multik bedzie o kilkadziesiat procent lzejszy od korby - wnioski pozostawiam Tobie

3. wywazenie zestawu - zakladajac ze masz dobrze wywazony zestaw, glowny ciezar zestawu trzymasz w garsci. jak dla mnie duzo wieksza manewrowosc oraz porecznosc

4. linka nawija sie bezposrednio na szpuli (pomijam kwestie wodzika bo ma niewielkie znaczenie)
efekt: duzo lepsze czucie przynety, brak zalamania na kabląku powoduje lepsze czucie bran (tu nie bez znaczenia jest tez fakt ze multik trzymasz w garsci)

5. trwalosc zestawu - sam doczytales ze jest wieksza

6. BRAK EFEKTU SKRECANIA LINKI!!! o tym koledzy zapomnieli wspomniec. linka nawijana bezposrednio na szpuli jest ukladana ze tak powiem naturalnie. jej wysnuwanie - przy holu ryby - odbywa sie dokadnie w ten sam sposob jak nawijanie
sproboj tego samego dokonac z korba. odwin kilanascie metrow zylki nawin spowrotem i powtorz czynnosc kilka razy. efekt: spirala na rządanie

7. kontrola zestawu w trakcie lotu. duzo latwiej, przyjemniej i precyzyjnie umieszcza sie przynete. stala kontrola kciuka powoduje ze przynete mozesz zatrzymac w dowolnym momencie. w spinningu niby podobnie, ale jednak inaczej

8. jak chcesz byc bardzo inny to mozesz pojsc krok dalej i pobawic sie kijami spiralnie zbrojonymi - czy ma to sens? sa zwolennicy i przeciwnicy. ja wole zbrojenie tradycyjne - prostoliniowe

9. czucie brania - patrz punkt mowiacy o trzymaniu ukladu na ktory nawijasz linke w garsci - zdarza sie ze branie czuc nie tylko na dloni obejmujacej multik ale i na paluszkach krecacych korbka...

10. duuuuuuuzo mniejsze opory zwijania. nie straszne nawet mega obrotowki

11. ciagle dazenie do doskonalosci w rzucaniu - troche jak kung fu czy karate. to ze potrafisz rzucac nie oznacze ze na prawde potrafisz rzucac

12. chyba wystarczy... jak na poczatek

o wadach nie pisze. ale trzeba miec swiadomosc ze cos za cos...

w koncu chciales sie dowiedziec co przemawia na korzysc

#23 OFFLINE   JASIEK522

JASIEK522

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 113 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Fijołek

Napisano 28 marzec 2010 - 20:30

Trzeba być otwartym na świat i na ludzi i nie tylko patrzeć na to co jest do okola ale to widzieć i starać się to zrozumieć.MĄDRE SŁOWA. Ja też tak świat widzę,obcowanie z przyrodą a szczególnie nad wodą z multikiem w reku to jest to czego nie doświadczyłem w młodości.Jestem Z Gorzowa wlkp,też bym chciał spotkać nad naszymi wodami porażonych castingiem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych