Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionak do orania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10173 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:12

No i proszę, czas mija, Tokoza wymieniamy na Megabasa, Stilon na Varivasa a jak nie opanuje się techniki to i tak ... dupa :D  


  • Meme lubi to

#42 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:15

bo nie sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika :D :D :D


  • BOB lubi to

#43 OFFLINE   s4mo

s4mo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Maciej

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:56

Te techniki rzutowe są proste. Trzeba trochę potrenować by złapać synchro :) Był chyba u nas taki artykuł (pisałem go kilka lat temu) jak rzucać - był tam też film.

 

Chyba sęk moich rzutu tkwił w tym że kij bardzo sztywny.



#44 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 11 lipiec 2015 - 14:13

@Meme i tak i nie. Tych technik rzutowych uczyłem się by jak najlepiej łowić pstrągi więc wcale nie by uzyskać odległość, a precyzję i .... Wiele atrakcyjnych miejscówek odpuszczałem ze względu na "ograniczenia" metody. Szybko okazało się, że po nabyciu nowych umiejętności, głównie flipcasta, bo spiralcast służy do rzucania przez dziurkę od "klucza" czyli na okazje specjalne zamiast odpuszczać właśnie wchodziłem w miejsca, które kiedyś odpuszczałem.

Na filmie widać wiele niedociągnięć wieku młodzieńczego. Teraz dopiero to dostrzegam. Zbyt wysoki łokieć, można jeszcze lepiej ładować wędkę. Ruchy w wielu przypadkach są nieprecyzyjne i zbyt szarpane. No ale ... to było tyle lat temu i ... gdzieś na początku drogi lżejszego castingu.

Na filmie widać też, że rzucam odważnikiem rzutowym. Więc zdecydowanie łatwiej niż lekką przynętą. Czy się da nad wodą? Oczywiście pod warunkiem dobrania zestawu - głównie moc wędki i jej akcja do gramatury stosowanych przynęt. Bo pierwsza moja wędka st.croix V 8lb gorzej się ładowała w takich rzutach jak batsonik do 14lb, a ten jeszcze gorzej niż evergreen do 16lb. Więc teoretycznie moc 2x większa a ... akcja wędki powoduje, że jestem w stanie szerzej łowić. Oczywiście pewnie są wędeczki po 12lb, 8lb które miażdżą tą 16lb ale ... pokazuję tylko, że dobór najważniejszy.


  • Kamil Z. lubi to