Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lipcowy OS San


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 06 sierpień 2015 - 16:43

Padałki to taka mniejsza odmiana dużych p…ów, tacy mali wędkarze, w spodniach ogrodniczkach, śmiesznych za dużych butach i gustownych kamizeleczkach, często w hipsterskich okularach z lustrem różowym , niebieskim lub zielonym, gustownej czapeczce albo kapelusiku,  pachnący muggą albo utrathon’em  … i wszystko koniecznie firmowe, markowe z dużymi metkami najlepiej SIMMS :)

 

 

Lubię markowe ciuchy, bo są po prostu świetnej jakości. Lubię dobre okulary polaryzacyjne, bo mają również szkła świetnej jakości. Lubię porządną kamizelkę, bo jest dobrze skrojona, odpowiednio uszyta, dobrze układa się na barkach i najczęściej ma dobrze przemyślane rozmieszczenie kieszeni i ich wielkość. Z woderów ORVIS lub PATAGONIA jakoś nie przyszło mi do głowy zdrapywać metki dla kogoś, komu to w jakikolwiek przeszkadza, przez co miałbym ku uciesze kogoś popsuć sobie moje "markowe" woderki. Dobrze się w tym czuję, jest mi wygodnie, komfortowo. I nie czuję się wcale ........

Muggi też używam, bo polecili mi ją koledzy- przyrodnicy, którym ten preparat sprawdza się doskonale podczas robienia inwentaryzacji przyrodniczych czy mapowania siedlisk w terenie.


Użytkownik Marszal edytował ten post 06 sierpień 2015 - 16:45

  • tomi78 i robert.bednarczyk lubią to

#42 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 06 sierpień 2015 - 17:28

To tak jak ja ....

Dumnie noszę Orvisy - wodery i buty, prężę pierś okrytą Simms G3, czasem ją tylko zasłaniam gore-tex'em uff.. ale tez Simmsa, chyba że zimno to Raptorem GA.

W ręku ręcznie składany Loomis lśni albo cała kolekcja Greysa i moęe się lansować koło chaty w czekoladowych lustrach od Visiona :)

 

Opis pedałków z poprzedniego postu był "z przymrużeniem oka" jak to wielu kolegów zrozumiało .. . a miałem nadzieję ze wszyscy go tak zrozumieją :D

 

ps. muggi mam zapas dla całej rodziny do końca sezony komarowego 2016


  • hlehle, robert.bednarczyk i razor73 lubią to

#43 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 06 sierpień 2015 - 17:31

Zrozumiałem, zrozumiałem. To był taki mały manifest wyznawcy dobrych ciuchów i sprzętu dobrej jakości. Z doświadczenia wiem, że z takimi jest jednak mniej kłopotów. 


  • robert.bednarczyk lubi to

#44 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 06 sierpień 2015 - 21:00

Zrozumiałem, zrozumiałem. To był taki mały manifest wyznawcy dobrych ciuchów i sprzętu dobrej jakości. Z doświadczenia wiem, że z takimi jest jednak mniej kłopotów.

Mariusz, a masz plany na San w tym roku czy Bóbr będzie dominował ?

#45 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 07 sierpień 2015 - 05:57

Witaj Robert. San planuję w październiku. Teraz mam pracy "po dach" i nawet o wędkarstwie nie mam czasu cokolwiek śnić (w snach też dominuje praca). Bóbr w tym roku niestety dotknęło kilka plag. Pierwsza to awaria zasuwy na zaporze i konieczność opróżnienia zbiornika pilchowickiego do objętości 8 mln m3. Standardowo jest w zbiorniku około połowy jego objętości, czyli 25 mln m3. Wykonywano to na szczęście powoli, więc nie było ruchu namułów. Niestety miało to miejsce przed falą upałów i aktualnie nie ma czym napełnić zbiornika, więc odpływ równa się przypływowi. Aktualnie to 1,1 m3/s, zatem Bóbr ma mało wody i płynie wolno. Ryby jeszcze dają radę, ale czas upałów jeszcze się nie skończył, więc trochę drżymy.



#46 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 07 sierpień 2015 - 16:32

Bardzo mnie zmartwiłeś Bobrem - taka piękna rzeka, a ryzyko jest. Mam nadzieję, że będzie ok., choć podobno upały mamy gwarantowane do połowy sierpnia. Szkoda, że nie spotkamy się w sierpniu nad Sanem. Wziąłem miesiąc urlopu i jestem wyzerowany, a więc w październiku najwyżej jakiś weekend wchodzi w grę. Serdeczności. Robert.

#47 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 08 sierpień 2015 - 17:04

Fajny watek . Bylem polowilem, od Arka (trout master) mialem skuteczne chrusciki . Lubie sucha i moge sie na Sanie wyzyc. A jesli da sie zdjac rybe z pojedynczego oczka to znaczy ze muchy sa skuteczne. Ilosciowo przez 3 dni na OS okolo 60 ryb do reki . Niestety upal nie pomagal i niska woda , napewno jakby poszlo choc z pol turbinki byloby lepiej . Najwieksze ryby pstragi 52, 56 cm , lipienie 45 , 47 cm 

Pozdrawiam


  • analityk lubi to

#48 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 08 sierpień 2015 - 19:49

Fajny watek . Bylem polowilem, od Arka (trout master) mialem skuteczne chrusciki . Lubie sucha i moge sie na Sanie wyzyc. A jesli da sie zdjac rybe z pojedynczego oczka to znaczy ze muchy sa skuteczne. Ilosciowo przez 3 dni na OS okolo 60 ryb do reki . Niestety upal nie pomagal i niska woda , napewno jakby poszlo choc z pol turbinki byloby lepiej . Najwieksze ryby pstragi 52, 56 cm , lipienie 45 , 47 cm 
Pozdrawiam

No to ładnie połowiłeś tak ilościowo jak j gabarytowo - wszystko na suchara czy nimfa też ?

#49 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 08 sierpień 2015 - 21:32

Pochwal sie wiec za co uwielbiasz ten San czy to łowienie. :)

Ja San lubię za to że są w nim ryby i mam komfort psychiczny że to ja nie umiem łowić a nie że muszę się zastanawiać czy sa ryby czy ich nie ma .Brodząc w Sanie w simmsach i nosząc na sobie wiele drogich i zbędnych kilogramów nie muszę złowić nic mam na to wy...ne i jestem zadowolony.


  • Jozi i Paweł Bugajski lubią to

#50 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 09 sierpień 2015 - 10:57

Robert 95 % ryb zlowilem na suchara , pojedyncze na nimfke , jakies 2 rybki na mokra , na pedalki nie lowilem , na streamera probowalem 2 razy po pol godziny ale bez kontaktu.

Na suchara braly nieraz na wysoko plynacego, a nieraz na lekko przytopionego , glownie chruscik goddard . Tego potoka 56 wyholowalem na 0,115 ale ogolnie wieczorem nie przeszkadzala zylka 0,148 :)



#51 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2015 - 12:04

Robert 95 % ryb zlowilem na suchara , pojedyncze na nimfke , jakies 2 rybki na mokra , na pedalki nie lowilem , na streamera probowalem 2 razy po pol godziny ale bez kontaktu.
Na suchara braly nieraz na wysoko plynacego, a nieraz na lekko przytopionego , glownie chruscik goddard . Tego potoka 56 wyholowalem na 0,115 ale ogolnie wieczorem nie przeszkadzala zylka 0,148 :)

Dziękuję bardzo za niebywale optymistyczną dla mnie informację, bo łażąc z wędką od lutego/marca - ze streamerem czy nimfą - najbardziej upragnionym dla mnie widokiem jest pierwsze oczko, które wskazuje, że ....... zaczął się prawdziwy sezon flyfishingowy (to oczywiście mój wysoce subiektywny pogląd). Planuję San pod koniec sierpnia i byłoby genialnie gdyby "sucharek" działał. Serdeczności. Robert.
  • Paweł Bugajski lubi to

#52 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 09 sierpień 2015 - 12:42

Bardzo mnie zmartwiłeś Bobrem - taka piękna rzeka, a ryzyko jest. Mam nadzieję, że będzie ok., choć podobno upały mamy gwarantowane do połowy sierpnia. Szkoda, że nie spotkamy się w sierpniu nad Sanem. Wziąłem miesiąc urlopu i jestem wyzerowany, a więc w październiku najwyżej jakiś weekend wchodzi w grę. Serdeczności. Robert.

Bóbr niestety został praktycznie zamordowany.

http://www.24jgora.pl/artykul,11675,1

Nie wiem, kiedy uda się odbudować, tym bardziej że przed nami jeszcze przynajmniej tydzień upałów.

 

Robert, nad San w październiku pewnie wybiorę się na weekend. Piątek w podróży, sobota - łowienie, niedziela - łowienie do 14, potem obiad i w drogę powrotną. Który to będzie weekend, teraz jeszcze nie wiem, ale na początku września pewnie będę miał już możliwość wyboru.

 

Pozdrawiam smutno.

 

PS. Podwieszam jeszcze jeden link ze zdjęciami z Bobru w Pilchowicach.

http://www.pzw.org.p...ece_bobr_z_godz


Użytkownik Marszal edytował ten post 09 sierpień 2015 - 12:50


#53 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 09 sierpień 2015 - 12:46

A dużo masz tych dobrych sanowych sucharów Robercie?

Tak tylko pytam- dla poddierżenia rozgowora... ;) ;) ;)



#54 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:47

A dużo masz tych dobrych sanowych sucharów Robercie?
Tak tylko pytam- dla poddierżenia rozgowora... ;) ;) ;)

Pawełku ciężko powiedzieć. Mam trochę chruściuków, ale diabli wiedzą czy one się spodobają salmonidom. Problem w tym, że moje dotychczasowe skuteczne łowienie na Sanie to były w 85% nimfy na krótko i długo, głównie "pedałki". W ub. roku w kwietniu połowiłem dobrze na sucho na march browny, ale teraz one raczej nie zadziałają. Spokojnie - zrobię dobry wywiad, a jak trzeba będzie zamówię u kolegi trochę dobrych sanowych sucharków, a potem dorobię własnych. Damy radę, tylko daj mi sygnał co i jak z naszymi planami, bo przebieram już nogami jak dwulatek. A co do Bobru, choć to nieco obok tematu, to k..... mać jestem wściekły, .....jak można doprowadzić do takiej sytuacji, jakim trzeba być debilem, żeby nie przewidzieć, że na zaporze coś może pójść nie tak, czy k..... proroka trzeba. Płakać się chce, albo kijem obić debila, który niszczy taką wodę i jeszcze udowadnia, że sanepid był i wszystko jest ok. Ciekawe czy pstrągi znają normy sanepidu. Nasze kochane media mają to w d..... W pierwszym materiale widziałem jeszcze Igora Glindę, ale już w kolejnych został "wycięty" i mówi się tylko o trudnej sytuacji Tauronu i wymuszonych trudnych decyzjach spowodowanych tropikalnym upałem. Można się k...... wzruszyć jak ciężko energetykom. Wszyscy jesteśmy traktowani jak g..... Komuna zasiała ten syf, a obecna władza utrwaliła.
  • Paweł Bugajski i Zielony lubią to

#55 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:54

Komuna zasiała ten syf, a obecna władza utrwaliła.


Yyyyyyhhhhhhyyyyy.
Jakby zaczęli płacić milionowe odszkodowania za szkody to szybko nauczyliby się myśleć. :(
  • robert.bednarczyk lubi to

#56 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 sierpień 2015 - 20:13

Witam !

Podepnę się pod temat, ponieważ w następnym tygodniu zamierzam wybrać się nad San :) .  Czy , mógłby mi ktoś polecić jakiś agroturyzm lub pensjonacik nad Sanem. Zamierzam łowić na OS. Jeżeli nie będzie licencji to poniżej. Jadę sam a wiem, że z pokojem jednoosobowym mogą być problemy :huh: . Jestem z okolic Szczecina, może ktoś jeszcze się wybiera, w tym czasie z moich rejonów ?

Ps.: będę jechał pociągiem

pozdr.mk. 



#57 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 12 sierpień 2015 - 21:17

Wal do .... link niżej. Nie będziesz narzekał, o ile ma wolne miejsca. Wędkarzy zawsze tam pełno.

 

http://www.adamowo.infoturystyka.pl/

 

O licencje zapytaj od razu telefonicznie bo inaczej nie ma sensu spać w Zwierzyniu gdy tam nie będziesz łowił (za daleko do Leska) na "normalny" odcinek.

Pytaj o opiekunów Łowiska Specjalnego ( Robert Tobiasz, Paweł Kinal).

 

Pzdr,



#58 OFFLINE   Mirek

Mirek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 12 sierpień 2015 - 23:26

Dzięki "trout master" to "Adamowo" to w Zwierzyniu ? 



#59 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 12 sierpień 2015 - 23:42

http://www.adamowo.i...tyka.pl/cennik/Nie to, żebym lubił się wtrącać, ale chyba o to chodzi.

#60 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 13 sierpień 2015 - 07:14

Witam !

Podepnę się pod temat, ponieważ w następnym tygodniu zamierzam wybrać się nad San :) .  Czy , mógłby mi ktoś polecić jakiś agroturyzm lub pensjonacik nad Sanem. Zamierzam łowić na OS. Jeżeli nie będzie licencji to poniżej. Jadę sam a wiem, że z pokojem jednoosobowym mogą być problemy :huh: . Jestem z okolic Szczecina, może ktoś jeszcze się wybiera, w tym czasie z moich rejonów ?

Ps.: będę jechał pociągiem

pozdr.mk. 

Brawa za zapał.Dzwoń o licencje na OS.jak jedziesz połowić,to nie żałuj dodatkowych 40zł. Przynajmniej nałowisz się i spokojniej nad rzeką.Poniżej też są ryby i dobre miejsca,ale jak nie jesteś mobilny,to możesz trafiać na zajęte :-(  Szukaj noclegu Hoczew,Średnia Wieś,Bachlawa by mieć blisko.

http://www.twojebies...net/noclegi.php






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych