Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

przyducha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2010 - 20:09

W dniu dizsiejszym wybrałem się na wycieczke rowerową z familią w okolice stawów PZW w Pruszkowie k/Warszawy tzw. glinki Żbikowskie. To co tam zastałem lekko mnie podłamało. Zdjęcia robiła moja druga połowa zatem przepraszam za ich jakość. Widziałem około 20szt. martwych węgorzy, kilka tysięcy martwej dronicy okonia, kilka martwych karpii, amura około 3-4 kilogramy itp. Zdjęcia poniżej..

Załączone pliki



#2 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2010 - 20:13

i pozostałe zdjęcia:
.

Załączone pliki



#3 OFFLINE   symetric

symetric

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 marzec 2010 - 20:16

i ostatnia fotka:
.

Załączone pliki



#4 OFFLINE   radekg

radekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 21 marzec 2010 - 23:05

niestety to było do przewidzenia :huh:
i to nie tylko na stawach w Pruszkowie
moja chrześnica była dzisiaj na spacerze (sam chciałem z nią iść, ale się troszkę spóźniłem) i też zrobiła kilka zdjęć podobnych do Twoich
zdechłe okonki, szczupaki, karpie :huh:


#5 OFFLINE   Booseib

Booseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 486 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 marzec 2010 - 08:08

W Oławie pod Wrocławiem na stawie jest znacznie ale to znacznie gorzej padło myśle że koło 100 % ryb i to same kolosy- potężne sumy, tołpygi po 10kg w górę, amury, karpie i sandacze, mam zdjęcia ale szkoda je tutaj wrzucać bo to koszmar...

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2010 - 13:22

W Oławie pod Wrocławiem na stawie jest znacznie ale to znacznie gorzej padło myśle że koło 100 % ryb i to same kolosy- potężne sumy, tołpygi po 10kg w górę, amury, karpie i sandacze, mam zdjęcia ale szkoda je tutaj wrzucać bo to koszmar...

Dokładnie. Dzisiaj napotkany nad wodą jegomość pokazywał mi zdjęcia w telefonie z tego zbiornika....przykry widok...

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 marzec 2010 - 14:24

Przykra sprawa. :wacko:

Nie chcę tu nikogo dyskredytować, bo nie znam sprawy, ale w wielu podobnych sytuacji można było uniknąć. Tylko najczęściej członkowie kół opiekujących się takimi łowiskami mają w nosie prace na rzecz koło i wolą sobie łowić na innym łowisku. W rezultacie nikt nie reaguje w odpowiednim czasie.

Może akurat w Oławie walczono o przetrwanie zbiornika, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć...

Niestety mało jest ludzi czynu, za to wszyscy potrafią wytykać błędy i biadolić jak to jest źle. Dostać gotowe łowisko na tacy super, dać coś od siebie już znacznie trudniej.

#8 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 22 marzec 2010 - 16:00

W zeszlym tygodniu byl w którejs ze stacji informacyjnych (TVP Info albo TVN24) reportaz o jakims zbiorniku w łodzkiem, gdzie wyginela cala populacja bo dzierzawca (pzw, a jakze) nie byl laskaw przerebli porobic, ani nawet zdechlej ryby wybrac, czym zafundowal miniskazenie.

#9 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2010 - 17:09

a tu Czerniakowskie...
http://www.corona-fishing.pl/forum_foto/foto-zoom/4926371P1090789.JPG
smutne ale bardzo realne i prawdziwe

#10 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 999 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 22 marzec 2010 - 18:23

nie byl laskaw przerebli porobic


Robienie przerębli pomaga jak umarłemu kadzidło. Dyfuzja tlenu z powietrza do wody jest minimalna. Jeśli robienie przerębli pomagałoby na przyduchę to np. nie trzeba by było napowietrzać wody w akwariach.


#11 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 22 marzec 2010 - 18:26

na Czerniakowskim najbardziej szkoda sandaczy...troche sie boje co zobaczymy jak zejdzie lod z polnocnej czesci...
dzisiaj bylem na kilku akwenach w okolicy i widzialem nawet padniete liny :(

#12 OFFLINE   ssamer

ssamer

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2010 - 18:35

Troszkę walczyliśmy w czasie tych najtrudniejszych dni. Non stop działały napowietrzacze, skutery, pompy wodne, wiertła elektryczne no i oczywiście wielu świetnych ludzi.

http://www.corona-fishing.pl/forum_foto/foto-zoom/4926371Zdjęcie081.jpg

Bardzo cieszy to że ryba która padała dostałą od nas zastrzyk dobrze natlenionej wody. Na naszych oczach praktycznie ledwo żywe ryby odpływały o własnych siłach. Wiele osób, które pracowały dzień i noc, biorąc często urlopu mówi, że udało nam się zapobiec katastrofie na wielką skalę.

http://www.corona-fishing.pl/forum_foto/foto-zoom/4926371Zdjęcie077.jpg

W północnej części nie jest dobrze......... dotarcie do tamtych miejsc było mocno utrudnione.



#13 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 22 marzec 2010 - 18:48

i o tym mówię. Tam gdzie komuś się chciało, będą mieli dobre łowisko. Widocznie Oławiaki nie zasłużyli na takie ryby... szkoda....

#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 marzec 2010 - 18:53

A ryby były naprawdę ładne.....
http://carppassion.eu/?x7l5lxh3xpl5h+h3+ll5h+h3l6l3xpx6xkxk+ l333xk+xpl5l+x5lllxx6l3x5xyllxlxxl3x3xcl+lxxcxcl3xyxcllxclkx 5l+xyxcxcllxc



#15 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 22 marzec 2010 - 19:28

:(

http://img339.imageshack.us/img339/1923/aaaa1385.jpg

#16 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 23 marzec 2010 - 11:32

W zeszlym tygodniu byl w którejs ze stacji informacyjnych (TVP Info albo TVN24) reportaz o jakims zbiorniku w łodzkiem, gdzie wyginela cala populacja bo dzierzawca (pzw, a jakze) nie byl laskaw przerebli porobic, ani nawet zdechlej ryby wybrac, czym zafundowal miniskazenie.

Po pierwsze nie w Moskwie...przepraszam, pomylilo mi sie totalnie. :( Szczególy tu http://www.fishing.pl/artykuly/rybim-okiem/kolejna-granda-w- pzw Warto zerknac, choc jeszcze bardziej frustrujace.


#17 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 23 marzec 2010 - 11:39

[quote]
nie byl laskaw przerebli porobic
[/quote]

Robienie przerębli pomaga jak umarłemu kadzidło. Dyfuzja tlenu z powietrza do wody jest minimalna. Jeśli robienie przerębli pomagałoby na przyduchę to np. nie trzeba by było napowietrzać wody w akwariach.

[/quote]

Zależy jakiej wielkości przerębel. Woda w akwarium napowietrza się przede wszystkim przez ruch tafli wody.

#18 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 23 marzec 2010 - 13:09

I należy dodać, że w akwarium woda ma zwykle inną temperaturę niż pod lodem , a rozpuszczalność tlenu w wodzie o temp. 20 stopni jest decydowanie mniejsza niż w temp. bliskiej 0 stopni.

#19 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 marzec 2010 - 14:26

Tam gdzie występuje przyducha występuje regularnie. Wszelkie próby napowietrzania wody tam gdzie nie ma naturalnego przepływu, jeśli to nie jest stawek o powierzchni 100 m kwadratowych, nawet z udziałem maszyn napowietrzających są działaniami pozornymi. I pomagają tylko na dobre samopoczucie tych którzy się tym zajmują, a rybom nijak.

#20 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 23 marzec 2010 - 16:26

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/355390,sni ete-karpie-i-amury-na-brzegach-kapieliska,id,t.html


W Piotrkowie Tryb też mamy wielką tragedię. W linku możecie poczytać o naszym zbiorniku. Przewidywania opiewały na ok 700 kg ryb. Dziś wiemy, że jest to powyżej 1 tony. Były wiercone i cięte przeremble. Dodatkowo była spuszczana i podnoszona woda, która powodowała ruch tafli wody, aby dodatkowo ją natlenić (takie rozwiązania stosujemy w akwarystyce). Jeśli mamy 40 cm lodu, który dodatkowo jest przykryty śniegiem i zaledwie 40 cm wody to tragedia jest pewna :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych